data analyst

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

data analystהתחום של data analyst מכשיר מנתחי נתונים, ואנשי המקצוע האלו אחראים לנתח מידע ולהבין אותו בתעשיות ותחומים שונים. אנשי מקצוע אלו עוזרים לחברות לקבל החלטות על ידי מתן תובנות לגבי הנתונים שלהן, מה שמתבצע ע"י ניטור מידע בעזרת כמה וכמה כלים ושיטות שונות. 

מנתחי נתונים משתמשים במגוון כלים כדי לנתח נתונים ולהפיק תובנות מהמידע שהם נחשפים אליו במהלך עבודתם. הם יכולים להשתמש בתובנות האלה כדי לקבל החלטות טובות יותר ולספק תחזיות מדויקות יותר עבור סוגים רבים ושונים של גורמים, חברות וארגונים. בתוך כך, מנתחי נתונים אחראים לאיסוף, ניתוח והצגת מידע באופן כזה שניתן לפעול לפיו ולייצר תוכניות פעולה מקצועיות, פיננסיות, עסקיות ועוד.

ע"י מי מועסקים מנתחי נתונים ולאיזו מטרה? 

מנתחי data analyst מועסקים לעתים קרובות על ידי חברות כדי לעזור להן להבין את תהליכי ניתוח הנתונים שלהן. מנתחי נתונים משתמשים במידע זה כדי ליצור דוחות, לבנות מודלים ולבצע תחזיות פיננסיות ועסקיות מסוגים שונים. 

מנתחי נתונים משתמשים במגוון כלים שונים כדי ליצור דוחות המספקים תובנות לגבי ביצועי החברה, בעוד כי תפקידם של מנתחי נתונים הופך חשוב יותר ויותר בכוח העבודה המודרני. בשנים האחרונות, יותר ויותר חברות מחפשות אנשים שיכולים לעזור להן לקבל תובנות מהנתונים שלהן. וככל שנפח הנתונים ממשיך לגדול בחברות וארגונים, הביקוש למנתחי נתונים צפוי לעלות.

 

האם בוגרי קורס data analyst חייבים להיות שכירים?

למי ששוקל קריירה בניתוח נתונים, חשוב להבין את ההבדל בין עובד שכיר לבין עובדים עצמאים. ישנם יתרונות רבים לעבודה כשכיר, אך עצמאים נהנים מגמישות ויכולת לעבוד מכל מקום, מה שחשוב בעולם הדינאמי של היום. להיות עצמאי זה מעולה עבור מי שמתאים להם, אבל קחו בחשבון שאתם תהיו אלו שידאגו לפרנסה של עצמם. זה כרוך באיתור לקוחות, משא ומתן על חוזים של התקשרות ביניכם לחברות, בירוקרטיות מול מע"מ ועוד. 

בוגרי קורס מנתח נתונים לא חייבים להיות עובדים שכירים, הם יכולים לעבוד בחברה כפרילנסר או לספק שירות חיצוני. חלק מהחברות מגייסות בוגרי קורסים אלו גם כמתמחים או כעובדים במשרות חלקיות, אבל חברות אחרות בונות צוותים שלמים של מנתחי נתונים. בחברות אלו, יש בדרך כלל להיכן להתקדם ולטפס בדרגות התפקיד והשכר. אם אתם בנויים לכך, מעולה. 

data analyst ופיתוח תוכניות ואסטרטגיות שונות

מנתח data analyst עוזר לפתח תוכנית עסקית, פיננסית או אסטרטגית-שיווקית על ידי שימוש במידע ממקורות שונים כמו סקרים, ראיונות, מחקר שטח, כלים לניטור מידע ועוד. אנשי המקצוע יעזרו לעסקים על ידי הסקת מסקנות ותובנות הנוגעות לייעול שימוש בנתונים, פיתוח תוכנית עסקית, פיננסית או אסטרטגית שיווקית. בתוך כך, מנתחי נתונים גם אחראים על זיהוי מקורות נתונים, ניתוח הנתונים ופיתוח מודלים חיזויים.

דוגמה טובה היא מנתחי נתונים בתעשיית הפיננסים, למשל. אלו משתמשים בדרך כלל בכלים כגון Excel ו-SQL כדי לבנות מודלים חזויים, שיכולים לחזות מגמות ודפוסים עתידיים על סמך נתונים היסטוריים. מנתחי הנתונים משתמשים בכלים אלה כדי לפתח אסטרטגיות, ולהבין כיצד להשקיע במניות, אג"ח, חוזים עתידיים ומכשירים פיננסיים אחרים.

למי קורס data analyst עשוי להתאים?

קורס data analyst נועד לעזור לאנשים להתכונן לקריירה בתחום ההייטק, אבל לא רק. הקורסים מותאמים גם לעזור לאנשים שנמצאים בתחומים אחרים כמו שיווק ופיננסים, אבל רוצים לעשות שינוי קריירה להייטק. אם אתם בגיל שנחשב מבוגר בשוק העבודה (30-40), הקורס הזה עשוי להיות מתאים עבור הסבת מקצוע.

הקורסים מציעים סקירה מקיפה של המערכת של מדעי הנתונים, כולל נושאים כמו חקר נתונים, הסקה סטטיסטית, למידת מכונה ועוד. ככאלו, קורסים של data analyst בד"כ מצריכים הבנה חזקה של עסקים וטכנולוגיה. קורס זה ילמד את הסטודנטים כיצד להשתמש בכלים הדרושים על מנת לבנות מודלים של נתונים, ליצור הדמיות ולחלץ מידע משמעותי ממערכי נתונים וממסדי נתונים שונים. כמו כן, תלמדו על תוכנות לניתוח נתונים, כיצד ניתן להשתמש בהן עם כלי תוכנה אחרים כגון Excel או SQL ועוד. כפועל יוצא מכך, אפשרויות התעסוקה הן נרחבות. נדבר גם על זה, המשיכו לקרוא. 

אפשרויות התעסוקה עבור בוגרי קורס data analyst

מנתחי data analyst מבוקשים מאוד במקום העבודה המודרני, בין אם מדברים על חברות בתחום הפיננסיים, ארגונים טכנולוגיים, בתחום השיווקי ועוד. בתוך כך, הבוגרים של קורס דאטה אנליסט מוצאים את עצמם עם מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה איכותיות. 

בוגרי קורס זה יכולים למצוא עבודה כמנתחי נתונים, מפתחי תוכנה, מנהלי מסדי נתונים וסטטיסטיקאים, אנליסט בינה עסקית, מומחים או יועצים לבינה עסקית, יועצי מודיעין עסקי, מהנדסי נתונים ועוד. מעבר לכך, תוכלו גם לנסות להתקבל לגופים ממשלתיים וביטחוניים למיניהם.

כמה מרוויח מנתח נתונים דאטה אנליסט?

אם אתם שואלים כמה מרוויח דאטה אנליסט, התשובה היא שזה מאוד תלוי בתפקיד שלו וברמת הבכירות שלו או שלה. בממוצע, השכר ההתחלתי יכול לעמוד על כ-13 – 15 אלף ש”ח ברוטו בחודש. בדרג הניהולי של תפקידי דאטה אנליסט, המשכורות הממוצעות יכולות להגיע לכ- 30,000 ₪ ומעלה (ברוטו). 

כאשר שואלים שאלה כמו "כמה מרוויח" מישהו או מישהי בתחום ההייטק (לא משנה באיזה תפקיד), חשוב להבין שהשכר משתנה בהתאם לרמת הידע שהפרט צובר ורוכש במהלך השנים. אנשים במקרים רבים נכנסים לעולם ההייטק בתפקיד מסוים (כמו QA או דאטה אנליסט), אבל עם השנים מעמיקים את המיומנויות, הכלים והידע שלהם בתחומם או בתחומים מקבילים בהייטק. זאת, כדי להתקדם לתפקידים אחרים ובכירים יותר. כך יוצא, שחלק מעובדי ההייטק בתחום הדאטה אנליסט מבצעים הסבה בשלב מסוים לתחום של Data Science. בתחום זה, המשכורת ההתחלתית יכולה לנוע בין 17,000 ₪ לכ-22,000 ₪.

האם התחום של data analyst מתאים לי?

ישנם סוגים רבים ושונים של משרות מנתח נתונים, ולא תמיד קל לדעת איזו מהן מתאימה דווקא לכם. אי לכך, אם אתם מתעניינים בתחום זה, חשוב לברר איזה סוג של תפקיד מנתח נתונים יתאים למערך המיומנויות והאישיות שלכם.

חשוב לזכור, תחום ניתוח הנתונים גדל באופן משמעותי במהלך השנים האחרונות, ויש הזדמנויות רבות ושונות עבור סוגים מגוונים מאוד של אנשים עם מערכי כישורים שונים. כלומר, חשוב לדעת איזה סוג של עבודת מנתח נתונים תהיה הטובה ביותר עבורכם, לפני שתחליטו על מסלול קריירה כזה או אחר בתחום. ולכן, חשוב לקחת בחשבון את תכונות האישיות שלכם. בואו נדבר גם על זה, המשיכו לקרוא. 

תכונות האופי שמאפיינות מנתחי נתונים 

התכונות החשובות ביותר שצריכות להיות למנתח נתונים הן: סקרנות, יצירתיות ורצון ללמוד ולעבוד קשה. מנתחי נתונים צריכים להיות סקרנים לגבי העולם שסביבם, ולרצות לחקור דברים חדשים כל הזמן. הם גם זקוקים ליצירתיות לא מבוטלת, מכיוון שהם יצטרכו לעצב דרכים חדשות לאיסוף מידע מהמקורות שלהם. 

לבסוף, מנתחי דאטה צריכים רצון ללמוד, כי תמיד קורה משהו חדש בתחום ניתוח הנתונים ותמיד צריך להמשיך להרחיב את הידע של המנתחים. ככל שתעמיקו יותר בתחום, תוכלו לצבור יותר ידע שגם יניב לכם משכורות גבוהות יותר. זהו טבעו של ההייטק בדרך כלל. 

דאטה אנליסט

דאטה אנליסט הינו תחום של ניתוח נתונים, כאשר מנתחי נתונים אחראים על ניהול הנתונים, ניתוחם והסקת תובנות מהם. ניתן למצוא מנתחי נתונים במגוון תעשיות כגון פיננסים, שיווק ושירותי בריאות, בעולם ההייטק ועוד, כך שהמנעד התעסוקתי הוא רחב. 

בעידן הטכנולוגי של ימינו, מנתחי נתונים הם מצרך חם בשוק העבודה. יש הרבה משרות עבור מנתחי נתונים, וזו אחת הסיבות שאנשים מתלהבים מהתחום הזה כל כך. מנתחי נתונים נדרשים לעתים קרובות לבצע פעולות כמו: 1) איסוף נתונים ממקורות שונים. 2) ניתוח הנתונים שנאספו. 3) להציג את התובנות שלהם בפורמט כמו דוחות. 4) להסיק תובנות, לנטר מידע ולספק המלצות כיצד לשפר את הארגון ועוד. מה עוד דאטה אנליסט עושה ואיזו אחריות יש לו? המשיכו לקרוא. 

במה עוסק התחום של דאטה אנליסט? 

התחום של דאטה אנליסט עוסק לא רק במספרים ובחיפוש אחר מגמות או תנודות בתעשיות שונות. מעבר לכך, מנתחי נתונים צריכים גם להיות יצירתיים מאוד. לא פעם, הם צריכים להבין את הצד העסקי של הדברים. 

אותם אנשי מקצוע צריכים להיות מסוגלים לקחת נתונים גולמיים ולהפוך אותם לתובנות משמעותיות עבור המעסיקים שלהם, תוך הצעות ייעול מקצועיות, עסקיות, פיננסיות וכולי. זאת, בהתאם לתחום בו מועסק אותו דאטה אנליסט. בתוך כך, מנתחי נתונים יכולים להשתמש בכלים כמו Python , SQL וכו', כדי להסיק ו"לחלץ" תובנות משמעותיות ממערכי נתונים גולמיים.

היכן ניתן למצוא דאטה אנליסטים ומה הם עושים? 

ניתן למצוא מנתחי נתונים בתעשיות שונות כמו בריאות, פיננסים, קמעונאות, בהייטק, בתחומי התקשורת ועוד רבים. אנשי מקצוע אלו עובדים גם עם ארגונים כמו גופים ממשלתיים וחברות פרטיות, ארגוני ענק וכדומה. 

מנתחי נתונים, בין היתר, עוזרים לחברות לקבל החלטות אסטרטגיות, לזהות מגמות ולערוך ניתוח סטטיסטי ממוקד מאוד או רחב היקף, תלוי בהתאם לצורך. לפיכך, תפקידו של מנתח נתונים משתנה ככל שהטכנולוגיה מתפתחת או משתנה מתחום לתחום. בעבר אנשי מקצוע אלו התמקדו בעיקר באיסוף וניתוח נתונים. כיום, הם צריכים גם להיות מסוגלים לפרש נתונים ולספק המלצות שונות על בסיסם.

עד כמה דאטה אנליסט יהיה רלוונטי בעתיד? 

עם ההתקדמות בטכנולוגיה, יותר ויותר תעשיות מסתמכות על דאטה אנליסטים כדי לוודא שהמוצרים שהן מייצרות הם באיכות גבוהה. תחום זה הופך לתחום הכרחי עבור כל הענפים והתעשיות, והצפי הוא שהתחום ימשיך להיות מבוקש מאוד גם שנים רבות קדימה. התחום הופך לתחום חשוב מאוד בכל הענפים, מכיוון שבדיקות אלו של דאטה אנליסט הן מה שעוזר לחברות וארגנים לקבל הבנה ברורה של מה שהם מייצרים, ומה הסיכונים עם המוצרים או השירותים השונים. 

בסופו של דבר, הצורך בניטור מידע גדל בגלל המורכבות הגוברת של העולם והקצב המהיר שבו הטכנולוגיה משתנה. מערכי המיומנויות והידע הדרושים לדאטה אנליסטים משתנים כל הזמן, כך שאנשים המעוניינים לעסוק בתחום זה צריכים להתעדכן בשינויים כבדרך קבע. דאטה אנליסטים תמיד יהיו רלוונטיים, לפחות כל עוד חברות יצטרכו לנתח קהלי יעד, מידע, מגמות ותנודות בשווקים ותעשיות ועוד.

עד כמה ניתוח נתונים מהווה חלק מההייטק? 

מנתחי נתונים הם חלק חשוב מאוד בעולם ההייטק המודרני. מנתחי נתונים אוספים ומנתחים נתונים ממקורות שונים כדי לקבל החלטות מושכלות, בעוד שלמנתחי נתונים יש מגוון רחב של מיומנויות הכוללות שימוש בשיטות הנשענות על בינה עסקית, כריית נתונים, ניתוח חזוי ועוד.

תחום מנתחי הנתונים הוא תחום שיש לו ביקוש רב בעולם ההייטק, ועם התפתחות הביג דאטה, הוא רק הפך חשוב יותר. מנתחי נתונים נחוצים כמעט בכל תעשייה כדי לעזור לארגונים להבין טוב יותר את הנתונים שלהם, לרבות בעולמות ההייטק השונים. 

כיצד הביקוש לדאטה אנליסטים הולך וגדל? 

תוהים כיצד הביקוש לדאטה אנליסטים רק גדל? ובכן, ישנן סיבות רבות לכך שהתחום הזה רק הולך וצומח. אחת מהן היא, משום שזהו תחום שלם שנוצר כדי לענות על הצרכים של שוק העבודה המודרני, אבל בהחלט לא רק. 

דאטה אנליסט יהיה נחוץ כמעט בכל ענף בשל יכולתו לעזור לעסקים לקבל החלטות טובות יותר ולהגדיל הכנסות. זאת, על ידי מתן תובנות לגבי התנהגות והעדפות הלקוחות, ניטור מידע הנוגע לצרכי השוק, המטרות של קהלי יעד שונים, ניטור מידע מוסדי או ממשלתי ועוד. בהיבט הזה, מנתחי נתונים עוזרים לעסקים להבין כמויות עצומות של מידע שהם אוספים על בסיס יומי. כמו כן, דאטה אנליסטים גם עוזרים לחברות להבין טוב יותר את הלקוחות שלהן ולספק להם חוויות מותאמות אישית. וכל עוד יש יחסי מוכר-לקוח, הביקוש למנתחי נתונים רק יילך ויגדל. 

היכן סיכויי ההשתלבות הכי טובים בעולם התעסוקתי? 

מנתחי נתונים הם עמוד השדרה של חברות רבות, והם יכולים למצוא תעסוקה כמעט בכל תעשייה, אך יש סיכוי גבוה יותר למצוא עבודה בתעשיות היי-טק כמו תחומי פיתוח אתרים ופיתוח תוכנה. בתוך כך, בד"כ קורס DATA ANALYST נועד להכין את הסטודנטים לעולם ההייטק והדיגיטל, פיתוח התוכנה ועוד. 

התלמידים ילמדו כיצד להשתמש בנתונים, אלגוריתמים וכלי אוטומציה שונים כדי ליישם פתרונות שיכולים לשפר את הביצועים העסקיים, המוסדיים או הארגוניים. ההמלצה היא ללמוד קורס DATA ANALYST אם אתם רוצים להשיג יתרון תחרותי בעולם ההייטק והדיגיטל. 

תחומים מקבילים שעשויים לעניין דאטה אנליסט 

באופן כללי, קורס Data Analyst בהחלט יכול להוות שער-כניסה לתחומי היי-טק נוספים. קורס DATA ANALYST נועד ללמד את התלמידים כיצד לכרות נתונים ולהשתמש בהם, כאשר זוהי דרישת כניסה למגוון רחב של תחומי היי-טק כמו מדעי נתונים, למידת מכונה ומדעי המחשב. 

אם אתם מעוניינים ללמוד את הקורס ולא לעבוד בהכרח בכריית נתונים, אתם יכולים לבדוק אילו תחומים נוספים דורשים את המיומנויות של ניתוח וניטור מידע. למשל, בתחום השיווק הדיגיטלי, בניית אסטרטגיות עסקיות, בניית תקציב בתחומים הפיננסיים ועוד. 

מה נדרש מדאטה אנליסט?

ישנם מאפיינים רבים שהופכים אדם מתאים לתחום זה, אבל קודם כל, צריך להיות בעל כישורים אנליטיים ולהיות מסוגל לעבוד עם נתונים רבים ומורכבים. כמו כן, ישנם גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון לפני שתחליטו אם זה התחום המתאים לכם. למשל, מנתח נתונים עשוי להיות אדם שיש לו תואר בסטטיסטיקה, מדעי המחשב, הנדסה, מתמטיקה, כלכלה או תחום קשור אחר, אך לא בהכרח בתחומים שדורשים תואר.

בשורה התחתונה, מנתחי נתונים חייבים להיות בעלי כישורים אנליטיים חזקים, הבנה טובה של סטטיסטיקה, ומגוון רחב של ניסיון בתחומים שונים שיכולים לעזור להם בעבודתם. כמו כן, דאטה אנליסט צריך להיות מסוגל לזהות מגמות ממקורות מידע רבים, להבין כיצד להציג מידע בצורה מובנת למנהלי עסקים, ולהיות בעלי כישורי תקשורת מצוינים. וברוב המקרים, דאטה אנליסט יצטרך לתקשר עם צוותים אחרים בחברות ובארגונים על בסיס קבוע. 

טיפים למציאת עבודה בניתוח נתונים

הטיפ הכי חשוב שנוכל לתת לכם הוא, ללמוד קורס דאטה אנליסט במסגרת לימודית אשר מסייעת בסיום הקורס למצוא מקום עבודה. ישנם מוסדות לימודיים של מסגרת בוקר וערב, ככה שניתן למצוא את המקום עם התנאים הנכונים לכם ביותר. 

אם אינכם בטוחים, או שמא אתם מתעניינים לגבי קורסי DATA אחרים, אנחנו מזמינים אתכם לקבל ייעוץ לימודים מטובי המומחים. בכל מקום לימוד יש את היועצים שלו, ובהם כדאי ומומלץ להיעזר כדי לקבל את התשובות שלכם. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!