קורס אנליסטים

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

קורס אנליסטיםאנליסט הוא אחד התפקידים המשמעותיים על מנת לקבל החלטות עסקיות בארגון. לאנליסט יש אחריות רבה והתפקיד מצריך יכולות ניתוחיות ברמה גבוהה. כמו כן, על האנליסט ליזום פעולות השקעה של גופים שונים בשוק. קורס אנליסטים הוא קורס מקיף שמכשיר את המשתתפים בו ומקנה להם את הכלים והמיומנויות הנדרשות על מנת לעבוד כאנליסטים ולהבין את שוק ההון לעומק. על קורס אנליסטים נרחיב במאמר הבא. 

 

מדוע ללמוד קורס אנליסטים?

כפי שציינו, תפקידם של האנליסטים הוא אחד התפקידים החשובים בעולם העסקים ובתחום הכלכלה. היכולת של האנליסט לנתח שווי של חברה ולמצוא הזדמנויות עסקיות שונות, היא יכולת חשובה ומבוקשת מאוד בעולם העסקים. היכולות הללו מצריכות אינטגרציה מורכבת של מידע והערכות. לאנליסטים יש אחריות רבה הכוללת ניתוח המאפיינים הכלכליים של החברה, ניתוח של דוחות כספיים רלוונטיים, ניתוח של התפתחות החברה לאורך השנים מבחינת נתונים שונים כמו רווחים, יציבות, סיכונים, ניתוח הסביבה העסקית של החברה, הכרת המתחרים של החברה, הכרת השוק העולמי, מתן המלצות להשקעה ועוד. בעקבות הניתוחים שמבצע האנליסט הוא גוזר את ההמלצות שלו להמשך. 

למי מתאים קורס אנליסטים?

קורס אנליסטים הוא קורס שפונה למגוון רחב של אנשים. למעשה כל מי שרוצה להשתלב במסלול זה, בין אם יש לו ידע קודם ובין אם לא, יוכל לעשות זאת על ידי קורס אנליסטים. הלימודים בקורס מתאימים במיוחד לאנשים עם חוש אנליטי ועם זיקה לתחומי שוק ההון. כמו כן הקורס פונה גם לבעלי ניסיון בתחומים שונים כמו מנהלים, רואי חשבון ואנשים עם ידע בתחומים כמו כלכלה, מימון, סטטיסטיקה ועוד שיוכלו להרחיב את ההכשרה שלהם ולקבל החלטות נכונות יותר לעסק. 

מה לומדים בקורס אנליסטים?

בקורס אנליסטים המשתתפים יקבלו את הכלים והמיומנויות הנדרשות על מנת להיות אנליסטים. הלימודים בקורס משלבים תכנים עיוניים לצד התנסויות מעשיות ותרגולים שמאפשרים למשתתפי הקורס לצבור ניסיון מעשי. על ידי צבירת ניסיון מעשי, משתתפי הקורס יוכלו לסדר לעצמם ארגז כלים שמתאים להם. 

נושאי הלימוד בקורס אנליסטים הם רבים וכוללים נושאים כמו-

  • ניתוח יסודי ומעמיק של דוחות כספיים 
  • כלים לניתוח סביבה עסקית
  • כלי מימון בניתוח חברות
  • ניתוח ניירות ערך
  • ניתוח תשקיפים, חיתום והנפקות
  • ניתוח תזרימי מזומנים
  • כתיבת תוכנית עסקית להשקעה
  • דירוג סיכונים

ועוד רבים. 

מה משך הלימודים בקורס אנליסטים?

קשה לענות באופן חד משמעי מה משך הלימודים בקורס מאחר שמשך הקורס עלול להשתנות בין מוסד לימודים אחד לאחר, בעקבות היקף החומר הנלמד בקורס, בעקבות סוג ההכשרה של הקורס, קהל היעד של הקורס (מתחילים או מתקדמים) ועוד. באופן כללי, הקורס נמשך בין 25 ל-40 שעות לימוד אקדמאיות שנפרשות על פני שישה עד תשעה חודשים. במידה שתבחרו בקורס מקיף ומעמיק יותר הלימודים בו יימשכו בין 120 ל-200 שעות. 

מה תנאי הקבלה לקורס אנליסטים?

קשה לענות באופן חד משמעי מה תנאי הקבלה לקורס אנליסטים מאחר שמשתנים בהתאם לגורמים שונים. בין הגורמים שישפיעו על תנאי הקבלה יהיו מוסד הלימודים בו תלמדו. כמו כן תנאי הקבלה יכולים להשתנות מעת לעת בהתאם לדרישות השוק. ישנם קורסים שמתאימים לאנשים ללא ידע וללא ניסיון קודם בתחום ולכן תנאי הקבלה אליהם יהיו פשוטים. לעומת זאת, קיימים קורסים מתקדמים יותר הפונים לאנשים עם רקע קודם. עבור הקורסים הללו תנאי הקבלה יהיו קשים יותר ויצריכו יכולות מסוימות. באופן כללי המועמדים צריכים לדעת אנגלית ברמה טובה ולעבור ריאיון אישי בו יעריכו את מידת ההתאמה שלהם לקורס. 

איפה לומדים קורס אנליסטים?

כפי שציינו קיימים מוסדות לימוד רבים בהם ניתן ללמוד קורס אנליסטים. אז כיצד נבחר את מוסד הלימודים המועדף? לשם כך יש לקחת בחשבון מספר שיקולים שונים. 

השיקול הראשון הוא קרבת מוסד הלימוד לבית. קיימים מוסדות לימוד ברחבי הארץ, מהצפון ועד הדרום. בחרו במוסד לימודים שנמצא יחסית קרוב למקום המגורים שלכם. הנסיעה למוסד הלימודים יכולה לקחת זמן רב שאתם יכולים להשקיע על לימודים או אפילו מנוחה שהיא לא פחות חשובה. לכן, קחו זאת בחשבון. 

שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת מוסד לימודים הוא שעות הלימודים במוסד. רבים שלומדים קורס אנליסטים הם אנשים עובדים שמחפשים לשלב את הלימודים עם העבודה. לכן, אתם צריכים לחפש מקום לימודים ששעות הלימוד בו יתאימו ללוח הזמנים שלכם. כלומר, אם אתם עובדים בבוקר חפשו מוסד לימודים בו הלימודים מתקיימים בשעות הערב או בימי שישי. 

עוד שיקול חשוב הוא תנאי הקבלה למוסד הלימודים. כפי שציינו קודם תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימודים. קודם כל יש לשים לב האם אתם מעוניינים בקורס בסיסי או בקורס מתקדם יותר שפונה לאנשים עם ניסיון בתחום. כמו כן, ההמלצה שלנו היא לא להשקיע את כל המאמצים שלכם להתקבל למוסד הלימודים היוקרתי ביותר (במידה שאתם לא מתאימים). בסופו של דבר אם אתם טובים במה שאתם עושים אתם תמצאו עבודה בלי קשה ליוקרתיות המוסד בו למדתם. 

אפשרויות תעסוקה לאחר קורס אנליסטים

בתום הקורס, הבוגרים שעמדו בדרישות הקורס יקבלו תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו למדו. אפשרויות התעסוקה לבוגרים של קורס אנליסטים הן רבות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון תפקידים בשוק העבודה בהם ייעוץ לחברות, הדרכות פיננסיות, עבודה בבנק, בבתי השקעות, בחברות ביטוח ועוד. כמו כן, הבוגרים של קורס אנליסטים יוכלו לבחור להיות עצמאים ולהציע שירותים באופן פרטי. 

כמו כן, בוגרי הקורס שמעוניינים להמשיך ללמוד יוכלו להרחיב את ההסמכה שלהם בקורסים נוספים. אחת האופציות היא השתלבות בקורס בורסה שיעניק לבוגרי הקורס ידע מקיף ומעמיק בנוגע למסחר והשקה בבורסה, שיטות מסחר, אפיקי השקעה, סיכונים ועוד.

קורס אנליסט – למצוא, לנתח, לנצח

כיום, העולם של כולנו נע סביב נתונים ומידע. גם תעשיות גדולות כמו עולם הפיננסים, העסקים ובמיוחד ענף ההייטק, נשענים על הנתונים, המידע והיכולת לנתח ולהסיק מהם מגמות ותובנות. למען האמת לא צריך להיות ארגון בינלאומי ענק, כדי להזדקק לניתוח נתונים לצורך מיטוב העסק או הארגון. גם גוף קטן, אוסף במודע או שלא נתונים בהיקף עצום, כאלו שבשימוש נכון הוא יכול לרתום להצלחתו.

ניקח למשל אפילו מיידע בסיס ביותר כמו נתונים על לקוחות, עסקאות, העובדים שלנו ותפוקתם, ההכנסות, ההוצאות, הקטגוריות השונות ועוד ועוד. במידה ונדע לנתח את התוצאות והנתונים שנמצאים בכל אחד מהחלקים הללו, נוכל לגבש תוכנית פעולה מצולחת, לזהות מראש מגמות ולנווט לעבר נקודה זו את הספינה, יהיה גודלה אשר יהיה.

העובדה הזו, הביאה לכך שכיום כמעט בכל גוף מסדר גודל בינוני ומעלה עובד אדם העוסק בניתוח המידע או שהחברה מקושרת לגוף המעניק שירותי ניתוח מידע. תחום ה-  Data Analyst עולה ופורח. זו גם ההזדמנות של אנשים המחפשים להיכנס או להתמקצע בנושא מעניין בחזית הטכנולוגיה ועולם ההייטק ולהשתכר בצורה נאה, כבר מההתחלה. הנה כמה דברים שחשוב שתדעו על קורס אנליסט.

לנתח הכל

לחברה או ארגון, אפילו בסדר גודל קטן, יש המון מידע. המידע מתקבל משלל אינטראקציות שמבצע הארגון, בין השאר עם לקוחות אבל לא רק. את המידע ניתן לשאוב מכמה וכמה אפיקים: הזמנות, מכירות, משיווק שבסופו יש קבלת או הזנת נתונים, רישום מלאים ועוד ועוד מאות אפיקים אחרים. גם פלטפורמות האיסוף גדלות כל העת: מחשבים, מכשירי סלולר חכמים, רשתות חברתיות, ובעצם כל מה שטכנולוגיה מעורבת בו. בתחילה, המידע והנתונים הם גולמיים ובמבט לא מקצועי, קשה להבין כיצד ניתן להפיק מהם מידע מועיל. קורס אנליסט מעניק לכם בדיוק את הכלים למצוא את היהלום החבוי בתוך ערמות העפר הבלתי נגמרות ולהנגיש אותו למנהלי החברה, בתחומים השונים, כדי שיעשו בו דברים מועילים.

חישבו על זה שלהנהלת חברה, יש מידע שבוצעו עליו ניתוחים, המאפשרים להם לשקול מהלכים עסקיים על סמך נתונים ומגמות ותובנות עסקיות מבוססות, בעקבות מידע שכבר שכב אצלם. מי שאסף את המידע, ניקה אותו, ניתח והציג את התובנות, הוא דמות מפתח מבחינתם. ודמות מפתח איכותית שכזו, הוא מישהו שהם היו רוצים לידם ומוכנים להשקיע בו.

קורס אנליסט

אנליסט נתונים איכותי, חייב להבין בשני תחומים: הם בתחום הטכנולוגי על מנת שיתאפשר לו לבנות כלים לניטור ואנליזה של המידע הממוחשב והן בתחום העסקי, שכן עליו לסייע לתהליכים עסקיים ושיווקיים בארגון. לפיכך, קורס אנליסט מכשיר את בוגריו בתחום הטכנולוגי, הן מהרמה הפשוטה יותר כמו עבודה עם קבצי אסל וביצוע ניתוחים באמצעותן והן בתחום הפיתוח הטכנולוגי של כלים שיסיעו לביצוע הניתוח. כך על בוגר קורס אנליסט לדעת ולהיות מסוגל לכתוב קוד, שיאפשר לו איסוף מידע עצום וניתוח שלו. לכן עליו לדת למשל שפות תכנות כמו פייתון, SQL, JAVA וכלי WB מתקדמים ושימוש בפלטפורמות טכנולוגיות מתקדמות רבות.

קורס אנליסט לא רק מלמד כיצד להעביר את הנתונים אנליזה אלא גם כיצד להנגיד ולהציג אותם, כדי שמיש שצריך יוכל לקבל החלטות על סמך הנתונים. כך עוסק הקורס גם בהכנת מצגות, אינפוגרפיקה, מודיעין עסקי ועוד. בוגר קורס אנליסט לא יכול להיות אחראי רק על הבאת הנתונים. עליו להוביל את ההנהלה לעבר התובנות העסקיות. זו לא חייב להיות רק הבורד העליון של החברה אלא עליו להתנהל גם מול מנהלי מחלקות בתחומים אחרים, כמו פיתוח, שיווק, עיצוב ועוד, כאשר עליו להכיר היטב את הממשקים הללו וכיצד ניתן לסייע לכל אחד מהם. כל זה, אגב, הופך את מקצוע האנליסט לאחר מהתפקידים המסעירים, המרתקים והדינמיים ביותר בתעשייה.

הלימודים במהלך קורס אנליסט

כשם שהעבודה בפועל רחבה מאוד ונוגעת בתחומים רבים, כך גם הלימודים עצמם, מתוך מטרה להכשיר בוגרים שאומנם לא מנוסים עדיין בעבודה בפועל אך התנסו כמה שיותר בצד הפרקטי של המקצוע. לפיכך חשוב שבעת בחירת קורס אנליסט תבחרו בקורס עם תוכנית לימודים המתאימה לשוק העכשווי.  נכון, קשה מאוד למי שלומד כעת לנסות ולהבין מסילבוס מקוצר באתרי מוסדות הלימודים על הקורס כולו ומידת האפקטיביות שלו. לכן אנחנו ממליצים לכם לפנות למומחים שלנו, כדי שיעמיקו עבורכם ויתווכו לכם את המקום הטוב ביותר עבורכם. חישבו עלינו כאנליסטים האישיים שלכם, בדרך לתובנות שיאפשרו לכם בחירה בקורס הטוב ביותר עבורכם שיוביל לקריירה הטובה ביותר שלכם.

קריירה ושכר

חשוב להבין, קורס אנליסט, אינו נמשך שנים רבות. המטרה היא לרכוש את הכלים הפרקטיים והבסיסיים בתוך פרק זמן מצומצם מתוך הבנה שדי בכך כדי להשתלב בתעשייה הנחשקת. אולם על הבוגר להמשיך ולרכוש מיומנויות נוספות, הם בדרך עצמית והן באמצעות לקיחת קורסים נוספים. בסופו של דבר, שליטה טובה בכלים הראשוניים, תאפשר לכם התפתחות ואופק רחב יותר של אפשרויות בהמשך. מכאן הכל תלוי בכם

השכר של בוגר קורס אנליסט טרי יהיה בממוצע סביב 10,000 ₪ אבל לאחר מספר שנות ותק והתמקצעות רבה יותר ורכישת התמחויות נוספות הוא יכפיל עצמו לאזור ה-20,000. וכמובן הסכומים גדלים עוד ועוד כאשר מתקדמים לתפקידי ניהול בתחום. הדרישה לבוגרי קורס אנליסט רבה, הן בחברות סטארטאפ והן בחברות מבוססות ובתאגידי ענק. העובדה שתחום הדאטה והמידע לא מפסיק להתפתח, מאפשרת גם התפתחות בתוך הארגון ועוד לא דיברנו על תחומים שנראים לנו כיום כמו מדע בדיוני, דוגמת AI ואחרים, הקשורים גם לעולמות אלו. לימודי אנליסט מידע, הם גם הבסיס ללימודי המשך מתקדמים יותר כמו לימודי data science, BIG DATA ועוד.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!