קורס תכנות

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

רוצים ללמוד קורס תכנות? המאמר הבא הוא בשבילכם. קורס תכנות הוא קורס שמעניק לכם כרטיס כניסה לעולם ההייטק ולמגוון תפקידים שונים כמפתחים ומתכנתים. קורס תכנות יכול להינתן במגוון תחומים בהתאם לבחירתכם. על כך נרחיב במאמר הבא.

מהו קורס תכנות?

קורס תכנות הוא קורס הכולל יצירתיות, סקרנות, חדשנות ויזמות. במסגרת קורס תכנות המשתתפים יכירו שפות קוד שונות כמו פייתון,קורס תכנות כולל היבטים עיוניים ולצד זה פרויקטים מעשיים רבים המאפשרים לצבור ניסיון בתחום שפת תכנות C#, JavaScript ועוד. במהלך הקורס המשתתפים  ילמדו כיצד ליישם מוצרי מחשב ומוצרים במגוון תחומים נוספים כמו ניווט, חיפוש, ארגון מידע ועוד. קורס תכנות כולל היבטים עיוניים ולצד זה פרויקטים מעשיים רבים המאפשרים לצבור ניסיון בתחום. בקורס תכנות המשתתפים ילמדו מגוון נושאי לימוד כמו תכנות מערכות, אלגוריתמים, בסיסי נתונים, מבני נתונים ועוד. בתום הקורס, הבוגרים יקבלו תעודה מקצועית שתשמש ככרטיס כניסה לעולם התכנות בארץ ותאפשר להם להשתלב במגוון תפקידי ניתוח ופיתוח מערכות ברמה גבוהה ומקצועית.

למה כדאי ללמוד קורס תכנות?

היום תוכנה חשובה כמעט להכול. כל רעיון לייעול החיים יכול לבוא לידי ביטוי על ידי תוכנה מתאימה. מהסיבה הזו, תחום התכנות הוא אחד התחומים המבוקשים בעולם ההייטק. הביקוש למתכנתים טובים רק עולה עם השנים ובוגרי הקורסים יכולים להשתלב במגוון תפקידים במהירות. ההתפתחות הטכנולוגית הבלתי פוסקת גורמת להתפתחות ולשינויים רבים גם בעולם התכנות מה שמעלה את הביקוש למתכנתים חדשים שמתעדכנים בחידושי השוק. לכל בית עסק יש צרכים אחרים ויש צורך בתוכנה שונה. על ידי תוכנות אלו ניתן לפרוס את קהל היעד של העסק, את ההתקשרות שבוצעה איתו, את העסקאות שנסגרו, את הפרטים האישיים של הלקוחות ועוד. על ידי קורס תכנות תוכלו להביא גם לשינויים בתחומים חברתיים וכלכליים ואף להוביל לשינוי בעולם.

למי מתאים קורס תכנות?

עולם התוכנה הוא עולם דינמי שכולל שינויים תכופים ויצירתיות רבה. לכן, אם אתם לא אוהבים חידושים ושינויים ולא  יודעים להסתדר עם סביבה דינמית, קורס תכנות לא יתאים לכם. לעומת זאת, אם אתם אנשים שאוהבים חידושים ושינויים לכו ללמוד קורס תכנות.

מה לומדים בקורס תכנות?

קורס תכנות כולל מגוון נושאי לימוד. במסגרת הקורס המשתתפים יקבלו את הידע הנדרש ואת הכלים הנחוצים לתכנון ופיתוח מערכות תוכנה מורכבות, יישומי אינטרנט מורכבים ושימוש בתוכנות השונות. בתחילת הקורס ההתמקדות בדרך כלל תהיה על יסודות התכנות. לאחר מכן ההתמקדות בקורס תהיה על טכנולוגיות מתקדמות בפיתוח אפליקציות Windows גרפיות ואתרי Web. בקורסים רבים תהיה למידה גם על נושאי ארכיטקטורה ותכנות מתקדמים שונים.

קורס תכנות יכלול נושאי לימוד שונים בהם-

  • שפת הפיתוח C
  • תכנות מערכות
  • אלגוריתמים
  • מערכות הפעלה
  • בסיסי נתונים
  • מבני נתונים
  • שיטות בהנדסת תוכנה

ועוד.

מה תנאי הקבלה לקורס תכנות?

קשה לענות באופן חד משמעי מה תנאי הקבלה לקורס תכנות מאחר שהתנאים משתנים בהתאם לגורמים שונים. בין הגורמים הללו יהיו מוסד הלימודים, הקורס הספציפי שתבחרו, רמת הידע הנלמד בקורס ועוד. קורס תכנות מתחלק לקורסים שונים עם התמקדויות שונות ושפות תכנות שונות. יש קורסים המתמקדים בשפת תכנות אחת ואחרים שמשלבים מספר שפות תכנות. לכן, כאשר אתם בוחרים קורס תכנות חשוב לבדוק את תוכנית הלימוד ואת תנאי הקבלה הספציפיים לקורס.

באופן כללי תנאי קבלה לקורס תכנות כוללים היכרות עם אנגלית טכנית ותפעול מחשבים. בחלק ממוסדות הלימוד המועמדים לקורס יצטרכו לעבור מבחני מיון על מנת לבחון את רמת הידע הנדרשת לעמידת ביעדי הקורס. כמו כן המועמדים יידרשו לעבור ראיון אישי להערכת ההתאמה לקורס. חשוב לברר האם מדובר בקורס בסיסי או בקורס מתקדם יותר שמצריך ידע קודם וניסיון בתחום.

מה משך זמן הלימודים בקורס תכנות?

קשה לענות באופן חד משמעי מה משך זמן הלימודים בקורס, מאחר ששעות הלימודים משתנות בין מוסד לימודים אחד לאחר. בדרך כלל מדובר בקורס שאורך בין 650 לבין 750 שעות לימוד אקדמאיות ומתפרס על כ-18 חודשים, כאשר יש בין 2 ל-3 מפגשים בשבוע. חשוב לקחת בחשבון שיש צורך בלימוד בבית ובביצוע מטלות ופרויקט גמר שעלולים לקחת מספר לא מבוטל של שעות.

בחירת קורס תכנות

כפי שציינו קודם, קיימים קורסי תכנות במגוון התמקדויות כמו קורסים לשפת תכנות ספציפית או קורסים המשלבים שפות תכנות שונות. לכן, השלב הראשון הוא לבחור קורס תכנות בהתאם לצרכים שלכם ולרצונות שלכם. על מנת להיות בטוחים בבחירה שלכם ובהתאמה של הקורס חשוב לעבור לעומק על תוכנית הלימודים של הקורס. וודאו שהתכנים של הקורס מתאימים לציפיות שלכם, לציפיות של השוק והאם לאחר הקורס תוכלו להשתלב בשוק העבודה.

קורס תכנות מקוון

רבים ממי שפונים ללמוד קורס תכנות מעוניינים לשלב את הקורס עם עבודה או משפחה ולכן מחפשים גמישות בשעות הלימוד. לשם כך ניתן לבחור בקורס תכנות מקוון. קורס תכנות מקוון הוא קורס המועבר במחשב ומתאים לסטודנטים שמחפשים גמישות והתאמה של קצב הלימוד לצרכים שלהם.

יש להבדיל בין קורס מקוון עם שיעורים מוקלטים מראש לבין קורס מקוון המועבר בלייב. בקורס תכנות מקוון המתבסס על שיעורים מוקלטים מראש תהיה למשתתפים גמישות רבה. הם יוכלו להחליט מתי לצפות בשיעורים, כמו שעות בשבוע להשקיע על צפייה בשיעורים, מה כמות השיעורים בהם יצפו בכל שבוע בהתאם לצרכים ולעומס שלהם. בקורס תכנות מקוון המועבר בלייב מתכונת הלימוד דומה יותר לשיעורים פרונטליים ולכן תהיה פחות גמישות, לכן יש לקחת זאת בחשבון.

איפה לומדים קורס תכנות?

כפי שציינו, קיימים מוסדות לימוד שונים בהם ניתן ללמוד קורס תכנות. אך איפה כדאי ללמוד? אין תשובה חד משמעית בנוגע למוסדעל ידי קורס תכנות תוכלו להביא גם לשינויים בתחומים חברתיים וכלכליים ואף להוביל לשינוי בעולם. הלימודים המועדף ועל מנת להחליט היכן ללמוד עליכם לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים.

קודם כל קחו בחשבון את הקרבה לבית. קיימים מוסדות לימוד ברחבי כל הארץ, מהצפון ועד הדרום. לכן, בחרו במוסד לימודים שקרוב יחסית לבית שלכם ושלא תצטרכו לבזבז שעות נסיעה רבות בכל יום לימודים.

פרמטר נוסף הוא האם יש למוסד הלימודים קשרים לחברות הייטק. מקרים רבים יש שיתופי פעולה בין חברות למוסדות לימוד והבוגרים של אותו מוסד לימוד יקבלו עדיפות בקבלת עבודה בחברות אלה. בנוסף בררו מה שעות הלימוד. לא בכל מוסדות הלימוד ניתן ללמוד גם בשעות הערב וגם בשעות הבוקר ולכן יש לקחת זאת בחשבון, במיוחד אם אתם מעוניינים לשלב עם הלימודים דברים נוספים. כמו כן, אם אתם מחפשים גמישות נסו לחשוב אם אתם מעדיפים לימודים פרונטליים או לימודים מקוונים ולחפש מוסד לימודים בהתאם.

הפרמטר האחרון שיש לקחת בחשבון בבחירת מוסד לימודים הוא תנאי הקבלה למוסד. חשוב לזכור- אם אתם טובים במה שתעשו אתם תקבלו עבודה בלי קשר ליוקרתיות של המוסד בו למדתם ולכן מומלץ להשקיע בלימודים ולא בקבלה למוסד.

אפשרויות תעסוקה לאחר קורס תכנות

כפי שציינו קודם, תחום התכנות הוא אחד התחומים המבוקשים ביותר בעולם ההייטק. הדרישה למתכנתים ולמפתחי תוכנה רק הולכת וגוברת עם השנים. כתוצאה מכך, בוגרים של קורס תכנות יכולים להנות מאפשרויות תעסוקה רבות ולהשתלב בענף ההייטק במגוון חברות ותעשיות.

כמו כן, מי שרוצה להמשיך להרחיב את המיומנויות שלו יוכל להמשיך לאחר קורס תכנות ללימודים נוספים. ניתן לבחור בין לימודים אקדמאיים לבין לימודי תעודה מתקדמים יותר בתחומים קשורים כמו בדיקות תוכנה או אבטחת מידע. כך ניתן להתקדם לתפקידים בכירים יותר ולשכלל את הקריירה.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!