קורס QA אוטומציה

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס QA אוטומציהקורס QA אוטומציה הוא קורס שמכשיר לאחת העבודות המבוקשות בעולם ההייטק. פיתוח אוטומציה נחשבת לעבודה מבוקשת, עם משכורות גבוהות במיוחד. אז מה זה QA ומה זה אוטומציה? במאמר הבא נרחיב על קורס QA אוטומציה. 

 

מה זה QA?

QA הם ראשי תיבות של Quality Assurance, כלומר הבטחת איכות. QA הוא תהליך בו בודקים מוצרים, תוכנות או שירותים על ידי מגוון שיטות ובשלבים שונים של תהליך הייצור. תהליכי QA בהם בודקים את איכות המוצר מתבצעים בשלבים שונים של הפיתוח שלו על מנת לעקוב אחר ההתקדמות ולמצוא ליקויים כבר בשלבים מוקדמים. כלומר, החל משלב התכנון ועד לשלב ההפצה מתבצעות בדיקות QA על מנת להבטיח את איכות המוצר או השירות. בכל חברה שמתעסקת בפיתוח יש אנשים שהתפקיד שלהם הוא לבצע בדיקות QA. בודקי התוכנה למעשה אחראים על ביצוע בדיקות האיכות למוצרים השונים על מנת לוודא כי הם עומדים בדרישות האיכות שנקבעו ושהם ממלאים את  צרכי הלקוחות. במידה שבבדיקות המוצר התגלו פגמים, בודק ה-QA ישלח את המוצר חזרה לאנשי הפיתוח לצורך תיקון. לאחר התיקון המוצר יחזור לבדיקה נוספת בה יוודאו שהתקלות אכן תוקנו ושלא נוצרו תקלות אחרות בתהליך. על מנת לבדוק את המוצר, בודק ה-QA יריץ מגוון בדיקות שונות. מדובר בבדיקות קפדניות ויסודיות בהן ייבדקו כל שלבי התוכנה. במידה שלא התגלו תקלות כלל, בודק התוכנה יעניק אישור והארגון יוכל להתחיל את השימוש בה. יש שלושה שימושים אפשריים- לשווק את התוכנה לקהל הלקוחות, לאפשר להתחיל לעבוד עם התוכנה החדשה בארגון או להעלות אותה לאוויר לצורך הפצה. במסגרת התפקיד בודקי ה-QA אחראים על דיווח שוטף על תוצאות הבדיקות על מנת לערוך ביקורת. 

מאחר שקיימות חברות הייטק רבות שמתבססות על תוכנות מדובר בתפקיד חשוב מאוד בעל ביקוש רב מאוד. 

מה זה אוטומציה?

אוטומציה היא למעשה חלק מעולם ה-QA. כפי שהבנו, במסגרת QA יש לבצע בדיקות איכות למוצרים בשלבים שונים של הפיתוח. הבדיקות שמבצעים מתחלקות לשני סוגים, בדיקות ידניות ובדיקות אוטומטיות. הבדיקות הידניות מתבצעות על ידי פועלים ופעמים רבות הן מעייפות. לעומת זאת בדיקות אוטומטיות מתבצעות על ידי המחשב והופכות את הבדיקות הידניות למיותרות. עם זאת, על מנת לבצע בדיקות אוטומטיות יש לתכנת את הבדיקות. לשם כך יש לתכנת סקריפטים שיבדקו את התוכנות באופן אוטומטי. כלומר, מפתחי אוטומציה הם אלו שמתכנתים את הסקריפטים הללו. כמו כן, על מפתחי אוטומציה לוודא שהמחשב בודק את התוכנה בעצמו, שהוא מעלה תקלות פוטנציאליות ושהוא מייעל את תהליך הבדיקה. ברגע שהבדיקות האוטומטיות כתובות ניתן להריץ אותן מספר פעמים וכך לגלות פגמים, ליקויים ובאגים בתוכנה. בסופו של דבר על ידי תיקון התקלות השונות ניתן להגיע למוצר נטול תקלות וכמעט מושלם. 

קורס QA אוטומציה- מה לומדים?

קורס QA אוטומציה הוא קורס שמכשיר את המשתתפים בו לפיתוח אוטומציה. במהלך הקורס המשתתפים ילמדו כיצד לפתח ולתכנת סקריפטים אוטומטיים באופן פרקטי. במסגרת קורס QA אוטומציה המשתתפים ילמדו כיצד לכתוב קוד כבר מהשיעורים הראשונים. במהלך הקורס המשתתפים ילמדו שפות תכנות עדכניות בהן JAVA או פייתון לדוגמא. כמו כן המשתתפים ילמדו על 

אוטומציה ב-WEB וב-Mobile. במהלך קורס QA אוטומציה המשתתפים ילמדו לכתוב סקריפטים באמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר. קורס זה יכין את המשתתפים להשתלבות באחד המקצועות המבוקשים ביותר בתעשיית ההייטק. 

קורס QA אוטומציה- למה כדאי ללמוד?

כפי שהבנו, מקצוע ה-QA אוטומציה הוא אחד המקצועות המבוקשים בתעשיית ההייטק. כאשר בוחרים ללמוד קורס QA אוטומציה יכולים להנות ממגוון יתרונות שונים- 

  • משכורות גבוהות במיוחד- מאחר שמדובר במקצוע מבוקש, מפתחי אוטומציה יכולים להנות ממשכורות גבוהות מאוד, אפילו ביחס לעולם ההייטק. מהסיבה הזו רבים מעוניינים ללמוד את התחום ולהשתלב בו. 
  • כרטיס כניסה לעולם ההייטק- מי שרוצה להיכנס לעולם ההייטק בלי ללמוד תואר, קורס QA אוטומציה הוא אחת הדרכים הטובות לכך והוא יהווה לכם כרטיס כניסה לעולם ההייטק. על ידי הקורס תוכלו להשתלב בתפקיד מבוקש ואף להתקדם לתפקידי פיתוח נוספים.  
  • עבודה בשפע- כפי שציינו קודם, תפקידם של מפתחי אוטומציה נדרש בכל חברה שמתבססת על תוכנה. מאחר שקיימות חברות רבות כאלה, ניתן  למצוא עבודה רבה כמפתחי אוטומציה במגוון חברות שונות. 
  • תפקיד מעניין- מי שמחפש תפקיד מעניין ובעל חשיבות יכול למצוא את עצמו בתפקידים של פיתוח אוטומציה. מדובר בתפקיד חשוב מאוד שמבטיח שהמוצרים שמפתחות החברות השונות יגיעו למשתמשים וללקוחות איכותי ותקין. 

קורס QA אוטומציה- איפה לומדים?

קיימים מוסדות לימודים רבים בהם ניתן ללמוד קורס QA אוטומציה. על מנת לבחור את מוסד הלימודים שמתאים לכם יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים. הפרמטר הראשון הוא קרבה לבית. קיימים מוסדות לימודים רבים במקומות שונים בארץ. תוכלו למצוא מוסדות לימוד בצפון, בדרום ובמרכז. על מנת שתשקיעו את הזמן הפנוי שלכם בלימודים או במנוחה ולא בנסיעות ועמידה בפקקים, מומלץ לבחור במוסד לימודים שקרוב יחסית לבית שלכם. שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שעות הלימודים. קיימים מוסדות לימוד בהם קורס QA אוטומציה מתקיים בבוקר ומוסדות לימוד בהם הקורס מתקיים בשעות הערב. אם אתם רוצים לשלב את הקורס עם עבודה בחרו במוסד הלימודים עם שעות הלימודים שמתאימות לכם. כלומר, אם אתם עובדים בבוקר בחרו במוסד לימודים בו הקורס מתקיים בערב, ולהפך. פרמטר חשוב נוסף הוא האם למוסד הלימודים יש קשרים עם חברת הייטק אחת או יותר. ישנם מקרים בהם יש לחברות ההייטק שיתופי פעולה עם מוסדות לימוד. פעמים רבות הבוגרים של מוסדות לימוד אלה יקבלו עדיפות בקבלה לאותה חברה. לכן, אם אתם מחפשים מוסד לימוד שיעזור לכם להתקדם, בררו לגבי קשרים לחברות השונות.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!