קורס תוכנה

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס תוכנהתחום התוכנה הוא תחום רחב ויש בו מקום למגוון תפקידים כמו אנשי שיווק, מנהלי פרויקטים, מתכנים, מפתחי תוכנה ועוד. קורס תוכנה יכול להינתן במגוון תחומים בהתאם לבחירה שלכם. על קורס תוכנה נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו קורס תוכנה?

קורס תוכנה כולל יצירתיות, סקרנות, חדשנות ויזמות. במסגרת הקורס תלמדו ליישם מוצרי מחשב ומוצרים במגוון תחומים נוספים כמו מערכות הפעלה, ניווט, חיפוש, ארגון מידע, חישוב, מכוניות, טלפונים ניידים ועוד רבים. 

בתום קורס תוכנה תקבלו תעודה מקצועית שתהווה כרטיס כניסה לעולם התכנות בארץ. על ידי כך ניתן לעסוק בניתוח ובפיתוח מערכות ברמה גבוהה ומקצועית. 

 

למה כדאי ללמוד קורס תוכנה?

ענף ההייטק הוא ענף שצומח ומתפתח בקצב מהיר מאוד ללא הפסקה. אחד מהתחומים המבוקשים ביותר בענף זה הוא תחום התוכנה. בתחום זה יש ביקוש רב לעובדים. תחום התוכנה הוא תחום דינאמי ויצירתי הכולל שינויים רבים ותכופים מאחר שיש התפתחות בלתי פוסקת של תעשיית המחשבים והאינטרנט. לכל בית עסק יש צרכים אחרים ויש צורך בתוכנה שונה. התוכנות הללו פורסות את קהל היעד של העסק, את ההתקשרות שבוצעה איתו, את העסקאות שנסגרו, את הפרטים האישיים של הלקוחות ועוד. היום תוכנה חשובה להכל כמעט. כל רעיון לייעול החיים יכול לבוא לידי ביטוי על ידי תוכנה מתאימה. 

למי מתאים קורס תוכנה?

כפי שציינו עולם התוכנה הוא עולם דינמי שכולל שינויים תכופים. לכן, אם אתם אוהבים חידושים וסביבה מתפתחת, לכו ללמוד קורס תוכנה. תחום התוכנה כולל יצירתיות רבה ופוטנציאל רב לשינוי האנושות והעולם. גם אם אתם מעוניינים לחולל שינוי בתחומים חברתיים או כלכליים תוכלו לעשות זאת על ידי תוכנה. 

 

מה תנאי הקבלה לקורס תוכנה?

תנאי הקבלה לקורס תוכנה הם לא חד משמעיים מאחר שהם תלויים בגורמים שונים כמו הקורס הספציפי שתבחרו, מוסד הלימודים בו תלמדו ועוד. בדרך כלל תנאי הקבלה יכללו היכרות עם אנגלית טכנית ותפעול מחשבים. יש לקחת בחשבון שבחלק ממוסדות הלימוד יהיה צורך בביצוע מבחן קבלה. מבחן הקבלה מיועד לבחינה של רמת הידע הנדרשת לעמידה ביעדים של הקורס. כמו כן פעמים רבות יתבצע ראיון אישי על מנת להעריך את התאמת המועמדים ללימודים. 

הקורס מתחלק למגוון קורסים עם התמקדויות שונות. כאשר אתם בוחרים את הקורס הספציפי ואת מוסד הלימודים בו הוא נלמד חשוב לבדוק מהם תנאי הקבלה והאם יש צורך בידע קודם. כמו כן בררו האם יש קורס בסיסי וקורס מתקדם ומה תנאי הקבלה לכל אחד מהשניים. 

 

כמה זמן אורך קורס תוכנה?

הקורס הוא קורס שאורך בדרך כלל בין 650 לבין 750 שעות לימוד אקדמאיות. שעות הלימוד מתפרסות על כ-18 חודשים. יכולים להיות קורסים בהם יש שיעורים פעמיים או שלוש פעמים בשבוע. כמו כן יש לקחת בחשבון שמלבד לשיעורים יש להשקיע מספר לא מבוטל של שעות על מנת לבצע תרגילים ולכתוב פרויקטים. 

 

מה לומדים בקורס תוכנה?

במהלך הקורס תקבלו את הידע הנדרש ואת כלל הכלים הנחוצים לצורך תכנון ופיתוח מערכות תוכנה מורכבות. במסגרת הקורס תקבלו הכשרה מתאימה ותלמדו על יישומי אינטרנט מורכבים על ידי שימוש בתוכנות שונות. 

בתחילת הקורס בדרך כלל ההתמקדות תהיה ביסודות התכנות ובנושאים מתקדמים בשפת הפיתוח C. בהמשך, ההתמקדות של הקורס תהיה בטכנולוגיות מתקדמות בפיתוח אפליקציות Windows גרפיות. בנוסף תלמדו לפתח אתרי Web בטכנולוגיות מתקדמות שונות. במסגרת הקורס תלמדו גם על נושאי ארכיטקטורה ותכנות מתקדמים שונים. 

בין נושאי הלימוד בקורס תוכנה- 

  • תכנות מערכות 
  • שפת הפיתוח C
  • מערכות הפעלה
  • אלגוריתמים
  • בסיסי נתונים
  • שיטות בהנדסת תוכנה
  • מבני נתונים

ועוד.

אפשרויות תעסוקה לאחר קורס תוכנה

ענף ההייטק מחפש עובדים כל הזמן כאשר אחד התחומים המבוקשים בו הוא תחום התוכנה. הדרישה למתכנתים ולמפתחי תוכנה הולכת וגוברת ככל שהשנים עוברות. בעקבות כך בוגרים של קורס תוכנה יוכלו למצוא עבודה בענף ההייטק ולהשתלב במגוון חברות ותעשיות. הקורס יכול להיות כרטיס הכניסה שלכם לעולם ההייטק. 

כמו כן, לאחר הקורס ניתן להמשיך ולהרחיב את הלימודים שלכם. לדוגמא, תוכלו לפנות ללימודים אקדמאיים בהנדסת תוכנה. אפשרות נוספת היא להירשם ללימודים טכנולוגיים מתקדמים יותר בתחומים קשורים כמו בדיקות תוכנה לדוגמא או אבטחת מידע. כך תרחיבו את ההסמכה שלכם ותוכלו להתקדם לתפקידים בכירים יותר. 

 

קורס תוכנה מקוון

סטודנטים רבים מעוניינים לשלב את הקורס עם עבודה ודברים נוספים ולכן מעדיפים ללמוד בקורס מקוון. הקורס מקוון פותח את הדלתות למועמדים שמחפשים גמישות בלימודים ומעוניינים להתאים את קצב הלימוד לצרכים שלהם. על ידי קורס תוכנה מקוון כל מי שעובד יוכל לבחור את שעות הלימוד הנוחות לו וללמוד בהתאם. 

במידה שאתם מעוניינים בקורס מקוון חשוב מאוד להבדיל בין לימודים מקוונים בלייב לבין לימודים מקוונים בהם השיעורים מוקלטים מראש. בלימודים מקוונים בהם השיעורים מוקלטים מראש הסטודנטים מקבלים את השיעורים ויכולים לבחור מתי לצפות בהם ומתי ללמוד. כך הם מתאימים את שעות הלימוד ואת כמות השיעורים בהם הם יצפו בכל שבוע, בהתאם לצרכים ולעומס שלהם. לעומת זאת בלימודים מקוונים בלייב יש פחות גמישות והתהליך דומה יותר לשיעורים פרונטליים. 

 

בחירת קורס תוכנה 

השלב הראשון הוא בחירת קורס תוכנה. כפי שציינו תחום התוכנה כולל מסלולים שונים, התמקדות בתוכנות שונות וקורסים רבים ולכן חשוב מאוד להחליט בדיוק מה אתם רוצים ללמוד ובאיזה סוגים של תוכנה אתם מעוניינים להתמקד. חשוב לבדוק האם קורס תוכנה מתמקד בשפת תכנות מסוימת או האם הוא מרחיב למספר שפות תכנות. 

אם אתם רוצים להיות בטוחים שהקורס הספציפי מתאים לכם חשוב מאוד לעבור לעומק על תוכנית הלימודים. כך תוכלו לוודא אם התכנים של הקורס מתאימים לציפיות שלכם, לציפיות של השוק והאם תוכלו להשתלב לאחר הקורס בשוק העבודה. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!