משכורות QA

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

משכורות QAמעוניינים לעבוד כבודקי תוכנה? המאמר הבא הוא בשבילכם. בודק תוכנה, או בשמו המקצועי QA הוא אחד המקצועות הפופולריים בעולם ההייטק ומהסיבה הזו הוא כולל משכורות גבוהות ותנאים מצוינים. מהו תפקיד QA ומה משכורות QA? על כך במאמר הבא.

 

משכורות QA- מה זה QA?

QA, או בשמו השני בדיקות תוכנה, הוא אחד המקצועות המבוקשים והפופולריים ביותר בעולם ההייטק. QA, ראשי תיבות של Quality Assurance, כלומר הבטחת איכות. בודק תוכנה QA הוא תפקיד בו מקבלים את העבודה של המתכנתים השונים ומריצים בדיקות איכות מוגדרות מראש. על ידי הרצת בדיקות איכות אלה ניתן לוודא שהתוכנה של המתכנתים עובדת כהלכה, ללא ליקויים, ללא באגים, ללא התרסקויות וכדומה. מאחר שקיימות חברות הייטק רבות שמתבססות על תוכנות מדובר בתפקיד חשוב מאוד בעל ביקוש רב מאוד. 

על מנת להיות בודק תוכנה QA יש ללמוד מקצוע מתאים. ניתן לבחור בין לימודים אקדמאיים לבין לימודי תעודה. במסגרת הלימודים האקדמאיים תוכלו לבחור בין תואר במדעי המחשב לבין תואר בהנדסת תוכנה. בלימודי תעודה תוכלו לבחור בקורס בודק תוכנה QA מקצועי. בקורס בודק תוכנה QA מקצועי תוכלו ללמוד זמן קצר של מספר חודשים ולרכוש את הידע הנדרש על בדיקת תוכנה באופן פרקטי. כך תוכלו לצאת מוכנים לעולם זה ולהשיג עבודה בתחום. 

משכורות QA- רקע 

בעבר, כאשר תהליכי הפיתוח בארגונים אלה היו בחיתולים, התפקיד של בודק תוכנה QA טרם הוסדר ולכן הוא היה מתבצע על ידי חובבי תכנות. לרוב התפקיד בארגון שפיתח את התוכנה הוטל על מהנדסי התוכנה, הנדסאים או סטודנטים במסלולי מתאימים. 

כיום, תחום ההייטק והמחשבים עבר שינויים רבים. בין השינויים הללו נכלל גם הפיכתו של מקצוע בודק תוכנה לתחום מאורגן עם נהלים מסודרים ואמצעים שונים, בהם גם תהליכי אוטומציה עם בדיקות תוכנה. בנוסף, בעקבות השינויים הרבים פותחו גם טכניקות מתקדמות במיוחד ועתירות טכנולוגיה איתן ניתן לבצע בדיקות שונות ואיכותיות. מאחר שיש להשתמש בטכנולוגיות מתקדמות המקצוע מצריך ידע ורקע מתאים הכולל קורס מקצועי של בודק תוכנה. 

 

משכורות QA- מה כולל התפקיד?

כפי שהבנו במסגרת התפקיד של בודק תוכנה QA יש להריץ בדיקות איכות מוגדרות מראש לתוכנות חדשות. כלומר באופן כללי, התפקיד של בודק תוכנה הוא לבדוק את איכות ותקינות התוכנה. לשם כך בודק התוכנה מריץ מגוון בדיקות שונות. מדובר בבדיקות קפדניות ויסודיות בהן ייבדקו כל שלבי התוכנה. במידה שלא התגלו תקלות כלל, בודק התוכנה יעניק אישור והארגון יוכל להתחיל את השימוש בה. יש שלושה שימושים אפשריים- לשווק את התוכנה לקהל הלקוחות, לאפשר להתחיל לעבוד עם התוכנה החדשה בארגון או להעלות אותה לאוויר לצורך הפצה. 

במסגרת התפקיד של בודק תוכנה QA האחריות היא בעיקר על איתור וגילוי באגים בתוכנות שפותחו. על בודקי תוכנה לדווח על התקלות לצוות הפיתוח או לגורם בכיר בארגון. בדרך כלל התפקיד כולל גם ווידוא שהתקלה סודרה ושהתוכנה כעת תקינה בכל התרחישים האפשריים. 

 

משכורות QA- ביצוע התפקיד

על מנת לבצע את העבודה המקצועית בודקי התוכנה מתעדכנים בכל שלבי הפיתוח של הפרויקט, קוראים עדכונים, דואגים למשאבים הנחוצים על מנת לבצע את הבדיקות הנדרשות. לאחר מכן בודקי התוכנה ינסחו תסריט מקיף הכולל מגוון נושאים כמו- 

 • אפיון מטרת הבדיקות והגדרת יעדים
 • החלטה על טכניקות ושיטות הבדיקה
 • קביעת רמת הבדיקה הנדרשת
 • אפיון סיכונים
 • כתיבת מסמכים על ביצוע הבדיקות והתקלות שהתגלו
 • הפצת הדוחות לגורמים המעורבים 
 • ביצוע בדיקות חוזרות
 • מעקב אחר תיקון באגים בתוכנה

ועוד. 

 

משכורות QA- לימודים מתאימים

כפי שציינו, בעבר התפקיד של בודק תוכנה QA לא היה מוגדר והיה מתבצע על ידי חובבי תכנות. מהסיבה הזו כל אדם עם רקע בתכנות היה יכול להגיש קורות חיים ולקבל משרה כבודק תוכנה QA. אך כיום, עם הסדרת המקצוע הדרישות ותנאי הקבלה לתפקיד הפכו לגבוהים יותר ובדרך כלל הארגונים וחברות ההייטק השונות לוקחים רק בוגרי קורסים מקצועיים. 

בודק תוכנה הוא תפקיד מבוקש מאוד בענף ההייטק. כל הזמן מחפשים אחר בודקי תוכנה איכותיים ומנוסים ומהסיבה הזאת הבוגרים של קורס בודק תוכנה QA נחטפים כבר בסיום הקורס. לכן, אם אתם מעוניינים להיות בודקי תוכנה ולהשתלב בתעשיית הייטק בישראל עליכם ללמוד קורס בודק תוכנה מקצועי. 

 

משכורות QA- למי זה מתאים?

אז אתם מעוניינים ללמוד קורס בודק תוכנה אך האם זה מתאים לכם? על מנת להיות בודקי תוכנה יש צורך במספר תכונות בולטות. התפקיד של בודק תוכנה מתאים לאנשים אחראים ומסודרים שיודעים לתקתק עבודה ולעשות אותה על הצד הטוב ביותר. מדובר בתפקיד שצריך אנשים עם יכולות אנליטיות, הגדלת ראש והסתכלות על הפרטים הקטנים. אם אתם מוצאים את עצמכם בין השורות הללו אתם בהחלט יכולים להתאים לתחום בדיקות תוכנה. 

שימו לב- אם קשה לכם לשבת מול מסך לאורך זמן, אם אתם מבולגנים ואם קשה לכם להתרכז בפרטים הקטנים מדובר בתפקיד שלא יתאים לכם ועדיף לכם לחפש לימודים לתפקיד אחר.

משכורות QA- איפה כדאי ללמוד?

אז אתם רוצים ללמוד קורס בודק תוכנה אך אינכם יודעים איפה כדאי ללמוד. הבחירה במוסד הלימודים צריכה להיעשות בהתאם למספר שיקולים שונים. 

 • מקום מגורים- אחד השיקולים הראשונים הוא מקום המגורים. מומלץ לבחור במוסד לימודים שקרוב למקום המגורים שלכם. קיימים מוסדות לימודים רבים בכל הארץ, מהצפון ועד הדרום. לכן, חשוב לבחור מקום שיהיה לכם קל להגיע ממנו ואליו הביתה ושלא תבזבזו זמן רב בדרכים, במקום להשקיע בלימוד למבחן לדוגמא. 
 • שעות הלימוד- שיקול חשוב נוסף הוא מה שעות הלימוד. אם אתם מתכננים לשלב את הלימודים עם עבודה חשוב לבחור בשעות לימוד שיתאימו לכם. לדוגמא, אם אתם עובדים בבוקר בחרו במקום לימודים שניתן ללמוד בו בערב. אם אתם מבררים על מוסד שמציע לימודי בוקר בלבד תהיה לכם בעיה לשלב את הלימודים ולכן יש לקחת זאת בחשבון. 
 • תנאי הקבלה- עוד שיקול חשוב שיש לקחת בחשבון בבחירת מוסד הלימודים הוא תנאי הקבלה למוסד. כפי שציינו קיימים מוסדות לימוד רבים ובחלק מהם יכולים להיות תנאי קבלה גבוהים במיוחד. אם אתם לא מתאימים לאחד בגלל תנאי הקבלה בו תוכלו לברר על מוסד לימודים אחר אליו תוכלו להתאים. כמובן שתמיד ניתן לעשות מאמצים ולהתקבל למוסד היוקרתי ביותר, אך קחו בחשבון שקורס בודק תוכנה בדרך כלל זהה ברוב מוסדות הלימוד ואם תהיו טובים במה שתעשו אתם תקבלו עבודה בלי קשר ליוקרתיות של המוסד בו למדתם. 

 

משכורות QA- אז מה השכר?

אז הגענו לשאלה המרכזית- מה המשכורות של QA. קשה לענות על השאלה הזו באופן חד משמעי מאחר שתלויה בגורמים שונים כאשר המרכזי שלהם הוא הניסיון של בודק התוכנה. 

בודק תוכנה מתחיל שרק יצא מלימודים יקבל שכר שנע בין 6,000 לבין 7,000 שקלים בחודש. ככל שהניסיון יעלה כך גם השכר יעלה בהתאם. בודקי תוכנה מטפסים במהירות למשכורות גבוהות. ככל שהידע הטכני יתעצם, ככל שהיכולות יחדדו וככל שתגיעו לתפקידי ניהול חשובים תגיעו למשכורות גבוהות של 20,000 שקלים בחודש ואף יותר. בנוסף, בודקי תוכנה  מקבלים כרטיסי כניסה לחברות הייטק גדולות במיוחד ולכן מלבד שכר מצוין בודק תוכנה יוכל להנות מתנאים מצוינים, מקומות עבודה מעוצבים ונוחים ואפשרות להתברג בתפקידי מפתח בחברה. 

 

שכר qa – הכירו את אחת המשרות השכיחות ביותר בענף ההייטק הישראלי

חושבים להצטרף לענף ההייטק בישראל? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשורות הבאות נגע בדרך הפשוטה להצטרף לענף ההייטק הפורח בישראל, נכיר את כל הדגשים החשובים שיעזרו לכם לעשות זאת נכון, נכיר בהבדלים המשמעותיים בין קורסים איכותיים לבין תארים אקדמים בתחום וכן נעניק מספר טיפים פשוטים שיעזרו לכם לבחור את הקורס האיכותי והמתאים ביותר עבורכם. אך רגיע לפני שנצלול לעומק הפרטים, קיימת חשיבות רבה להכיר מקרוב את ענף העבודה המוביל בישראל – ענף ההייטק הישראלי.

 

מרגישים שהגיע הזמן לערוך שינוי בקריירה? ענף ההייטק יוכל להתאים לכם

נמאס לכם ממקום העבודה שלכם? מרגישים תחושת שחיקה לאחר מספר שנים? מרגישים שאתם לא ממצים את כל היכולות שלכם? ענף ההייטק יוכל להתאים לכם. לא מעט אנשים שבוחרים לערוך שינוי בתחום עיסוקם בוחרים דווקא בענף ההייטק כיעד התעסוקתי הבא. מדוע דווקא בהייטק? יש לא מעט סיבות לכך, נגע במרכזיות ביותר.

 

הסיבות המרכזיות בגינן אנשים רבים כיום בוחרים להשתלב בענף ההייטק הישראלי הן:

 • שכר

השכר בענף ההייטק נחשב לשכר הגבוה במשק. עובדי הייטק רבים משתכרים במשכורות גבוהות בעשרות ואף במאות אחוזים מהשכר הממוצע. רוצים להרוויח טוב? ענף ההייטק יכול להתאים לכם. הענף נחשב לענף התעסוקה המתגמל ביותר בישראל בשל פריחתו וצמיחתו בשנים האחרונות.

 

 • תנאים

מעבר לשכר הגבוה שניתן לקבל בשלל משרות הייטק, חשוב לדעת כי גם תנאי העבודה מעולים. עובדי הייטק רבים נהנים מתנאי העסקה מצויינים שלא ניתן למצוא במשק הישראלי. תנאים כמו ארוחות מכובדות, הפסקת מנוחה באמצע שעות העבודה, מכון כושר במקום העבודה ועוד מגוון רחב של תנאי העסקה מצויינים.

 

 • סביבת תעסוקה דינאמית

יתרון נוסף ומשמעותי לענף ההייטק הישראלי הוא העובדה שסביבת העבודה בענף מאוד דינאמית. בשונה מענפי תעסוקה רבים שכמעט ולא משתנים עם השנים, ענף ההייטק נהנה משינויים רבים ותדירים. אנשים שעובדים במקום עבודה שאינו משתנה, מדווחים על תחושת שחיקה תוך זמן קצר. רוצים להימנע מכך? ענף ההייטק הוא התשובה הטובה ביותר עבורכם.

 

שכר qa – גבוה מהשכר הממוצע במשק

אז מה גובה qa שכר? כיום יש לא מעט חברות שמעסיקות בודקי תוכנה. מטרת העל של הבודקים הללו היא לוודא שהקוד כולו כתוב בצורה תקינה וללא תקלות כלל. חשוב להדגיש כי תחום זה הינו תחום מאתגר המחייב את הבודקים לשלוט היטב בשפת הקוד הרלוונטית. מעבר לכך, תחום זה מאפשר לבודקים ליהנות מתוכנות שונות בתדירות גבוהה, מה שמבטיח להם אתגר תמידי. השכר של בודי התוכנה משתנה מאוד בהתאם לצרכים השונים של כל חברה אך ניתן לומר כי גובה השכר על פי רוב גבוה מהשכר הממוצע במשק. כמובן שבודקי התוכנה נהנים מכלל התנאים המוענקים לעובדים בחברה בהם הם עובדים.

כך תצליחו להשתלב בקלות ובמהירות בענף ההייטק בישראל

נשמע לכם מעניין? שוקלים לערוך שינוי בקריירה שלכם? בשורות הבאות תקבלו את כל המידע החיוני שאתם חייבים להכיר בשביל לעשות זאת נכון. תחילה, חשוב להדגיש כי מגייסי ההייטק אינם שמים דגש על התעודות שיש לכל מרואיין. המגייסים בתחום שמים את עיקר הדגש על היכולות והידיעות של המרואיין, ולא משנה מניין הוא השיג אותן. כיום יש לא מעט עובדי הייטק בכירים שלא למדו את התחום כלל ואין להם שום תעודת הסמכה בתחום. רבים מהם שאבו את כל ידיעותיהם מהרשת בלבד. אז לפני שאתם ממהרים להירשם לתואר אקדמי ארוך ומייגע, חשוב שתכירו את ההבדלים בין התארים האקדמים בתחום לבין קורסים איכותיים המעניקים לכלל הבוחרים בהם את כל הנדרש בכדי להשתלב בענף.

 

הכירו את הקורסים האיכותיים שיפתחו לכם דלת לענף התעסוקה המוביל בישראל

תארים אקדמיים בתחום יאלצו אתכם ללמוד שנים ארוכות לימודים לא פשוטים כלל. בסיום כל שלבי התואר, תוכלו לנסות את מזלכם בהשתלבות בענף. מנגד, קורסים איכותיים יאפשרו לכם לקבל את כל המידע החיוני והפרקטי ביותר כך שכבר תוך מספר חודשים בודדים תוכלו לנסות את מזלכם להשתלב בענף. יש להדגיש כי ברוב המקרים מרואיינים עם תואר מרשים בציונים גבוהים יקבלו עדיפות על פני מרואיין שמגיע עם תעודת סיום קורס בלבד. אך יחד עם זאת חשוב לומר כי בהחלט ניתן להשתלב בענף ההייטק הישראלי ללא תואר אקדמי כלל.

 

כך תבחרו נכון את הקורסים האיכותיים ביותר

רוצים להשתלב בענף בעזרת קורסים איכותיים וקצרים? בשורות הבאות תקבלו את כל המידע החיוני שאתם צריכים בשביל לבחור נכון את הקורסים האיכותיים ביותר. תחילה חשוב לפתוח ולומר כי כיום יש לא מעט קורסים ברשת. לא כל הקורסים איכותיים ומקצועיים, ולא כולם יפתחו לכם דלת לענף ההייטק בישראל. לכן, לפני שאתם ממהרים לבחור את הקורס שלכם, קיימת חשיבות רבה לוודא שהוא אכן איכותי ומקצועי. איך עושים את זה? בעזרת מספר שלבים פשוטים.

 

רוצים ללמוד qa? בחרו נכון את הקורס המתאים

בשלב הראשון, חשוב לבחור את התחום שתרצו ללמוד. אחד התחומים השכיחים ביותר כיום הוא qa. qa שכר יאפשר לכם ליהנות ממשכורת גבוהה מזו הממוצעת בשוק וליהנות מכלל תנאי העבודה בענף. אך חשוב לדעת כי יש עוד לא מעט תחומים שונים בענף ההייטק. לפני שאתם בוחרים את התחום שלכם, חשוב לערוך רשימה מסודרת הכוללת את כל התחומים הקיימים כיום. תוך מספר דקות בודדות של בדיקה ברשת תוכלו להגיע לכמות גדולה של תחומים שונים בענף. רשימה זו תסייע לכם להתמקד ולבחור נכון את התחום המתאים ביותר עבור כל הצרכים שלכם.

 

ערכו השוואה בין הקורסים השונים ואתרו את הטוב מכולם

לאחר שלב זה, חשוב לבחור את התחום המעניין ביותר שתרצו ללמוד ולהתחיל לחפש כמה שיותר קורסים המציעים למידה של התחום. ערכו רשימה נוספת הכוללת את כל הקורסים הקיימים בתחום זה. לאחר שיש בידכם רשימה מסודרת, עוברים לשלב הבא של בחירת הקורס האיכותי והמקצועי מכולם. בשלב הראשון חשוב לערוך השוואה בין סך שעות הלמידה בכל קורס. יש קורסים הכוללים כמה עשרות שעות למידה בלבד וישנם כאלה הכוללים כמה מאות שעות למידה. סמנו את הקורסים שכוללים את כמות השעות הגדולה ביותר. בשלב השני, חשוב לקרוא כמה שיותר חוות דעת אודות הקורסים שסימנתם. קראו כמה שיותר חוות דעת מתלמידים שבחרו ללמוד את הקורסים השונים במטרה לנסות ולהבין את שביעות רצונם מהתוכן הנלמד. סמנו את הקורסים שקיבלו את חוות הדעת החיוביות ביותר.

 

אל תוותרו על בדיקה יסודית של הסילבוס!

לאחר מכן, קיימת חשיבות רבה לצלול לסילבוס של הקורסים המומלצים ביותר. כל קורס מקצועי שמכבד את עצמו כולל סילבוס ברור הכולל את כל התוכן הנלמד בקורס. חשוב לוודא כי הקורס שבחרתם כולל לא מעט תוכן מעשי. מגייסים בענף רוצים לראות את יכולת העבודה של כל מרואיין ולא את ידיעותיו התיאורתיות. לכן, חשוב מאוד לבחור קורס הכולל למידה מעשית תוך התנסות תדירה בחומר הנלמד. קורסים רבים כיום ממקדים את מירב מאמציאם בהעברת תוכן עיוני רב, אך לא מקפידים על הטמעת התוכן בעזרת עבודות מעשיות. וודאו שהקורס כולל עבודת גמר מעשית ועוד שלל עבודות מעשיות במהלך הקורס. לסיום, כל שנותר לכם זה לערוך השוואת מחירים ולבחור נכון את הקורס האיכותי והמשתלם ביותר. בחירה נכונה תאפשר לכם להיכנס לענף ההייטק הישראלי בקלות רבה.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!