קורס full stack מומלץ

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס full stack מומלץמפתח Full Stack הוא השם החם בקטגוריית המשרות בתחום ההייטק. כל החברות, קטנות, בינוניות, גדולות ותאגידיות, מחפשות מפתחי Full Stack מתוך הבנה שמפתחים כאלו נותנים להם יעילות, גמישות ואיכות מרבית והכל באדם אחד. בעבר, היו עובדי פיתוח התוכנה מחולקים לשניים: המתמחים בצד לקוח – בעצם כל מה שהלקוח חווה על ידי התוכנה וממתמחים בצד שרת – מאחורי הקלעים של התוכנה. 

אלא שאז חלחלה ההבנה, כי ניתן להפיק ולהצליח יותר עם מפתח שיחבוש את 2 הכובעים ויוכל לספק פרספקטיבה מלאה על כלל הפיתוח מתחילתו ועד סופו – מצד השרת עד לצד הלקוח. הביקוש הרב למפתחים כאלו, יצר גם מסלולי לימוד, קצרים יותר וממוקדים, שנועדו להכשיר מפתחי תוכנה מעולים עם יכולות וראיה רחבה. עם היצע רב ומסקרן כל כך, כל מי שרוצה להיכנס לתחום, יכול ללכת לאיבוד. איזה קורס full stack מומלץ? על מה לתת דגש? WEB או אפליקציות? שאלות רבות ונכונות. הנה מדריך מקוצר משלנו לשאלה איזה קורס full stack מומלץ.

קורס full stack מומלץ

פיתוח Full Stack בתחום פיתוח אפליקציות או בניית אתרים ופיתוח תוכנות ייחודיות הוא תחום הדורש סט רחב של כלים וידיעת מספר שפות, כדי לאפשר מענה כולל סביב פיתוח התוכנה. למעשה, המפתח נדרש להכיל ולהבין את התוכנה מא' ועד ת', מתוך יכולת לכתוב, לתכנת, לנהל ולפתור אתגרים הקשורים אליה, בכל הצדדים והזוויות שלה. זה אומר החל בצד הלקוח עם חווית המשתמש, העיצוב, הנראות והביצועים, כפי שיחוש אותם המשתמש וכלה בצד השרת בכל הקשור לעיבוד, אחסון נתונים, התכנות עצמו ועוד.

קורס full stack מומלץ מאפשר למעשה להיות מוכשרים במגוון של שפות , תוכנות, פריימוורקים ופלטפורמות וטכנולוגיות שונות, שיאפשרו את מגוון הפתרונות הנדרשים. כמובן שמפתח פול סטאק בתחום ה-WEB יידרש לשפות וטכנולוגיות שונות ממפתח אפליקציות אבל ברמה המהותית, שניהם יצטרכו ללמוד ולדעת חומר רב. כך למשל תחום השפות. אי אפשר לדעת רק HTML הקשורה למבנה האתר אלא חובה לדעת גם JavaScript, Angular אלא גם RUBY ופייתון וכן גם יכולות עם MySQL לדוגמא.

תנאי קבלה עבור קורס full stack מומלץ

ישנם כאמור מגוון רחב של קורס full stack מומלץ אבל חשוב להבדיל מראש בין 2 סוגים עיקריים: אלו המתאימים למתחילים ואלו המתאימים לאנשים שכבר עובדים בתעשייה ורוצים להרחיב את הידע ולהעמיק אותו ולהתפתח במקום העבודה, במשרה משמעותית יותר. האמת היא, שיש לא מעט קורסים המתאימים למתחילים. אצל רובם אין תנאי קבלה מחמירים (כמו פסיכומטרי או הוכחת ידע מוקדם) אבל הם כן ידרשו רצון עז להצליח ונכונות להשקעה מרובה. הקורסים אומנם קצרים, אבל דחוסים. לא לחינם מכנים אותם בוטקאמפ. ממש כמו טירונות. והמשמעות היא הרבה מאוד עבודה ותרגול. כמובן שזה ישתלם מאוד למי שיצליח. המקצוע נחשב מבוקש והשכר גבוה מאוד. חלק מן הקורסים נערכים בערבים כך שניתן לשב אותם עם העבודה הנוכחית.

כאמור, לא חובה רקע קודם אבל צריך כמה כישורים קלים. הראשונים הם זיקה ואוריינטציה לעולם המחשבים וחשיבה ריאלית ולוגית. לעיתים, יבקשו לבחון אותך בזה על ידי מבחן קצר שיבוסס על חומר למידה ונועד לבחון את המוכנות שלך ואת סיכויי ההצלחה. השיעורים אומנם בעברית אבל שפות המחשב עושות שימוש באנגלית וכך גם מקורות הידע, הלימוד וההעשרה, כך שנדרשת אנגלית ברמה סבירה-טובה. בעניין זה, כדאי לדעת. קורס full stack מומלץ מלמד היטב ומכין למקצוע אבל תכום הפיתוח והתכנות עצום ואינסופי. חלק מן הלימוד הוא סביב היכולת לאתר וללמוד ממקורות מידע אחרים ולכן יש צורך גם ביכולות לימוד עצמאיות.

היתרונות של קורס full stack מומלץ

קורס איכותי מעניק לכם את הכלים להצליח במשרה הנחשקת והמבוקשת ביותר כיום בתעשייה. העובדה כי אתם תהיו מסוגלים לנהל (ביחד עם חבריכם) פרויקט מתחילתו ועד סופו – היא מתנה. כדי להגיע לרמה כזו, עליכם ללמוד מהטובים ביותר. בררו לגבי המרצים, ניסיונם (לא רק בעבודה בפועל אלא בהוראה) ולגבי ההסמכות, התעודות ופרויקט הגמר, שבמידה ותגישו – יהיה חלק מתיק העבודות שלכם – דבר חשוב בקבלה לעבודה בתחום.

עבודה, רבותי

והנה הגענו לחלק של העבודה עצמה. התחום מבוקש והעובדים נחטפים אבל עדיין במערכת עצומה כל כך, רבים חווים קשיים בקבלה לעבודה. זה בעיקר קשור לעובדה, שבאופן טבעי החברות מחפשות קודם כל את הטאלנטים אותם הם צדים מחברות אחרות ואנשים עם ניסיון. המטרה שלנו, בשלב ההתחלתי הוא להכניס רגל למקצוע. ההתפתחות הטבעית תבוא בהמשך.

בחרות רבות המציעות קורסים ומוסדות לימוד רבים מתגאים ומבטיחים 100% השמה במקצוע. אז אמת, אחוזי ההשמה גבוהים אבל גם הם לא יכולים להבטיח. הם אולי משתדלים. יעזור מאוד לנושא הקשרים של מוסדות הלימוד עם התעשיה וחברות במשק, הקשרים של המרצים, מוסדות לימוד שמאחוריהם עומדים חברות שמוכנות לקלוט ועוד. זכרו שחברות רבות מחפשות את הכישורים שלכם ואם יש בכיסכם לימודי קורס full stack מומלץ – רבים מהם ישמחו להשקיע בכם גם אם את הפירות הם יקצרו בהמשך. עליכם לנסות לברר עם בוגרי הקורס המיועד עבורכם, על מידת ההצלחה וההשתלבות שלהם בתעשייה. זהו שיקול חשוב מאוד.

ההשתלבות בשוק יכולה להיעשות במגוון תחומים ובמגוון פלטפורמות. ניתן לעבוד בסטארטאפים צעירים, חברות הייטק מקומיות או חברות בינלאומיות גדולות. בשלבים ההתחלתיים- אל תסתכלו על השכר כמרכיב מרכזי או על תנאים מפנקים כאלו ואחרים. בשלב זה הסתכלו קודם כל על מקום כפלטפורמה בה תוכלו להתפתח ולהעמיק בידע ובניסיון. אחר כך, כשתתבססו, תוכלו לנסות לשפר תנאים או מקום עבודה. מפתח full stack יהיה תמיד נדרש. התעשייה הולכת לעבר האולר השוויצרי של עולם הפיתוח.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!