קורס unity

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס unityרוצים להיכנס לתעשיית הגיימינג? המאמר הבא הוא בשבילכם. קורס unity הוא קורס באחד ממנועי המשחקים הפופולריים לפיתוח משחקים מוכרים. מנוע ה-unity נמצא בשימוש ביותר מ-25 פלטפורמות שונות הכוללות קונסולות, מובייל ומערכות הפעלה במחשבים נייחים. על קורס unity נרחיב במאמר הבא. 

קורס unity- מה זה אומר?

קורס unity הוא למעשה קורס פיתוח משחקים במנוע unity. unity הוא מנוע משחקים פופולרי במיוחד שאיתו פיתחו מגוון רחב של משחקים מוכרים כמו אנגרי בירדס או טמפל ראן. כיום, לא רק תעשיית הגיימינג עושה שימוש במנוע unity, אלא גם תעשיות נוספות כמו תעשיית הקולנוע, תעשיית ההנדסה והבניין, תעשיית הרכב ועוד. על ידי uninty ניתן ליצור אבות טיפוס למשחקים וחוויות משתמש, מציאות מדומה או רבודה ועוד. 

על ידי קורס unity ניתן להיכנס לתחום וללמוד כיצד להשתמש במנוע המשחקים הפופולרי הזה. כך תוכלו לעסוק בפיתוח משחקים באופן מקצועי. 

למי מתאים?

קורס unity הוא קורס בפיתוח משחקים. לכן אם אתם מתעניינים בעולם זה ואתם רוצים לדעת כיצד לפתח משחקים, קורס Unity יתאים לכם. בנוסף לכך, קורס unity יתאים גם לאדריכלים, מהנדסים, מתכנתים, מדענים ועוד מגוון אנשי מקצוע ממגוון תחומים. אנשי מקצוע אלה יוכלו להשתמש בחומר שלמדו בקורס על מנת לפתח סימולציות וויזואליציות למגוון צרכים. 

מה לומדים?

במסגרת קורס unity הלימודים יכללו גם את מישור הגרפיקה וגם את מישור הסאונד. הסיבה לכך היא שמשחקים כוללים היבטים ויזואליים ושמיעתיים ויש ללמוד את השניים. במהלך הקורס הסטודנטים ילמדו לפתח משחקים בדו מימד ובתלת מימד. כמו כן הסטודנטים ילמדו כיצד להבין וכיצד לכתוב תסריטים למשחק. כמו כן, במסגרת הקורס הסטודנטים ייחשפו לתחום עיצוב חוויית המשתמש שהוא אחד התחומים החשובים ויקבלו כלים לזיהוי באגים ולתיקונם. שימו לב שחלק חשוב מקורס unity כולל גם פיתוח הבנה בחוקי הפיזיקה. 

קורס unity לפיתוח משחקים מצריך גם שימוש בתכנות ובהבנה במחשבים. לכן, במסגרת הקורס פעמים רבות יכללו גם לימוד של יסודות שפת C#, ולעתים גם עקרונות של שפות תכנות אחרות כמו לדוגמא JavaScript. בנוסף, הסטודנטים יקבלו כלים לביצוע תכנות ויזואלי בלי הצורך לכתוב קוד. 

במסגרת קורס unity, הסטודנטים יקבלו היכרות עם הממשק של המנוע. הסטודנטים ילמדו על קיצורי מקשים ועל מגוון הפיצ'רים הבסיסיים הכלולים במנוע, כמו לדוגמא הוספת אובייקטים, עיצוב סצנות, זוויות מצלמה שונות ועוד. 

יש לקחת בחשבון שחלק מקורס Unity יכלול גם לימודי אנימציה. הסטודנטים ילמדו כיצד להנפיש דמויות דו מימדיות ותלת מימדיות, ילמדו כיצד להטמיע סאונד במשחק וכיצד ליצור הגיון בפעולה ובתנועה של הדמויות בעולם המשחק. 

תנאי קבלה

קשה לענות באופן חד משמעי מה תנאי הקבלה לקורס Unity מאחר שמשתנים בין קורס לקורס ובין מוסד לימוד אחד לאחר, בהתאם לחומר הנלמד, לרמה שלו ולהיקף שלו. בדרך כלל המועמדים לקורס יידרשו לעבוד ראיון אישי בו יעריכו את רמת ההתאמה שלהם לקורס. כמו כן, בדרך כלל יש  צורך בהבנה בסיסית של השפה האנגלית לצד זיקה טכנית והבנה בסיסית של יישומי מחשב. 

משך הלימודים

כפי שהבנו עד עכשיו קורס unity כולל מגוון רחב של נושאים לכן הוא בדרך כלל יהיה ארוך יחסית. בדרך כלל יהיה צורך ב-12 ואפילו יותר מפגשים הנפרשים על מספר שבועות. 

מטלות ומשימות

המשתתפים בקורס צריכים לתרגל בבית את החומר הנלמד ולהגיש את המטלות שקיבלו. בדרך כלל הלימוד בקורס יכלול פרויקטים שונים שיעניקו למשתתפי הקורס את היכולת להתנסות בפיתוח משחקים באופן מעשי. במסגרת הקורס, הסטודנטים יבנו תיק עבודות שיעזור להם בהמשך לחפש עבודה בתעשיית הגיימינג ולהשתלב בחברות השונות. על ידי תיק העבודות הבוגרים יראו את הניסיון המעשי ואת הכישורים שרכשו במהלך הקורס. מהסיבה הזו, סטודנטים רבים בוחרים לפתח משחקים שונים לפלטפורמות שונות. כך תיק העבודות שלהם רחב ומגוון יותר והם יכולים לפנות ליותר חברות בהמשך. ישנם קורסים בהם אחת המטלות תהיה לפתח משחק מורכב בתור פרויקט גמר. בדרך כלל יהיה מדובר בקורסים מורחבים יותר. 

קורס מקוון

חלק מהקורסים של פיתוח משחקים בunity מוצעים במתכונת מקוונת. יש להבדיל בין קורסים מקוונים מוקלטים מראש לבין קורסים מקוונים שמועברים בלייב. כאשר מדובר בקורסים מקוונים שמוקלטים מראש ניתן להחליט מתי לצפות בשיעורים, כמה שיעורים בשבוע ללמוד וכך ניתן לשלב את הקורס עם עבודה או משפחה. לעומת זאת, לא כולם אוהבים קורסים בהם השיעורים מוקלטים מראש מאחר שמעדיפים לקבל יותר יחס אישי וליווי. לכן יש לקחת זאת בחשבון. עם זאת, אם אתם מחפשים גמישות קורס מקוון הוא האופציה הטובה ביותר. 

לילדים ונוער

קיימים קורסים לפיתוח משחקים ב-Unity המוצעים גם לילדים ונוער. קורסים אלה מתמקדים בחוויה וברכישת כלים לעתיד לצד ידע מקצועי בתחום. במסגרת הקורס, בני הנוער יבנו תיק עבודות בו יוכלו  להשתמש בעתיד על מנת להתקבל לתפקידים בתחום גם במסגרת הצבא, כמו לדוגמא יחידות הדמיה או דובר צה"ל. 

אפשרויות תעסוקה

לאחר קורס Unity הבוגרים יכולים להשתלב במגוון רחב של תפקידים. קודם כל תעשיית הגיימינג נמצאת בצמיחה וכל הזמן מחפשים עוד ועוד עובדים בתחום. הבוגרים של הקורס יוכלו להשתלב בעבודה בתעשייה זו ולהנות משכר גבוה, בעיקר למפתחים מנוסים וותיקים. 

כמו כן, כפי שציינו הקורס מתאים גם לאנשי מקצוע ממגוון תחומים אחרים שרוצים לרכוש מיומנויות נוספות ולהרחיב את ההכשרה שלהם. כך אנשי מקצוע אלה יוכלו להתקדם בקריירה שלהם. בין אנשי מקצוע אלה יהיו מתכנתים, יזמים, מעצבים גרפיים, מעצבי חוויית משתמש, מהנדסים, אדריכלים ועוד. 

שימו לב, רבים ממוסדות הלימוד בהם ניתן ללמוד קורס unity, משתפים פעולה עם חברות הייטק וגופים שונים העוסקים בתחום. במקרים רבים חברות אלה יציעו לבוגרי הקורב אפשרויות עבודה בהן ירכשו ניסיון מעשי ולאחריו יוכלו להשתלב בתעשיית פיתוח המשחקים. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!