data engineer

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

data engineerdata engineer הוא אדם שיש לו את הכישורים והידע לאסוף, לעבד, לנטר, לאחסן ולנתח נתונים. מהנדסי נתונים נדרשים להבין את סוגי מסדי הנתונים השונים ואת השימוש בהם, והם גם צריכים לדעת איך לייעל שאילתות שונות לביצועים מקסימליים. שוקלים ללמוד את התחום?

data engineer הם אלה שעובדים עם נתונים ועוזרים לחברה להשתמש בהם ביעילות, ובמילוי תפקידם הם צריכים לדעת איך לאחסן, לנהל ולחלץ (מלשון EXTRACT) תובנות שונות מנתונים בעלי אופי וסוג משתנים. מהנדסים אלו נקראים לעתים קרובות "מדעני נתונים", מכיוון שהם אחראים על כל המשימות שעושה מדען נתונים. האם התחום של data engineer מתאים גם לכם? המשיכו לקרוא. 

מהו התחום של הנדסת נתונים?

הנדסת נתונים היא תחום במדעי המחשב העוסק בתכנון ובניית מערכות עיבוד נתונים בקנה מידה גדול, לרבות לשימושים סטטיסטיים, מתמטיים ועוד. בתוך כך, למהנדסי נתונים יש בדרך כלל מיומנויות תכנות חזקות בשפות כמו Java, Python או C++. 

יש למהנדסים אלו גם הבנה עמוקה של העקרונות של מסדי נתונים מסוגים שונים, טכנולוגיות אחסון נתונים גדולות וכלי ניתוח משתנים. בתוך כך, אפשר להגיד כי הנדסת נתונים היא תחום במדעי המחשב, העוסק בתכנון ובניית מערכות עיבוד נתונים בקנה מידה גדול לארגונים, חברות, גופים ממשלתיים, ביטחוניים ועוד. אם כך, על מה יהיה אחראי ה-? data engineer

על מה אחראיים מהנדסי הנתונים?

מהנדסי נתונים אחראים, בין היתר, לתכנון, תחזוקה והטמעה של מערכות עיבוד הנתונים. מערכות אלו בדרך כלל כוללת אחסון, אחזור וניתוח של מידע מסוגים מאוד משתנים (בהתאם לצרכי הארגון). המהנדסים משתמשים בשפות תכנות כמו Python, Java או SQL כדי לבנות "צינורות" נתונים ויישומי עיבוד נתונים. 

בתוך כך, מהנדסי הנתונים גם עובדים על מערכות ביג דאטה המשמשות בתעשיות כמו פיננסים, פרסום ושירותי בריאות כדי לאחסן ולטפל במידע באופנים שונים. בסופו של יום, הנדסת נתונים היא תהליך של תכנון ובניית מערכות עיבוד נתונים בקנה מידה גדול. 

ואם כך, אז מהנדסי נתונים אחראים לתכנון, יישום וניהול של מערכות אלו. הם גם מפקחים על הפריסה, האינטגרציה, קנה המידה והאבטחה של מערכות אלו וכן מבצעים משימות אחרות הקשורות לניהול נתונים. למשל, משימות כמו פיתוח ויישום מודלים של נתונים, הבניית מסד נתונים בארגונים שונים ועוד. 

למה data engineer מקצוע כה מבוקש בהייטק?

במילים הכי פשוטות שיש, למהנדסי נתונים יש ביקוש גבוה מכיוון שהם עובדים עם הנתונים שמניעים את כל האינטראקציות המקוונות שלנו. מהנדסי נתונים חייבים להיות מסוגלים לתמרן נתונים כדי ליצור ערך עבור החברה שלהם ולהפיק תובנות, בעוד כי מהנדס נתונים הוא למעשה איש המקצוע אשר מכין את הקרקע עבור מדעני הנתונים. במילים אחרות, מהנדסי נתונים מבטיחים שהנתונים מובנים כך שיהיו מוכנים לניתוח.

למהנדסי נתונים יש ביקוש גבוה והביקוש הולך וגדל, כל עוד העולם שלנו הופך למונע נתונים ויש יותר הזדמנויות למהנדסים אלו. הנדסת נתונים הפכה למקצוע מפתח בהייטק בגלל כמה סיבות, כולל העובדה שיש צורך תמידי לאחסן, לעבד ולנתח כמויות גדולות של נתונים לא מובנים (מהמילה UNSTRUCTURED) שיכולים להיעשות על ידי מהנדסי נתונים.

מהו התחום של BIG DATA והאם מהנדס נתונים בקיא בו?

בעולם המודרני, נתונים נוצרים בקצב חסר תקדים ויש צורך באנשי מקצוע שיעבדו את הנתונים האלו. אנשים לא מכירים את המספרים האלו, אבל מסתבר שכמות הנתונים מכפילה את עצמה כל שנתיים ואנו מייצרים יותר מ-2.5 טריליון בתים של נתונים מדי יום. תחשבו על זה, זה נתון מטורף וזו רק ההתחלה. אם לא תהיה כאן חלילה מלחמה גרעינית, אוכלוסיית העולם צפויה לגדול מ-7.8 מיליארד ל-9 מיליארד עד 2050, מה שיוביל לביקוש גדול עוד יותר לפתרונות נתונים וניתוח נתונים. 

וכאשר מדובר על BIG DATA, זהו תחום שהולך והופך חשוב יותר ויותר בעולם מדעי הנתונים הכמותיים. זוהי תת-קבוצה של מדעי הנתונים והיא עוסקת בתהליך של איסוף וניתוח כמויות גדולות של נתונים. לפיכך, כל מהנדס נתונים צריך להיות מודע לתחום זה ולהיות בקיא בו, מכיוון שהוא עוסק בכל ההיבטים של הנדסת נתונים של ארגונים גדולים, אוכלוסיות, גופים ממשלתיים, צבאיים, ביטחוניים, חברות גדולות ועוד.

עד כמה data engineer מהווה חלק מההייטק?

data engineer עובד עם טכנולוגיות וכלים שונים כדי לחלץ, לייצר ולהסיק תובנות משמעותיות מהנתונים שנאספו. המהנדסים אחראים על יצירת מסדי נתונים, עיצוב ארכיטקטורת מסדי הנתונים, והתאמת או עיבוד אותם נתונים לצרכי החברה. 

בעוד כי מהנדס נתונים יכול להוות חלק בלתי נפרד מעולם ההייטק, ניתן למצוא מהנדסים גם במשרות או תחומים שאינם נחשבים הייטק. הכול תלוי בהגדרת התפקיד, הטכנולוגיות בהן המהנדס עוסק, הכישורים והניסיון שלו.

כיצד data engineer יכול להשתלב בעולם העסקים?

למהנדסי נתונים יש ביקוש רב וניתן למצוא אותם במגוון רחב של תעשיות, לא רק בהייטק. עם המורכבות הגוברת של הנתונים הנאספים על ידי כל ארגון ועסקים, הנדסת נתונים הופכת להיות לחלק בלתי נפרד מכל עסק ועסק בעולם המודרני. 

בתוך כך, בעולם העסקים, תפקידו של מהנדס נתונים הוא להבטיח שלחברה תהיה דרך יעילה ואפקטיבית לאחסן, לעבד ולנתח את הנתונים שלה. המהנדסים בעולם העסקים צריכים להיות מסוגלים למצוא תובנות חדשות ממערך הנתונים שלהם, וזאת על ידי הבנת המבנה שלהם ויישום אלגוריתמים הנשענים על כל מיני טכנולוגיות (לרבות למידת מכונה). 

בהקשר הזה של הדברים, ישנן דרכים רבות ושונות שבהן מהנדס נתונים יכול להשתלב בעולם העסקים. חלק מהמהנדסים יתמקדו בבניית יישומים חדשים או בשיפור יישומים קיימים, בעוד שאחרים יתמקדו ביישום טכנולוגיות חדשות כמו בינה מלאכותית, למידת מכונה או טכנולוגיות אחרות.

טיפים למי שמעוניין ללמוד הנדסת נתונים 

אם אתם מעוניינים להיות data engineer, קחו בחשבון כי הנדסת נתונים היא תחום חדש יחסית הכולל ניהול נתונים, קבלת החלטות מונעות נתונים ופיתוח מערכות עיבוד נתונים. ולמרות שזהו תחום יחסית חדש ומתפתח, הוא עדיין מהווה בסיס חזק לתפקידים רבים ואחרים בניתוח, מדעי נתונים והנדסת תוכנה.

ואם אתם שוקלים ללמוד את התחום, דעו כי מהנדסי נתונים חייבים להיות מסוגלים לעבוד עם כמויות גדולות של נתונים גולמיים ולארגן אותם לפורמט שמיש. כמו כן, המהנדסים בתחום צריכים להיות מסוגלים לגלות בקיאות בשפות תכנות מחשבים כגון Java או Python, כמו גם להקדיש זמן כדי ללמוד כל הזמן על טכניקות ומגמות חדשות בהנדסת נתונים. זאת, כי התחום כל הזמן משתנה ומצריך הסתגלויות ורכישת מיומנויות חדשות. 

איפה כדאי ללמוד data engineer

איפה עדיף ללמוד data engineer? קשה לענות על השאלה הזו, מכיוון שחשוב קודם כל לדעת איזה סוג של השכלה להנדסת נתונים אתם מחפשים. יש אנשים שרוצים השכלה שתיתן להם בסיס מוצק יותר במתמטיקה ובמדעי המחשב’ uאם זה המקרה, אז מכללה פרטית עשויה להיות הבחירה הטובה ביותר. 

לחילופין, אפשר גם להירשם תחילה לתואר אקדמי במדעי המחשב ומשם להמשיך להתמחות בנתונים. לחילופין, אפשר למצוא קורסים מקוונים למהנדסי נתונים, מה שעשוי להיות מותאם לאנשים שצריכים מסגרת בקצב האישי שלהם. לכל פתרון יש את היתרונות והחסרונות שלו, כאשר אנשים רבים מחליטים ללמוד בצורה מקוונת. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!