קורס full stack

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס full stack – חולמים להצטרף לענף התעסוקה המוביל בישראל? כך תעשו את זה נכון!

קורס full stackרוצים להשתלב בענף ההייטק? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. לא מעט אנשים כיום בוחרים לזנוח את הקריירה שפיתחו במשך שנים לטובת השתלבות בענף ההייטק שמוביל את שוק העבודה בישראל. בשורות הבאות נכיר את כל היתרונות שענף ההייטק מציע לכלל הבוחרים בו, נכיר את אפשרויות הכניסה הפשוטות ביותר לענף, נעניק מספר טיפים פשוטים שיעזרו לכם לבחור נכון את כרטיס הכניסה המתאים ביותר עבורכם וכמובן נכיר בהבדלים המשמעותיים בין הקורסים השונים הקיימים כיום לבין תארים אקדמים. אז לפני שאתם ממהרים להירשם לתואר אקדמי ארוך ומייגע שאורך שנים ארוכות, חשוב שתקדישו מספר דקות לקריאת השורות הבאות.

 

מרגישים שמיציתם את תחום התעסוקה שלכם? ענף ההייטק יאפשר לכם לאתגר את עצמכם בכל יום מחדש

קורס full stack ועוד מגוון קורסים אחרים בענף ההייטק מאפשרים לאנשים רבים כיום להשתלב בענף. נשמע מעניין? לפני שנצלול לעומק הפרטים אודות הדרכים לאתר את הקורסים האיכותיים ביותר וההבדלים המהותיים בין קורסים לבין תארים אקדמים, קיימת חשיבות רבה להכיר את מגייסי העבודות בענף ההייטק. בשונה ממגייסים לתחומי עבודה רבים אחרים, בענף ההייטק המגייסים לא מייחסים חשיבות רבה לתעודות המוכיחות ידע תיאורתי. המגייסים שמים דגש על ידע מעשי של המרואיין, ולא משנה מניין הוא השיג את ידיעותיו. כיום יש לא מעט עובדי הייטק בכירים שלא סיימו תואר אקדמי בתחום וחלקם אפילו לא עברו הכשרה של קורס מסודר. אז איך בכל זאת הם קיבלו מפתח לענף העבודה המוביל בישראל? בעזרת ידיעות מעשיות שרכשו בשלל דרכים, בין השאר ברשת. במילים אחרות, אתם ממש לא חייבים להשלים תואר אקדמי שאורך שנים ארוכות בשביל להשתלב בענף ההייטק בישראל.

למה דווקא הייטק? הכירו את היתרונות המשמעותיים ביותר שיש לענף להציע

מרגישים שהגעתם למיצוי בתחום התעסוקה שלכם? רוצים תחום שיאתגר אתכם כל יום מחדש? ענף ההייטק בישראל הוא התשובה עבורכם. רגע לפני שנציג את הדרך הפשוטה והמהירה ביותר להשתלב בענף, חשוב שתכירו את כל היתרונות שהוא מציע לכלל הבוחרים בו.

היתרונות הגדולים של ענף ההייטק הישראלי:

 • שכר גבוה

השכר של עובדי ענף ההייטק גבוה בעשרות אחוזים מהשכר הממוצע של שאר עבודות המשק בישראל. נכון לכתיבת שורות אלה השכר בהייטק נחשב לשכר המתגמל ביותר במשק הישראלי, מה שמושך לא מעט עובדים לתחומיו השונים. רוצים תגמול הולם עבור העבודה שלכם? ענף ההייטק מציע לכם את התגמול הגבוה ביותר.

 

 • תנאי עבודה מעולים

תנאי העבודה בתחום ההייטק נחשבים לתנאים הטובים ביותר במשק הישראלי. משרדי הייטק רבים מציעים לכלל העובדים שלהם ארוחות חמות ואיכותיות, מכוני כושר והפסקות מנוחה במהלך יום העבודה. רוצים ליהנות מתנאי עבודה מעולים? תחום ההייטק יוכל להתאים עבורכם.

 

 • אתגר תמידי

מחפשים אתגר במקום העבודה שלכם? מרגישים שתחום העיסוק שלכם שוחק את יכולותיכם? ענף ההייטק הוא התחום הטוב ביותר עבורכם. ענף ההייטק הישראלי נחשב למתקדם במיוחד. השינויים המהירים בו מבטיחים לכלל עובדיו אתגור תמידי. נשמע לכם מעניין? בשורות הבאות נגע בקורס full stack ובדרך הפשוטה ביותר להתחיל את דרככם בתור מתכנתים.

 

הכירו את עולם התכנות – ללא צורך בתואר אקדמי ארוך שנים

קורס full stack מאפשר לכם להתחיל דרך בעולם ההייטק בתור מתכנתים. כפי שציינו מעלה, ענף ההייטק לא מחייב אתכם להגיע אליו לאחר שנים ארוכות של למידת תואר אקדמי בתחום. הדרך הטובה והמהירה ביותר ליהנות מכלל היתרונות שיש לענף להציע היא בעזרת קורסים קצרים ואיכותיים. קורס full stack איכותי יבטיח להעניק לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת בשביל להשתלב בתחום ההייטק בקלות ובמהירות. אך חשוב להדגיש ולומר כי כיום יש לא מעט קורסים לכל תחום בענף. בחירה לא נכונה של קורס שאינו מספיק איכותי ומקצועי עלולה להותיר אתכם ללא עבודה וללא כל תמורה לתשלום על הקורס. אז לפני שאתם ממהרים לבחור קורס full stack באופן שרירותי וללא כל בדיקה, קיימת חשיבות רבה להכיר את כל הדגשים החשובים שיעזרו לכם לבחור נכון קורסים איכותיים ומקצועיים בלבד.

 

איך תדעו לבחור את הקורסים האיכותיים ביותר? הכירו את כל הצעדים הפשוטים לבחירה נכונה

אז ראשית, חשוב לדעת שלא כל הקורסים איכותיים. לפני שתבחרו את הקורס האיכותי ביותר, חשוב לבחור את התחום אותו תרצו ללמוד. מחפשים קורס full stack? בשורות הבאות תכירו את הדרך לערוך סינון לכלל הקורסים הקיימים ברשת ולאתר את הקורס האיכותי והמקצועי מכולם. בשלב הראשון כל מה שאתם צריכים לעשות זה לערוך רשימה מסודרת הכוללת את כל הקורסים הקיימים לתחום אותו בחרתם ללמוד. תוך מספר דקות של בדיקה ברשת תהיה בידכם רשימה הכוללת כמה וכמה קורסים. בשלב הבא חשוב לבחון כמה שעות למידה יש בכל קורס. על פי רוב הקורסים שכוללים שעות למידה רבות יותר נחשבים לקורסים איכותיים ומקיפים יותר. זמנו ברשימה את הקורסים הארוכים ביותר.

אל תוותרו על חוות הדעת – קראו כמה שיותר חוות דעת על הקורסים השונים

בשלב הבא חשוב לקרוא כמה שיותר חוות דעת אודות הקורסים המועדפים ברשימה שלכם. סמנו את הקורסים שקיבלו את כמות חוות הדעת החיוביות הגדולה ביותר. חוות דעת מתלמידים שבחרו לרכוש את הקורס יאפשרו לכם להבין כי הם עברו את כל שלבי הקורס והיו מרוצים מהתוכן שקיבלו. חשוב להקדיש זמן לשלב זה. בשלב הבא, חשוב לבחון מקרוב את הסילבוס של הקורסים המובילים ברשימה שלכם. כל קורס איכותי ומקצועי שמכבד את עצמו כולל סילבוס מפורט הכולל את כל התכנים המועברים בקורס. בחנו מקרוב את כל התכנים שמועברים בקורס במטרה לוודא כי הקורס כולל לא מעט תכנים מעשיים. כפי שציינו מעלה, המגייסים בענף ההייטק שמים דגש בעיקר על יכולות מעשיות ופחות על ידיעות תאורתיות. לכן, קיימת חשיבות רבה לוודא שהקורס שאתם בוחרים כולל לא מעט תכנים מעשיים. איך תדעו לזהות את התכנים המעשיים? וודאו שהקורס כולל עבודת גמר ועוד שלל עבודות הגשה במהלך כל שלבי הקורס. סמנו את הקורסים המועדפים שכוללים לא מעט תכנים מעשיים.

 

ערכו השוואת מחירים ובחרו את הקורס האיכותי והמקצועי ביותר

בשלב הבא, כל שנותר לכם לעשות זה ליצור קשר עם נותני הקורסים השונים במטרה לברר אודות מחירי הקורסים. חשוב לערוך השוואת מחירים בין הקורסים האיכותיים והמקצועיים ביותר, כך שתוכלו לבחור את הקורס האיכותי והמשתלם ביותר. עוד חשוב לשים דגש על שעות הלמידה וימי הלמידה בכל שבוע במטרה לוודא שהלמידה מסתדרת עם לוח הזמנים שלכם. אנשים רבים שבוחרים לוותר על שלבי הסינון הללו ובוחרים את הקורסים שלהם באופן שרירותי לא מתמודדים עם קורסים שאינם מספיר איכותיים ולא באמת מכשירים אותם להתמודדות עם כל הצרכים של הענף. מנגד, אנשים שמקפידים על כלל הדגשים שהובאו מעלה לפני שהם בוחרים קורס full stack, מצליחים לאתר קורסים איכותיים שמכשירים אותם בדיוק לצורכי השוק, מה שכמובן מסייע להם למצוא עבודה בתחום תוך זמן קצר.

עולם ההייטק קורץ לרבים מאיתנו, משכורות מפנקות, תנאים טובים, אבל מה הדרישות כדי להגיע לעולם ההייטק? סכומי השכר בהייטק לא נקבעים רק על פי שנות הלימוד, אלא על הניסיון שצברתם במהלך השנים. קורס Full Stack הוא מבין הקורסים המבוקשים. לפניכם כל המידע על לימודי הקורס, עבור מי זה מיועד ואפילו תנאי שכר במשק.

 

מה זה Full Stack?

מפתח Full Stack הוא סוג כולל של הכשרות בעולם הייטק, החל מטכניקות תכנות ועד לשפות ומושגים של הנדסת מערכות בפיתוח תוכנה. המונח Full Stack בפירושו בעברית היא "צבירה מלאה". זאת אומרת, בשביל להיות מתכנת סטאק עליכם להחזיק בכישורים רבים עד להשלמת המלאכה. כל רכיב נמצא כאחד עד להכשרה מלאה בה המתכנת מחזיק בכל הכישורים הנדרשים בתחום. הקורס יכול להיות נקודתי יותר ולהתייחס למידע הרלוונטי לאינטרנט, לתוכנה ואפילו לנייד. 

לרוב מתכנתים ילמדו חלק אחד של פיתוח, לדוגמא פיתוח אחורי או פיתוח קדמי (פרונט). הפרונט נוגע לכל הרכיבים הקשורים לחלק הגלוי של האתר, אפליקציה ואחרים. מצד שני, האחורי מתייחס למוסד הנתונים והתשתיות של האתר – החלקים שאינם גלויים לגולשים. מתכנת פול סטאק לומד את שני העולמות. אין זה אומר שאתם חייבים לעבוד גם בחלק הקדמי וגם בחלק האחורי של פרויקט. למעשה, הקורס נותן לכם לבחון מה יותר נכון לכם ולהכיר את הידע הבסיסי הנדרש. 

 

מהו קורס Full Stack?

הערך המוסף של קורס Full Stack הוא לרכוש מיומנות בתחומים שונים ולא לקחת פרויקט עצמאי (למרות שזה אידיאלי). הערך המוסף הוא שהתלמיד מכיר מספיק על קוד ועל כל התהליכים להשלמת פרויקט היכן שנדרש. המיומנויות המלאות של מפתחי פול סטאק כוללים שכבות ושלבים בפיתוח יישומים ואתרי אינטרנט, אלו הן ההכשרות שתלמדו במהלך קורס Full Stack:

 • שליטה ב-Java Script
 • שליטה ב-Java
 • שליטה ב-PHP
 • שליטה ב-#C
 • שליטה בפיתון

 

כמובן שהרשימה עוד ממשיכה. בסופו של דבר מפתח Full Stack מקבל את הכלים המלאים לשליטה במספר שפות תכנות פופולריות. רוב הפרויקטים שאנחנו רואים כיום מבוססים על אחת או כמה משפות תכנות. גם אתרים כמו וורדפרס שאינם דורשים קוד כביכול כן נעזרים במתכנתים, שכן מדובר על תוכנה עם קוד פתוח. 

 

מה עושה מפתח Full Stack?

דיברנו בקצרה על התפקיד של מפתח סטאק, כעת נצלול מעט יותר כדי שתכירו את התחום בו אתם מתכוונים לקחת קורס. מפתח סטאק לוקח על עצמו אחריות רחבה, אלו הם אנשים יצירתיים עם ידע רחב. על מפתח פול סטאק להיות בקיא ב-CSS, HTML ושפות תכנות פופולריות כמו JavaScript. בדרך כלל, מפתחי סטאק יעבדו עם מוצר מתחילת יצירתו ועד להשקה סופית, תוך שימוש בפרקטיקות אותן למדו במהלך הקורס. 

בתור התחלה, המפתח מתחיל עם המעצבים הגרפיים, ובחינה של אב טיפוס לפני שמתחילים לקודד את המוצר. לאחר מכן, המפתח יוצר מסד נתונים ושרתים שיהוו תמיכה ללקוח. יש להעריך כמובן את הפרויקט בהתאם לגובה המשתמשים, להיות ערניים לפתרון בעיות ועוד. בגדול, תחום ההתמחות של מפתח הוא עבודה עם צוות גרפי, יצירת פלטפורמה מול לקוחות הכוללת עבודה עם שפת תכנות, ניהול מסדי נתונים, ניהול שרתים, קידוד לפונקציונליות מרבית, יצירת אב טיפוס ועוד (משתנה בהתאם לפרויקט).

 

מה לומדים בקורס?

אם נחלק את הלמידה בקורס לקטגוריות יותר רחבות, המפתח לומד בקורס בניית אתרים, החל מהשלב הראשוני ועד לשלב האחרון, CSS לצורך קידום תוכן, ניהול שרתים, אופן שימוש במערכות הפעלה אופייניות לחברות הייטק, פיתוח תוכנה, שימוש בתוכנות שונות כמו EVENTS, DOM ואחרות, ניהול DATA ולצד כל אלו יוגשו פרויקטים אשר יכולים להיות הפסיעה הראשונה שלכם בעולם ההייטק. 

 

מידע על קורס Full Stack:

 1. מהו משך זמן הקורס? משך זמן הקורס משתנה בהתאם למכללה בה בחרתם ללמוד ובהתאם למתכונת הנבחרת. הדבר המשמעותי שקורס מביא לידי ביטוי הוא קיצור תהליכים. בעוד שבתואר שנות הלימוד יהיו כשלוש עד 4 שנים, קורס פולסטאק יכול להתחיל מקורס מזורז של 12 שבועות ולהגיע למספר חודשים. הקורס יכול להתפרש גם לפי שעות אקדמיות, כאשר קורס מזורז יכלול כ-25 שעות אקדמיות שם לומדים את מבוא התכנים או קורס מזורז כפי שציינו. קורס מורחב יהיה כ-500 שעות אקדמיות שם לומדים באופן מעמיק על תחום הפולסטאק.
 2. האם יש תנאי קבלה? התשובה היא כן. בחלק מהקורסים תנאי הקבלה ידרשו בין 10 ל-12 שנות לימוד, באחרים תדרשו להציג בגרות מלאה. מעבר לכך, יש ראיון שצריך לעבור אותו. מלבד לאלו, אין דרישה של ניסיון אך זה כמובן מהווה יתרון. 
 3. מה המחיר של קורס Full Stack? המחיר של קורס FullStack משתנה בהתאם למכללה בה אתם לומדים. שימו לב, יש גופים המתירים להשתמש בפיקדון הצבאי בתור שכר לימוד. נתון נוסף שמשפיע על המחיר הוא היקף שעות הלימוד. המחירים נעים בטווח של 12,000 ש"ח ועד 25,000 ש"ח כאשר הסכום הגבוה מתייחס למעל 800 שעות לימוד. 
 4. מה השכר של מפתח Full Stack? למרות שעולם ההייטק מאוד מפתה ומפנק, גם אתם צריכים להציע לו משהו בתמורה. השכר נקבע בהתאם לניסיון ולמקצועיות שלכם. השכר ההתחלתי הממוצע במשק למפתח פולסטאק הוא החל מ-14,000 ש"ח. עם צבירת ניסיון של מעל 5 שנים השכר כבר מגיע למעל 20,000 ש"ח וכן הלאה. 
 5. למה לא תואר ראשון? תואר ראשון בלימודי תוכנה או מדעי המחשב אינו דבר רע, אך הוא לוקח ממנו יותר מדי זמן. הידע שנצבר לרוב יהיה כולל ולא מתומצת לנושאים רלוונטים שכן ישמשו אתכם בחוץ. זכרו, העיקר בעולם ההייטק הוא הניסיון שאתם צוברים. 

 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!