קורס qa אונליין

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס qa אונלייןעבודה כ-QA היא אחת העבודות הנחשקות והמבוקשות ביותר בעולם ההייטק. לאו דווקא בגלל השכר שלה, שאם הוותק והניסיון יכול להיות מאוד מתגמל ולא רק בגלל שהעבודה עצמה מאתגרת ומקיפה תחומים טכנולוגיים שונים אלא בעיקר כי היא מהווה שער כניסה רחב מאוד לעולם ההייטק. משמע, היא עבודה שרבים הרוצים להשתלב בתעשייה, גם בתפקידים בכירים, מתחילים בה בשביל לצבור ניסיון.

יתרה מכך, עבודת ה-QA עליה נרחיב בהמשך כוללת שפות וטכנולוגיות שונות ודורשת ידע נרחב אבל כיום לימודי קורס qa אונליין נחשבים נוחים יחסית גם למתחילים. הם גם קצרים יחסית, פרקטיים, ממוקדים ומהווים סוג של בסיס איתן. לכן, השלמת הקורס והכשרת התלמיד כ-QA מאפשרת לו "לעלות על הגלגל". אחר כך עם הלמידה וההתפתחות, הוא יוכל להשתלב בקלות רבה יותר בתפקידים נחשבים אחרים.

מהו תפקיד ה-QA?

בוגר קורס qa אונליין הוא בעצם מבקר האיכות של התוצר, היישום, האפליקציה או התוכנה שהמתכנתים והמעצבים עבדו עליה זמן רב. לפני שהתוכנה, לדוגמא, יוצאת להפצה לשוק או לשימושי הלקוחות, חובה להעביר אותה מבחנים רבים, שיבדקו האם היא בבחינת מושלמת, הן מצד התפקוד של התוכנה והן מצד החוויה שיחוש המשתמש. כמו כן, יש לבדוק האם יש באגים או ליקויים היכולים לגרום לתוכנה שלא לעבוד או להיתקע ולקרוס. 

לפיכך, תפקידו של מי שסיים קורס qa אונליין ועובד בתחום הוא להריץ בדיקות שמטרתם לאתר מראש את הכשלים ולמטב את התוכנה היכן שצריך. הוא עושה זאת על ידי בדיקות ידניות ועל ידי תוכנות שהוא כותב ומפעיל ועובר כך על השלבים השונים של התוכנה. בסופו של תהליך, עליו להפיק דו"ח או לציין בפני המפתחים היכן עלולים להיווצר קשיים ותקלות או מה יש לשנות.

עבודת בודק QA חשובה מאוד, שכן חלילה למוצר לצאת כשהוא לא פחות ממושלם. בעולם הסוער שהוא ההייטק, אסור לגלות חולשה או לצאת במוצר שאינו טוב, משום שיש לכך השלכות הן בקרב קהילת ההייטק, עובדים, משקיעים, צרכנים ועוד ותדמית החברה או הארגון יכולים להתרסק. לכן, כיום כל חברה וארגון משקיעים משאבים רבים בבדיקות תוכנה ומגייסים אנשים איכותיים, שעברו הכשרה מתאימה. כאן נכנס לתמונה קורס qa אונליין.

קורס qa אונליין

בעבר, הבנת החשיבות של בודק התוכנה הייתה פחותה אך עם הפריצה הגדולה של עולם ההייטק והתחרות הגדולה לצד החדשנות, המקצוע הפך מבוקש. תמיד היה ניתן ללמוד תואר במדעי המחשב או הנדסת תוכנה כדי להיות בודקי תוכנה. אבל למען האמת אין צורך להגיע לאוניברסיטה בשביל זה ולהשקיע שנים רבות. כיום ניתן ללמוד קורסים מקוצרים וממוקדים של בדיקת תוכנה וכן קורס qa אונליין המאפשרים הכשרה כבודק תוכנה ואם הקורסים מעשיים וטובים, גם מקנים יתרון לבוגריהם.  

בקורסים האלו לומדים בעיקר פרקטיקה ואת הצד הבסיסי של השפות הרלוונטיות ופלטפורמות שונות להן יזדקק הבודק. ככלל, הידע של בודק התוכנה חייב להיות רחב מאוד ולהכיר מספר שפות וכמות גדולה של תוכנות וכלי בדיקה. הוא גם חייב לדעת לכתוב קוד, היות והוא זה שאמור לכתוב את הקודים של התוכנות שיבדקו את התוכנה המרכזית.

לטפס למעלה

וזהו עצם העניין, הידע הנרכש בעת קורס qa אונליין הוא רחב מספיק (אף שזמן הלימוד קצר יחסית), כדי להספיק ולהכניס רגל לתוך התעשייה. כאשר כבר נכנסת לתפקיד, תוכל ללמוד מעבודה משותפת עם צוותים אחרים, מתכנתים וכד' ובמקביל ללמידה עצמית של קורסים נוספים, להתקדם גם לעולמות וזוויות אחרות.

ככלל, עבודת בודק תוכנה כיום היא עבודה סופר מאתגרת ועם שימש בכלים מתקדמים מאוד. ככל שהתוכנות הופכות מסובכות ומורכבות יותר, נדרשת שליטה גדולה יותר של בודק התוכנה בכל מרכיביה ולפיכך, בודק איכותי שמסוגל לריבוי משימות ועושה זאת בזריזות ובמקצועיות יחד – הוא עובד מבוקש. היבט חשוב נוסף של העבודה הוא לא רק לגלות את החולשות בה אלא גם לתקשר את זה החוצה. החל מכתיבת דו"ח מסודר כדי שהמפתחים יבינו מה עליהם לתקן, דבר אשר נלמד בכל קורס qa אונליין וכלה במה שלא לומדים בקורס – עבודת צוות ואיך לבקר בלי לפגוע אבל גם בלי לאבד מהמקצועיות.

זה הזמן להתקדם

ענף הלימודים להייטק עבר מהפכה לאחרונה, גם אבל לא רק בגלל הקורונה. ההבנה שחבל להשחית זמן לימודים יקר על חלקים תיאורטיים או לא קשורים, כמו בתואר ובמקום זאת, עדיף ללמוד קורסים ייעודיים וממוקדים, שמכשירים לתפקיד מסוים וספציפי. זה קורה בהייטק הן ברמות ותכני תכנות, בדיקת תוכנה, סייבר לימוד שפות נקודתיות ועוד. בעצם עובדה זו, נפתחים לימודי ההייטק בפני רבים, שנמנעים מסיבות שונות (זמן, ציונים, שכר לימוד) ללכת לאוניברסיטה. אנשים אלו הם מוכשרים מאוד ורק צריכים קורסים איכותיים שיכווינו אותם.

קורס qa אונליין הוא כזה. קצר (בין 3 חודשים לשנה, תלוי מידת צפיפות הלימודים) וממוקד. היותו אונליין גם מסייעת למידה נוחה יותר מרחוק (בין אם מדובר בשיעורים מוקלטים ובין עם מדובר על למידה מרחוק שקורת ב-LIVE), זולה יותר (אין צורך במשאבי הכיתה) ומאפשרת לשלב גם פרנסה תוך כדי הלימודים (קורסי ערב וכוד'). הוא נועד להכשיר בודקי תוכנה עם ידע רב ורחב. עובדים טובים שקיבלו הכשרה איכותית נקלטים מיד ומשתלבים ואחר כך מתפתחים לתחומים אחרים תוך כדי למידה.

זו גם הסיבה שחובה לתור ולחפש אחרי קורס qa אונליין איכותי ומקצועי שיביא לכם את הכלים והידע כדי להשתלב בחברות השונות. כדאי מאוד שמארגני הקורס יהיו מקושרים לחברות וארגונים שונים, כדי שיעזרו לכם בתהליך ההשמה בעבודה. אם יאפשרו לכם גישה לכלים המתאימים, תוכלו אתם בעזרת היכולות והמוטיבציה שלכם, להיות חלק מהעולם המתגמל של ההייטק.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!