בואו לשחק: קורס יוניטי

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס יוניטיעולם משחקי המחשב, שלמעשה אינו כולל רק משחקים המשוחקים על הדסקטופ של המחשב השולחני אלא גם על קונסולות, מכשירי מובייל ופלטפורמות אחרות, הוא אחד מהתחומים הנמצאים בצמיחה האדירה ביותר בעולם הטכנולוגיה. תקציבי המשחקים הם אדירים והתעשיה עצמה לא רק מגלגלת מליארדים אלא גם מהווה כיום חלק חשוב מן התרבות האנושית. הדברים נכונים גם למשחקים הגדולים והנוצצים כמו FIFA או CALL OF DUTY למשל אבל גם למשחקים בסדרי גודל קטנים יותר כמו אנגרי בירדס או פרוט נינג'ה הזכורים לטוב מן הסלולר ואפילו משחקים זעירים אך ממכרים לפייסבוק, בין אם הם מלאי אקשן ואנדרנלין ובין אם הם משחקי פזל ומחשבה.

כל המשחקים הללו, כדי להעניק חוויה שלמה לצרכן וכדי שהוא ימשיך לשחק בהם עוד ועוד, חייבים לכלול היבטים פסיכולוגיים ומוטיבציונים הנקלטים אצל השחקן, כדי שימשיך לשחק. אבל מעבר לכך, צריך להיות בפיתוח משחקים גם היבטים חזותיים גרפיים והיבטי שמע, שיספקו נראות מושכת למשחק. כך שלימודים העוסקים ביצירת משחקי מחשב חייבים לכלול גם נושאי בניה, גם עיצוב וגם פיתוח. קורס יוניטי העוסק בלימוד המנוע המאפשר יצירת משחקי מחשב – הוא אחד המרכזיים שבהם.

מכלול אחד

קורס יוניטי עוסק בפלטפורמה ובממשק שהם בעצם המנוע שמאחורי המשחק. כמו בעולם של מוצר החשמל. יש יכולות אלקטרוניות, יש עיצוב המוצר, יש הפונקציונליות שלו אבל שום דבר אינו שווה עם אין מנוע שמתפעל את הכל. כבר עסקנו בכך שמשחקי המחשב מורכבים למעשה מ-3 יחידות.

הגרפיקה. איך המשחק יראה, העולמות והרקעים השונים, הדמויות, הכפתורים, האביזרים, הפונטים וכל דבר הקשור לנראות של המשחק, כולל האנימציה והאפקטים. זה יכול להיות חדשני וריאליסטי מאוד או משהו פחות מובן אבל מאוד מצליח (מיינקרפט למשל), בתלת ממד או בדו ממד. זה לא ממש משנה מלבד העובדה שהגרפיקה היא כל מה שמתבטא על המשחק. למעשה, הגרפיקה מעניקה למשחק את "הפנים" המזוהות שלו. 

הסאונד של המשחק עושה פעולה דומה אבל בתחום השמע. מוזיקה וצלילים. לכאורה, הסאונד הוא החלק הכי פחות חשוב. הרבה מאיתנו משחקים משחקי מחשב בלי קול (גם כדי שנוכל לשחק בסתר). ועדיין תפקידו של הסאונד חשוב מאוד והוא נותן את הערך המוסף. הוא מסייע ליצירת האווירה.

התוכנה והקוד. הקוד הוא למעשה מה שמורה למשחק לתפקד על פי עקרונות מסוימים. מתי מתחילם ומתי "מתים" איך ניתן ללכת. מה ניתן לאסוף ומה קורה אחר כך. הקוד מזהה את הפקודה שהמשתמש שולח לו דרך כלי המשחק וממש אותה על המסך. 

קורס יוניטי עוסק בלימוד תוכנת יוניטי שהיא השילוב של 3 המרכיבים שציינו. הוא למעשה לוקח את כל המרכיבים הללו, שבנפרד אינם שונים מאום ומאפשר לבנות באמצעותם משחק שלם אחד.

נעים להכיר: יוניטי

יוניטי או UNITY היא תוכנה המאפשרת את עריכת המשחקים ושילוב כל החלקים יחד. כל חלק יכול להיות מיוצר בתוכנה אחרת או בשפה אחרת, קוד אחר או בכלי אחר אבל ביוניטי, בין שאר הדברים שהיא מאפשרת, ניתן להרכיב את כולם יחד, כדי שיצרו משחק. לכן היוניטי מכונה מנוע המשחק. החלק החשבו ביותר ולכן מי שרוצה להצליח לבנות כיום משחקים, חייב ללמוד קורס יוניטי.

מדוע? כי לא רק שיוניטי הוא מנוע משחק מצוין המאפשר כל מה שציינו כבר, הוא גם מנוע משחקים הפופולרי ביותר עבור מגוון משחקי מחשב מכל סוג וביחוד יכול להתאים ללמעלה מ-25 פלטפורמות שונות. כל זה אגב מאפשר לעשות שימוש ביוניטי לא רק בעולם הגיימינג אלא גם בתחומים אחרים של חווית משתמש, סימולטורים, פלטפורמות מציאות רבודה ומציאות מדומה וכן, גם בתחומים שאינם משיקים לחלוטין כמו אדריכלות, הנדסה, רפואה ועוד.

קרוס יוניטי

את מנוע המשחקים הנפלא הזה ניתן ללמוד במקומות רבים בישראל. למרות יכולותיו הרבות הוא נחשב ללא מסובך במיוחד וגם זמן הלימוד שלו קצר יחסית. בין 8 – 12 ימי לימוד (לרמת הבסיס). קורס יוניטי מאפשר ללמוד ולהכיר את הממשק של המנוע, את יכולותיו, הפיצ'רים שלו, כיצד לבנות משחק, הלוגיקה שמאחורי בנית משחק מצליח, עיצוב סצנות, שילוב של סאונד ועוד ועוד. חלק לא פחות חשוב, שגם עליו ניתנת הדעת הוא תחום המשחקיות עצמה: תנועה, הנפשה, הדמויות ומעשיהם וכן החשיבה וההתפתחות של המשחק כחלק מחוויית המשתמש הסופי.

מעבר לעובדה שבמסגרת קורס יוניטי נלמד החומר התיאורטי, ישנה חשיבות רבה ללמידה פרקטית והתנסות. לכן קורס יוניטי איכותי יכיל עבודה על פרויקטים רבים, שהתלמידים ייצרו בשותפות עם המרצים, במגוון סגנונות. יש לכך חשיבות עליונה מ-2 סיבות עיקריות. האחת התנסות מעשית שכבר ציינו והצמחת היכולות בסגנונות שונים. השנייה היא תיק העבודות שלכם. ככל שתצרו יותר משחקים (גם בעקבות תרגול בבית), תיק העבודות שלכם יהיה יותר שלם. תיק העבודות הוא כרטיס הביקור שלכם בקבלה לעבודה וחשיבותו רבה מאוד.

קורס יוניטי – בלי לדעת תכנות

יוניטי היא סביבת עבודה שמיועדת לכולם: מעצבי משחקים, אמנים, מתכנתים, מוזיקאים ועוד. זוכרים שאמרנו שקוד הוא חלק אחד בלבד לצד הגרפיקה והסאונד? ניתן כמובן לכתוב קוד חדש למשחק אבל הדבר לא הכרחי. ניתן לייבא אותו ולשלב אותו באמצעות מנוע היוניטי למכלול המשחק. כל זה אומר שניתן להשתמש ולעבוד על יוניטי בלי לדעת תכנות כלל (זה כמובן לא מזיק).

אז ידיעת שפה או קוד לא הכרחיים אבל תמיד תמצאו קורסים מתקדמים יותר שיציעו לכם גם למידות שפות המשמשות לתכנות קוד למשחקים כמו שפת C, JAVA וכד'. כל אחד שיבחר לפי רצונותיו או יכולותיו. בפועל כפי שציינו באמצעות יוניטי ניתן יהיה לקבל וללמוד כלים לביצוע תכנות ויזואלי, גם ללא צורך בכתיבת קוד.

זו אגב, גם בדיוק הסיבה שתראו לא מעט הצעות ללימוד קורס יוניטי לילדים צעירים. ואתם? אתם  אולי לא ילדים בפועל אלא רק ילדים ברוחם ולימוד קורס יוניטי יכול לסייע לכם לממש את חלומכם ליצירת המשחק הגדול הבא.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!