קורס Data Analyst

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס Data AnalystData Analyst הוא אחד התפקידים המבוקשים בעולם העסקי. לתפקידו של Data Analyst יש חשיבות רבה עבור פיתוח אסטרטגיות ארגוניות, עבור ייעול התנהלות כלכלית ושיווקית של ארגונים ועבור פיתוח פתרונות לקבלת החלטות. על מנת להיות Data Analyst יש לעבור קורס מתאים. על קורס Data Analyst נרחיב במאמר הבא. 

 

מה זה Data Analyst?

Data Analyst, או בעברית אנליסט נתונים, הוא איש מקצוע שאחראי לנתח נתונים עסקיים ולהסיק מסקנות בהתאם. במסגרת תפקידו של ה- Data Analyst הוא אחראי לזהות מגמות של המתרחש בשוק ולערוך תחזיות של הצפוי. כמו כן, במסגרת התפקיד, ה- Data Analyst מתמקד בניתוח ובעיבוד של הנתונים ובפיתוח מערכות מידע ייעודיות לצרכי הארגון. כמו כן Data Analyst אחראי על ניתוח המידע העסקי של הארגון בו עובד. בדרך כלל המידע שיש לארגון עוסק בצרכנים ולקוחות או בתהליכים פיננסיים ושיווקיים שונים. במסגרת העבודה, Data Analyst מאתר מידע ממגוון מקורות שונים ואוסף אותו במאגרים ייעודיים. לאחר איתור המידע הוא יעבד אותו ויסנן את הנתונים הרלוונטיים על מנת ליצור דוחות המפרטים את המסקנות שלו. על ידי כך ה- Data Analyst יקבל החלטות ויציג את היעדים והאסטרטגיות העסקיות העתידיות.

 

מהו קורס Data Analyst?

על מנת להשתלב בתפקיד Data Analyst יש ללמוד. ניתן לבחור בין לימודים אקדמאיים לבין לימודי תעודה, כאשר רבים מהעובדים בתחום הם בעלי רקע אקדמאי. עם זאת, ניתן להשתלב בתחום גם ללא רקע אקדמי, על ידי קורס Data Analyst. קורס Data Analyst הוא קורס שמתאים לאקדמאים או לבעלי ניסיון רלוונטי בענפים כמו סטטיסטיקה, כלכלה, ייעוץ עסקי ועוד. בדרך כלל קורס Data Analyst יימשך בין מספר חודשים לבין שנה, כאשר ברוב מוסדות הלימוד הקורס יתקיים בשעות הערב.

 

מה לומדים בקורס Data Analyst?

במהלך קורס Data Analyst המשתתפים ילמדו מגוון רחב של דברים וירכשו ארגז כלים רחב. במהלך הקורס, המשתתפים ילמדו לעומק על עולם ה-Data ועל הכלים המרכזיים שמשמשים את ה- Data Analyst. כמו כן, במסגרת הקורס המשתתפים ילמדו על שלבי איסוף, טיפול וניתוח נתונים על מנת שיוכלו לקבל החלטות באופן יעיל ונכון. בנוסף, משתתפי הקורס יקבל ידע בתכנות, כישורים אנליטיים ויכולות ניתוח ויקבלו כלים להבנה עסקית ופיננסית. משתתפי הקורס יצטרכו להפגין יכולות שונות, יצירתיות, הגדלת ראש וסקרנות, כפי שדורש התפקיד. 

קורס Data Analyst  כולל נושאי לימוד רבים, ביניהם- 

  • מבוא ל-Data ונתונים
  • תפקיד ה- Data Analyst
  • עקרונות בסיס של אקסל
  • פונקציות חישוב
  • שאילתות מורכבות
  • שפת פייתון
  • Data Analytics עם SQL

ועוד רבים. 

 

מה תנאי הקבלה לקורס Data Analyst?

תנאי הקבלה לקורס Data Analyst הם לא חד משמעיים והם משתנים בהתאם לגורמים שונים כמו מוסד הלימוד בו תלמדו. כמו כן יש לקחת בחשבון שתנאי הקבלה משתנים מעת לעת בהתאם לדרישות השוק. בדרך כלל תנאי הקבלה יכללו ידע קודם וניסיון מקצועי נרחב בענפים כמו סטטיסטיקה, כלכלה, ייעוץ עסקי וייעוץ אסטרטגי. בנוסף, קורס Data Analyst יכול להתאים לאנשים עם רקע בתחומים כמו בינה העסקית, Big Data, שיווק דיגיטלי, יועצי השקעות, מנהלי תקשורת שיווקית ואנליסטים פיננסיים. בנוסף יש לקחת בחשבון שתנאי הקבלה כוללים שליטה באנגלית טכנית. במוסדות לימודים רבים המועמדים לקורס יעברו מבחני מיון וראיון אישי על מנת לבחון את התאמתם לקורס. 

איפה כדאי ללמוד קורס Data Analyst?

ניתן ללמוד קורס Data Analyst במגוון מוסדות לימוד שונים. על מנת לבחור את מוסד הלימוד בו אתם רוצים ללמוד יש לקחת בחשבון מספר שיקולים שנים. קודם כל בררו האם למוסד הלימוד יש קשרים עם חברת הייטק אחת או יותר. במידה שיש קשרים יכולה להיות לכם עדיפות בקבלת עבודה בתחום ולכן יש לקחת זאת בחשבון. 

שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הקרבה לבית. קיימים מוסדות לימוד רבים מהצפון ועד הדרום. זמני נסיעה למוסד הלימודים יכולים לבזבז זמן יקר שניתן לנצל עבור לימודים. לכן, ההמלצה היא לבחור במוסד לימודים קרוב יחסית למקום המגורים שלכם. בנוסף, בררו מה שעות הלימוד במוסד הלימודים. במידה שאתם עובדים בשעות הבוקר ואתם מעוניינים לשלב את הקורס עם העבודה אתם צריכים לחפש מוסד לימודים בו הקורס יתקיים בשעות הערב, כך תוכלו לשלב את הלימודים עם העבודה. 

לבסוף, הפרמטר האחרון שיש לקחת בחשבון הוא תנאי הקבלה למוסד הלימודים. כפי שציינו קודם תנאי הקבלה משתנים בין מוסד לימודים אחד לאחר. ככל שמוסד הלימודים יותר יוקרתי כך תנאי הקבלה יהיו קשים יותר. ההמלצה שלנו היא לא להשקיע זמן רב ומאמץ רב על מנת להתקבל למוסד הלימודים היוקרתי ביותר. בסופו של דבר אם תהיו טובים במה שתעשו אתם תקבלו עבודה בתחום. 

 

אפשרויות התעסוקה לאחר קורס Data Analyst

בשנים האחרונות יש עלייה בכמויות הנתונים העסקיים שיש לנתח. בעקבות כך, הביקוש לעובדים בתחום ה- Data Analyst רק הולך וגובר ואפשרויות התעסוקה רבות ומגוונות. בוגרי קורס Data Analyst יוכלו למצוא עבודה הן בתעשיית ההייטק והן בתעשיות נוספות כמו תעשיית הפיננסים או הדיגיטל. כיום, חברות רבות מעסיקות Data Analyst במגוון תחומי עיסוק ומגוון תפקידים. כמו כן, רוב הביקוש של התפקיד הוא במרכז הארץ אבל בשנים האחרונות יש עלייה בביקוש גם באזורים אחרים. יש לשים לב כי ניתן לעבוד כ- Data Analyst גם כשכירים וגם כעצמאים, כאשר הרוב בוחרים לעבוד כשכירים בחברות גדולות. 

יש לקחת בחשבון שאופי התפקיד והיקף התפקיד של ה- Data https://www.youtube.com/watch?v=CaqJ65CIoMwAnalyst יבואו לידי ביטוי בכל חברה באופן אחר. כמו כן יש לשים לב שלא בכל חברה התפקיד ייקרא בשם Data Analyst ויהיו חברות בהן לתפקיד יהיה שם שונה. לכן, כאשר אתם מבררים על אפשרויות תעסוקה אל תתייחסו רק לשם התפקיד אלא בדקו את תחומי האחריות של המשרה ומה היא כוללת.  

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!