מהנדס אוטומציה

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

מהנדס אוטומציהרוצים להיות מהנדס אוטומציה? המאמר הבא הוא בשבילכם. מהנדס אוטומציה נחשב לאחד התפקידים המבוקשים בתעשיית ההייטק. אוטומציה היא למעשה חלק משמעותי בעולם ה-QA. על מהנדס אוטומציה ומה זה אומר נרחיב במאמר הבא. 

 

מהנדס אוטומציה- קצת על QA

כפי שציינו, אוטומציה היא חלק מעולם ה-QA. לכן, על מנת להבין מהו מהנדס אוטומציה יש קודם כל להבין מה זה בכלל QA. QA הם ראשי תיבות של Quality Assurance, כלומר הבטחת איכות. תהליך QA הוא או בשמו השני בדיקות תוכנה, הוא אחד המקצועות המבוקשים והפופולריים ביותר בעולם ההייטק. במסגרת התפקיד, בודקי התוכנה יקבלו את העבודות של המתכנתים והמפתחים בשלבים שונים של הפיתוח ויריצו בדיקות איכות. בדיקות האיכות נועדו להבטיח שהמוצר, התוכנה או השירות יעמדו בדרישות החברה ויענו על הצרכים של הלקוחות. בדיקות האיכות הן בדיקות מוגדרות מראש שמוודאות שהתוכנה או המוצר פועלים כהלכה, ללא ליקויים, ללא באגים, ללא התרסקויות וכדומה. 

מדובר בבדיקות קפדניות ויסודיות בהן ייבדקו כל שלבי התוכנה. במידה שלא התגלו תקלות כלל, בודק התוכנה יעניק אישור והארגון יוכל להתחיל את השימוש בה- לשווק את התוכנה לקהל הלקוחות, לאפשר להתחיל לעבוד עם התוכנה החדשה בארגון או להעלות אותה לאוויר לצורך הפצה. 

במסגרת התפקיד של בודק תוכנה QA האחריות היא בעיקר על איתור וגילוי באגים בתוכנות שפותחו. על בודקי תוכנה לדווח על התקלות לצוות הפיתוח או לגורם בכיר בארגון. בדרך כלל התפקיד כולל גם ווידוא שהתקלה סודרה ושהתוכנה כעת תקינה בכל התרחישים האפשריים. 

בדיקות QA מתבצעות החל משלב התכנון ועד לשלב ההפצה על מנת להבטיח את איכות המוצר או השירות. במסגרת התפקיד בודקי ה-QA אחראים על דיווח שוטף על תוצאות הבדיקות על מנת לערוך ביקורת. מדובר בתפקיד בעל ביקוש רב בעקבות העובדה שקיימות חברות הייטק רבות שמתבססות על תוכנות.

 

מה זה אומר?

לאחר שהבנו מה זה QA נבין מהו מהנדס אוטומציה. כפי שציינו, במסגרת QA מתבצעות בדיקות שמבטיחות את איכותו של מוצר, תוכנה או שירות. הבדיקות שמתבצעות מתחלקות לשני סוגים, בדיקות ידניות, כלומר בדיקות שמתבצעות על ידי בן אדם ובדיקות אוטומטיות. הבדיקות האוטומטיות מתבצעות על ידי מחשבים ויש לפתח אותן באופן מתאים. 

במסגרת בדיקות אוטומטיות יש שלושה תפקידים מרכזיים-

  • מריצי הבדיקה- בודקי התוכנה שמקבלים סקריפט שתוכנן מראש על מנת לבדוק משהו ספציפי ומריצים אותו. 
  • כותבי סקריפטים- סקריפט הוא מעין פקודת תוכנה קצרה שרצה באופן אוטומטי. לשם כך יש לתכנת סקריפט. כותבי הסקריפטים משתמשים בשפות שונות כמו Perl ואחרות. כותבי סקריפטים יכולים לעבור בהמשך לתחום פיתוח התוכנה מאחר שהתנסו בכתיבת קוד. 
  • מפתחי כלי בדיקה- הסקריפטים שכתבו כותבי הסקריפטים, רצים בסביבת עבודה מסוימת. מדובר בסביבה ייעודית לבדיקת תוכנה כמו לדוגמא LoadRunner. ישנם מקרים בהם פיתוח סביבת העבודה מתבצע על ידי מהנדסי תוכנה במחלקת ה-QA או מהנדסי QA שקודמו לתפקיד. 

מהנדס אוטומציה- יתרונות

מהנדס אוטומציה הוא תפקיד מבוקש מאוד בתעשיית ההייטק. מי שמשתלב בתפקיד זה יוכל להנות ממגוון רחב של יתרונות שונים- 

  • משכורות גבוהות במיוחד- מאחר שמהנדס אוטומציה הוא תפקיד מבוקש, העובדים במקצוע זה יכולים להנות ממשכורות גבוהות במיוחד ומתנאים מעולים. 
  • כרטיס כניסה לעולם ההייטק- מהנדס אוטומציה מהווה כרטיס כניסה לעולם ההייטק. מי שרוצה להיכנס לעולם ההייטק ולהבטיח תנאים טובים ומשכורות טובות יכול לעשות זאת על ידי לימודים מתאימים למהנדס אוטומציה. כך ניתן אף להתקדם לתפקידי פיתוח נוספים.  
  • עבודה בשפע- מהנדס אוטומציה הוא תפקיד מבוקש מאוד והחברות השונות מגייסות מהנדסי אוטומציה כל הזמן. 
  • תפקיד מעניין- אם אתם מחפשים תפקיד מעניין ובעל משמעות, מהנדס אוטומציה הוא תפקיד כזה. מדובר בתפקיד חשוב ובעל משמעות רבה לתהליך הפיתוח והייצור של מוצר, שירות או תוכנה. 

 

מהנדס אוטומציה- לימודים

על מנת להיות מהנדס אוטומציה יש ללמוד קורס מתאים. כפי שראינו, מהנדס אוטומציה הוא בעל תואר בהנדסת תוכנה, הנדסת מחשבים או מדעי המחשב. כמו כן, גם מי שסיים קורס QA יוכל להתמחות באוטומציה ולהתקדם לתפקיד של מהנדס אוטומציה. במהלך קורסים אלה המשתתפים יקבלו את הכלים הנדרשים לפיתוח אוטומציה ותכנות סקריפטים אוטומטיים באופן פרקטי על ידי האמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר. כמו כן, במסגרת הקורסים הללו המשתתפים ילמדו לכתוב קורס וילמדו שפות תכנות עדכניות כמו JAVA או פייתון לדוגמא ואוטומציה ב-WEB וב-Mobile. 

בדרך כלל לקורסים הללו יש תנאי קבלה שונים. תנאי הקבלה משתנים מעת לעת בהתאם לדרישות השוק. כמו כן יש הבדלים בתנאי הקבלה בין מוסדות הלימוד השונים, לכן יש לקחת זאת בחשבון. 

מהנדס אוטומציה- איפה נלמד?

כפי שציינו, קיימים מוסדות לימוד שונים בהם ניתן ללמוד. על מנת לבחור את מוסד הלימודים המתאים לכם יש לקחת בחשבון מספר שיקולים שונים. 

  • קרבה לבית- קיימים מוסדות לימודים מהצפון ועד הדרום. חשבו האם מוסד הלימודים קרוב לבית או שעליכם לנסוע זמן רב ולעמוד בפקקים הקשים? ההמלצה שלנו היא להקל על עצמכם ולבחור במוסד לימודים שקרוב לבית שלכם.
  • שעות הלימוד- מתכננים לשלב את הלימודים עם עבודה? אם כן חשוב מאוד לבדוק מראש מה שעות הלימוד במוסד הלימודים. כלומר, אם אתם עובדים בבוקר, אתם צריכים לבחור במוסד לימודים בו שעות הלימוד מתקיימות בערב וכך תוכלו לשלב את הלימודים עם עובדה באופן המיטבי ביותר. 
  • תנאי הקבלה למוסד הלימודים- תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימודים השונים. יש מוסדות לימודים עם תנאים קשים יותר ופחות. ההמלצה שלנו היא לא להשקיע את כל המאמצים שלכם על מנת לעבור את תנאי הקבלה. בסופו של דבר אם תהיו טובים במה שאתם עושים אתם תקבלו עבודה בלי קשר ליוקרתיות המוסד בו למדתם. 
המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!