קורס מתכנתים – לכתוב את העתיד שלך

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס מתכנתיםעולם ההייטק המתפתח ודוהר קדימה, בנוי מכמה וכמה גורמים אבל גם הוא, כמו דברים נוספים בעולמנו, משתמש רבות בתוכנה. קוד או שפה, שבעצם הינם הוראות ומידע עבור המחשב כדי שיממש אותם ויוציא לפועל את הרצון או המוצר והתוצרים שלנו. יש דרישה למתכנתים בכל מקום ובעיקר – יש חוסר אדיר במתכנתים טובים ומיומנים. כל זה מביא לכך שתעשיית ההייטק משוועת למתכנתים ומוכנה להציע תנאי עבודה מצוינים לעוסקים בתחום, גם עבור אלו שהם אינם בעלי ניסיון אך בעלי כישרון.

בעבר, כדי להיות מתכנתים, הייתם צריכים ללמוד שנים רבות באוניברסיטה לתואר ראשון במדעי המחשב או מסלולים קשורים. כיום, כמעט כל החברות מקבלות לעבודה גם בוגרי מכללות ומוסדות לימוד ייעודיים המכשירים מתכנתים בשפות שונות. קורס מתכנתים שכזה, אינו אורך זמן רב והוא יכול להכשיר בצורה בסיסית את המתכנתים, לעיתים רק בשפה בודדת או לאפשר למנוסים יותר, ללמוד עוד שפה שתעשיר ותעמיק את הידע שלהם ותקנה להם אפשרויות חדשות. בוגרי קורס מתכנתים עצמם, יכולים לנסות להשתלב בשוק ההייטק, לאחר שהוכשרו כמפתחים ומתכנתים וליהנות מכניסה לעולם מרתק, יצירתי ומתגמל בכמה מובנים.

מה לומדים במהלך קורס מתכנתים?

כמו שציינו בתחילה, תכנות הוא הדרך להעביר את הרעיונות והמחשבות שלנו לתוצר או יישום שלנו לביצוע על ידי המחשב. למעשה, אנו מתרגמים את הרעיון באמצעות אחת מיני שפות המחשב, כגון JAVA, C++, HTML פיתון ועוד כדי שהמחשב יוכל לפענח את ההוראות ולבצע. אם כשאנחנו רוצים להגיד למישהו משהו אנו משתמשים בטקסט או בסיפוריות, הטקס של המחשב הוא שורות קוד, שנכתבות בשפות הללו ובייחד יוצרים את התוכנה המבוקשת. 

לצד שפות התכנות ישנם קורסים רבים (שגם בהם נלמדים חלק מן השפות) ועוסקים גם בפיתוח תוכנה. כאלו למשל הם קורס front end, שעוסק בהסתכלות מצד הלקוח המשתמש – כיצד הוא יחווה או ישתמש בתוכנה או האפליקציה, קורס Backend שעוסק בפיתוח, הפעם מצד השרת,  וקורס Full stack בו ניתן ללמוד על תכנות ופיתוח כוללים, של כל השלבים וכל הצדדים, החל משלב הראשוני ועד לתוצר הסופי (תחום מבוקש מאוד).

שפה בכל פעם

בנקודה זו חשוב להגיד, קורס מתכנתים, לרוב יהיה קורס גם למתחילים, כאלו שאין להם ידע או בסיס נרחב בתכנות והוא בהחלט יכול להכשיר אתכם לעבודה. אבל, רוב הקורסים, מתמקדים בשפה אחת בודדת בכל פעם. למשל פייתון או ג'אווה סקריפט וכד'. 

זה אומר כמה דברים: א. לפני בחירת הקורס, כדאי לכם לשקול האם השפה מתאימה לכם, לצרכים ולתוכנית הלימודית שלכם או לתחום בו אתם מתעתדים לעסוק. ב. עולם ההייטק הוא עולם המתפתח והוא עושה זאת במהירות. ישנם שפות מתחדשות, ישנם שפות חדשות וישנם שפות שעם השנים ממעטים להשתמש בהם. אסור לקפוא על השמרים ולחשוב כי למידה אחת ויחידה תהיה רלוונטית. חייבים כל העת להמשיך וללמוד, להתעמק, לזהות מגמות חדשות ובעיקר להיות מעודכנים ודבוקים לחדשנות. ג. באותו עניין, קורס תכנות, נותן לכם את הבסיס. ברוב המקרים, גם באמצעות קשרים של מוסד הלימודים עם התעשייה ומערכת השמה שהוא מציע, זה יספיק להכנסת רגל והתחלת עבודה. כאן מוטלת עליכם המשימה להמשיך ללמוד ולהתפתח. לעבוד קשה ולתרגל.

באותו עניין נציין, שוודאי עבור מתחילים מדובר בעולם עצום שקשה לנווט בו. ההייטק הוא מילה גדולה לעולם שלם ומורכב ממאות תחומים. כיצד ניתן לדעת איזו שפה רלוונטית כיום ללמידה באמצעות קורס מתכנתים? מה עדיף, קורס פרונט- אנד או בק-אנד ואיפה יש מחסור גדול יותר בעובדים? מומלץ מאוד שלא להתחיל קורס מתכנתים לפני שמבררים ו"חופרים" בעולם הזה. ובעיקר מתייעצים עם חברים שכבר עובדים בתחום, עם אנשים שלמדו בקורסים דומים והשתלבו או לא השתלבו כבר בתעשייה וכן עם מומחים ויועצי לימודי הייטק, כמו אצלנו באתר.

סוגים שונים של קורס מתכנתים

במקצוע כל כך נרחב סביר ויהיו גם סוגים שונים של קורסים. לא רק בתוכן אלא גם במאפיינים. ראשית, משך הקורס: ישנם קורסים האורכים שנה ויש כאלו שאורכים רק כמה חודשים בודדים (עם למידה מרוכזת ומאומצת יותר). כדאי לכל אחד לבחון עד כמה כל שיטה מסייעת לו וכיצד זה משתלב עם הדברים הנוספים בחייו. באותו עניין, יש כמובן קורסי ערב, המאפשרים שילוב בין עבודה רגילה ללימודים.

חלק מן הקורסים יהיו בסיסיים והתחלתיים ממש, במיוחד לאלו בלי ניסיון כלל ויש כאלו המיועדים לאלו שכבר יש להם ידע או ניסיון מהעבר בתחום או בשפות אחרות. שימו לב שלמתחילים לא כדאי להיכנס לקורס של בעלי ידע, משום שהכיתה "תרוץ" והם עלולים למצוא את עצמם מאחור. לא רק בעקבות הקורונה אלא גם מעצם היותו של עולם ההייטק מתקדם יותר ממקצועות מסורתיים אחרים, חלק מן הקורסים ניתנים גם רק עם למידה מרחוק. שוב, על כל אחד לברר האם הוא מסוגל ללמוד בשיטה זו או שהדבר מקשה עליו. לפעמים הנוחות באה על חשבון יכולת הלימדה והמשמעת העצמית ויהיה חבל להשקיע בלימודי קורס מתכנתים ולא להצליח בו.

תנאי קבלה. קורס מתכנתים אינו דורש תנאי קבלה מיוחדים. אפשר כמובן ללמוד מדעי המחשב והנדסת תוכנה באוניברסיטה או לתואר ראשון במכללות אבל לא לכולם יש כאמור את הזמן הנדרש (כ-4 שנים) או את היכולת לשלב עבודה עם לימודים מתישים. קורסי המתכנתים השונים מאפשרים ללמוד את המקצוע או תחילתו במהירות ומשם להשתלב ולהתפתח. 

אז אין צורך בפסיכומטרי אבל לרוב כן ידרשו זיקה לתחום המחשבים, 12 שנות לימוד, ידע מספק באנגלית ועמידה בראיון אישי. חלק מן הקורסים גם יאפשרו לקיים מכינות קצרות, טרם תחילת הקורס ממש כדי לבחון מידת התאמה על ידי התלמיד עצמו. ובעיקר, יש צורך בעבודה קשה ותרגול רב. בסופו של דבר מדובר בלמידה של שפה חדשה ועלינו להתמקצע בה. קורס מתכנתים נותן את הכלים. משם זה בידנו. אם נצליח נשתלב בעבודה מאתגרת, יצירתית, מספקת ומכניסה.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!