הסבה מקצועית להייטק

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

הסבה מקצועית להייטק – בכל מקום, בכל זמן

הסבה מקצועית להייטקצעירים רבים לומדים את מקצועות ההיטק ותכנים הקשורים בעולם זה מתוך רצון להיכנס לעולם מסעיר ומתגמל זה. העובדה שעבודה בהייטק מאפשרת לעלות את רמת החיים של העוסקים בה, המשתכרים בשכר גבוה ועם תנאים מפנקים, מושכת יותר ויותר אנשים. למעשה, בין האנשים הללו נמצאים לא רק צעירים אלא גם אנשים שכבר עובדים במלאכות אחרות ורק מבקשים לעשות הסבה מקצועית להייטק. ישנם כמה שיטות ללמוד דברים הקשורים להייטק. הראשונה היא באמצעות יציאה ללימודי תואר ראשון והשניה היא יציאה לקורסים שונים, קצרי טווח, בהן נחשפים ונלמדים נושאים מגוונים. לרוב אלו קורסים הנערכים במקום פיזי. בכיתה. דבר שלא בהכרח תמיד טוב עבור המבקשים לבצע הסבה מקצועית להייטק.

אפשרות אחרת שהולכת וצוברת תאוצה בישראל היא קורסים אונליין הייטק, במסגרתה רותמים את נפלאות הטכנולוגיה כדי ללמוד את מקצועות הטכנולוגיה. קורסים אונליין הייטק ניתן ללמוד בכל שעה ובכל מקום. בבית, בעבודה, בנסיעות וכד'. לעיתים הקורסים נערכים אונליין בזמן אמת כחלק משיעור וירטואלי ולעיתים זו מערכת של שיעורים מוקלטים, החושפים את התלמידים בדרך מתודולוגית איכותית, לתכנים השונים.

כל מה שתרצו בקצה ידכם

קשה להאמין עד כמה האופציות של קורסים אונליין היו יחסית נדרים עד לפני כמה שנים. החשיבה הייתה כי חייבים להגיע למרחב למידה פיזית, כדי להצליח לקיים אווירה של למידה. אותה טענה, אגב, הייתה גם לגבי מקום העבודה. אלא שלאט לאט מי שהוביל את המהפכה היו שוב, חברות ההייטק. המחשבה שלהם הייתה שהתפוקה לא תרד ואפילו תעלה ויכולותיו של העובד יגברו, אם הוא לא ישקע בעבודה במקום העבודה. שיש משמעות חשובה לאיזון של עבודה ובית ולכן התחילו לאפשר עבודה מרחוק ואונליין. 

ואז הגיעה הקורונה ולימדה את כולנו מה זה להישאר בבית באמת. אבל את החיים אי אפשר לעצור. גם לא את העבודה או הלימודים ומוסדות רבים, כולל בתי ספר יסודיים ואוניברסיטאות ממגדל השן, הבינו שאין בריריה וצריך לפתוח ולפתח למידה מרחוק. וראו איזה פלא: התוצאות הראו שלא רק שניתן לעשות זאת, התלמידים שמחים באפשרות, היא מקלה עליהם ורמת הלימודים לא יורדת – אולי להפך. החיבור בין החדשנות של חברות ההייטק לתחום הלמידה שהציעו מוסדות לימוד בתחומי ההייטק (אוניברסיטאות, מוסדות לימוד, מכונים, מכללות וכו'), הביא לשילוב שהוא קורסים אונליין. זוהי בשורה אדירה למבקשים ללמוד הסבה מקצועית להייטק. עבורם אין צורך לעזוב את העבודה הקיימת. ניתן ללמוד את המקצוע החדש תוך כדי.

מחפשים אתכם

תעשיית ההייטק נמצאת בשיא הפריחה והביקוש לעובדים לא שוכח לרגע. ישנם מקצועות כמו מתכנתים שמבוקשים מאוד וישנם מקצועות מבוקשים קצת פחות אבל עדיין נדרשים כמו מעצבים, מנהלי מוצר, שיווק וקידום אתרים ועוד. בקיצור יש עבודה לכולם. הרדיפה אחר עובדים מוכשרים הביאה לכך שחברות הייטק מוכנות לשלם הרבה על כוכבים ואנשים מוכשרים ומנוסים אבל גם מוכנים לקבל לשורותיהם גם אנשים חסרי ניסיון, שרק סיימו ללמוד. כאלו שעשו הסבה מקצועית להייטק. המחשבה היא לקבל אותם עם ידע בסיסי וללא ניסיון ולטפח אותם בתוך המערכת.  

כתוצאה מכך, קורסי ההייטק למתחילים אבל לא רק צומחים וכיום ניתן ללמוד אותם גם מהבית באמצעות קורסי אונליין לצד לימוד בכיתות פיזיות גם בשעות הערב, עובדה שמאפשרת גם למי שמחפש הסבה מקצועית להייטק, להשתתף בהם בלי לזנוח את עבודתו בבקרים. בקורסים אלו לא חסר דבר לעומת הקורסים הארוכים שאנשים עושים באופן רגיל. כל החומר מועבר בצורה ברורה, עם העזרים המתקדמים ביותר ויתרה מכך, הם מכילים אפשרויות רבות שאינן רלוונטיות בכיתה רגילה כמו עזרה מקצועית לאחר שעות הלימוד, הקלטות, וכמובן סביבת למידה נוחה יותר לתלמיד. למעשה, קורסים אונליין הייטק איכותיים, נותנים את ההרגשה כאילו אתם נמצאים בכיתה ממש. 

למתחילים ולמנוסים

כאשר אנחנו מדברים על קורסים למבקשים לעשות הסבה מקצועית להייטק אנחנו מדברים כמובן בעיקר על קורסים למתחילים. כאלו שעובדים בעבודות אחרות או זהו לימודם הראשון ורוצים להיכנס לעולם המאתגר והמתגמל שהוא ההייטק. לרשותם עומדים אלפי קורסים בישראל עם תכנים שונים, כמו לימודי תכנות, QA, בדיקת תוכנה, לימודי שפות ספציפיים, שיווק וקידום אתרים, פיתוח ובניית אתרים, קורסי הגנה והתקפה בסייבר, קורסי רשתות ועוד. לרוב, הקורסים נותנים את הבסיס עם העמקה מסוימת. בחלק מהן יש תעודות בסיומם וחלק מכינים למבחנים בינלאומיים נחשבים, שמסייעים להיקלט בתעשייה.

יתרונות קורסים אונליין הייטק

כפי שציינו לקורסים אונליין יתרונות רבים לאלו המבקשים לעבור הסבה מקצועית להייטק. אולי הדבר החשוב ביותר הוא החיסכון. וכשאנחנו מדברים על חיסכון, אנחנו מדברים גם על חיסכון בזמן ואנרגיה וגם על חסכון כספי. קורסים אונליין מאפשרים לנו ללמוד מהיכן שאנחנו רוצים (תמיד עדיך לעשות את זה במקום נוח ומאפשר למידה) ולעיתים גם בשעות שאנו רוצים, אם השיעורים מוקלטים. כל זהה מאפשר לנו חיסכון כספי ניכר על הנסיעות, החניה וכד'. גם זמן שווה כסף ואין ספק שמהמטבח לחדר העבודה אין פקקים כמו בכניסה למרכזי הלימוד הפיזיים. 

החיסכון יבוא לידיו ביטוי, כמעט תמיד גם בעלויות הקורס. קורסים אונליין זולים יותר שכן הם אינם דורשים משאבים שעולים כסף כמו כיתות לימוד ונדל"ן, חשמל, מעטפת פיזית וכד', כך שחיסכון בעלויות אלו מצד מפעילי הקורסים, מתגלגלים לתלמיד. וכאמור, עצם זה שאתה לומד לא צריך להשבית אותך גם מלהתפרנס. ניתן לבחור בשיעורי אונליין שנערכים בערבים או בהקלטות מראש וללמוד בנחת וברוגע, לצד או אחרי העבודה.

לבחור מרחוק

לא רק הלימודים מוצעים מרחוק אלא גם הבחירה בהם. הרי אין לכם מקום אליו תוכלו ללכת ולהתרשם. אתם עושים הסבה מקצועית להייטק כך שאתם חדשים בתחום, וגם פירוט מורחב של תוכנית הלימודים אולי לא יעשה לכם סדר והבנה מלאה. דברו עם תלמידים שעברו כבר תהליך כזה של הסבה מקצועית להייטק. שאלו אותם על תהליך הלמידה, העזרים השונים והתוכנית עצמה. בררו גם האם הקורס מקנה באמת אפשרות לעבודה והאם יש ביקוש למה שאתם הולכים ללמוד. גוף נוסף שיכול לסייע לכם הם יועצי לימודים, המתמחים בהייטק. גם לכם יש שאלות, המומחים שלנו – כאן בשבילכם.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!