קורס רשתות

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס רשתותמנהלי רשת הם פונקציה שכל ארגון כיום צריך, החל מהארגונים הקטנים ביותר ועד הארגונים הגדולים ביותר בעולם. למעשה, אין כיום גוף או ארגון, בכל תחום שתחשבו עליו, אשר אינו מתנהל באמצעות הרשת, בין אם היא חשופה עבור הצרכנים ובין אם היא נותרת מאחורי הקלעים. מי שיהיה אמון על כל ניהול הרשתות, תפקודן המיטבי, פתירת תקלות ואתגרים ואבטחת הרשת, יהיה מנהל הרשת ומכאן נחיצותו ההולכת וגוברת.

ההתפתחות של העולם הווירטואלי והטכנולוגי, מביאה לכך שמנהלי הרשת של אז הם לא מנהלי הרשת של היום. עולם הרשתות מתקדם בקצב מהיר מאוד ומנהלי רשת נדרשים למגוון כישורים  ויכולות, שליטה במספר פלטפורמות הולכות וגדלות והיכרות רחבה מאוד של כל התחומים, החל ממערכות ההפעלה, עבור בתשתיות ענן וכלה ביכולות להגן ולשלוט באבטחת המידע של הגוף עליו הם אמונים. זו גם הסיבה לפיה קורס רשתות שמכשיר את מנהלי הרשת של העתיד חייב להיות לא רק איכותי ומקצועי אלא חדשני ומעודכן ומקושר באמצעות חומר הלמידה לחברות הגדולות ביותר.

כניסה לעולם ההייטק

למה בעצם ללמוד קורס רשתות? מה מקנה לנו קורס או מקצוע זה, שיסייע לנו בעתיד? ובכן, רבים, אשר עובדים כטכנאי מחשבים או שהם בלי רקע בכלל, רואים בלימוד קורס רשתות את פתח הכניסה שלהם לעולם ההייטק. אמת, זה לא משהו שדורש ידע נרחב בשפות מחשב מתקדמות או יכולת לכתוב קוד תוכנה מסובך אבל עבודה בתחום חושפת אותך למגוון עצום של ידע, שיקל עליך להעמיק יותר במידה ותרצה, ולקפוץ לתחומים נוספים בתעשייה בהמשך. אחרים, ימצאו כי התפקיד מעניין ומאתגר וגם בו ניתן ללמוד ולהתפתח, לעלות בדרגות הניהול, לעבור לארגונים גדולים יותר ועוד ועוד משרות יציבות ומכניסות. 

זה גם המקום לדבר על השכר. בוגר קורס רשתות טרי, יחל להרוויח בשנתו הראשונה 7000 עד 10000 ש"ח בחודש, כאשר יש לזכור כי הוא עבר רק קורס רשתות קצר, בן כמה חודשים ולא השקיע זמן רב או רב מידי בלימודי תואר בתחומי מדעי המחשב. עם ההתמקצעות, הוותק, הניסיון ומעבר לארגונים גדולים יותר, משכורת מנהל רשת מגיעה גם ל-20,000 ש"ח ויותר. וזכרו, כי הדבר החשוב יותר מכל, זו אותה יציבות שמקנה לכם העבודה, שכן תחום הרשתות רק ילך ויתעצם, כך גם תחום האבטחה וההגנה עליו. הארגון תמיד יצטרך מי שינהל את כל הדברים הדיגיטליים, ישלוט בהם, יהיה מעודכן, ינהל את ההרשאות וידאג לביטחון הפנימי. והם יחפשו בוגר קורס רשתות מקצועי ואיכותי.

תפקידו של מנהל הרשתות

מנהל הרשתות בארגון, און על התקנת ותחזוקת השרתים וניהול הרשת, פתרון תקלות, הקמת מערכת תמיכה לבעיות טכניות, ניהול ההרשאות והגישות של כל המשתמשים בארגון וניהול האבטחה של השרתים, מפני גורמים עוינים. מעבר להתקנת המערכות השונות הוא נדרש לדאוג לתחזוקתם השוטפת ופעמים רבות גם לשדרוגם וכן לדאוג כי הביצועים שלהם יהיו מיטביים. לצורך כך  מנהל הרשתות דואג ליישום תוכניות אבטחה, ניהול החשבונות, עדכוני רשת, גיבויים וכאמור שדרוגים הן של החומרה והן של התוכנה.

זו גם הסיבה שלא כל קורס רשתות יהיה קורס טוב. חשוב לבחור קורס איכותי ומומלץ אבל גם כזה שהוא קורס שמכין אותך לעבודה בפועל. תיאוריה זה חשוב אבל בעולם של ניהול רשתות, הפעולות והמרכיבים השונים של אתגרי המקצוע הם החשובים יותר. היכרות מעשית עם המערכות והפלטפורמות השונות הם בסיס ההצלחה. איך תדעו שקורס רשתות שמוצע לכם- אכן כזה? ראשית, נסו לדבר עם בוגרי הקורס שכבר השתלבו בתעשייה, כך תוכלו ללמוד מהם גם על "השם" שיש למוסד הלימודים או לקורס בתעשייה ועד כמה הבוגרים שלו מבוקשים? שנית, דברו עם מומחים ללימודי ההייטק. המומחים שלנו למשל, יוכלו לייעץ לכם איזה מסלול מומלץ (קורס רשתות או דווקא משהו אחר), מהן אפשרויות התעסוקה, שכר, תוכנית לימודים מומלצת ועוד.

קורס רשתות

מה לומדים בקורס ניהול רשתות? כאמור, מגוון התכנים הוא עצום. ישנם כמה סוגים של ניהול רשתות או ניהול רשתות תקשורת, כולל לא מעט רשתות וסביבות ענן של החברות הגדולות בעולם כמו אמזון או מייקרוסופט וסיסיקו. אגב, חלק ממוסדות הלימוד מכוונים ומסייעים לעבור מבחנים בינלאומיים מטעם גופים אלו, כאשר ההסמכות המתקבלות שוות ערך רב בתהליך הקבלה לעבודה. 

קורס רשתות כולל גם לימוד ועיסוק בניהול מערכות מידע, מערכות אבטחה, אנליזה של ביצועי הרשת, תמיכה טכנית ופתירת תקלות, היכרות מעמיקה עם מערכות ההפעלה (בייחוד ווינדוס ולינוקס), השרתים השונים, וירטואליזציה, תשתיות ענן, אחסון נתונים ותכנון רשתות תקשורת. 

היכן עובדים?

טרם ניגע ביציאה לעבודה עם סיום הקורס, נדון בתנאי הקבלה אליו. קורס רשתות אינו דורש תנאי סף מיוחדים. לרוב, יידרש המועמד להציג 12 שנות לימוד וידע סביר באנגלית, שכן עולם הרשתות מתנהל בשפה זו. כמובן שידע או זיקה לתחום המחשבים והטכנולוגיה יכול לסייע אבל אין הדבר הכרח. כן כדאי לברר עוד טרם הרישום בקורס, האם הוא מתאים לי או שנכון לי ללמוד זווית טכנולוגית אחרת, כשברור לי שלכל קורס והכשרה יתרונות וחסרונות משלה. 

בסיום הקורס, עם קבלת התעודה או ההסמכה, ניתן להשתלב כמובן במסגרת חברות הייטק, אבל לא רק. למעשה, כל ארגון או חברה, מסחריים, תעשייתית, פיננסית, חינוכית וכד', המשתמשת ברשת מחשבים, תהיה זקוקה לאיש ניהול רשתות, שיהיה אמון על הרשת הפנימית שלה. כך שניתן להשתלב כאיש רשתות של בנק, בית ספר או אקדמיה, חברה תעשייתית ועוד ועוד עשרות אלפי מקומות או כאיש רשתות בחברה חיצונית המספקת את שירותיה למגוון לקוחות 

קראו עוד: קורס מנהל רשתות

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!