קורס IT – ללמוד מקצוע מבוקש מאוד

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס ITעולם המחשוב הוא כבר חלק מן החיים שלנו. כמעט אין רגע שאנחנו לא נמצאים בקרבת טכנולוגיה מתקדמת או מחשבים וכמעט אין פעולה שניתנת להיעשות כיום בתחומי המסחר, הכלכלה, הבריאות, הפנאי וכד' – בלי שהיא נעשית באמצעות מערכת מחשוב. אותו הדין קיים לגבי עסקים ומוסדות. הם רוצים כי מערכות המחשוב שלהם, בין אם הם גדולות או קטנות יהיו תקינות לחלוטין. הם רוצים להיות זמינים ובכשירות 24 שעות, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה.

בשביל שזה יקרה, הם צריכים מנהל או אדם שיתעסק בתחום ה-IT. התקשורת שקשורה למחשבים והתפעול התקין שלהם. מעין רופא כללי אבל גם מומחה לדברים מיוחדים של מערכות המחשוב. מכיוון שענף המחשוב כל כך עצום, גם הדרישה לאותם מומחי IT גבוהה מאוד. זו גם הסיבה מדוע כל בוגר קורס IT  הופך לדמות מבוקשת, וברבים מן המקררים הוא נחטף עוד במהלך הלימודים.

מהו תחום ה-IT?

תחום ה- IT הוא תחום רחב מאוד בעולם המחשוב והטכנולוגיות שיהיה קצת קשה לתמצת אותו אבל ברמת העיקרון הוא עוסק בפתרונות מחשוב בעיקר לעסקים. הפתרונות הללו כוללים שלל משימות, כגון שירותי תמיכה, פתרון תקלות, ניהול הרשאות בארגון, הקמת התשתיות וניהול השרתים,  ניהול הגיבוי ופתרונות ענן  ועוד עשרות שירותי מחשוב מתקדמים אחרים. מכיוון שכל עובד ועובד בארגון זקוק לשירותי מחשב תקינים ואיכותיים, בוגר קורס IT  נוגע בכל בשכבות והרמות של הארגון או העסק, לפי הצרכים המשתנים שלו. 

למעשה כל עסק, ארגון, מוסד או חברה זקוקים לאיש IT גם עם העסק עצמו לא קשור לעולם הטכנולוגי. ואין זה משנה ממש עם מדובר בחברה או תאגיד ענק או עסק בינוני או אפילו עסק קטנטן ומקומי. כל עוד העסק מקושר למחשבים ושרתים הוא יזדקק לניהול שלהם על ידי איש מקצוע בתחום ה- IT . אם זאת, מכיוון שלא כל עסק בן 3 אנשים יכול להחזיק ברשותו מנהל מחשוב ותקשורת צמוד, הם בוחרים בשירותי חברות המתמחות בעניין ומסייעים להם על ידי אנשי מקצוע בעת הצורך. בוגר קורס IT מאוד מבוקש בחברות כאלו ומצדו הוא מרוויח התנסות מעשית במבחר גדול של ארגונים.

תפקיד איש IT

כאמור, התפקיד של איש IT מגוון מאוד ובעיקר דינמי מאוד. למעשה הוא אחראי על התפעול התקין של כל מערכות המחשוב בעסק או בארגון, הן על המחשבים עצמם, התקשורת ביניהם, השרתים ועוד. הוא מתקין את האנטי וירוסים השונים, מנהל את ההרשאות, מתקין שדרוגים ועורך שינויים במערכות לפי הצורך והדרישה ועוד. כל זה אומר כי איש IT איכותי חייב לשלוט במגוון רחב מאוד של ידע בעולמות המחשב ולהיות מסוגל לפתור מגוון גדול של בעיות ואתגרים שכל מערכת מחשב, מסובכת ומורכבת ככל שתהיה, יכולה לספק. זו גם הסיבה שכדאי להיות בוגר קורס IT שמקנה לכם ידע נרחב בכמה וכמה עולמות. 

אגב, חלק נכבד מתפקידו של איש IT הוא לספק שירותי תמיכה לחברים והעובדים בגוף בו הוא משמש. זה יכול להיות סוג של שירות לקוחות מרחוק בענייני מחשב או להגיע ולהדריך אותם או לפתור בעיות שונות בתפקוד של המחשבים שלהם. מכאן גם נובעת מרכזיותו עבור העובדים והארגון. אם הוא לא יהיה, העסק יכול להיות תקוע. כל רשת התקשורת יכולה לא לעבוד, העברת הנתונים או שימוש בהם תפגע גם היא, הנגישות והזמינות לא יהיו וכך גם יכולים להיפגע ההרשאות למשתמשים השונים ולמעשה – שיתוק.

גם אבטחה

לאחרונה, לאור ההבנה כי מנהל IT אחראי על תקינות ורציפות העבודה הממוחשבת, נוסף לתחום גם עולם אבטחת המידע. כיום עסקים גדולים וקטנים נתונים למתקפות ואיומים שיכולים לפגוע בהם כלכלית או תדמיתית. פרצות סייבר קורות כל העת, בעיקר דרך רשתות התקשורת. מכיוון שמי שאחראי על הרשתות הללו הוא מנהל ה-IT עליו לדעת ולעסוק גם בתחום אבטחת המידע, להתקין עזרים, לנהל הרשאות, לחסום חורים פרוצים וכד'. במקרה זה חשוב להיות בוגר קורס IT שעסק בהרחבה והכין את תלמידיו גם לתחום זה.

קראו עוד: הייטק לימודים לעתיד חדש וטוב יותר

מבוקש מאוד

בוגר קורס IT איכותי, מבוקש מאוד בתעשיית הייטק ובעולם השירותים לעסקים. רבים מן הבוגרים נחטפים עוד בשלב הלימודים בעיקר בשל המחסור הגבוה בתחום והמשך הגדילה המואץ של ענף המחשוב וחדירתו לכל תחום בחיים. כל זה אומר שגם המשכורות גבוהות מאוד. כמובן שזה תלוי ארגון אבל משכורות של איש IT מתחיל נעות החל מ-12 אלף ₪, כאשר ככל שנוקפות השנים, גדל הידע והניסיון, הסכומים גם מכפילים עצמם. במידה ותעברו לארגונים גדולים יותר, תפקידים נחשבים יותר ובמיוחד תפקידי ניהול בתחום, המשכורות כבר ינועו סביב 30 אלף ₪.  

שוב נזכיר כי, ניתן לעבוד בתחום הן במסגרת חברות המעניקות שירותי מיקור חוץ לכמה עסקים שונים, שם תוכלו לתת שירות לכמה עסקים קטנים או למשל להיות אחראי על מוסד גדול אחד, כמו בנק, חברות ממשלתיות ועוד. לחלופין, ניתן לעבוד כאיש IT בתוך מסגרת של חברה או עסק גדולים ולהתמקד רק בפתרונות המחשוב של אותה החברה.

כיצד לבחור קורס IT איכותי

איש IT נדרש לידע נרחב מאוד וליכולות גבוהות במגוון תחומים. כל זה אומר שעליכם לבחור קורס IT איכותי שיכין אתכם בצורה הטובה ביותר לעבודה ויגרום למעסיקים לרוץ אחריכם. לכן, חשוב לבחור במוסד לימודי או בקורס עם ניסיון וותק, שיודע להעביר את התחום, ברמה המעודכנת ביותר שלו. כדאי גם לבחור ללמוד קורס IT שנותן לכם אופק ללמידת קורס מתקדם יותר בתחום, כמו למשל MSCE ואחרים.

כאן גם המקום לציין שחלק מן הקורסים מעניקים הכנה או הגשה לבחינות להסמכות בינלאומיות נחשבות בתחום, שגם הן עוזרות במציאת עבודה. ולבסוף, מכיוון שבסופו של דבר, בתחום זה תאוריה מעניינת, עדיין הפרקטיקה חשובה יותר. נסו למצוא קורס המכשיר אתכם לעבודה הפרקטית ומעניק לכם התנסות  Hands-On עשירה עוד במהלך הקורס.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!