תכנות אתרים

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

תכנות אתריםתכנות אתרים ובניית אתרים הם שני נושאים חשובים ששזורים אחד בשני. כאשר בונים אתר יש להחליט מה שפת התכנות בה ייבנה האתר. שפת התכנות תקבע בהתאם לפרמטרים כמו סוג האתר וסוג התכנים שבו. על תכנות אתרים נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו תכנות אתרים?

תכנות אתרים הוא אחד השלבים בבניית אתרים בו מחליטים על שפת התכנות של האתר. השפה הבסיסית והנפוצה ביותר לתכנות אתרים היא שפת HTML. מדובר בשפה שמשמשת בעיקר אתרי תוכן עם אופי סטטי יחסית. על ידי שפת תכנות זו ניתן להעלות לאתר מידע בנוגע לנושא מסוים, להשתמש באפשרויות גרפיות שונות והכל בצורה מינימלית ולא מורכבת. במידה ואתם מעוניינים לבנות אתר עם אופי דינמי יותר יש להשתמש בשפת תכנות אחרת כמו לדוגמא ASP. מדובר בשפת תכנות שמאפשרת ניהול אינטראקציה בין האתר לבין הגולשים בו. כמו לדוגמא, מילוי טופס הרשמה על ידי גולש. 

קיימות שפות תכנות נוספות אשר מאפשרות אלמנטים אחרים ויש לבחור בשפת התכנות בהתאם לאתר ולתוכן שלו. כמו כן, קיימות תוכנות שמאפשרות להעלות אתרים מסוגים שונים בלי צורך להתעסק כמעט בתכנות. 

מה חשוב בתכנות אתרים?

כאשר בונים אתר, חשוב מאוד לקחת בחשבון מספר פרמטרים שישפיעו על האתר ועל הגלישה בו- 

  • שפת התכנות- כפי שציינו קודם קיימות שפות תכנות שונות אשר מתאימות לאתרים שונים עם מטרה שונה. חשוב להתאים את שפת התכנות למה שאתם רוצים להשיג מהאתר על מנת שהאתר יעבוד כהלכה. 
  • מטרה- על מנת להצליח לבחור את שפת התכנות ואת שאר הפרמטרים החשובים יש להבין מה המטרה של האתר. כאשר אנחנו יודעים מה המטרה קל לנו יותר להבין כיצד לממש אותה. כך נוכל לקבוע דרכים למימוש המטרה, להבין האם האתר ממלא אחר המטרה שלשמה הוקם או שיש לשנות אלמנטים מסוימים בו לשם כך. 
  • קהל יעד- אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא להבין מי קהל היעד שלכם ולהתאים את האתר אליו. קהל היעד הוא למעשה הלקוחות הפוטנציאליים והגולשים של האתר. את קהל היעד בוחרים לפי פרמטרים כמו גיל, מין, תחביבים, אזור מגורים, שפה ועוד. 
  • חוויית גלישה טובה- אחד הפרמטרים החשובים ביותר אם לא הכי חשוב באתרים הוא חוויית הגלישה של המשתמשים באתר. על מנת שהגולשים ייהנו לגלוש באתר וימשיכו לגלוש בו חשוב מאוד שחוויית הגלישה בו תהיה טובה. חוויית גלישה טובה באה לידי ביטוי בנוחות הגלישה באתר, בניווט באתר, מהירות הגלישה באתר, האם האתר מתאים לגלישה בטלפונים ניידים, האם אתר נגיש ועוד. 

 

תכנות אתרים לשיווק עסקים

האינטרנט מלא במגוון אתרים בתחומים שונים הממלאים מטרות שונות ופונים לקהלי יעד שונים. כל אתר עונה על מטרה אחרת- מכירת סחורה, הצגת מידע, הצגת חדשות ועוד. אתרי אינטרנט מהווים את כרטיס הביקור של העסק לו הם שייכים. האתר מגדיר עקרונות וקריטריונים ברורים. כמו כן, האתר עונה על דרישות מסוימות של מנועי החיפוש, כאשר גוגל במרכזם, על מנת לפעול בצורה יעילה ואטרקטיבית. כאשר מתכנתים ובונים אתרים חשוב מאוד להקפיד ליצור אתר אינטרנט יעיל, שימושי ואטרקטיבי. בונה האתר צריך להקפיד על תוכן איכותי, על עיצוב מתאים, על נגישות גבוהה, על אמינות, על מבנה נוח למשתמש ועוד. 

קראו עוד: קורס בניית אתרים

לימודי תכנות אתרים

על מנת לבצע תכנות אתרים בצורה טובה כך שיענו על הדרישות של מנועי החיפוש ויממשו את המטרות שלהם יש לגלות כישורים ומיומנויות רבות. בין המיומנויות הללו יש צורך ביכולות עיצוב טובות, בהבנה של שפות תכנות שונות, בהכרה עם מערכות שונות ועוד. 

על מנת לרכוש את המידע הנדרש לתכנות אתרים יש ללמוד בניית ותכנות אתרים. לימודי תכנות אתרים יכולים להתבצע הן במסגרת אקדמאית והן במסגרת לימודי תעודה. הלימודים האקדמאיים יהיו במסגרת תואר ראשון במחשבים או בהנדסה כמו הנדסת תוכנה לדוגמא. לעומת זאת לימודי תעודה יהיו במגוון תחומים כך שתוכלו לבחור קורס של בניית אתרים או עיצוב אתרי אינטרנט. 

כיום קיימים קורסים רבים בבניית ותכנות אתרים. קורסים אלה מעניקים לסטודנטים את הכלים הנדרשים לכתיבת, בניית ותכנות אתרים. ההבדלים בין הקורסים השונים יבוא לידי ביטוי בתכני הלימוד ובמטרות הקורסים. לדוגמא תוכלו לבחור בקורס עיצוב ובניית אתרים, בקורס בניית אתרי תדמית, בקורס בניית אתרי וורדפרס, קורס בניית פורומים ועוד. 

מה לומדים בקורס תכנות אתרים?

כפי שציינו, קיימים קורסים שונים בנושא של תכנות אתרים ובניית ועיצוב אתרים, לכן קשה לענות באופן חד משמעי מה תכלות תוכנית הלימוד. באופן כללי, הסטודנטים ירכשו כלים מעשיים שיעזרו להם לבנות, להקים, לתכנת ולנהל אתרי אינטרנט באופן עצמאי או כשכירים של חברה לבניית אתרים. 

בקורס תכנות אתרים מלמדים את הסטודנטים להתחשב באפיון האתר על ידי הלקוח ובמטרות שלו. הסטודנטים יקבלו כלים ליצירת אתרים החל משלב בניית היסודות וממשק הניהול ועד לשלב הליטוש, הבדיקות הסופיות והתחזוקה השוטפת. 

רוב תוכניות הלימוד של קורסים לבניית ותכנות אתרים מתעדכנות בהתאם לדרישות השוק. במסגרת הקורס הסטודנטים ייחשפו לטכניקות עבודה ולטכנולוגיות מתקדמות, יבנו אתרים ויבנו תיק עבודות ראשוני הכולל פרויקטים מסוגים שונים. בתום הקורס הבוגרים יקבלו תעודה מקצועית שתהווה כרטיס כניסה למגוון חברות. 

 

מה משך הלימודים?

קורס בניית ותכנות אתרים אורך כ-300 שעות. הקורס נפרש על גבי שמונה חודשים כאשר נפגשים בדרך כלל פעמיים בשבוע בשעות הערב. כמובן ששעות הלימוד יהיו תלויות במוסד הלימודים ובקורס הספציפי אותו תלמדו. 

יש לקחת בחשבון שקיימים קורסים רבים המועברים באופן מקוון. יש להבדיל בין קורסים מקוונים המועברים בלייב לבין קורסים מקוונים בהם השיעורים מוקלטים מראש. הקורסים המקוונים המוקלטים מראש מאפשרים גמישות רבה יותר, לעומת זאת בקורסים המקוונים המועברים בלייב ניתן לשאול שאלות כאשר לא מבינים. לכן יש לחשוב מה אתם מעדיפים בהתאם לצרכים שלכם. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!