qa משכורות גבוהות

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

qa משכורותבודקי התוכנה או בשמם המקצועי אנשי QA  הם האנשים האמונים על האופן המיטבי שהתוכנה תפעל בכל המאפיינים והדרישות המבוקשות ממנה. כעיקרון, במהלך העבודה על גיבוש התוכנה וכמובן רגע לפני הפצתה לקהל הצרכנים, יש צורך לברר כי היא עובדת כמו שצריך, בלי תקלות, קריסות או הפתעות אחרות וכי היא נותנת מענה גם במקרים ייחודיים. במידה וישחררו להפצה תוכנית בלי לבדוק, היא יכולה להתגלות כמוצר לא שלם ולגרום לחברת האם בעיות כבדות.

הדרך לבדוק את תקינות ואיכות התוכנה היא באמצעות מבחנים ובדיקות על כלל שלביה, תוך הסתכלות הן על ביצועי התוכנה מאחורי הקלעים שלה והן על הביצועים שלה כפי שמשתקפים בחוויית השימוש של הלקוח. קשה עד בלתי אפשרי לנסות ולנחש את כלל הבעיות שעלולות להתעורר ולבחון את התוכנה בעומסים שונים. לכן, יש בדיקות איכות ידניות ויש בדיקות אוטומציה העושות שימוש בתוכנות הנכתבות במיוחד לצורך זה.

זוהי למעשה העבודה של אנשי QA. היכולת לזהות באגים ותקלות עוד בטרם נעשה שימוש חיצוני בתוכנה, מתוך מטרה לשפר את הביצועים ולמטב אותם. בשל חשיבות עבודה זו עבור הארגון או החברה המבקשות להפיץ את המוצר או התוכנה, לעובדי qa משכורות גבוהות יחסית והם מבוקשים כמעט בכל חברה מהקטנה ביותר ועד התאגיד הגדול ביותר.

לבדוק לעומק

בדיקות תוכנה אינה עבודה קלה כלל וכלל והיא דורשת סט ייחודי של כישורים וכן שהכישורים הללו יהיו רוחביים ויציגו שליטה בשפות מגוונות ופלטפורמות טכנולוגיות רבות. הבדיקות כאמור הן גם בדיקות פרטניות הנערכות באופן ספציפי לכל שלב ושלב ולכל פקודה וגם בדיקות מקיפות לכלל סנכרון התוכנה עם הממשקים השונים והרכיבים היוצרים אותה.  חלק מהבדיקות הן ידניות-  ביצוע פעולה ובדיקה כי התוצאה רצויה. אחרות הן בדיקות אוטומטיות מה שמכונה QA אוטומציה. 

באוטומציה, הבודק כותב תוכנה או קוד הרצה על חלק בתוכנה ובודקת את השגיאות הפוטנציאליות. היתרון באוטומציה היא המהירות והיעילות, שכן התוכנות הממוחשבות מסוגלות להספק, מהירות ויעילות גבוהה יותר מבדיקות ידניות. מחשבים גם נוטים פחות לטעות מבני אדם, גם בבדיקות של טעויות. לעובדים באוטומציות qa משכורות  גבוהות יותר מאשר לבודקי תוכנה ידנית והם כמובן מבוקשים יותר. יחד עם זאת, חשוב להגיד: בודק תוכנה איכותי ומקצועי שולט בשתי גישות העבודה ומסוגל לנפק בדיקה איכותית בכל אחת מהם.

qa משכורות

משכורת של בודק תוכנה נחשבות למשכורות לא גבוהות לעומת משרות אחרות נחשקות בהייטק כמו מהנדסי תוכנה או מתכנתי FULLSTACK. הדברים נאמרים בהקשר של בודק תוכנה מתחיל של qa משכורות  נע בין 7000- 10,000 ש"ח בשנה הראשונה. ככל שתתמקצעו ותצברו וותק, המשכורות יכולות גם להכפיל ולשלש את עצמם ובודקי תוכנה מקצועיים ואיכותיים, מרוויחים גם למעלה מ-20000 ש"ח.

qa משכורות זה כמובן חשוב אבל התחלת קריירה כבודק תוכנה מספקת עוד כמה דברים מעניינים. עבודה כבודק תוכנה נחשבת לעבודה המאפשרת כניסה ודריסת רגל בתחום ההייטק. היא אומנם דורשת לימוד איכותי ותרגול רב וידע נרחב אבל ההכשרה הבסיסית נחשבת קלה יחסית. לכן, ניתן ללמוד בזמן קצר ובנוחות יחסית את המקצוע ובשל המחסור בבודקי תוכנה להשתלב במהרה בתחום ההייטק. 

אז נכון, בשלב ראשון המשכורות שלך לא יהיו בשיא, אבל עדיין תסתובב במקומות בהם דואגים לעובדים, תזכה בשלל פינוקים המאפיינים את עולם ההייטק וגם המשכורת עצמה, יפה ביחס לצעירים בני גילך בענפים אחרים. וכאמור, כאן זו רק ההתחלה. משום שהממשקים והמפגשים של בודק תוכנה הם רבים ומגוונים עם כלל מחלקות הפיתוח והתכנות. למעשה, הוא נחשף לידע ויכולות ולומד מהם כל העת. נפתחים בפניו כיוונים חדשים בארגון. הרבה מבודקי התוכנה עובדים כמה שנים בתחום ואז ממשיכים לתפקידים בכירים אחרים. את הבסיס כבר יש להם ועם הזמן ועם שיפור היכולות המעבר הוא טבעי. לכן, ההסתכלות צריכה להיות לא רק על qa משכורות אלא גם צופה פני עתיד.

בכל גיל

דיברנו מקודם על qa משכורות של עובדים צעירים בתחום בודקי התוכנה אבל למען האמת, לא חייבים להיות צעירים בשביל לעבוד בתחום. אולי להפך. רבים מבודקי התוכנה הם כאלו שרצו לעשות הסבה מתפקידים ועבודות אחרות ולהרוויח יותר עם qa משכורות. כאמור, דרישות הלמידה גבוהות אך לא בלתי עבירות ובאופן כללי, רבים מן קורסי ההכשרה מתרחשים בערבים והם יחסית קצרים וממוקדים כך שלימודי הסבה לא צריכים לפגוע ביכולת להמשיך להתפרנס מהעבודה הקודמת.

ככלל, אנשי QA צריכים מאפיינים מסוימים, שחלקם בולט יותר בגיל מבוגר. סבלנות, חשיבה ותכנון מושכלים, יכולת לאתר בעיות, יצירתיות וכד'. תכונה נוספת חשובה היא יחסי אנוש טובים. מדוע צריך יחסי אנוש טובים כדי להצליח למצוא בעיות בתוכנה? האמת, שאיכות יחסי האנוש נדרשת למקרים שכבר מצאת בעיות. בודק התוכנה נדרש להציג בפני המפתחים את הבעיות, כדי שאלו ישובו לשולחן הפיתוח למצוא פתרונות. איש אינו אוהב לקבל ביקורת על עבודתו ובודק התוכנה חייב לעשות זאת ברגשיות אך באחריות ותוך שמירה על עבודת צוות בריאה.

המשמעות של קורס הלימוד על qa משכורות

כדי שהמשכורת תהיה גבוהה יותר, כמו שקורה בהרבה תחומים, כדאי להיות עם תואר אקדמאי. אלא שבתחום ההייטק זה גם עובד אחרת. המחסור בעובדים איכותיים והביקוש הרב, הביא את התעשייה לקלוט עובדים לא לפי תארים אלא לפי כישורים ויכולות. כך שכיום, בטח על מקצוע בודק התוכנה, אין צורך לבזבז לימודים אקדמאיים ארוכים. ניתן ללמוד קורסים שמכשירים במשך תקופה קצרה לעבודה בתחום. הדגש שם הוא על ידע ממוקד ופרקטיקה והבוגרים של הקורסים הללו מבוקשים מאוד.

אז qa משכורות פחות או יותר שוות לגבי בוגרי הקורסים השונים ומה שצריך לעניין אתכם יותר הוא מידת הסיוע וההכוונה להשמה לעבודה שמספק מקום הלימוד. מוסדות לימוד רבים שומרים על קשרים עם גורמים בתעשייה דבר המקל על קבלה לעבודה וכן מכינים אותך למגוון הראיונות והדרישות בעבודה בפועל.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!