לימוד sql

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

לימוד sqlSQL היא שפת תכנות המשמשת לאחסון, אחזור וניהול נתונים. זוהי אחת משפות התכנות הנפוצות ביותר בעולם, כאשר לימוד SQL לא בהכרח יצריך ממכם תואר אקדמאי במדעי המחשב או הנדסת תוכנה, אבל התואר בהחלט מהווה יתרון עצום. מה חשוב לדעת על הקורס והתחום?

קורס SQL ילמד את הסטודנטים כיצד להשתמש בשפת ה-SQL כדי לאחסן, לאחזר ולנהל נתונים במסד הנתונים של הארגון או העסק. תלמדו על הסוגים השונים של מסדי נתונים, טבלאות, עמודות ורשומות, כמו גם על תחביר SQL וכיצד לבצע שאילתות לנתונים ממסד הנתונים באמצעות כלים שונים. קורס זה מכסה את כל מה שצריך לדעת על SQL, לפחות ברמה הבסיסית, וכולל לימוד בניית מסד נתונים, יצירת טבלאות במסד הנתונים, הכנסת רשומות לטבלאות המסד ועוד.

מדוע תואר אקדמי במדעי המחשב מהווה יתרון בקורס SQL?

תואר במדעי המחשב הוא יתרון במהלך לימודSQL בגלל מערכי הכישורים שהאקדמאים מגיעים איתם. התואר מספק לסטודנטים הבנה מעמיקה יותר של אלגוריתמים ומבני נתונים הנחוצים לקריירה במדעי המחשב, לרבות קריירה המצריכה שימוש בשפות תכנות שונות כמו SQL.

בחלק גדול מהמקרים, מדעי המחשב חיוניים לפיתוח תוכנה. בשל כך, חברות רבות דורשות מהמועמדים להיות בעלי תואר במדעי המחשב או המקביל לו (כמו הנדסת תוכנה למשל). אם כך, תואר אקדמי בתחום לא רק חשוב כדי לצלוח לימוד SQL, אלא גם כדי להתפתח ולהתקדם בתחום, להגיע לדרגי ניהול. 

אפשר ללמוד SQL ללא תואר אקדמי? כמה יעלה לי?

גם אם אין לכם תואר אקדמי במדעי המחשב, אכן כן, תוכלו לנסות להתקבל במגוון מכללות פרטיות. כמו כן, ישנן גם מכללות מקוונות שלא ממש מקפידות על תנאי קבלה. במכללות הפיזיות, בדרך כלל תידרשו לעבור ראיון אישי ואולי בחינה קצרה הבוחנת את מערך הכישורים הכלליים שלכם בתחום המחשוב. 

אם אתם גם ככה כבר עובדים בתחום ההייטק, יהיה לכם קל יותר להתקבל לקורס זה ברוב המקומות. ובאשר לעלות, מחיר לימודי SQL משתנים בהתאם לרמת הלימוד שאתם שואפים להגיע אליה. עבור מתחילים, קורס SQL ברמתו הבסיסית עשוי לעלות בין 7,500 ₪ ל-15,000 ₪ ומעלה. אם אתם רוצים ללמוד את שפת התכנות בצורה מורחבת ומעמיקה יותר, המחירים יכולים לנוע בין 10,000 ₪ ל-25,000 ₪ ומעלה. 

עד כמה SQL חלק מעולם ההייטק?

SQL היא שפת תכנות ומערכת לניהול מסדי נתונים שקיימת מאז שנות ה-70, והיא הומצאה בזמנו על ידי המפתחים של חברת IBM. SQL משמש במגוון רחב של תחומים, כולל מדעי המחשב, מסדי נתונים וניתוח ביג דאטה. ככזה, הוא אכן חלק בלתי נפרד מעולמות ההייטק השונים. שפת התכנות הזאת גם נחשבת לאחת משפות התכנות הפופולריות ביותר בשימוש כיום.

עולם ההייטק סובב לא פעם סביב SQL, שכן הוא הפך חיוני לחברות ששואפות לנהל את הנתונים שלהן ביעילות. יחד עם זאת, שפת התכנות הזאת נמצאת בשימוש גם בעולמות תעסוקה אחרים מחוץ להייטק, לרבות בעולמות הפיננסיים, הדיגיטל, השיווק ועוד. אם אתם רוצים להיכנס לתחום, דעו כי אפשרויות התעסוקה שלכם הן די נרחבות. 

אילו משרות דורשות ידע ב-SQL?

כאמור, SQL היא שפת מסד נתונים שנמצאת בשימוש נרחב בעולם ההייטק, אבל גם בעולם העסקים. בין אם בוחרים להתמקד בעולם ההייטק כדי למצוא משרה או בתחום אחר, תוכלו למצוא תפקידים רבים לבחור ביניהם. למשל, אנליסט מידע (דאטה אנליסט), מנהל מסד נתונים, מפתחי מסדי נתונים, מנהלי מערכת ניהול מסדי נתונים, מתכנת מסדי נתונים ועוד. 

בסופו של דבר, עובדים שסיימו קורס לימוד SQL מועסקים על ידי חברות, ארגונים גדולים וגופים ממשלתיים המשתמשים ב-SQL כמערכת ניהול מסדי הנתונים שלהם. ניתן למצוא עובדים עם ידע ב-SQL בתעשיות רבות ושונות כמו פיננסים, בריאות, קמעונאות, תרופות, ייצור על סוגיו ועוד. בכל ארגון בו יש צורך לנהל נתונים רבים ומורכבים ביעילות, תוכלו למצוא לפחות איש מקצוע אחד שיודע שפת תכנות כמו SQL או שפת תכנות אחרת. 

האם כדאי לי ללמוד SQL? במה לימוד SQL כרוך? 

אם אתם שוקלים לימוד SQL, חשוב לדעת מה התחום של נתונים מצריך ממכם. ובכן, מנתחי נתונים נדרשים בדרך כלל לתכונות מסוימות וקווי אופי מסוימים, על מנת שיוכלו לבצע את עבודתם היטב. תכונות אלו כוללות מיומנויות אנליטיות חזקות, כמו גם יכולת לתקשר עם אנשים אחרים (תצטרכו לתקשר עם דרגים שונים ותצטרכו לפשט מסרים מורכבים). 

כמו כן, מנתחי נתונים שמשתמשים ב-SQL צריכים גם הבנה טכנולוגית די עמוקה. בתוך כך, אפשר להגיד שמנתחי נתונים שמשתמשים ב-SQL הם הצלע המקשרת בין העסק ל-IT. הם צריכים להיות מסוגלים להבין נתונים מנקודת מבט עסקית וגם לדעת איך להשתמש בהם עבור החברה. בסופו של דבר, אנשי SQL שעובדים עם נתונים צריכים להיות מסוגלים להבין את הצרכים של הארגון או העסק, וכיצד להשתמש בנתונים על מנת לעזור לפתור בעיות שונות.

כיצד סטטיסטיקה קשורה ל-SQL?

באופן כללי, סטטיסטיקה היא חקר הנתונים והפצתם. זהו ענף במתמטיקה העוסק באיסוף, ניתוח והצגת מידע מספרי על אוכלוסיות שונות, קהלי יעד, תרבויות, ארצות ועוד. ככזה, תחום הסטטיסטיקה משמש בעולמות רבים, לרבות עולם העסקים כמובן. בתוך כך, מושגים סטטיסטיים חשובים מאוד למתכנתי SQL מכיוון שהם משמשים באלגוריתמים רבים. אותם אלגוריתמים משמשים בבסיס הנתונים של המתכנתים, מה שמוביל אותם לבצע את עיבוד אותם נתונים. 

ניהול נתונים ואחזור נתונים הם שני היבטים חשובים של סטטיסטיקה, ולפיכך לימוד SQL כולל גם לימודי סטטיסטיקה מסוימים. סטטיסטיקאים רבים משתמשים ב-SQL כדי לאחזר מידע סטטיסטי ממאגרי מידע, אך לא מדובר רק בסטטיסטיקה, כי בעזרת SQL, סטטיסטיקאים יכולים גם לנתח נתונים.

טיפים למי שמעוניין להירשם לקורס לימוד SQL

אם אתם מעוניינים להירשם לקורס לימוד SQL, אנחנו ממליצים לא להתחיל עם ספר מזורז או הדרכה מקוונת. זה ייראה לכם מפחיד מדי וגדול מדי עליכם, זה כמו לחפש תסמיני מחלות בגוגל ולהיבהל שמא יש לכם חלילה מחלה סופנית. עבור מי שאינו בקיא בכלל בעולם ה-SQL, עדיף להימנע מחיפוש מדריכים ללימוד עצמי. 

מה כן יהיה עדיף? יהיה עדיף להירשם למכללה מקוונת או למכללה פיזית כדי ללמוד את היסודות של שפת התכנות הזאת. אם אתם לא יודעים מאיפה להתחיל, כנסו לאתר של איזושהי מכללה מקוונת ותבררו איך נראים הקורסים שלה, מה הקורסים כוללים, באילו מסגרות של שעות וכולי. רוב המכללות המקוונות ללימודי SQL מציעות שיעורים מוקלטים, ככה שתוכלו ללמוד בכל שעה שתחפצו בה.

כדאי ללמוד SQL במכללה מקוונת?

כאשר אתם מחפשים מכללה עבור לימוד SQL, צריך לדעת את היתרונות והחסרונות של מסגרות הלימוד השונות. למשל, מכללה מקוונת מאפשרת לכם ללמוד SQL מתי שנוח לכם. כמו כן, אתם יכולים לחסוך הרבה כסף על שכר הלימוד במכללות מקוונות, שהן בד”כ זולות יותר מהפרטיות-פיזיות. 

ויתרון לא פחות חשוב במכללה מקוונת טמון בעובדה שאתם לא תלויים בקצב ההתקדמות של הסטודנטים האחרים. תוכלו להשלים לימודי SQL תוך שבועות או חודשים, הכול תלוי בקצב האישי שלכם. מצד שני, מכללה פרטית תציע לכם את היחס האישי שמכללה מקוונת לא תמיד יכולה. לא בטוחים מה לעשות? בשביל זה יש ייעוץ לימודים! 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!