ניהול רשת

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

ניהול רשתכיום בכל חברת הייטק יש צורך במנהלי רשת. מדובר בתפקיד טכנולוגי מעניין וחשוב מאוד שכולל תנאים מעולים, שכר גבוה ומגוון הטבות. מהו ניהול רשת? מהו קורס ניהול רשת? מה השכר? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו ניהול רשת?

ניהול רשת הוא אחד מהתחומים המבוקשים בעולם של היום. בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית, כמעט בכל חברה או ארגון, במיוחד אם מתבססים על תקשורת מחשבים, יהיה צורך במנהל רשת אחד לפחות. העבודה של מנהל הרשת כוללת תכנון, הקמה ותחזוקה של רשת המחשבים והתשתיות. במסגרת התפקיד, מנהל רשתות אחראי על רשתות המחשבים בארגון ועל המרכיבים השונים שלהן כמו תוכנות תקשורת, כרטיסי רשת, מערכת הפעלה, מודמים, מותגים, הקצאת הרשאות, הגדרת מדפסות, הגדרת מערכות, התקנת ציוד המחשוב ותחזוקה שלו, ביצוע פעולות מעקב וניטור, טיפול בתקלות תקשורת ועוד. במסגרת התפקיד, מנהל רשתות יצטרך להתמודד גם אבטחת מידע על מנת להגן מפני פריצות וחדירות ולמנוע נזקים חמורים ובלתי הפיכים. 

מה הפעילויות השוטפות של מנהל רשת

ניהול רשת הוא תפקיד מרכזי ומהותי בחברות הייטק ובמגוון חברות וארגונים שמתבססים על רשת מחשוב. מנהלי רשת אחראים על מגוון נושאים שונים ביום יום והפעילות השוטפת שלהם כוללת לא מעט משימות. בין הפעילויות השוטפת של מנהלי רשת עליהם להקצות כתובות רשת למשתמשים שונים, לנהל הרשאות ואמצעי אבטחת מידע, לאחד דומיינים, להטמיע מערכות, לשדרג תוכנות, לפתוח חשבונות משתמשים ולסגור אותם, לעקוב אחר תקלות שונות בשרתים ועוד. נפח העבודה של מנהלי הרשתות יכול להשתנות בהתאם לגודל מקום העבודה בו הם עובדים. 

 

מהו קורס ניהול רשת?

קורס ניהול רשת הוא קורס בו תוכלו ללמוד על ניהול רשתות ועל מה שהתפקיד כולל. תחום זה מהווה דלת כניסה לענף הייטק ולכן רבים בוחרים ללמוד את התחום ולהתמקצע בו. קורס ניהול רשת עוסק ברשתות מחשבים, תקשורת ואינטרנט. קיימים מגוון קורסים שונים כאשר יהיו הבדלים בין התכנים הנלמדים בכל קורס. קורס ניהול רשת הוא קורס שמתאים לקהל מגוון מאוד. אין צורך בידע קודם או בניסיון על מנת להתקבל לקורס. בדרך כלל יהיה צורך בידע בסיסי בשפה האנגלית. על מנת להיות בטוחים בהתאמה לקורס חשוב לבדוק את תנאי הקבלה בקורס הספציפי ובמוסד הלימודים הספציפי בו אתם מעוניינים ללמוד. 

 

מה לומדים בקורס?

בקורס ניהול רשת, משתתפי הקורס ילמדו על תחום רשתות תקשורת, אינטרנט, מחשוב מערכות הפעלה, אבטחת מידע ועוד. משתתפי הקורס יקבלו בסיס מקצועי במגוון תחומים וילמדו כיצד לתקן בעיות תקשורת של שרתים משותפים, כיצד לבצע גיבוי ושחזור קבצים, אבטחה של הרשת הארגונית מפני פריצות חיצוניות ופנימיות, פתיחת הרשאות לגורמים שונים בארגון ועוד. 

קורס ניהול רשת כולל מגוון תכנים שונים בהם-

  • ניהול רשתות MCSA
  • ניהול רשתות MCSE
  • ניהול רשתות CISCO
  • ניהול רשתות תקשורת
  • ניהול רשתות של מייקרוסופט 

ועוד. 

 

איפה לומדים?

כפי שציינו, קיימים מוסדות לימוד שונים בהם ניתן ללמוד קורס ניהול רשת. חשוב מאוד לבחור במוסד הלימודים המתאים לכם ביותר בהתאם לפרמטרים שונים. אחד הפרמטרים שישפיעו על בחירת מוסד הלימוד הוא הקרבה למקום המגורים שלכם. יש מוסדות לימוד מהצפון ועד הדרום כך שתוכלו לבחור במוסד לימודים שקרוב לאזור המגורים שלכם. לדוגמא, אם אתם גרים בצפון אין סיבה שתבררו על מוסד לימודים בדרום. ככל שמוסד הלימודים יהיה קרוב יותר לבית שלכם כך תוכלו לבזבז פחות זמן על נסיעות ולהשקיע אותו בלימודים, עבודה או אפילו מנוחה. מלבד לקרבה לבית, חשוב לקחת בחשבון את שעות הלימוד במוסד הלימודים. יש מוסדות לימוד שיציעו לימודי ערב, יש מוסדות שיציעו לימודי בוקר ויש מוסדות שיציעו גם וגם. חשוב לבדוק מראש מה שעות הלימוד בקורס ולשלב אותן בהתאם עם הצרכים שלכם. לדוגמא אם אתם עובדים בבקרים יש לבחור קורס שנערך בערב. דבר חשוב נוסף שיעזור לכם לבחור את מוסד הלימוד הוא האם אתם מעוניינים ללמוד באופן מקוון או פרונטלי. במידה שאתם  מעוניינים בלימודים מקוונים חשוב לחפש מוסדות לימוד שעונים על ההחלטה שלכם ומציעים לימודים מקוונים בהתאם לצרכים שלכם. בנוסף, חשוב לבדוק האם למוסד הלימודים יש קשרים עם חברות הייטק כך שיוכל לעזור לכם לקבל עבודה בהמשך. יש מוסדות לימודים שיש להם קשרים ומבצעים שיתופי פעולה עם חברות הייטק. במצב כזה, הבוגרים של מוסד הלימודים יקבלו עדיפות בקבלה לעבודה ולכן חשוב לקחת זאת בחשבון לפני הבחירה במוסד הלימוד. 

 

מה אפשרויות התעסוקה?

לאחר קורס ניהול רשת, הבוגרים שסיימו את הקורס בהצלחה ועמדו בתנאים לקבל תעודה יוכלו להשתלב במגוון אפשרויות תעסוקה בתחום. מדובר בתפקיד מרכזי ומהותי ולכן הוא מבוקש בכל חברת הייטק, בחברות אינטרנט ואפילו בבתי ספר ומוסדות לימוד. כלומר, אפשרויות התעסוקה מגוונות מאוד. בוגרי הקורס יוכלו לעבוד כמנהלי רשת ואך כמנהלי IT במגוון חברות וארגונים גדולים. לאחר הקורס הבוגרים יוכלו אף לבחור להמשיך ללמוד ולהרחיב את תחום ההסמכה שלהם במגוון תחומים כמו ניהול אבטחת מידע, טכנאי PC ועוד. 

מה השכר? 

אחת השאלות הנפוצות בנוגע לתחום ניהול רשת הוא מה השכר. קשה לענות באופן חד משמעי מה השכר של התפקיד מאחר שיכול להשתנות בהתאם לגורמים שונים כמו גודל מקום העבודה והניסיון של מנהל הרשת. מנהל רשת בתחילת דרכו וסיים קורס ניהול רשת ירוויח בין 7,000 ל-10,000 שקלים בחודש. ככל שהוותק של מנהל הרשת יעלה כך גם השכר שירוויח בחודש יעלה. לאחר מספר שנים בחודש, מנהלי רשתות מנוסים וותיקים יוכלו להרוויח שכר שנע 15,000 לבין 20,000 שקלים בחודש ואף יותר. ישנם מקומות עבודה בהם השכר ההתחלה גבוה יותר וכך גם השכר בהמשך.  

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!