לימודי הייטק

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

תעשיית ההייטק הפכה לאחת התעשיות המבוקשות ביותר בשוק העבודה. אנשים רבים מחפשים להשתלב בתעשיית הייטק. על ידי לימודי הייטק ניתן להשתלב בתעשיית ההייטק במגוון תחומים שונים. על לימודי הייטק נרחיב במאמר הבא.

 

מהם לימודי הייטק?

לימודי הייטק הם לימודים במגוון תחומים שונים. תוכלו לבחור בין לימודים במסגרת אקדמאית לבין לימודי תעודה. במסגרת לימודילימודי הייטק הם לימודים במגוון תחומים שונים. תוכלו לבחור בין לימודים במסגרת אקדמאית לבין לימודי תעודה. במסגרת לימודי התעודה הלימודים התעודה הלימודים יהיו ממוקדים בצורת קורסים ובסופם תקבלו תעודת גמר בנושא אותו למדתם. אם יש לכם ניסיון קודם ואתם מעוניינים להרחיב את ההכשרה שלכם תוכלו לעשות זאת בקלות על ידי קורס מתאים. שני התחומים המרכזיים ביניהם ניתן לבחור הם תחום התוכנה ותחום החומרה.

לימודי הייטק הם מגוונים ומעניינים במיוחד. כיום קיימים קורסים שונים, כאשר כל קורס יתאים לאופי מסוים של אנשים. לדוגמא, מי שיבחר בפיתוח אפליקציות יהיה בעל אופי שונה מאשר אדם שיבחר בבדיקות תוכנה. על ידי לימודי הייטק, תוכלו להשתלב בתחום ההייטק ולהנות ממשכורות גבוהות ותנאים מעולים.

מדוע כדאי לבחור בלימודי הייטק?

ישראל היא מעצמת הייטק ויש בה חברות הייטק רבות שמגייסות עובדים בלי הפסקה. רבים חולמים להשתלב בתעשיית ההייטק ולהשתלב בחברות המובילות בתחום. לימודי הייטק הם למעשה כרטיס כניסה לתעשיית ההייטק ולחברות השונות.

יש שתי סיבות מרכזיות שגורמות לאנשים לבחור בלימודי הייטק-

  • משכורות גבוהות ותנאים מעולים-לאחר לימודי הייטק ניתן להנות מרמת שכר גבוהה ומתנאים מעולים מאחר שמקצועות התוכנה נחשבים למקצועות עם השכר הגבוה ביותר בשוק.
  • השתלבות במקצועות מבוקשים- מקצועות הייטק מקנים יציבות תעסוקתית עם ביקוש רב. על ידי לימודי הייטק ניתן להשתלב במגוון תפקידים מבוקשים במיוחד.

לימודי הייטק נחשבים ללימודים נפוצים מאוד מה שאומר שתוכלו לבחור בין מגוון רחב של אפשרויות, מסלולים שונים ואף מוסדות לימוד שונים. כך תוכלו להגיע לתחום שמתאים לכם ביותר בלי להתפשר.

מה תנאי הקבלה ללימודי הייטק?

קשה לענות באופן חד משמעי מה תנאי הקבלה ללימודי הייטק מאחר שמדובר בקורסים שונים, במגוון תחומים ובמגוון מוסדות לימודים.לימודי הייטק נחשבים ללימודים נפוצים מאוד מה שאומר שתוכלו לבחור בין מגוון רחב של אפשרויות, מסלולים שונים ואף מוסדות לימוד שונים קודם כל יש להבדיל בין לימודי הייטק במסגרת אקדמאית לבין לימודי תעודה. בדרך כלל תנאי הקבלה ללימודי הייטק אקדמאיים יהיו גבוהים יותר וקשים יותר מאשר תנאי הקבלה ללימודי הייטק בקורסים, כמובן בהתאם לרמת הקורס שבחרתם ולנושא הספציפי שבחרתם ללמוד.

ניתן לבחור בלימודי הייטק שמיועדים לאוכלוסיות עם ידע מקדים ועם רקע מסוים ולצד זה קורסים המיועדים לאנשי מקצוע חסרי ידע קודם בתחום. כמו כן הדרישות של המוסדות השונים יכולים להשתנות מעת לעת בהתאם לצרכים ולביקוש של השוק.

מסלולים שונים בלימודי הייטק

כפי שציינו קיימים מסלולים שונים שניתן לבחור ללימודי ההייטק. ריכזנו לכם מספר מסלולים בולטים במסגרת לימודי הייטק-

  1. תחום התכנות

תחום התכנות הוא אחד התחומים המבוקשים והפופולריים ולכן אנשים רבים בוחרים בו. על ידי לימודי תכנות הסטודנטים יוכלו להשתלב בתפקידים שונים כמפתחי תוכנה וכמתכנתים. מדובר בתחום מבוקש מאוד בעולם ההייטק ולכן לימודי תכנות מהווים כרטיס כניסה לחברות השונות. במסגרת לימודים אלה המשתתפים יכירו שפות קוד שונות כמו פייתון, שפת תכנות C#, JavaScript ועוד. הכשרה במקצועות התכנות כוללת היבטים עיוניים ופרויקטים מעשיים רבים לצבירת ניסיון בתחום. בתחום התכנות תלמדו מגוון נושאי לימוד כמו תכנות מערכות, אלגוריתמים, בסיסי נתונים, מבני נתונים ועוד.

  1. תחום ה-QA

QA הם ראשי תיבות של Quality Assurance, כלומר הבטחת איכות. תחום ה-QA הוא גם תחום מבוקש מאוד בתעשיית ההייטק והבוגרים של לימודים אלה יוכלו להשתלב בתפקידים של בודקי תוכנה ובודקי אוטומציה. במסגרת תפקיד זה בודקי התוכנה מקבלים את העבודה של המתכנתים השונים ומריצים בדיקות איכות מוגדרות מראש. בקורסים אלה יכשירו את המשתתפים להיות בודקי תוכנה ויקנו להם מיומנויות בסיס בתכנות. תחום ה-QA הוא אחד התחומים המבוקשים בתעשייה ולכן קורסים בתחום זה מהווים כרטיס כניסה לתעשיית ההייטק.

  1. בוטקאמפ תכנות

בוטקאמפ תכנות, ידוע גם בשם סיירת תכנות. מסלולים אלה הם מזורזים והם שמים דגש על הכשרה קצרה והשמה בשוק העבודה. מדובר במסלול המיועד להכשרת תפקידי פיתוח ודאטה. במקרים מסוימים מסלולים אלה הם יוזמה ממשלתית מטעם גורמים שונים שמיועדים לסייע לבוגרי תארים אקדמאיים שונים במקצועות ריאליים לרכוש ידע פרקטי שיעזור להם להשתלב בתפקידים מבוקשים בתעשיית ההייטק. חלק מההכשרות נערכות ללא תשלום בכפוף לתעסוקה בחברות המכשירות.

האם יש הגבלת גיל ללימודי הייטק?

התשובה היא לא. אנשים רבים שכבר למדו מקצוע ומעוניינים ללמוד הייטק על מנת להשתלב בתעשיית מפחדים שהם מבוגרים מדי לכך. אך למעשה, אין הגבלת גיל על לימודי הייטק. רוב הקורסים במסגרת לימודי הייטק מתאימים לבעלי גילאים שונים שמעוניינים להשתתף בקורסים ולהשתלב בעולם התוכנה והמחשבים. בדרך כלל רבים מהקורסים יהיו מעל גיל 30 ואפילו מעל גיל 40. למרות שקיימת תפיסה רחבה לפי עובדים מעל גיל מסוים לא יוכלו להשתלב בתעשיית ההייטק, הנתונים בשטח מראים שקיימים עובדים רבים בני 30 ו-40 שמשתלבים במגוון תפקידים בחברות ההייטק השונות.

מה אפשרויות התעסוקה לאחר לימודי הייטק?

אפשרויות התעסוקה לאחר לימודי הייטק הן רבות ומגוונות. בוגרים של המסלולים השונים של לימודי הייטק יוכלו להשתלב במגוון תפקידים בתעשיית ההייטק, בהתאם לקורס ולמסלול שלמדו. בין התפקידים השונים יהיו פיתוח פול סטאק, דאטה סיינס, מחקר ופיתוח, פיתוח Web, מקצועות ה-QA ועוד. יש לקחת בחשבון שקיימים מסלולים שונים בהם מסייעים לבוגרים בהשמה ובהכוונה למעסיקים ואף מסלולים בהם הבוגרים יוכלו להשתלב בחברות הייטק שונות בתמורה להתחייבות לחברה.

איפה כדאי ללמוד הייטק?

כפי שהבנו, לימודי הייטק הם לימודים מגוונים במגוון תחומים שונים. כך גם ניתן לבחור בין מגוון מוסדות לימוד שונים. אך כיצד נבחר את מוסד הלימוד הטוב ביותר? לשם כך יש לקחת בחשבון מספר שיקולים שונים.

  • קשרים- קיימים מוסדות לימוד המשתפים פעולה עם חברות הייטק. בדרך כלל הבוגרים של אותם מוסדות לימוד יקבלו עדיפות בקבלת עבודה בחברות אלה. לכן, בררו האם למוסד הלימודים יש קשרים עם אחת או יותר מחברות ההייטק השונות.
  • מקום מגורים- קיימים מוסדות לימודים רבים בכל הארץ, מהצפון ועד הדרום. ההמלצה היא לבחור במוסד לימודים שקרוב למקום המגורים שלכם. בחרו מקום שיהיה לכם קל להגיע ממנו ואליו הביתה ושלא תבזבזו זמן רב בדרכים.
  • שעות הלימוד- שיקול חשוב נוסף הוא מה שעות הלימוד. אם אתם מתכננים לשלב את הלימודים עם עבודה חשוב לבחור בשעות לימוד שיתאימו לכם. לדוגמא, אם אתם עובדים בבוקר בחרו במקום לימודים שניתן ללמוד בו בערב.
  • לימודים מקוונים- קיימים לימודי הייטק רבים שמועברים באופן מקוון. כאשר בוחרים בלימודי הייטק מגוונים ניתן להנות מגמישות רבה, במיוחד עם בוחרים בלימודים מקוונים המבוססים על שיעורים מוקלטים מראש.
  • תנאי הקבלה- כפי שציינו קיימים מוסדות לימוד רבים ובחלק מהם יכולים להיות תנאי קבלה גבוהים במיוחד. אם אתם לא מתאימים לאחד בגלל תנאי הקבלה בו תוכלו לברר על מוסד לימודים אחר אליו תוכלו להתאים. כמובן שתמיד ניתן לעשות מאמצים ולהתקבל למוסד היוקרתי ביותר, אך קחו בחשבון שלימודי הייטק בדרך כלל זהים ברוב מוסדות הלימוד ואם תהיו טובים במה שתעשו אתם תקבלו עבודה בלי קשר ליוקרתיות של המוסד בו למדתם.
המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!