פרונט אנד

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

פרונט אנדפרונט אנד, או צד לקוח, הוא תחום חשוב ומבוקש מאוד. במסגרת פרונט אנד מפתחים פלטפורמות מובייל, אפליקציות היברידיות ואפליקציות רשת. על מנת להיכנס לתחום פרונט אנד יש ללמוד קורס מתאים. על פרונט אנד נרחיב במאמר הבא. 

מה זה פרונט אנד?

פרונט אנד, או בעברית צד לקוח, הוא מונח מעולם הטכנולוגיה והפיתוח. פרונט אנד הוא מונח שמתייחס לחלק הוויזואלי של המוצר. כלומר, מה שהמשתמש מקבל בפועל כמו מסכי, כפתורים, מיתוג וכדומה הוא למעשה הפרונט אנד. מפתחי פרונט אנד אחראים לכתוב קוד ואלגוריתמים. כמו כן מפתחי פרונט אנד אחראים על הפן החזותי של הממשק שכולל אפשרויות עיצוב, פונקציונליות וחוויית משתמש. בתעשיית ההייטק יש מחסור במפתחי פרונט אנד ולכן התחום נחשב למבוקש וחברות רבות מגייסות מפתחי פרונט אנד. 

 

מה אפשרויות התעסוקה בפרונט אנד

כפי שציינו פרונט אנד הוא תחום מבוקש מאוד ולכן אפשרויות התעסוקה בתחום זה רבות. בוגרים של קורס פרונט אנד יוכלו להשתלב במגוון תפקידים שונים בתעשיית ההייטק. מפתח פרונט אנד נחשב לתפקיד מבוקש מאוד במגוון חברות הייטק וסטארט אפ. כמו כן ניתן לראות ביקוש למפתחי פרונט אנד גם בתעשיות נוספות כמו תעשיית הפיננסים, הרפואה, ההנדסה ועוד. 

מה השכר של מפתח פרונט אנד?

מאחר שמדובר בתפקידים מבוקשים, ניתן לצפות שהשכר של עובדי פרונט אנד יהיה גבוה בהתאם. שהכר ההתחלתי של מפתח פרונט אנד בתחילת דרכו ינוע בין 17,000 שקלים לבין 20,000 שקלים בחודש. ככל שמפתח הפרונט אנד יצבור יותר ניסיון בתחום כך השכר שלו יעלה בהתאם. השכר של מפתח פרונט אנד עם 5 שנות ניסיון בתחום יגיע ל-35,000 שקלים בחודש ואף יותר אם הוא התקדם לתפקיד ניהולי. 

מהו קורס פרונט אנד?

קורס פרונט אנד הוא קורס בו ניתן ללמוד את התחום. בקורס זה המשתתפים ילמדו את שפות התכנות המשמשות מחשבים ביתיים על מנת להציג מידע על ידי דפדפנים או תוכנות. במהלך קורס פרונט אנד, המשתתפים יקבלו את הכלים הנדרשים על מנת לפתח פלטפורמות מובייל, אפליקציות היברידיות ואפליקציות רשת. 

יש לקחת בחשבון שקורס פרונט אנד מתאים למתכנתים ולמפתחים מנוסים עם שליטה בשפות תכנות. כלומר, אם אין לכם רקע טכני בכלל ואם אתם לא מכירים ולא מנוסים בשפות תכנות הקורס לא  יתאים לכם. על ידי קורס פרונט אנד, המתכנתים המנוסים יוכלו לשכלל את ארגז  הכלים שלהם ולהכיר טכניקות פיתוח וממשקים חדשים על מנת לקדם את הקריירה שלהם. 

קורס פרונט אנד משלב גם הרצאות עיוניות וגם תרגולים מעשיים שמאפשרים לצבור ניסיון מעשי בתחום. ברוב הקורסים המשתתפים יידרשו להגיש פרויקט גמר שמסכם את המיומנויות שרכשו במהלך הקורס. המשתתפים שעמדו בתנאי הקורס, יקבלו בסופו תעודת גמר. יש לקחת בחשבון שבחלק ממוסדות הלימוד נוכחות בשיעורים תהיה תנאי לקבלת התעודה.

מה לומדים בקורס פרונט אנד?

במסגרת קורס פרונט אנד המשתתפים יקבלו כלים שונים וירכשו מגוון מיומנויות לפיתוח טכנולוגיות WEB המשמשות לפיתוח צד לקוח. במסגרת הקורס, המשתתפים ייחשפו לטכנולוגיות פיתוח חדשות בהן Angular, TypeScrip ועוד. כמו כן, במהלך הקורס המשתתפים ילמדו על עיצוב ממשקים למגוון פלטפורמות שונות ויבחנו את אפשרויות התקשורת של המערכות השונות עם מסדי הנתונים והשרתים. 

בקורס פרונט אנד המשתתפים ילמדו מגוון נושאי לימוד בהם- 

  • מערכות הפעלה לאנדרואיד
  • אפליקציות היברידיות
  • פיתוח מונחה עצמים
  • שימוש ב- XHTML
  • פיתוח אפליקציות פייסבוק
  • תכנות JavaScript

ועוד. 

מה תנאי הקבלה לקורס פרונט אנד?

תנאי קבלה לקורס פרונט אנד משתנים בהתאם למוסד הלימוד בו אתם רוצים ללמוד. כמו כן, גם הזמן יכול להשפיע על תנאי הקבלה מאחר שדרישות השוק משתנות ומשפיעות על הקורסים. באופן כללי, תנאי הקבלה לקורס פרונט אנד מצריכים ידע קודם וניסיון. רק מפתחים ומתכנתים מנוסים עם ניסיון בשפות תכנות שונות כמו כמו C, פייתון, java, PHP ועוד, יוכלו להתקבל לקורס. בנוסף לידע קודם, תנאי הקבלה לקורס כוללים שליטה ברמה גבוהה בשפה האנגלית, מאחר שבמסגרת הקורס יש להבין טקסטים ומונחים טכנולוגים שונים בשפה האנגלית. יש לקחת בחשבון שבחלק ממוסדות הלימוד המועמדים לקורס יצטרכו לבצע מבחני מיון וראיון אישי בהם יעריכו את התאמתם לקורס. 

מה אורכו של קורס פרונט אנד?

אין תשובה חד משמעית בנוגע לאורכו של קורס פרונט אנד מאחר שאורך הקורס יכול להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים. בדרך כלל קורס פרונט אנד יימשך מספר חודשים. מאחר שהקורס מתאים למתכנתים ומפתחים מנוסים, ברוב מוסדות הלימוד קורס פרונט אנד יתקיים בשעות אחר הצהריים או הערב, על מנת שהמשתתפים יוכלו לשלב את הלימודים עם עבודה. 

איפה לומדים קורס פרונט אנד?

קיימים מוסדות לימוד רבים בהם ניתן ללמוד קורס פרונט אנד. על מנת לבחור את מוסד הלימודים עליכם לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים. קודם כל בררו האם למוסד הלימודים יש קשר עם אחת או יותר מחברות ההייטק. ישנם מקרים בהם לחברות ההייטק יש קשרים עם מוסדות לימודים והבוגרים של אותו מוסד לימוד יקבלו עדיפות בקבלת עבודה בחברות אלה. 

כמו כן, יש לקחת בחשבון את הקרבה של מוסד הלימודים לבית שלכם. קיימים מוסדות לימוד מהצפון ועד הדרום ולכן על מנת שלא תבזבזו זמן רב וחשוב בנסיעות ועמידה בפקקים ההמלצה היא לבחור מוסד לימודים שקרוב למקום המגורים שלכם. כמו כן, בררו מה שעות הלימוד במוסד הלימודים. אם אתם מעוניינים לשלב את הלימודים עם עבודה חשוב לבחור בקורס בהתאם. כמו כן, בררו האם מוסד הלימודים מציע לימודים מקוונים ואם לא אז האם נוכחות בשיעורים משפיע על קבלת תעודת הגמר או לא. לבסוף, קחו בחשבון את תנאי הקבלה למוסד הלימודים. קיימים מוסדות לימודים עם תנאי קבלה קשים יותר ופחות וברוב הפעמים, מוסד הלימודים לא ישפיע באופן ישיר על קבלת עבודה בתחום, לכן קחו זאת בחשבון. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!