מכללות הייטק

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

מכללות הייטקכיום קיימות מגוון מכללות הייטק בהן ניתן ללמוד קורסים שונים במגוון תחומים. בדרך כלל לקורסים הללו אין תנאי קבלה והם מהווים כרטיס כניסה לעולם ההייטק. מכללות הייטק מציעות לכם לימודי תעודה ופותחות מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה. במאמר הבא נרחיב על המכללות השונות, כיצד לבחור מכללה ומה אפשרויות הלימוד במכללות ההייטק השונות.

 

דוגמאות למכללות הייטק

קיימות מגוון מכללות הייטק שונות בהן תוכלו לבחור מבין מגוון קורסים שונים. ריכזנו לכם מספר מכללות הייטק מרכזיות-  

  • מכללת מעוף- מעוף היא רשת מכללות הייטק איכותיות באזור השרון והצפון. במכללות מעוף לומדים בכל שנה כ-4,000 סטודנטים במגוון רחב של קורסים כמו שפות תכנות שונות, בניית אפליקציות, מהנדסי רשתות, עיצוב ובניית אתרים ועוד. 
  • מכללת נס- נס היא רשת מכללות הייטק שמפעילה 6 סניפים ברחבי הארץ מחיפה ועד באר שבע. סטודנטים מהצפון ועד הדרום יכולים להנות מהקורסים השונים שמציעה מכללת נס ולהשתלב במגוון תפקידים שונים בעולם ההייטק כמו קורס מיישמי SAP, פוטושופ למתקדמים, הדרכה והטמעת מערכות מידע ועוד. 
  • האקר יו- האקר יו הוא מרכז השמה ולימודי מחשבים. המרכז קיים יותר מ-18 שנים ונחשב לאחת מהמסגרות המקצועיות ללימודי מקצועות הייטק בארץ. 
  • מכללת ג'ון ברייס הדרכה- מכללת ג'ון ברייס הדרכה היא אחת ממכללות הייטק המובילה בישראל. המכללה נחשבת לחברת הדרכת מחשבים וטכנולוגיית המידע המובילה בישראל ונבחרה כמרכז ההדרכה המקצועי והטוב ביותר ללימודי מחשבים. 
  • HIT- המכון הטכנולוגי בחולון HIT הפך למוסד אקדמאי שמוסמך להעניק תואר ראשון ושני. ב-HIT תוכלו לקבל הכשרה במגוון תחומים כמו מדעים, טכנולוגיה, עיצוב והנדסה. במכון לומדים בו מעל 4,000 סטודנטים.
  • מכללת סלע- מכללת סלע היא מכללה שמציעה מגוון מסלולי לימודים בתחום ההייטק. הלימודים במכללה הם לימודי תעודה. 

כיצד נבחר מכללת הייטק?

כפי שהבנו, קיימות מכללות הייטק שונות בהן ניתן ללמוד מגוון קורסים שונים. אבל איך תבחרו איפה כדאי ללמוד. על מנת לבחור מכללה ללימודי הייטק, יש לקחת בחשבון מספר שיקולים שונים- 

  • מקום מגורים

אחד השיקולים הראשונים לבחירת מכללה הוא מקום המגורים. כפי שציינו, קיימות מכללות מהצפון עד הדרום. תוכלו ללמוד בחיפה, נתניה, רחובות, באר שבע ובעוד מגוון ערים ברחבי הארץ. ההמלצה היא לבחור במכללה שקרובה לבית שלכם. אתם לא רוצים לבזבז זמן יקר על נסיעות למכללה וחזרה ממנה, לכן, כדאי לקחת בחשבון את מקום המגורים שלכם בבחירת המכללה. 

  • שעות הלימוד

שיקול חשוב נוסף בבחירת מכללה הוא שעות הלימוד. כפי שציינו מכללות הייטק מציעות מגוון קורסים במגוון תחומים. בחלק מהמכללות תוכלו לבחור בקורסי ערב ובחלקן בקורסי בוקר. אם אתם רוצים לשלב את הלימודים עם עבודה, משפחה או כל דבר אחד חשוב לבחור בקורס בהתאם. לדוגמא, אם אתם עובדים בבוקר, תבררו איזו מכללה מציעה לימודי ערב. 

  • קורס מקוון

כיום, מכללות הייטק רבות מציעות את האפשרות ללמוד קורסים מקוונים. ישנם קורסים מקוונים שמתבססים על שיעורים מוקלטים ומאפשרים לסטודנטים להנות מגמישות לאורך הקורס. אם אתם מחפשים גמישות ומעוניינים לשלב את הקורס עם עבודה או כל דבר אחר, חשוב לברר איזו מכללה מציע קורסים מקוונים. 

 

קורס תכנות

אחת האפשרויות ללימודי הייטק היא קורס תכנות. מקצועות התכנות הם מקצועות מבוקשים במיוחד בתעשיית ההייטק. ככל שהשנים עוברות הביקוש למתכנתים ומפתחי תוכנה הולך ועולה ואפשרויות התעסוקה מתרחבות. תוכלו לבחור בקורס תכנות במגוון שפות תכנות כמו פייתון, ג'אבה, שפת C ועוד. מתכנתים יוכלו להנות מיציבות תעסוקתית ומשכר גבוה במיוחד. 

 

קורס בדיקות תוכנה

תחום בדיקות התוכנה נחשב לתחום מבוקש במיוחד בעולם ההייטק. בדיקות תוכנה הוא מקצוע בו יש להבטיח את האיכות והתקינות של מוצר, שירות או תוכנה. בודקי תוכנה יקבלו את העבודה של המתכנתים בשלבים שונים של הפיתוח ויריצו בדיקות איכות מוגדרות מראש. הבדיקות  מיועדות לבדוק את שלבי התוכנה ולוודא שהתוכנה עובדת כהלכה בלי ליקויים, באגים או התרסקויות למיניהן. במידה שהמוצר עובד כהלכה, בודק התוכנה יעניק אישור ויהיה ניתן להתחיל את השימוש במוצר. קורס בדיקת תוכנה מוצע במגוון מכללות הייטק ופותח מגוון אפשרויות תעסוקה בחברות רבות. 

 

קורס פיתוח אפליקציות

עוד קורס נפוץ שמוצע במגוון מכללות הייטק הוא קורס פיתוח אפליקציות. בקורס זה לומדים כיצד לבנות אפליקציות שיתאימו את אתר האינטרנט לגלישה נוחה ומותאמת לטלפונים ניידים. על ידי פיתוח אפליקציות ניתן לשפר את חוויית המשתמש של הגולשים בטלפונים הניידים ולהפוך אותם ללקוחות פוטנציאליים. כיום הצורך בפיתוח אפליקציות הוא גדול מאוד מאחר שכל משחק או יישום כלשהו מצריכים הורדת אפליקציה מתאימה. על ידי פיתוח אפליקציות ניתן להשתמש בטלפון למגוון שימושים שונים. 

קורס ניהול רשתות

קורס ניהול רשתות נחשב לאחד הקורסים הפופולריים. בקורס זה הסטודנטים ילמדו על ניהול רשתות ועל כל מה שכולל התפקיד. במסגרת התפקיד, מנהל הרשתות אחראי על רשתות מחשבים ועל המרכיבים השונים שלהן.הפעילויות השוטפות של מנהלי רשתות כוללות הקצאה של כתובות רשת למשתמשים שונים, ניהול הרשאות ואמצעי אבטחת מידע, איחוד דומיינים, הטמעת מערכות, שדרוג תוכנות, פתיחת חשבונות משתמשים וסגירתם, מעקב על תקלות שונות בשרתים ועוד. 

 

קורס בינה עסקית

עוד אפשרות בולטת במיוחד היא קורס בינה עסקית, או בשמה המקצועי BI, כלומר Business Intelligence. על ידי בינה עסקית ניתן ללמוד על ההתנהלות העסקית של הארגון ולהוביל לאופטימיזציה של התהליכים השונים. בתחום הבינה העסקית בונים מערכות שונות שמיועדות להפקת מידע מבחינה עסקית ופיננסית מתוך מכלול הנתונים של הארגון. על ידי מערכות בינה עסקית, ניתן לקבל מידע משמעותי בנוגע לפעילות העסקית של הארגון וכך לאתר דפוסים משמעותיים לניהול, ליצור דוחות, התראות ואיתותים ולקבל החלטות ניהוליות. אנשי המקצוע בבינה עסקית מתכננים, מפתחים ובונים מערכות BI ויודעים כיצד לנתח אותן. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!