קצת נתונים על קורס SQL

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס SQLעולם ההייטק פותח את שעריו גם בפני אנשים שאין להם ניסיון קודם. גורמים לכך ההתפתחות המואצת של הענף על מאות נגזרותיו השונות, כמעט בכל תחומי החיים שלנו ותורמת לכך גם העובדה כי קיים מחסור רב באנשים מקצועיים ואיכותיים.

כדי לאפשר את הקליטה של אלפי אנשים ללא רקע קודם, פועלים 2 כוחות מקבילים. הראשונה היא העובדה כי שפות תכנות רבות, יכולות להיות נלמדות על ידי כלל האנשים ובקלות יחסית. השלב החשוב הוא להיכנס לתעשייה עם ידע בסיסי אך איכותי ומשם להשתפר, להעמיק ולהעשיר את הידע והניסיון ולהתקדם הלאה. לא פחות חשובה היא העובדה כי את שפות אלו, ניתן ללמוד כיום במאות קורסים איכותיים בישראל, באמצעות מוסדות לימוד מצוינים שכבר הכשירו עשרות אלפי אנשים לתעשייה. כזה הוא למשל קורס SQL

חשיבות קורס SQL

קורס SQL הוא אחד מהקורסים הנפוצים ביותר בתחום, גם בשל העובדה כי הוא קל יחסית ללמידה ולכן מהווה פתח כניסה נהדר לתחום, גם לאלו שאינם מגיעים עם ידע רב או בכלל וגם בשל העובדה ששפת ה-SQL העוסקת במסדי נתונים היא שפה שנמצאת בשימוש רב כמעט בכל מערכות של ארגון העוסק בתחומי המחשבים הטכנולוגיה או בתוצרים שלהם. 

ככלל, תחום מסדי הנתונים והמידע הוא הבסיס של כל ניהול יעיל, מוצלח ואפקטיבי של בסיסי נתונים. נקל להבין עד כמה חשוב היום לעולם העסקי והטכנולוגי לעשות שימוש בנתונים בצורה מהירה ואיכותית. במיוחד כאשר היקף הנתונים עולה והשימוש בהם גבוה מאוד. אין מדובר רק בניהול הנתונים עצמם אלא גם  איסופם, העיבוד שלהם, ניתוחים שונים, דיווח והצגה שלהם והתממשקות שלהם עם התוכנות עצמם

הארגונים והחברות על כלל המחלקות שלהם (לא רק מחלקת מערכות מידע או התכנות) נדרשות לגשת לנתונים. חשבו למשל על גוף גדול, בתחום הצרכנות, כדוגמא, הרוצה לשרת את לקוחותיו או לנתח את המידע אודותיהם. קיים עבורו צורך לקבל גישה ולאפשר שליטה בנתונים תוך קבלת מידע העולה מתוכם. ככלל, גם בתחומים אחרים של אפליקציות ועולם האינטרנט, כל התוכנה ומאחורי הקלעים שלהם משתמשת במידע ובנתונים, החל מהיכולת לאחסן נתונים, לדלות אותם, להציג אותם וגם לנתח ולתחקר וכל זאת במהירות, במשאבים מועטים ובצורה שלא תכביד על המשתמש. שפת ה-SQL יודעת לאפשר זאת ועוד רבות.

 מהי שפת ה-SQL?

הקורס מלמד את השפה שהשם הרשמי שלה הוא Structured Query Language  – שפת השאילתות המובנות. למעשה מדובר על שפה שמשמשת אותנו לעיבוד וגישה אל נתונים יחסיים בבסיסי המידע וביצוע שלל פעולות על הנתונים שבהם. השפה מאוד פופולארית גם בשל היתרונות המובנים שלה, גם בנוחות התפעול שלה והתממשקות עם מגוון תוכנות ומערכות וכמו שציינו, גם בשל העובדה שהיא נוחה ללימוד ויישום.

כמובן, שכמו בכל שפה, אין רגע דל והיא הולכת ומתפתחת. תאגידים בינלאומיים מציגים לה הרחבות ושדרוגים וגם יכולותיה לאור האתגרים החדשים עולים ומתפתחים. קורס SQL מעניק את הבסיס ולכן חשוב לכל בוגר קורס, גם אם הצליח להשתלב בתעשייה, שלא לשקוט על השמרים ולנסות להתפתח גם בעולם זה וגם בתחומים משיקים כמו עולם ה-DATA. 

לימוד קורס SQL

כאמור, הלימוד של שפת ה-SQL לא נחשב למסובך מאוד ומתאים גם למתחילים ולכאלו שהם ללא רקע קודם. קורס SQL איכותי מציע גם לימוד של השפה אבל גם התנסות מעשית רחבה, שכן חברות רבות המגייסות רוצות לראות שליטה מעשית בחומר ולא רק תאוריה. כך ניתן ללמוד על שליחת נתונים, עיבוד וניתוח שלהם, תרגול שאילתות (בקשות או חיפוש ספציפי במידע), הצגת הנתונים ואפילו על נושא חשוב של אבטחת המידע.

לצד אלו הלומדים ללא ניסיון מוקדם, הקורס מוצע גם למי שכבר עובד בתחום בזווית אחרת ולמשל מתכנתים רבים לומדים את השפה לצד שפות אחרות בשל העובדה כי במהלך התכנות הם ידרשו לעבודה מעמיקה על בסיסי נתונים ולימוד השפה יסייע להם להיות מתכנתים טובים יותר.  

היכן עובדים בוגרי קורס SQL

כאמור, בוגרי קורס SQL יכולים להשתלב בכל חברת הייטק, גדולה כקטנה וכן בתחומים של אבטחת מידע וחברות העוסקות בעולם האינטרנט. יחד עם זאת, חשוב לציין כי העבודה לא חייבת להיות בתוך חברת הייטק עצמה, היות וכפי שציינו,  ישנם  גופים גדולים אחרים שהנתונים הם לחם חוקם, כמו משרדי ממשלה, חברות מסחריות, ארגונים גדולים, עמותות ועוד.

לצד העבודה עצמה, זכרו שהקורס הוא בסיסי ונועד להעניק הזדמנות. ההתפתחות המקצועית שלכם תלויה בסופו של דבר בכם. תוכלו להמשיך להתמקצע בתחום ה-DATA הוא לנצל את ההבנה שלכם בתחום התוכנה הראשונית כדי להתקדם וללמוד שפות תכנות ולפתוח בפניכם עולם תפקידים נוסף. 

כיצד לבחור קורס SQL

כמו כל לימודי שפה או קורס הכשרה בהייטק, גם בלמידת קורס SQL, חשוב לבחור במרכז למידה מקצועי ובעל ניסיון ואולי לא פחות חשוב בעל קשרים עם התעשייה. הדבר מסייע לבית הספר או מרכז הקורסים לבצע השמה לבוגריו בצורה בטוחה  )כמובן על סמך יכולותיהם וכישרונותיהם). ישנם כמה סוגים של קורס SQL   וכדאי מאוד לברר מראש איזו תעודה בכלל או אולי תעודה בינלאומית מקבלים בסיומו (ולעיתים בסיום מבחן הסמכה שהקורס מכין אותך אליו). 

אגב, כדאי לשים לב שאופי השפה ויכולות הלמידה המתקדמות כיום, מאפשרות לעבור קורס SQL גם באמצעות למידה מרחוק או בלמידת אונליין. יחד עם זאת, לא לכולם מתאים מבנה זה ובשל העובדה כי נדרש תרגול רב וקשר עם המרצים – יש לשקול מידת ההתאמה ויכולתכם ללמוד באמצעות שימוש במשמעת עצמית.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!