קורס Big Data

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס Big Dataקורס big data הוא קורס מבוקש מאוד הנוגע לאחסון וניתוח של מידע. המידע מורכב מנתונים בנפחים גדולים וכולל בדרך כלל כמה סוגי מידע וכמה סוגי מקורות. ענף ה-big data הפך לאחד הענפים הנחקרים והחשובים בשנים האחרונות מאחר שמסייע לתמיכה בכמויות מידע גדולות. על קורס big data נרחיב במאמר הבא. 

 

קורס big data– מה זה אומר?

כפי שהבנו, big data או בעברית נתוני עתק, הוא פתרון טכנולוגי המאפשר לאחסן ולנתח כמויות גדולות במיוחד של מידע. המידע מורכב מנפחים גדולים ומגיע בקצב מהיר ממקורות מרובים ושונים. לדוגמא יכול להיות מידע שמגיע מרשתות חברתיות, מידע שמגיע ממצלמות אבטחה ומידע שמגיע מטלפונים סלולריים. 

בשנים האחרונות ענף ה-big data הפך לענף נחקר במיוחד. הסיבה לכך היא שעל ידי big data ניתן לתמוך בכמויות מידע גדולות שמאגרי מידע מסורתיים לא מסוגלים להתמודד איתן. על ידי שימוש בטכנולוגיית big data ניתן לשמור נתוני מידע רבים וגדולים בלי הצורך למחוק אותם או נתונים קודמים. 

קורס big data– למי מתאים?

קורס big data מתאים לסטודנטים עם יכולות אנליסטיות. בדרך כלל הקורסים יהיו מיועדים לאנשים עם רקע ועם ניסיון בעבודה בענפי מסדי הנתונים, פיתוח תוכנות, בינה עסקית ומערכות מידע. התכנים המועברים בקורס big data משלבים מושגים רבים ומגוונים מהשיח הטכנולוגי ומעולם האינטרנט. לכן, אנשים ללא רקע וללא ידע נרחב בתפעול בסיסי נתונים לא יתאימו לקורס. כמו כן המטלות הנדרשות לביצוע במהלך הקורס דורשות ידע ולכן חסרי ידע בתחום לא יצליחו לבצע אותן. 

 

מה לומדים?

במהלך קורס big data הסטודנטים ייחשפו לעולם ה-big data וליתרונות שבו. מתכונת הלימודים של הקורס כוללת לימודים על סוגים שונים של מאגרי מידע וטכנולוגיות מתקדמות שונות. לאחר מכן, הסטודנטים יישמו את העקרונות הטכנולוגיים שלמדו. לשם כך הסטודנטים ינתחו דפוסי גולשים ויבחנו  מקורות שונים של מידע. כמו כן, הקורס יחשוף את הסטודנטים לחברות שונות שעושות שימוש ב-big data ביניהן פייסבוק לדוגמא. 

בין נושאי הלימודי שיילמדו בקורס big data-

  • מקורות שונים להגעת מידע
  • מחזור חיי המידע
  • נפחי אחסון גדולים
  • בסיסי נתונים שונים
  • יישום הכלים במגזרים שונים
  • מאגרי נתונים בענן
  • נתונים ממכשירים ניידים
  • מאגרי נתונים לרשתות חברתיות

ועוד רבים.

 

משך הלימודים

קשה לענות באופן חד משמעי מה משך הלימודים בקורס big data מאחר שאורך הקורס משתנה בין מוסדות הלימודים השונים. באופן כללי הקורס נמשך בין שלושה לשישה חודשים. בדרך כלל יהיה מדובר בלימודים בשעות הערב ומפגשים של פעם או פעמיים בשבוע, בהתאם למוסד הלימודים. במהלך השיעורים התלמידים יאזינו להרצאות עיוניות וישתתפו בתרגול מעשי של החומר שנלמד. כמו כן בסוף הקורס יש להגיש פרויקט גמר יישומי בו יש לתפעל ולנהל סביבת ארגון ממוחשבת.

 

תנאי קבלה

גם בנוגע לתנאי הקבלה לקורס קשה לתת תשובה חד משמעית מאחר שהתנאים משתנים בין מוסד לימודים אחד לאחר. כפי שציינו קודם, לקורס big data יש להגיע עם ניסיון בפיתוח תוכנה ובניהול בסיסי נתונים או מקצועות ההנדסה, המימון והכלכלה. בדרך כלל תהיה עדיפות למועמדים בעלי השכלה אקדמאית בנושאים אלה ולא רק בוגרי קורסים. מועמדים שעומדים בתנאי הקבלה הללו בדרך כלל יידרשו להגיע לראיון אישי בו יעריכו את ההתאמה שלהם לקורס. 

אפשרויות תעסוקה

לאחר קורס big data הבוגרים יקבלו תעודת גמר. תעודת הגמר תינתן לבוגרים שסיימו בהצלחה את הלימודים בקורס ושעמדו בתנאי הקורס. בין תנאי הקורס הנדרשים לקבלת תעודת גמר יהיו נוכחות במפגשים, הגשת המטלות הניתנות במהלך הקורס וכמובן סיום פרויקט הגמר של הקורס. 

תעודת הגמר של קורס big data היא כרטיס כניסה לעולם זה והבוגרים יוכלו להשתלב במגוון תפקידים שונים. בין התפקידים הללו יהיו תפקידי ניהול של בסיסי נתונים, פיתוח אפליקציות המשלבות את הטכנולוגיות שנלמדו בקורס, השתתפות בפרויקטים בין לאומיים ועוד. אם אתם מעוניינים להשתלב בתפקידים אלה, קורס bog data הוא בשבילכם. 

איפה לומדים?

כפי שציינו קודם, קורס big data ניתן ללימוד במגוון מוסדות לימודים. על מנת לבחור את מוסד הלימודים הטוב לכם ביותר יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים. קודם כל נסו לברר האם יש למוסד הלימודים קשר עם אחת או יותר מחברות חברות ההייטק השונות או חברה ספציפית שאתם מעוניינים להיכנס אליה. ישנם מקרים של שיתופי פעולה בין חברות למוסדות לימודים וחברות אלה נותנות עדיפות לבוגרים של מוסד לימודים זה. הבוגרים של מוסד זה יוכלו להנות מהשתלבות בחברות אלה לאחר הלימודים ולכן יש לקחת זאת בחשבון. 

מלבד זאת יש לקחת בחשבון גם את מקום המגורים שלכם ומיקום המוסד. האם המוסד קרוב לבית שלכם או שתאלצו לנסוע במשך זמן רב הלוך וחזור בכל יום? נסיעה יכולה לקחת זמן רב שיכול להיות מנוצל ללימודים ואפילו למנוחה. 

כמו כן אלמנט חשוב נוסף הוא שעות הלימוד במוסד. האם אתם מעדיפים לימודי בוקר או לימודי ערב? יש מוסדות שמציעים גם וגם ויש מוסדות שמציעים רק אחד מהשניים ולכן יש לקחת זאת בחשבון. לדוגמא אם אתם עובדים בבוקר אתם צריכים לחפש מוסד לימודים שמציע לימודי ערב. 

כמו כן נסו לחשוב האם אתם מעדיפים לימודים פרונטליים או לימודים מקוונים. אם אתם מעדיפים לימודים מקוונים חפשו מוסד שמציע זאת ולהפך. 

לבסוף יש לקחת בחשבון את תנאי הקבלה. כפי שציינו תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות השונים. יש מוסדות לימוד שכוללים תנאי קבלה קשים במיוחד. ברוב המקרים הלימודים ברוב מוסדות הלימוד יהיו זהים ולכן אם אתם לא עומדים בתנאי הקבלה של מוסד אחד תוכלו להתקבל לאחר, גם אם הוא פחות יוקרתי. זכרו- אם תהיו טובים במה שתעשו אתם תקבלו עבודה בלי קשר ליוקרתיות של המוסד בו למדתם. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!