מפתח אוטומציה

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

מפתח אוטומציהמפתח אוטומציה הוא אחד התפקידים המבוקשים בתעשיית ההייטק. מפתחי אוטומציה יכולים להנות ממשכורות גבוהות במיוחד ומתנאים מצוינים. על מנת להיות מפתח אוטומציה יש ללמוד קורס מתאים. על מפתח אוטומציה נרחיב במאמר הבא. 

 

מה זה QA?

אוטומציה היא חלק מעולם ה-QA. לכן, על מנת להבין מהו מפתח אוטומציה יש קודם כל להבין מה זה בכלל QA. QA הם ראשי תיבות של Quality Assurance, כלומר הבטחת איכות. תהליך QA הוא תהליך בו מריצים בדיקות איכות על מנת להבטיח את האיכות של מוצר, תוכנה או שירות מסוים. בדיקות QA מתבצעות על ידי בודקי תוכנה מתאימים בשלבים שונים של פיתוח המוצר. על ידי הבדיקות הללו ניתן לעקוב אחר התקדמות הפיתוח ואחר איכות המוצר. בזכות הבדיקות הללו ניתן למצוא ליקויים במוצר כבר בשלבים מוקדמים של הייצור. את בדיקות QA מבצעים החל משלב התכנון ועד לשלב ההפצה על מנת להבטיח את איכות המוצר או השירות. מדובר בבדיקות קפדניות ויסודיות בהן ייבדקו כל שלבי התוכנה. במידה שהתגלו תקלות בתוכנה, היא תחזור למתכנתים שיבצעו את התיקונים הנדרשים. לאחר התיקון, התוכנה תחזור לבדיקה נוספת. במידה שלא התגלו תקלות כלל, בודק התוכנה יעניק אישור והארגון יוכל להתחיל את השימוש בה. יש שלושה שימושים אפשריים- שיווק של התוכנה לקהל הלקוחות, התחלת עבודה עם התוכנה החדשה בארגון או העלאת התוכנה לאוויר לצורך הפצה. במסגרת התפקיד של בודק תוכנה QA האחריות היא בעיקר על איתור וגילוי באגים בתוכנות שפותחו. על בודקי תוכנה לדווח על התקלות לצוות הפיתוח או לגורם בכיר בארגון. בדרך כלל התפקיד כולל גם ווידוא שהתקלה סודרה ושהתוכנה כעת תקינה בכל התרחישים האפשריים. במסגרת התפקיד בודקי ה-QA אחראים על דיווח שוטף על תוצאות הבדיקות על מנת לערוך ביקורת. 

מהו מפתח אוטומציה?

לאחר שהבנו מה זה QA נבין מהו מפתח אוטומציה. כפי שציינו, אוטומציה היא למעשה חלק מעולם ה-QA. במסגרת QA יש לבצע בדיקות איכות למוצרים בשלבים שונים של פיתוח המוצר, התוכנה או השירות. בדיקות ה-QA מתחלקות לשני סוגים שונים- בדיקות ידניות ובדיקות אוטומטיות. הבדיקות הידניות הן בדיקות שמתבצעות על ידי פועלים, כלומר בדיקות אנושיות. לעומת זאת בדיקות אוטומטיות הן בדיקות שמתבצעות על ידי המחשב והופכות את הבדיקות הידניות למיותרות. עם זאת, על מנת לבצע בדיקות אוטומטיות יש לפתח אותן באופן מתאים. פה נכנס תפקידו של מפתח אוטומציה. מפתח אוטומציה למעשה מתכנת סקריפטים שיבדקו את התוכנות באופן אוטומטי. במסגרת תפקידו, מפתח אוטומציה גם יוודא שהמחשב בודק את התוכנה בעצמו, שהוא מעלה תקלות פוטנציאליות ושהוא מייעל את תהליך הבדיקה. לאחר שמפתח האוטומציה פיתח ותכנת את הסקריפטים, בודקי התוכנה יוכלו להריץ את הבדיקות על מנת לגלות פגמים, ליקויים ובאגים בתוכנה, במוצר או בשירות. בסופו של דבר על ידי תיקון התקלות השונות ניתן להגיע למוצר נטול תקלות וכמעט מושלם. 

 

מדוע כדאי להיות מפתח אוטומציה?

מפתח אוטומציה הוא מקצוע מבוקש מאוד בתעשיית ההייטק. למעשה, מדובר בתפקיד בעל ביקוש רב בעקבות העובדה שקיימות חברות הייטק רבות שמתבססות על תוכנות. לכן, מי שבוחר להיות מפתח אוטומציה יכול להנות ממגוון רחב של יתרונות- 

  • משכורות גבוהות במיוחד- מפתח אוטומציה נחשב למקצוע מבוקש מאוד. מהסיבה הזו, מפתחי אוטומציה יכולים להנות ממשכורות גבוהות במיוחד ומתנאים מעולים. 
  • כרטיס כניסה לעולם ההייטק- רוצים להיכנס לעולם ההייטק? תוכלו לעשות זאת בקלות על ידי קורס מפתחי אוטומציה. מדובר בקורס שמכשיר לתפקיד ומאפשר לבוגרים שלו להשתלב באחד התפקידים המבוקשים בתעשייה ואף להתקדם לתפקידי פיתוח נוספים.  
  • עבודה בשפע- כל חברה שמתבססת על תוכנה צריכה מפתחי אוטומציה טובים ומתאימים. מהסיבה הזו, חברות רבות מגייסות מפתחי אוטומציה כל הזמן. 
  • תפקיד מעניין- מחפשים תפקיד מעניין ובעל משמעות? מפתח אוטומציה הוא תפקיד כזה. מפתחי אוטומציה הם חלק חשוב מאוד בתהליך הפיתוח והייצור של מוצר, שירות או תוכנה והם מבטיחים מוצרים איכותיים ותקינים שעומדים בדרישות החברה ומספקים את צרכי הלקוחות. 

קורס מפתח אוטומציה

על מנת להיות מפתח אוטומציה יש ללמוד קורס מתאים. קיימים קורסים שמכשירים את המשתתפים לתפקיד של מפתח אוטומציה. במהלך הקורס המשתתפים יקבלו את הכלים על מנת להיות מפתחי אוטומציה. המשתתפים ילמדו כיצד לפתח ולתכנת סקריפטים אוטומטיים באופן פרקטי על ידי האמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר וכיצד לכתוב קוד כבר מהשיעורים הראשונים. במסגרת קורס זה, המשתתפים ילמדו שפות תכנות עדכניות כמו JAVA או פייתון לדוגמא ואוטומציה ב-WEB וב-Mobile. 

יש לקחת בחשבון, שקורס אוטומציה כולל תנאי קבלה. תנאי הקבלה אינם חד משמעיים ומשתנים בין מוסדות הלימוד השונים. יש לשים לב שתנאי הקבלה יכולים להשתנות גם מעת לעת בהתאם לדרישות השוק. 

קיימים מוסדות לימוד שונים בהם תוכלו ללמוד קורס אוטומציה. על מנת לבחור את מוסד הלימודים המתאים לכם יש לקחת בחשבון מספר שיקולים שונים. השיקול הראשון שעליכם לקחת בחשבון הוא קרבה לבית. האם מוסד הלימודים קרוב לבית או שעליכם לנסוע זמן רב ולעמוד בפקקים הקשים בכל יום לימודים? קיימים מוסדות לימודים מהצפון ועד הדרום ולכן הקלו על עצמכם ובחרו במוסד לימודים שקרוב לבית שלכם. עוד שיקול שיש לקחת בחשבון הוא שעות הלימוד. אם אתם מתכננים לשלב את הלימודים עם עבודה, חשוב מאוד לבדוק מראש מה שעות הלימוד במוסד הלימודים ולהתאים אותן לעבודה. כלומר, אם אתם עובדים בבוקר, אתם צריכים לבחור במוסד לימודים בו שעות הלימוד מתקיימות בערב וכך תוכלו לשלב את הלימודים עם עובדה באופן המיטבי ביותר. עוד שיקול חשוב הוא תנאי הקבלה למוסד הלימודים. כפי שציינו, תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימודים השונים. ההמלצה שלנו היא לא להשקיע את כל המאמצים שלכם על מנת לעבור את תנאי הקבלה. בסופו של דבר אם תהיו טובים במה שאתם עושים אתם תקבלו עבודה בלי קשר ליוקרתיות המוסד בו למדתם. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!