קורס מנהל רשתות

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס מנהל רשתותקורס מנהל רשתות הוא אחד הקורסים הפופולריים והמבוקשים. התפקיד של מנהל רשתות הוא אחד התפקידים המבוקשים והוא קיים בכל חברת הייטק או ארגון בולט. קורס מנהל רשתות הוא קורס שעוסק בתחום של רשתות מחשבים, תקשורת ואינטרנט. על קורס מנהל רשתות נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו קורס מנהל רשתות?

קורס מנהל רשתות הוא קורס שעוסק בתחום של רשתות מחשבים, תקשורת ואינטרנט. הלימודים בקורס הם מגוונים וכוללים מגוון רחב של קורסים שונים. קיימים מגוון מסלולי לימוד בבתי ספר שונים ובמכללות שונים הנוגעים בתחום זה. יש לקחת בחשבון שההסמכות והידע שניתן לרכוש מקורס מנהל רשתות משתנים בין קורס לקורס. ברוב מוסדות הלימוד מנהל רשתות יכלול מסלולי הסמכה לתפקיד של מנהל רשתות ארגוניות מטעם חברת מייקרוסופט וניהול רשת ענן.

כלומר, הלימודים בקורס מנהל רשתות פונים לקהל מגוון מאוד. הקורס לא מצריך רקע מקדים בתחום או ידע מסוים. פעמים רבות הנדסאי תוכנה או טכנאים בוחרים להרחיב את ההסמכה שלהם ופונים לקורס.

בשנים האחרונות תחום ניהול הרשתות הפך למבוקש מאוד. הסיבה לכך היא ההתקדמות הטכנולוגית המהירה והעולם הדיגיטלי שנכנס לכל פרט בחיינו. תחום ניהול הרשתות מהווה דלת כניסה למי שרוצה להשתלב בעולם ההייטק ולהנות ממשכורות מעולות ותנאים טובים.

מה לומדים בקורס מנהל רשתות?

כפי שציינו קורס מנהל רשתות הוא מגוון וכולל תחומים שונים. במסגרת קורס מנהל רשתות הסטודנטים יקבלו בסיס מקצועי רחב על כל התחום של רשתות תקשורת, אינטרנט, מחשוב, מערכות הפעלה, אבטחת מידע ועוד. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא תחומים רבים שקשורים לעבודה עם רשתות תקשורת ארגוניות כמו- תיקון בעיות תקשורת של שרתים משותפים, גיבוי ושחזור קבצים, פתיחת הרשאות לגורמים שונים בארגון, אבטחה של הרשת הארגונית מפני פריצות חיצוניות (וירוסים מהאינטרנט/מייל) ופנימיות (חיבור של התקנים לא מורשים). 

במהלך הלימודים הסטודנטים ייחשפו לתכנים מגוונים בהם- 

  • ניהול רשתות MCSA
  • ניהול רשתות MCSE
  • ניהול רשתות CISCO
  • ניהול רשתות תקשורת
  • ניהול רשתות של מייקרוסופט 

ועוד מגוון תכנים מאתגרים ומרתקים הקשורים לתחום. 

 תנאי קבלה לקורס מנהל רשתות

תנאי הקבלה לקורס הם לא חד משמעיים ומשתנים בין מוסד למוסד, בין קורס לקורס ואף מעת לעת. עם זאת, בדרך כלל תנאי הקבלה לתחום זה הם לא גבוהים. על המועמדים להיות מעל גיל 21 ובעלי  ידע בסיסי באנגלית. ברוב המקרים תהיה עדיפות לבעלי זיקה טכנית ולמועמדים שמכירים וחיים את העולם הטכנולוגי ואת האינטרנט. 

איפה כדאי ללמוד קורס מנהל רשתות?

אחת השאלות הנפוצות בנוגע לקורס מנהל רשתות היא איפה כדאי ללמוד. מדובר בשאלה חשובה מאחר שבחירת מוסד הלימודים עלולה להשפיע על הלימודים. למעשה קיימים מוסדות לימוד רבים המציעים תוכניות לימוד שונות בתחום ניהול הרשתות. הבחירה במוסד הלימודים צריכה להיעשות בהתאם למספר שיקולים שונים. 

  • מקום מגורים- אחד השיקולים הראשונים הוא מקום המגורים. מומלץ לבחור במוסד לימודים שקרוב למקום המגורים שלכם. קיימים מוסדות לימודים רבים בכל הארץ, מהצפון ועד הדרום. לכן, חשוב לבחור מקום שיהיה לכם קל להגיע ממנו ואליו הביתה ושלא תבזבזו זמן רב בדרכים, במקום להשקיע בלימוד למבחן לדוגמא. 
  • שעות הלימוד- שיקול חשוב נוסף הוא מה שעות הלימוד. אם אתם מתכננים לשלב את הלימודים עם עבודה חשוב לבחור בשעות לימוד שיתאימו לכם. לדוגמא, אם אתם עובדים בבוקר בחרו במקום לימודים שניתן ללמוד בו בערב. אם אתם מבררים על מוסד שמציע לימודי בוקר בלבד תהיה לכם בעיה לשלב את הלימודים ולכן יש לקחת זאת בחשבון. 
  • תנאי הקבלה- עוד שיקול חשוב שיש לקחת בחשבון בבחירת מוסד הלימודים הוא תנאי הקבלה למוסד. כפי שציינו קיימים מוסדות לימוד רבים ובחלק מהם יכולים להיות תנאי קבלה גבוהים במיוחד. אם אתם לא מתאימים לאחד בגלל תנאי הקבלה בו תוכלו לברר על מוסד לימודים אחר אליו תוכלו להתאים. כמובן שתמיד ניתן לעשות מאמצים ולהתקבל למוסד היוקרתי ביותר, אך קחו בחשבון שקורס מנהל רשתות בדרך כלל זהה ברוב מוסדות הלימוד ואם תהיו טובים במה שתעשו אתם תקבלו עבודה בלי קשר ליוקרתיות של המוסד בו למדתם. 

איפה עובדים לאחר קורס מנהל רשתות?

בוגרי הקורס שסיימו בהצלחה את הלימודים ועמדו בתנאים לקבלת התעודה, יוכלו להשתלב במגוון רחב של תפקידים בחברות הייטק שונות, בתעשייה, בחברות אינטרנט ודיגיטל או בבתי ספר ומוסדות לימוד. התפקידים יהיו במסגרת אנשי מחשבים ותחזוקה שוטפת של הרשתות במוסד. 

כמו כן, בוגרי הקורס יכולים להשתלב בעבודה בתפקיד מנהלי IT שכל ארגון גדול וטכנולוגי זקוק לאנשי מקצוע בתחום זה.

שימו לב, בוגרי הקורס שמעוניינים להרחיב את תחום ההסמכה שלהם יוכלו לגשת ללימודי המשך. האפשרויות ללימודי המשך בתחום המחשבים הן מגוונות ובהן- ניהול אבטחת מידע, טכנאי PC ועוד. בנוסף, תמיד ניתן להמשיך ללימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה.

העבודה לאחר קורס מנהל רשתות

התפקיד של מנהל רשתות הוא מגוון. במסגרת התפקיד, מנהל רשתות אחראי על רשתות המחשבים בארגון ועל המרכיבים השונים שלהן. מנהל רשתות אחראי על מגוון אלמנטים, בהם- תוכנות תקשורת, כרטיסי רשת, מערכת הפעלה, מודמים, מותגים, הקצאת הרשאות, הגדרת מדפסות, הגדרת מערכות, טיפול במשתמשים, לקוחות או ספקים שמחוברים למערכת, התקנת ציוד המחשוב ותחזוקה שלו, ביצוע פעולות מעקב וניטור, טיפול בתקלות תקשורת, סינון תכנים במערכת בהתאם לנהלי הארגון ועוד. 

אחד החלקים החשובים ביותר במסגרת עבודתם של מנהלי רשתות הוא אבטחת מידע. כאשר מתבססים על רשתות תקשורת, חשוב לדעת להגן עליהן מפני פריצות וחדירות. הפריצות עלולות לגרום לארגון נזקים חמורים ובלתי הפיכים ולכן, מנהלי רשתות צריכים לדעת כיצד להגן על המערכת. 

ביום יום מנהלי רשתות אחראים על מגוון נושאים שונים. מדובר בתפקיד מרכזי ומהותי בחברות ההייטק ובארגונים הגדולים שמתבססים על רשת מחשוב. התפקיד כולל לא מעט משימות. 

סדר העבודה ונפח העבודה של מנהלי רשתות יכול להשתנות בהתאם לגודל של מקום העבודה בו עובד. הפעילויות השוטפות של מנהלי רשתות כוללות הקצאה של כתובות רשת למשתמשים שונים, ניהול הרשאות ואמצעי אבטחת מידע, איחוד דומיינים, הטמעת מערכות, שדרוג תוכנות, פתיחת חשבונות משתמשים וסגירתם, מעקב על תקלות שונות בשרתים ועוד. 

מה השכר לאחר קורס מנהל רשתות?

קשה לענות באופן חד משמעי מה השכר של מנהל רשתות מאחר שמשתנה בהתאם לניסיון ולתפקיד עצמו. מנהל רשתות בתחילת דרכו שסיים כעת לימודי מנהל רשתות ירוויח בדרך כלל בין 7,000 שקלים לבין 10,000 שקלים בחודש. חשוב לציין שבמקרים רבים ניתן למצוא תפקידים עם שכר התחלתי גבוה יותר. ככל שהניסיון בתחום יעלה כך גם השכר. לאחר כמה שנים של עבודה בתחום ועם צבירה של ותק וניסיון, מנהלי רשתות יכולים לקדם את עצמם ולהשתלב בתפקידי ניהול. תפקידים אלה יעלו את השכר לסכומים שינועו בין 15,000 שקלים ל-20,000 שקלים בחודש ואף יותר.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!