ניהול רשתות

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

ניהול רשתותרוצים לדעת מהו תפקיד של ניהול רשתות ומה הוא כולל? המאמר הבא הוא בשבילכם. בשנים האחרונות בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית המהירה והעולם הדיגיטלי שנכנס לכל פרט בחיינו, תחום ניהול רשתות הפך לאחד התחומים המבוקשים. על ידי קורס ניהול רשתות תוכלו להשתלב בעולם ההייטק ולהנות מתפקיד מבוקש עם שכר טוב ותנאים טובים. 

 

מהו ניהול רשתות?

ניהול רשתות הוא תפקיד חשוב בכל חברה שמתבססת על תקשורת מחשבים. היום רוב החברות הן כאלה ולכן כמעט בכל חברה יהיה צורך במנהל רשתות אחד לפחות. תפקידו של מנהל הרשתות כולל תכנון, הקמת ותחזוקה של רשתות מחשבים ותשתיות. במסגרת התפקיד, על מנהל הרשתות לדאוג גם לאבטחת המידע של הרשתות. כאשר מתבססים על רשתות תקשורת חשוב להגן עליהן מפני פריצות וחדירות שעלולות לגרום לנזקים חמורים ולכן לאבטחת המידע יש חשיבות רבה במסגרת התפקיד. סדר העבודה ונפח העבודה של מנהלי רשתות יכול להשתנות בהתאם לגודל של מקום העבודה בו עובד.

מה כולל התפקיד?

התפקיד של ניהול רשתות הוא תפקיד מגוון שכולל מגוון משימות שונות. מדובר בתפקיד מרכזי בחברות הייטק ובארגונים גדולים שמתבססים על רשת מחשוב. במסגרת התפקיד, מנהלי רשתות יהיו אחראים על רשתות המחשבים ועל המרכיבים השונים שלהן. התפקיד כולל התייחסות לתוכנות תקשורת, כרטיסי רשת, מודמים, מערכות הפעלה, הקצאת הרשאות, מותגים, הגדרת מערכות, הגדרת מדפסות, התקנת ציוד  מחשוב, תחזוקה של ציוד מחשוב, טיפול בתקלות תקשורת, ביצוע פעולות מעקב וניטור, אבטחת מידע ועוד. 

ביום יום, על מנהל העבודה לבצע מגוון פעולות שוטפות שכוללות הקצאה של כתובות רשת למשתמשים שונים, ניהול הרשאות ואמצעי אבטחת מידע, איחוד דומיינים, הטמעת מערכות, שדרוג תוכנות, פתיחת חשבונות משתמשים וסגירתם, מעקב על תקלות שונות בשרתים ועוד. 

 

איפה עובדים בניהול רשתות?

בשנים האחרונות, תחום ניהול רשתות הפך לאחד התחומים המבוקשים ולכן מנהלי רשתות יוכלו להשתלב במגוון רחב של תפקידים בחברות הייטק שונות, בתעשייה, בחברות אינטרנט או אפילו בבתי ספר ובמוסדות לימוד. התפקידים יהיו במסגרת מנהלי רשתות או מנהלי IT. תפקידים אלה מבוקשים במגוון חברות וארגונים שונים המתבססים על רשתות תקשורת ומחשבים. 

 

מה השכר?

השכר של מנהלי רשתות ישתנה בהתאם לניסיון של מנהל הרשתות ולתפקיד עצמו. כפי שציינו מנהלי רשתות יכולים להשתלב במגוון תפקידים כאשר המרכזיים הם מנהלי רשתות ומנהלי IT. בתחילת דרכם, מנהלי רשתות שרק סיימו קורס ניהול רשתות, ירוויחו בין 7,000 לבין 10,000 שקלים בחודש. ככל שהניסיון יעלה כך גם השכר יעלה. מנהל רשתות בעל ניסיון של מספר שנים ירוויח בין 15,000 לבין 20,000 שקלים בחודש ואפילו יותר, בהתאם למקום העבודה. 

 

קורס ניהול רשתות

בשביל לעבוד בתחום ניהול רשתות יש לעבור קורס מתאים. קורס ניהול רשתות הוא קורס שעוסק ברשתות מחשבים, תקשורת ואינטרנט ומכשיר את המשתתפים לתפקידי ניהול רשתות. קיימים מגוון מסלולי לימודים במגוון מוסדות ומכללות שונות. חשוב לקחת בחשבון שההסמכה והידע שתקבלו יהיו שונים ביו הקורסים השונים, אך בדרך כלל יכללו הכשרה של מנהלי רשתות ארגוניות מטעם חברת מייקרוסופט וניהול רשתות ענן. הלימודים פונים לקהל מגוון מאוד ולא מצריכים ידע מקדים בתחום או ניסיון כלשהו. 

מה לומדים בקורס?

קורס ניהול רשתות הוא קורס מגוון שכולל מגוון תחומים ונושאי לימוד שונים. במסגרת הקורס, המשתתפים יקבלו בסיס מקצועי רחב על תחום רשתות תקשורת, אינטרנט, מחשוב, מערכות הפעלה, אבטחת מידע ועוד. במסגרת הקורס המשתתפים ילמדו מגוון נושאי לימוד בהם מבוא לניהול רשתות, שירותי תשתיות, ראוטר ומודם, טכנולוגיית WAN, שירותי אבטחת מידע, תיקון בעיות תקשורת של שרתים משותפים, גיבוי ושחזור קבצים, אבטחה של הרשת הארגונית מפני פריצות, פתיחת הרשאות לגורמים שונים בארגון ועוד.

 

תנאי קבלה לקורס

על מנת להתקבל לקורס ניהול רשתות יש לבדוק מה תנאי הקבלה הספציפיים במוסד בו אתם מעוניינים ללמוד. הסיבה לכך היא שתנאי הקבלה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימודים השונים, בין הקורסים השונים ואף מעת לעת כך שחשוב להתעדכן כל הזמן. ברוב המקרים תנאי הקבלה יכללו ידע בסיסי בשפה האנגלית ויתאימו למועמדים מעל גיל 21. כאשר אתם בוחרים מוסד לימודים חשוב לקחת בחשבון את תנאי הקבלה במוסד. רוב הקורסים לניהול רשתות הם דומים וכוללים תכנים דומים ולכן אם אתם לא עומדים בתנאי הקבלה של מוסד אחד תוכלו לברר על מוסד אחר. חשוב לזכור שאם תהיו טובים במה שתעשו תצליחו למצוא עבודה בתחום בלי קשר למוסד הלימודים בו למדתם. 

 

איפה כדאי ללמוד?

אחת השאלות הנפוצות בנוגע לקורס ניהול רשתות היא באיזה מוסד לימודים כדאי ללמוד. כפי שציינו קיימים מוסדות לימודים שונים המציעים קורסים שונים והבחירה במוסד הלימודים עלולה להשפיע על הקורס. על מנת לבחור מוסד לימודים יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים- 

  • מקום מגורים- קודם כל, בשביל לבחור מוסד לימודים קחו בחשבון את הקרבה של המוסד לבית שלכם. קיימים מוסדות לימודים בכל הארץ, מהצפון ועד הדרום. חפשו מוסדות לימוד באזור המגורים שלכם על מנת לחסוך את זמני הנסיעה ולהפוך את הלימודים לנוחים יותר ופרקטיים יותר. נסיעה ארוכה עלולה לבזבז לכם זמן יקר של לימודים, עבודה ואפילו מנוחה. 
  • שעות הלימוד- שיקול חשוב נוסף בבחירת מוסד לימוד הוא שעות הלימוד. יש לימודי ערב ויש לימודי בוקר. חשוב לברר מראש מה שעות הלימוד במוסד בשביל שתוכלו לבחור במוסד הנוח לכם ביותר מבחינת שעות הלימוד, במיוחד אם אתם מעוניינים לשלב את הקורס עם עבודה. 
  • קורס מקוון- יש מוסדות לימוד שמציעים קורסים מקוונים ויש מוסדות שמציעים רק קורסים פרונטליים. אם אתם מעוניינים בקורס מקוון חשוב לברר מראש איזה מוסד לימוד מציע את האפשרות הזו ולבחור בו בהתאם. 
המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!