קורס ניהול רשתות

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס ניהול רשתותניהול רשתות הוא תחום פופולרי במיוחד ובכל חברת הייטק או ארגון גדול יהיה צורך במנהל רשתות. קורס ניהול רשתות מאפשר לכם להשתלב תעסוקתית באחד התחומים המבוקשים. מהו קורס ניהול רשתות ומה לומדים בו? המאמר הבא הוא בשבילכם. 

 

מהו ניהול רשתות?

ניהול רשתות הוא תחום מבוקש מאוד בכל חברה שמתבססת על תקשורת מחשבים. כיום, בכל חברה או ארגון יהיה צורך במנהל רשתות אחד לפחות. עבודתו של מנהל הרשתות מתבצעת על ידי רשתות מחשבים ואינטרנט. מנהל הרשתות למעשה אחראי על התכנון וההקמה של רשת המחשבים והתשתיות ובנוסף לתחזוקה שלהן. במסגרת התפקיד, על מנהל הרשתות לבצע גם אבטחת מידע על מנת להגן מפני פריצות וחדירות חיצוניות ופנימיות כאחד. 

מהו קורס ניהול רשתות?

בקורס ניהול רשתות, לומדים על ניהול הרשתות ועל ביצוע התפקיד בצורה טובה. תחום ניהול הרשתות מהווה דלת כניסה לעולם ההייטק ולכן בשנים האחרונות רבים בוחרים בקורס זה. קורס ניהול רשתות עוסק בתחום רשתות מחשבים, תקשורת ואינטרנט. קיימים מגוון קורסים שונים בהם ניתן ללמוד את התחום, כאשר בין כל קורס וקורס ההכשרה וההסמכה שתקבלו תהיה מעט שונה. ברוב הקורסים, המשתתפים יקבלו כלים והסמכה לתפקיד של מנהל רשתות ארגוניות מטעם חברת מייקרוסופט וניהול רשת ענן. הקורס פונה לקהל מגוון מאוד והוא לא מצריך רקע מקדים בתחום או ניסיון כלשהו. במקרים רבים הנדסאי תוכנה או טכנאים שמעוניינים להרחיב את הסמכתם יפנו לקורס רשתות. בוגרי הקורס יקבלו הכשרה לתפקיד מנהלי מערכות מידע, מנהלי רשת, אנליסטים של ביצועים ברשת, טכנאים ברשת, מומחי תמיכה טכנית ועוד.

 

מה לומדים בקורס?

קורס ניהול רשתות הוא קורס מגוון שכולל מגוון נושאי לימוד שונים. במסגרת הקורס, המשתתפים יקבלו בסיס מקצועי על תחום רשתות תקשורת, אינטרנט, מחשוב מערכות הפעלה, אבטחת מידע ועוד. בין נושאי הלימוד של הקורס נכללים נושאים כמו תיקון בעיות תקשורת של שרתים משותפים, גיבוי ושחזור קבצים, אבטחה של הרשת הארגונית מפני פריצות חיצוניות ופנימיות, פתיחת הרשאות לגורמים שונים בארגון ועוד. משתתפי הקורס ייחשפו למגוון תכנים שונים בהם-  

  • ניהול רשתות MCSA
  • ניהול רשתות MCSE
  • ניהול רשתות CISCO
  • ניהול רשתות תקשורת
  • ניהול רשתות של מייקרוסופט 

ועוד. 

 

מה תנאי הקבלה?

תנאי הקבלה לקורס ניהול רשתות אינם חד משמעיים ויכולים להשתנות מעת לעת, בין קורס לקורס ובין מוסדות הלימודים השונים. לכן, על מנת להיות בטוחים בהתאמה לקורס יש לברר את תנאי הקבלה הספציפיים במוסד הלימודים בו אתם מעוניינים ללמוד. ברוב המקרים תנאי הקבלה לקורס ניהול רשתות יכללו דרישה למועמדים מגיל 21 ומעלה בעלי ידע בסיסי באנגלית. בעלי זיקה טכנית ומועמדים שמכירים וחיים את העולם הטכנולוגי והאינטרנט יקבלו עדיפות. 

 

איפה לומדים?

כפי שציינו, ניתן ללמוד קורס ניהול רשתות במגוון מוסדות לימוד שונים. כל מוסד לימוד כולל יתרונות שונים ולכן קשה לקבוע מי המוסד הטוב ביותר. על מנת לבחור את מוסד הלימוד בו תלמדו יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים. בחרו במוסד לימוד שקרוב לבית שלכם על מנת שלא תצטרכו לבזבז זמן יקר וחשוב על נסיעות. בדקו מה שעות הלימוד במוסד והאם מדובר בלימודי בוקר או ערב, על מנת שתוכלו לשלב את הקורס עם עבודה בהתאם לצרכים שלכם. החליטו אם אתם מעוניינים ללמוד באופן מקוון או פרונטלי וחפשו מוסדות לימוד שעונים על ההחלטה שלכם. בנוסף, בדקו מה תנאי הקבלה והאם למוסד הלימודים יש קשרים עם חברות הייטק כך שיוכל לעזור לכם לקבל עבודה בהמשך. 

 

מה אפשרויות התעסוקה בתחום?

לאחר קורס ניהול רשתות, בוגרי הקורס שעמדו בתנאים לקבלת תעודה יוכלו  להשתלב במגוון אפשרויות תעסוקה בתחום במגוון חברות שונות. תפקיד זה מבוקש כמעט בכל חברת הייטק, בחברות אינטרנט ודיגיטל ואפילו בבתי ספר ומוסדות לימוד ולכן אפשרויות התעסוקה מגוונות מאוד. האפשרויות שיעמדו בפני בוגרי הקורס יכללו תפקידים של מנהלי רשתות ואף של מנהלי IT שכל ארגון גדול וטכנולוגי צריך. מלבד לאפשרויות התעסוקה, בוגרי קורס ניהול רשתות יוכלו לגשת ללימודי המשך על מנת להרחיב את תחום ההסמכה שלהם. לימודי ההמשך יכולים להיות במגוון תחומים כמו ניהול אבטחת מידע, טכנאי PC ועוד. 

מה כולל התפקיד?

כפי שציינו, בוגרי קורס ניהול רשתות יוכלו להשתלב כמנהלי רשתות במגוון חברות וארגונים. התפקיד של מנהל רשתות הוא תפקיד מגוון והוא כולל התמודדות על לא מעט משימות. מנהל הרשתות אחראי על רשתות המחשבים בארגון ועל המרכיבים השונים שלהן כמו תוכנות תקשורת, כרטיסי רשת, מערכת הפעלה, מודמים, מותגים, הקצאת הרשאות, הגדרת מדפסות, הגדרת מערכות, התקנת ציוד המחשוב ותחזוקה שלו, ביצוע פעולות מעקב וניטור, טיפול בתקלות תקשורת ועוד. במסגרת התפקיד, מנהל רשתות יצטרך להתמודד גם אבטחת מידע. התבססות על רשתות תקשורת מצריכה גם יכולת הגנה מפני פריצות וחדירות שעלולות לגרום לנזקים חמורים ובלתי הפיכים. מנהלי רשתות צריכים לדעת כיצד להגן על המערכת. סדר העבודה ונפח העבודה של מנהל רשתות יכול להשתנות בהתאם לגודל של מקום העבודה. מנהל רשתות יכול להתקדם ואף להשתלב בתפקידי ניהול שונים. 

 

מה השכר? 

כפי שציינו, ניהול רשתות הוא תחום מבוקש מאוד אשר בא לידי ביטוי כמעט בכל חברה או ארגון. נפח התפקיד משתנה בהתאם לגודל מקום העבודה וכך גם השכר. אחד הפרמטרים שישפיעו על השכר של מנהל הרשתות הוא הותק שלו. מנהל רשתות שבדיוק סיים קורס ניהול רשתות ירוויח בין 7,000 ל-10,000 שקלים בחודש. ככל שהניסיון יעלה כך גם השכר יעלה. לאחר ניסיון של מספר שנים בתחום, השכר של מנהל רשתות יכול לנוע בין 15,000 לבין 20,000 שקלים בחודש ואף יותר. ישנם מקומות עבודה בהם השכר ההתחלה גבוה יותר וכך גם השכר בהמשך.  

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!