ללמוד תכנות

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

ללמוד תכנותרוצים ללמוד תכנות? הגעתם למקום הנכון. על מנת ללמוד תכנות תוכלו לבחור בין מגוון אפשרויות אשר חלקן במסגרת לימודים אקדמאיים וחלקן במסגרת לימודי תעודה. כאשר בוחרים ללמוד תכנות ניתן להשתלב בעולם ההייטק ובמגוון תפקידים כמתכנתים ומפתחי תוכנה. על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

ללמוד תכנות במסגרת אקדמאית

כפי שציינו, ניתן ללמוד תכנות במסגרת אקדמאית או במסגרת לימודי תעודה. לימודים אקדמאיים הם לימודים המורכבים ממגוון תוכניות שונות ומסלולים שונים. בלימודים אלה לומדים בין 3 לבין 4 שנים ומקבלים תואר ראשון. בין המסלולים השונים תוכלו לבחור בהנדסת תוכנה, מדעי המחשב, הנדסת מחשבים ועוד. לדוגמא, הנדסת תוכנה הוא מסלול בו ניתן לומדים 4 שנים ומקבלים תואר של מהנדס תוכנה. מדעי המחשב לעומת זאת הוא מסלול של 3 שנים בסופו מקבלים תואר של מדעי המחשב. 

המסלול של מדעי המחשב והמסלול של הנדסת תוכנה דומים מאוד מבחינת התכנים הנלמדים בהם אך ההבדל המרכזי בהן הוא ההבדל בין תואר הנדסי לבין תואר מדעי. 

ללמוד תכנות בקורסים

האפשרות השנייה ללמוד תכנות היא מסגרת לימודי תעודה, כלומר על ידי קורסים מקצועיים. קורסי תכנות הם קורסים הכוללים יצירתיות, סקרנות, חדשנות ויזמות. ניתן לבחור בין מגוון קורסים ברמות קושי שונות ובמסלולים שונים. ניתן למצוא קורסים לאנשים ללא רקע בתחום בכלל ולעומת זאת קורסים מתקדמים המתאימים לאנשים עם רקע וניסיון בתחום. במסגרת קורסים לתכנות המשתתפים ילמדו שפות קוד שונות כמו פייתון, שפת תכנות C#, JavaScript ועוד. כמו כן המשתתפים ילמדו מגוון נושאים כמו תכנות מערכות, אלגוריתמים, בסיסי נתונים ועוד. 

ניתן לבחור ללמוד תכנות בקורסים המתמקדים בשפת תכנות ספציפית לבין קורסים המרחיבים על מספר שפות תכנות שונות. במסגרת הקורסים השונים יהיו תכנים עיוניים לצד פרויקטים מעשיים שונים. הפרויקטים המעשיים מאפשרים למשתתפים לצבור ניסיון בתחום. 

 

למה כדאי ללמוד תכנות?

היום תוכנה חשובה כמעט להכול. על ידי תוכנה מתאימה ניתן להביא לידי ביטוי כל רעיון לייעול החיים. כמו כן, תחום התכנות הוא אחד התחומים המבוקשים ביותר בתעשיית ההייטק. הביקוש למתכנתים הולך ועולה עם השנים ואפשרויות התעסוקה לבוגרי לימודים של תכנות רק הולכות ועולות. על ידי השתלבות בתעשיית ההייטק הבוגרים של לימודי תכנות יוכלו להנות משני יתרונות מרכזיים. הראשון הוא משכורות גבוהות ותנאים מעולים. מקצועות התכנות הם מקצועות שנחשבים למקצועות עם השכר הגבוה ביותר בתעשיית ההייטק. כמו כן, מקצועות ההייטק בכלל ומקצועות התכנות בפרט הם מקצועות מבוקשים ולכן הבוגרים יוכלו להנות מיציבות תעסוקתית. 

כמו כן, ההתפתחות הטכנולוגית הבלתי פוסקת גורמת להתפתחות ולשינויים רבים גם בעולם התכנות ובעקבות כך הביקוש למתכנתים חדשים שמתעדנים בחידושי השוק רק הולך ועולה. על ידי מתכנתים ומפתחי תוכנה ניתן לפרוס את קהל היעד של העסק, את ההתקשרות שבוצעה איתו, את העסקאות שנסגרו, את הפרטים האישיים של הלקוחות ועוד. 

 

למי מתאים ללמוד תכנות?

לימודי תכנות מתאימים לאנשים עם רקע ובלי רקע. עם זאת יש לקחת בחשבון שעולם התוכנה הוא עולם דינמי שכולל שינויים תכופים ויצירתיות רבה. לכן, אם אתם לא אוהבים חידושים ושינויים ואם אתם לא יודעים להסתדר עם סביבה דינמית, מומלץ לכם לא ללמוד תכנות. לעומת זאת, אם אתם אנשים שאוהבים חידושים ושינויים לכו ללמוד תכנות ולהנות מהיתרונות הרבים הטמונים בכך. 

 

מה תנאי הקבלה כדי ללמוד תכנות?

קשה לענות באופן חד משמעי מה תנאי הקבלה כדי ללמוד תכנות. הסיבה לכך היא שהתנאים משתנים בין המסלולים השונים, בין מוסדות הלימוד השונים, בהתאם לרמת הידע הנלמד בקורס ומעת לעת בעקבות הדרישות של השוק. יש לקחת בחשבון שתנאי הקבלה ללימודי תכנות במסגרת אקדמאית יהיו גבוהים יותר וקשים יותר מתנאי הקבלה לקורסים מקצועיים. כמו כן גם בתוך המסגרות השונות ניתן לצפות לתנאים שונים בהתאם למסלול הספציפי. לדוגמא, התנאים לתואר במדעי המחשב יהיו שונים מתואר בהנדסת תוכנה. כך גם לגבי הקורסים השונים. לכן, כאשר אתם בוחרים ללמוד תכנות חשוב לבדוק את תוכנית הלימוד ואת תנאי הקבלה הספציפיים ללימודים. 

במידה שאתם רוצים ללמוד תכנות בקורסים מקצועיים, תנאי הקבלה יכללו באופן כללי היכרות עם אנגלית טכנית ותפעול מחשבים. בחלק ממוסדות הלימוד המועמדים לקורס יצטרכו לעבור מבחני מיון על מנת לבחון את רמת הידע הנדרשת לעמידת ביעדי הקורס. כמו כן המועמדים יידרשו לעבור ראיון אישי להערכת ההתאמה לקורס. חשוב לברר האם מדובר בקורס בסיסי או בקורס מתקדם יותר שמצריך ידע קודם וניסיון בתחום. 

איפה כדאי ללמוד תכנות?

כפי שציינו, ניתן ללמוד תכנות במגוון רחב של מוסדות לימוד. אז איפה כדאי ללמוד תכנות? על מנת לבחור את מוסד הלימודים בו תלמדו יש לקחת בחשבון מספר שיקולים. 

השיקול הראשון הוא קרבה לבית. ניתן לבחור בין מוסדות לימוד מהצפון ועד הדרום. ההמלצה שלנו היא לבחור במוסד לימוד שקרוב אליכם הביתה יחסית. בדרך כלל לימודי תכנות כוללים מטלות שונות ויש להשקיע שעות לימוד גם בבית. אתם לא רוצים לבזבז זמן רב על נסיעות ועל עמידה בפקקים ולכן מומלץ לבחור במוסד לימוד קרוב. כמו כן, בררו מה שעות הלימודים במוסד. לדוגמא, אם אתם עובדים בבוקר ואתם מעוניינים לשלב את הלימודים עם העבודה עליכם לבחור במוסד לימודים שהלימודים בו מתקיימים בשעות הערב. 

שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא קשרים של מוסד הלימודים. פעמים רבות יש מוסדות לימודים שיש להם קשרים ושיתופי פעולה לאחת או יותר מחברות ההייטק. קשרים אלה יכולים לפתוח אופציות תעסוקה לבוגרי הקורס ויש לקחת זאת בחשבון. 

הפרמטר האחרון שיש לקחת בחשבון בבחירת מוסד לימודים הוא תנאי הקבלה למוסד. חשוב לזכור- אם אתם טובים במה שתעשו אתם תקבלו עבודה בלי קשר ליוקרתיות של המוסד בו למדתם ולכן מומלץ להשקיע בלימודים ולא בקבלה למוסד.  

בעולם של היום, תוכנה חשובה כמעט להכול. אנחנו חיים בעידן טכנולוגי בו כמעט הכל מתבצע במחשבים. על ידי לימוד תכנות ניתן להשתלב באחד התחומים המבוקשים ביותר. ככל שהשנים עוברות וככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתפתח כך הביקוש למתכנתים מחדשים שמתעדכנים בחידושי השוק הולך וגובר. על לימוד תכנות נרחיב במאמר הבא. 

 

לימוד תכנות- מסגרות שונות

לימוד תכנות הוא כרטיס כניסה לתחום התכנות ולתעשיית ההייטק. ניתן ללמוד תכנות בשתי מסגרות שונות- מסגרת אקדמאית ובמסגרת לימודי תעודה.

  • לימוד תכנות במסגרת אקדמאית

לימוד תכנות במסגרת אקדמאית הוא למעשה לימודים לתואר ראשון. לימודים במסגרת אקדמאית מורכבים ממגוון תוכניות ומסלולים שונים ואורכת בין 3 ל-4 שנים. ניתן לבחור בין מגוון מסלולים שונים ביניהם הנדסת תוכנה, מדעי המחשב, הנדסת מחשבים ועוד. במידה שמדובר בתואר מדעי הלימודים יארכו 3 שנים ובמידה שמדובר בתואר הנדסי הלימודים יארכו 3 שנים. המסלול של מדעי המחשב והמסלול של הנדסת תוכנה דומים מאוד מבחינת התכנים הנלמדים בהם אך ההבדל המרכזי בהן הוא ההבדל בין תואר הנדסי לבין תואר מדעי. 

  • לימוד תכנות במסגרת לימודי תעודה

לימוד תכנות במסגרת לימודי תעודה הוא לימוד על ידי קורסים מקצועיים. לימוד תכנות בקורסים כולל קורסים מגוונים ברמות שונות ובתחומים שונים. לדוגמא תוכלו לבחור בין קורסים המתמקדים בשפת תכנות אחת לבין קורסים שמתמקדים במגוון שפות תכנות. הקורסים כוללים יצירתיות, סקרנות, חדשנות ויזמות. ניתן למצוא קורסים לאנשים ללא רקע בתחום בכלל ולעומת זאת קורסים מתקדמים המתאימים לאנשים עם רקע וניסיון בתחום. לימוד תכנות על ידי קורסים יכלול נושאי לימוד שונים בהם תכנות מערכות, אלגוריתמים, בסיסי נתונים, שפות תכנות שונות כמו פייתון, שפת תכנות C#, JavaScript ועוד. במסגרת הקורסים השונים יהיו תכנים עיוניים לצד פרויקטים מעשיים שונים. הפרויקטים המעשיים מאפשרים למשתתפים לצבור ניסיון בתחום. 

 

לימוד תכנות- למי מתאים?

לימוד תכנות לא מתאים לכולם. כפי שציינו קודם, עולם התוכנה הוא עולם דינמי. ההתפתחות הטכנולוגית בלתי פוסקת מובילה לשינויים תכופים גם בעולם התוכנה ולכן לימוד תכנות מתאים לאנשים שאוהבים חידושים ושינויים ויודעים כיצד להסתדר עם סביבה דינמית. אם אתם פחות מתחברים לכך, כנראה שלימוד תכנות לא יהיה האופציה המומלצת לכם. 

 

לימוד תכנות- מה לומדים?

לימוד תכנות כולל מגוון נושאי לימוד שונים. במסגרת הלימודים, משתתפי הקורס יקבלו את הידע הנדרש ואת הכלים הנחוצים על מנת לתכנן ולפתח מערכות תוכנה מורכבות, יישומי אינטרנט מורכבים ושימוש בתוכנות השונות. בדרך כלל בתחילת הלימודים ההתמקדות תהיה ביסודות התכנות ולאחר מכן ההתמקדות בקורס תהיה על טכנולוגיות מתקדמות בפיתוח אפליקציות Windows גרפיות ואתרי Web. בקורסים רבים תהיה למידה גם על נושאי ארכיטקטורה ותכנות מתקדמים שונים. 

לימוד תכנות יכלול נושאי לימוד שונים בהם- 

  • שפת הפיתוח C
  • תכנות מערכות 
  • אלגוריתמים
  • מערכות הפעלה
  • בסיסי נתונים
  • מבני נתונים
  • שיטות בהנדסת תוכנה

ועוד.

 

לימוד תכנות- תנאי קבלה

תנאי קבלה ללימוד תכנות הם אינם קבועים והם משתנים בהתאם לגורמים שונים כמו מוסד הלימודים, הקורס הספציפי שתבחרו, רמת הידע הנלמד בקורס ועוד. כמו כן יש להבדיל בין תנאי קבלה ללימוד תכנות במסגרת לימודים אקדמאיים לבין לימוד תכנות במסגרת קורסים מקצועיים. בדרך כלל תנאי הקבלה ללימודים אקדמאיים יהיו גבוהים יותר וקשים יותר. לכן, כאשר אתם מבררים על לימודי תכנות חשוב לבדוק את תוכנית הלימוד ואת תנאי הקבלה הספציפיים לתוכנית הלימודים. באופן כללי תנאי הקבלה ללימוד תכנות כוללים היכרות עם אנגלית טכנית ותפעול מחשבים. בחלק ממוסדות הלימוד המועמדים לקורס יצטרכו לעבור מבחני מיון על מנת לבחון את רמת הידע הנדרשת לעמידת ביעדי הקורס. כמו כן המועמדים יידרשו לעבור ראיון אישי להערכת ההתאמה לקורס. חשוב לברר האם מדובר בקורס בסיסי או בקורס מתקדם יותר שמצריך ידע קודם וניסיון בתחום. 

 

לימוד תכנות- קורסים מקוונים

רבים ממי שפונים ללימוד תכנות מעוניינים לשלב את הקורס עם עבודה או משפחה. לכן, אחת האופציות הנפוצות והפופולריות בקרב אנשים רבים היא לימוד תכנות על ידי קורסים מקוונים. לימוד תכנות על ידי קורסים מקוונים מתאים לסטודנטים שמחפשים גמישות והתאמה של קצב הלימוד לצרכים שלהם. במידה שאתם רוצים ללמוד תכנות על ידי קורסים מקוונים יש להבדיל בין קורסים מקוונים שמתבססים על שיעורים מוקלטים מראש לבין קורסים מקוונים המועברים בלייב. בקורס מקוון המתבסס על שיעורים מוקלטים מראש המשתתפים ייהנו מגמישות רבה. במסגרת קורסים אלה המשתתפים יוכלו להחליט מתי לצפות בשיעורים, כמה שעות בשבוע להשקיע על צפייה בשיעורים ומה כמות השיעורים בהם יצפו בכל שבוע בהתאם לצרכים ולעומס שלהם. לעומת זאת, בקורסים מקוונים המועברים בלייב מתכונת הלימוד דומה יותר לשיעורים פרונטליים ולכן תהיה פחות גמישות.

 

לימוד תכנות- איפה לומדים?

קיימים מוסדות לימוד רבים ללימוד תכנות. על מנת לבחור את מוסד הלימוד עליכם לקחת בחשבון מספר שיקולים שונים. קודם כל בררו נתונים כמו היכן מוסד הלימוד, מה שעות הלימוד בו, האם יש בו קורסים מקוונים וכדומה. לדוגמא, אם אתם גרים בצפון מומלץ לבחור במוסד לימוד בצפון על מנת שלא תבזבזו זמן רב על נסיעות בכל יום לימודים. כמו כן, אם אתם מעוניינים לשלב את הלימודים עם עבודה עליכם לוודא אם שעות הלימוד במוסד הן בערב או בבוקר. במידה שהעבודה שלכם בבוקר אתם צריכים לבחור במוסד לימודים בו הלימודים יתקיימו בשעות הערב. כמו כן, אם אתם מעוניינים ללמוד בקורסים מקוונים בררו שמוסד הלימודים מציע את האופציה הזו. כמו כן בררו מה תנאי הקבלה למוסד הלימודים. יוקרתיות המוסד יכולה להיות חשובה אך בסופו של דבר אם אתם טובים במה שאתם עושים אתם תקבלו עבודה בתחום בלי קשר למקום בו למדתם וליוקרתיות שלו.

בנוסף, יש לברר פרטים כמו האם יש למוסד הלימודים קשרים לחברות הייטק. על ידי קשרים ניתן להשתלב בשוק העבודה ולכן יש לקחת זאת בחשבון. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!