קורס QA מחיר

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס QA מחירתחום ה-QA הוא לאו דווקא תחום שמתייחס בהכרח לתחום ההייטק. כיום ההקשר הפופולרי ביותר הוא בתחומי הייטק השונים. QA הוא תפקיד שדורש לא מעט ידע, אבל עדיין נחשב למבין המקצועות הפחות יוקרתיים של העולם הטכונולוגי. מנגד, העסקת בוחני QA היא פופולרית מכיוון שיש ביקוש גבוה לתחום. כעת נסביר על קורס QA מחיר, מה זה אומר בכלל ולמי זה מתאים.

 

מה זה QA?

תחום ה-QA (קיצור של Quality Assurance ובעברית בודק איכות), הוא תחום שבו נדרש המבצע לבחון מוצר או תוכנה מסוימת לפי שהיא יוצאת לשוק. לאו דווקא מדובר על תוכנות או מוצרים פיזיים, אלא גם אתרים, אפליקציות וכד'. ככל שמורכבות בדיקת האיכות תהיה גבוה יותר הדרישות של בית העסק להעסקת הנבחן גבוהה יותר. בתהליך QA בודקים מגוון רחב של דברים, החל מבדיקת עמידות ועד לעיצוב.

כל בית עסק צריך בוחן QA בשביל לוודא שהמוצר אותו הוא מוציא לשוק עומד בציפיות של הלקוח, אף חברה לא רוצה שהלקוח עצמו יהיה הראשון שמנסה את המוצר, גם אם עבר תחת ידיהם של מתכנתים או אנשי מקצוע מנוסים. אופן הבחינה משתנה בהתאם למוצר וכמו כן, בהתאם לחברה ותחומה. מערכת QA נועדה כדי להגביר את האמון בין הלקוח אל מול החברה, כמו כן גם בשביל שיפור המוצר והיעילות שלו.

מהן שיטות בקרת האיכות?

מה ש-QA עושה למעשה הוא מגוון רחב של בדיקות שלרוב עומדות תחת ההגדרה של "בדיקת כשל". בחינה זו נועדה לבדוק שהמוצר עובד ללא הרף, לבדוק את מידות ההרס שלו וגם תחת אילו תנאים הוא נהרס פיזית, או לדוגמא עד כמה הוא עמיד בפני מים. בדיקת איכות תעמיד את התוכנה בתנאי שימוש גבוהים ועמוסים גבוהים. מלבד לכך, ייתכנו בדיקות נוספות כמו בקרת תהליכים סטטיסטית (SPC), ניהול איכות (TQM) הכולל בחינת נתונים וניתוחים כדי לתמוך בתכנון המוצר ובסקירת הביצועים.

 

התהליך המלא כולל מספר שלבים:

  1. הגדרת יעדים – על הארגון להגדיר יעדים הקשורים לתהליך ולקבוע מהם התהליכים הנדרשים כדי לספק את המוצר הסופי ברמה הגבוהה ביותר. 
  2. עשייה – השלב הבא הוא בדיקה בפועל של התהליכים וכמו כן, במהלכם ייווצרו שינויים. 
  3. בדיקה – תהליך זה הוא תהליך מעקב אחר תהליכים ושינויים שנוצרו. יש לבדוק כמו כן עמידה ביעדים שנקבעו בשלב הראשון.
  4. חוק – כחלק מתפקידו של בוחן QA הוא לבדוק אבטח איכות וליישם את הפעולות הנדרשות בכדי להשיג את השיפורים והיעדים שנקבעו. יש לבחון כמו כן באבטח איכות שהמוצר מתוכנן על פי הנהלים הנכונים – כך ניתן יהיה למזער סיכונים בייצוא של המוצר. 

יש שתי בחינות, האחת היא בחינה ידנית והשנייה היא בחינה אוטומטית. כאשר מדברים על QA בעולם ההייטק, הבחינה נעשית באמצעות איתור באגים וכד'. גם המהנדסים הבחירים ביותר עושים טעויות ומתוקף תפקידו של איש QA לאתר את אותן טעויות ולדווח, במקרים מסוימים גם לפתור אותן בעצמו. בדיקה ידנית היא בדיקה שנעשית מתוך עיניו של הלקוח, זאת אומרת שאיש ה-QA משתמש בתוכנה כאילו הוא הלקוח, החל מהרשמה למערכת ועד שימוש בסיסי. בדיקה אוטומטית היא על ידי קוד בו איש ה-QA מפתח אוטומציות שהן בוחנות את התוכנה. לרוב, הבדיקות נעשות בשתי הגזרות. 

קראו עוד: בדיקות תוכנה qa שכר

קורס QA מחיר – למי זה מתאים?

עבור קורס QA מחיר משתנה עליו נדבר בהמשך, לפני כן יש לבדוק האם אתם בכלל מתאימים למשרה הזאת. היתרון בתחום ה-QA הוא שאתם יכולים להשתלב בעולם ההייטק ללא ניסיון, לא נדרשת הכשרה קודמת בשביל לעסוק ב-QA. לרוב הדרישות יכללו בגרות מלאה (לעיתים גם רק 12 שנות לימוד), לעיתים גם 5 יחידות מתמטיקה וראיון. הלימודים מתקיימים בדרך כלל בין פעם לפעמיים בשבוע (בהתאם למתכונת שבחרתם), כך שגם מי שעובד במשרה מלאה יוכל ללמוד QA. כחלק מהלימודים המשתתפים לומדים כלכלת איכות, עקרונות איכות, יסודות ניהול על פי TQM וכל הדברים שציינו קודם לכן.

משך זמן הלימודים משתנה בהתאם להיקף הקורס. יש קורסים עם היקף רחב יותר ויש קורסים עם היקף מצומצם. אגב, גם לפי זה נקבע קורס QA מחיר, בהתאם להיקף השעות. לרוב משך זמן הקורס ינוע בטווח של 100 שעות ועד 350 ויותר. הקורס יכול להתפרש על גבי מספר שבועות – כאשר מדובר על קורס קצר במתכונת מצומצמת (לרוב לבעלי ניסיון), או על פני מספר חודשים עד שנה. כיום ניתן לשלב את הלימודים מלמידה מהבית או למידה פרונטלית. אפשר גם לשלב בין השניים. 

קורס QA מחיר

לאחר שהכרנו את תחום ה-QA על כל גווניו, על היקף הלימודים ומה נלמד, הגיע הזמן לדבר על קורס QA מחיר. המחיר של קורסים הקשורים לתחום הייטק נעים בטווח של 10,000 ש"ח ועד 25,000 ש"ח למעט חריגים. גם כאן, קורס QA נע בטווח הזמן כאשר המחיר של הקורס מתחיל מכ-10,000 ש"ח ויכול להגיע לכ-20,000 ש"ח. המחיר משתנה בהתאם להיקף שעות הלימוד. 

מבעד לכך, המחיר גם משתנה בהתאם לסוג הלימודים. יש כאלה שיעדיפו לימודים פרונטליים, לעומת אחרים שיעדיפו לימודים דרך ה-ZOOM. כל קורס יכול להיות גם פרונטלי וגם אונליין, זאת בהתאם לבחירת המשתתפים ומנהלי הקורס. קורס פרונטלי נותן יחס יותר אישי ולכן רבים מעדיפים אותו, מנגד לא לכולם יש את הזמן או הרצון להגיע בכל שבוע פעם או פעמיים ללמוד בכיתה. ההמלצה שלנו היא לבחור את מה שהכי מתאים לכם, ללו"ז שלכם ולתקציב שלכם וכמובן, לא להתפשר על איכות הקורס. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!