מקצועות הייטק

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

מקצועות הייטקתעשיית ההייטק היא תעשייה רחבה ומבוקשת מאוד. רבים בוחרים להשתלב במקצועות הייטק על מנת להנות ממשכורות גבוהות, מתנאים מצוינים ומיציבות תעסוקתית. קיימים מקצועות הייטק רבים במגוון תחומים שונים כך שניתן להשתלב במגוון אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות שמתאימות לאנשים שונים עם יכולות שונות. אז כיצד תדעו איזה מקצוע מתאים לכם? במאמר הבא נרחיב על מקצועות הייטק שונים ומה הם כוללים. יש לקחת בחשבון שמלבד מקצועות ההייטק שנציין במאמר זה קיימות עוד אפשרויות רבות ומגוונות מאוד. 

 

מקצועות הייטק- תכנות

מקצועות התכנות נחשבים למקצועות המבוקשים ביותר בתעשיית ההייטק. היום תוכנה חשובה כמעט להכול. כל רעיון לייעול החיים יכול לבוא לידי ביטוי על ידי תוכנה מתאימה. מהסיבה הזו, תחום התכנות הוא אחד התחומים המבוקשים בתעשיית ההייטק. ככל שהשנים עוברות הביקוש למתכנתים ולמפתחי תוכנה רק הולך ועולה ואפשרויות התעסוקה למתכנתים מנוסים ולא מנוסים מתרחבות. על ידי השתלבות בתעשיית ההייטק הבוגרים של לימודי תכנות יוכלו להנות משני יתרונות מרכזיים. הראשון הוא משכורות גבוהות ותנאים מעולים. מקצועות התכנות הם מקצועות שנחשבים למקצועות עם השכר הגבוה ביותר בתעשיית ההייטק. כמו כן, מקצועות ההייטק בכלל ומקצועות התכנות בפרט הם מקצועות מבוקשים ולכן הבוגרים יוכלו להנות מיציבות תעסוקתית. 

כמו כן, ההתפתחות הטכנולוגית הבלתי פוסקת גורמת להתפתחות ולשינויים רבים גם בעולם התכנות ובעקבות כך הביקוש למתכנתים חדשים שמתעדנים בחידושי השוק רק הולך ועולה. על ידי מתכנתים ומפתחי תוכנה ניתן לפרוס את קהל היעד של העסק, את ההתקשרות שבוצעה אתו, את העסקאות שנסגרו, את הפרטים האישיים של הלקוחות ועוד. 

מקצועות הייטק- בדיקות תוכנה

גם תחום בדיקות התוכנה נחשב לאחד התחומים המבוקשים ביותר בין מקצועות ההייטק. אז מה זה אומר? בדיקות תוכנה הוא מקצוע בו יש להבטיח את איכותו ותקינותו של מוצר, שירות או תוכנה. במסגרת התפקיד, בודק התוכנה מקבל את עבודתם של המתכנתים בשלבים שונים של הפיתוח ומריץ בדיקות איכות מוגדרות מראש. מדובר בבדיקות קפדניות ויסודיות בהן ייבדקו כל שלבי התוכנה. על ידי הרצת הבדיקות הללו, בודק התוכנה מוודא שהתוכנה עובדת כהלכה, ללא ליקויים, ללא באגים, ללא התרסקויות וכדומה. במידה שלא התגלו תקלות כלל, בודק התוכנה יעניק אישור והארגון יוכל להתחיל את השימוש בה. יש שלושה שימושים אפשריים- לשווק את התוכנה לקהל הלקוחות, לאפשר להתחיל לעבוד עם התוכנה החדשה בארגון או להעלות אותה לאוויר לצורך הפצה. במידה שבודק התוכנה לא מעניק אישור הוא יחזיר את התוכנה למתכנתים ויציין מה יש לתקן. לאחר התיקון בודק התוכנה יבדוק שוב את התוכנה ויוודא שהכול תוקן ושלא נגרמו תקלות נוספות.

מאחר שקיימות חברות הייטק רבות שמתבססות על תוכנות מדובר בתפקיד חשוב מאוד בעל ביקוש רב מאוד. 

מקצועות הייטק- פיתוח אפליקציות

מכירים את זה שאתם גולשים באינטרנט דרך הטלפון הנייד או שאתם רוצים להפעיל תוכנה מסוימת ואז אתם מקבלים הצעה לגלוש באתר המותאם לנייד? ובכן מדובר באפליקציה ייעודית שמאפשרת גלישה נוחה שמותאמת לטלפונים ניידים. כאשר גולשים בטלפון הנייד באתרים שלא מותאמים לגלישה בו, הגלישה יכולה להפוך לסיוט. לכן, על מנת להימנע מקשיים רבים, בעלי האתרים בונים אפליקציות שיתאימו את האתר שלהם לגלישה נוחה ומותאמת בטלפונים הניידים. על ידי כך חוויית המשתמש של הגולשים בטלפונים הניידים היא טובה והגולשים יכולים להפוך ללקוחות פוטנציאליים. 

על ידי פיתוח האפליקציות הללו, ניתן לאפשר לבעלי הטלפונים להנות מהגלישה בטלפון הנייד ולהשתמש בו כמו במחשב אישי וקטן. הצורך בפיתוח אפליקציות נדרש מאחר שכל משחק או כל יישום כלשהו מצריכים הורדת אפליקציה מתאימה. על ידי פיתוח אפליקציות ניתן להשתמש בטלפון הנייד למגוון שימושים כמו ניגון מוסיקה, גלישה באינטרנט, שליחת תמונות ועוד. 

מקצועות הייטק- ניהול רשתות

ההתקדמות הטכנולוגית לא מפסיקה והעולם הדיגיטלי נכנס לכל פרט בחיינו. בעקבות כך, בשנים האחרונות תחום ניהול הרשתות הפך למבוקש מאוד בתעשיית ההייטק. אז מה זה אומר? במסגרת התפקיד, מנהל רשתות אחראי על רשתות המחשבים בארגון ועל המרכיבים השונים שלהן. מנהל רשתות אחראי על מגוון אלמנטים, כמו תוכנות תקשורת, כרטיסי רשת, מערכת הפעלה, מודמים, מותגים, הקצאת הרשאות, הגדרת מדפסות, הגדרת מערכות, טיפול במשתמשים, לקוחות או ספקים שמחוברים למערכת ועוד רבים. הפעילויות השוטפות של מנהלי רשתות כוללות הקצאה של כתובות רשת למשתמשים שונים, ניהול הרשאות ואמצעי אבטחת מידע, איחוד דומיינים, הטמעת מערכות, שדרוג תוכנות, פתיחת חשבונות משתמשים וסגירתם, מעקב על תקלות שונות בשרתים ועוד. 

אחד החלקים החשובים ביותר במסגרת ניהול רשתות הוא אבטחת מידע. כאשר מתבססים על רשתות תקשורת, חשוב לדעת להגן עליהן מפני פריצות וחדירות. הפריצות עלולות לגרום לארגון נזקים חמורים ובלתי הפיכים ולכן, מנהלי רשתות צריכים לדעת כיצד להגן על המערכת. 

מקצועות הייטק- בינה עסקית

בינה עסקית היא אחד התחומים החשובים בעולם העסקים. על ידי בינה עסקית ניתן ללמוד על ההתנהלות העסקית של הארגון ולהוביל לאופטימיזציה של התהליכים השונים. בינה עסקית היא בעצם תחום בטכנולוגיית המידע. בתחום זה בונים מערכות שעוזרות לארגון להפיק מידע משמעותי מבחינה עסקית מתוך מכלול הנתונים הנאספים בארגון. על ידי מערכות בינה עסקית מסופק מידע היסטורי, מידע עכשווי ותחזיות בנוגע לפעילות עסקית של הארגון. בזכות כך הארגון יוכל לאתר דפוסים משמעותיים לניהול, ליצור דוחות, התראות ואיתותים ולקבל החלטות ניהוליות. 

בינה עסקית היא תחום בטכנולוגיית המידע העוסק בבניית מערכות העוזרות לארגון להפיק מידע משמעותי מבחינה עסקית מתוך מכלול הנתונים הנאספים על ידיו. כך ניתן לאתר דפוסים משמעותיים לניהול של ארגון, וליצור דוחות, התראות ואיתותים לצורך קבלת החלטות ניהוליות.

אנשי המקצוע העוסקים בתחום בינה עסקית הם אנשי פיתוח של מערכות BI. הם יודעים כיצד לתכנן ולבנות מערכות בינה עסקית וכיצד לנתח את המערכות. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!