לימודי האקינג

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

בשנים האחרונות הביקוש לאנשי מקצוע בתחום ההאקינג רק עולה וגובר. האקינג הוא למעשה אבטחת מידע חוקית שמצריכה מיומנויות וכישורים שונים. האקינג משמש על מנת להגן ולאתר פרצות בארגונים ובחברות שונים. על ידי לימודי האקינג ניתן לרכוש את המיומנויות והכלים הדרושים לכך. על לימודי האקינג נרחיב במאמר הבא. 

לימודי האקינג

למה צריך לימודי האקינג?

כפי שציינו הדרישה והביקוש לאנשי מקצוע בתחום ההאקינג רק עולה וגוברת. אך למה זה ככה? העולם של היום הוא עולם ממוחשב. גם מלחמות מתנהלות על ידי אמצעים טכנולוגיים ועל ידי מחשבים. במסגרת לוחמת מידע טכנולוגית יש אפשרויות רבות ומפחידות במיוחד המתרחשות במרחבים מוחשים ווירטואליים ברחבי האינטרנט. עיקר לוחמת המידע מתבססת על חדירה למערכות ממוחשבות של גופים שונים על מנת להשיג מידע, לחבל במערכות ועוד. ככל שהשנים עוברות יש יותר מתקפות של האקרים ושל ארגוני פשע שונים והארגונים השונים רוצים להתגונן מפני ההתקפות הללו. ההגנה הנדרשת צריכה להשתכלל בהתאם לתקפות והיא מתבצעת על ידי אנשי מקצוע בתחום ההאקינג.  

 

מהם לימודי האקינג?

הלימודים הם לימודים בהם תקבלו את הכלים השונים על מנת להיות אנשי מקצוע בתחום ההאקינג. קיימים קורסים רבים במגוון תחומים. קורסים אלה מצריכים הבנה רבה, ידע מעמיק ויכולות אנליטיות ומקצועיות רבות. לימודי האקינג נלמדים במגוון תחומים ומתחלקים לפי נושאי התמחות שונים.

במסגרת הלימודים הסטודנטים ירכשו ידע מעמיק בכל תחומי אבטחת המידע וההאקינג. בין התחומים יהיו היבטים עיוניים, מקצועיים ואתיים. במהלך הלימודים הסטודנטים ייחשפו לפעילויות שונות הכרוכות בעשייתם של ההאקרים. כמו כן הסטודנטים ייחשפו לכלים המשמשים לעבודה בתחום. 

משך הלימודים בלימודי האקינג הוא לא חד משמעי והוא משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. באופן כללי לימודי האקינג מתפרסים על פני 120 שעות לימוד בממוצע. 

קראו עוד: עולם אבטחת המידע וההאקינג

מה לומדים בלימודי האקינג?

תוכנית הלימודים של לימודי האקינג משתנה בין מוסד למוסד ובהתאם לקורס אותו תלמדו. הסטודנטים ירכשו הסמכה שתאפשר להם להשתלב בתחום ההאקינג ואבטחת המידע. 

תוכנית הלימודים של לימודי האקינג מקנה לסטודנטים ידע באבטחת מידע. הסטודנטים ילמדו על מערכות הפעלה ותקשורת וילמדו על יישומי אבטחה. במהלך לימודי האקינג הסטודנטים ייפגשו עם כלל כלי האבטחה הקיימים וילמדו את הדרכים להתגונן באופן יעיל ולבנות מערך אבטחה שמתאים לצרכים של הארגון. 

בלימודי האקינג יש נושאי לימוד שונים. נושאי הלימוד משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך בדרך כלל יכללו את הנושאים הבאים- 

 • חוקי האקינג
 • חומת אש
 • זיהוי האקרים
 • דואר זבל ברשת
 • דרכי התגוננות מפני חשיפות
 • טכניקות לניצול חשיפות

מה תנאי הקבלה ללימודי האקינג?

קשה לענות באופן חד משמעי מה תנאי הקבלה ללימודי האקינג מאחר שתנאי הקבלה משתנים בהתאם לקורס הספציפי, למסלולים השונים ולמוסד הלימודים. בדרך כלל על מנת להתקבל ללימודי האקינג יש צורך בידיעת השפה האנגלית באופן בסיסי. ברוב מוסדות הלימוד המועמדים לקורס יידרשו לעבור מבחן בו ייבחנו את הידע שלהם. כמו כן בדרך כלל המועמדים יצטרכו לעבור ראיון אישי על מנת להעריך התאמה לקורס.  

באופן כללי יש לקחת בחשבון שלימודי האקינג פונים למועמדים שמעוניינים לעסוק בתפקידי מומחי אבטחת מידע בארגונים שונים. 

אפשרויות תעסוקה לאחר לימודי האקינג

בתום האקינג, בוגרים שעמדו בדרישות של מוסד הלימודים יהיו זכאים לתעודת גמר. מי שיעבור גם את מבחן ההסמכה החיצוני יהיה זכאי לתעודת הסמכה בתחום CEH, כלומרCertified Ethical Hacker.

קודם כל יש לקחת בחשבון שלימודי האקינג יכולים להיות כרטיס הכניסה שלכם לעולם ההייטק. בוגרים של האקינג יכולים להשתלב בתעסוקה בתחום אבטחת מידע והאקינג בארגונים ובחברות שונות. כמו כן, בוגרים של לימודי האקינג יוכלו לעסוק בתפקיד CEH באופן עצמאי ולספק שירותי ייעוץ וביקורת בתחום. 

כמובן שלאחר הלימודים הבוגרים יוכלו לבחור להמשיך ולהרחיב את הידיעות שלהם בתכנים נוספים בתחום המחשוב. הבוגרים יוכלו לבחור להמשיך ללימודים אקדמאיים בתחום מדעי המחשב, מערכות מידע או הנדסת תוכנה או להמשיך ללמוד קורסים בתחומים נוספים שירחיבו את ההכשרה שלהם. 

איך נבחר מוסד ללימודי האקינג?

הלימודים מועברים במגוון רחב של מוסדות לימוד. על מנת לבחור את מוסד הלימוד המומלץ ללימודי האקינג יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים. 

קודם כל בררו האם יש למוסד הלימודים קשר עם חברת הייטק אחת או יותר. יש מוסדות לימוד שעובדים בשיתוף פעולה עם חברות הייטק שונות ולכן חברות אלה נותנות עדיפות לבוגרים של המוסד. 

בנוסף יש לקחת בחשבון את מקום המגורים שלכם ואת מיקום המוסד. קיימים מוסדות לימוד רבים מהצפון ועד הדרום. ההמלצה היא לבחור במוסד לימודים שנמצא קרוב יחסית לבית שלכם ולא תידרשו לנסוע זמן רב בהלוך ובחזור. נסיעה יכולה לקחת זמן רב שיכול להיות מנוצל ללימודים ואפילו למנוחה לכן קחו זאת בחשבון. 

כמו כן יש לקחת בחשבון את שעות הלימוד במוסד. האם אתם עובדים בבוקר? האם יש לכם התחייבויות בערב? נסו לחשוב האם אתם מעדיפים ללמוד בשעות הבוקר או בשעות הערב. יש מוסדות שמציעים את שתי האפשרויות ויש מוסדות שמציעים רק אחד מהשניים ולכן יש לקחת זאת בחשבון. אם אתם עובדים בבוקר ולא תוכלו ללמוד בבוקר אתם צריכים לחפש מוסד לימודים שמציע לימודי ערב. 

כמו כן נסו לחשוב האם אתם מעדיפים לימודים פרונטליים או לימודים מקוונים. אם אתם מעדיפים לימודים מקוונים חפשו מוסד שמציע זאת ולהפך. 

לבסוף יש לקחת בחשבון את תנאי הקבלה. מוסדות הלימוד היוקרתיים יותר בדרך כלל כוללים תנאי קבלה קשים יותר. ברוב המקרים הלימודים ברוב מוסדות הלימוד יהיו זהים ולכן אם אתם לא עומדים בתנאי הקבלה של מוסד אחד תוכלו להתקבל לאחר, גם אם הוא פחות יוקרתי. חשוב לזכור- אם אתם טובים במה שתעשו אתם תקבלו עבודה בלי קשר ליוקרתיות של המוסד בו למדתם. 

רוצים להיכנס לעולם אבטחת המידע וההאקינג? המאמר הבא הוא בשבילכם. ככל שהשנים עוברות יש יותר ויותר ביקוש לאנשי מקצוע בעולם אבטחת המידע וההאקינג. עולם לזה מצריך מיומנויות וכישורים שונים שניתן לרכוש בלימודים מתאימים. על עולם אבטחת המידע וההאקינג נרחיב במאמר הבא. 

מהו עולם אבטחת המידע וההאקינג?

עולם אבטחת המידע וההאקינג הוא עולם רחב שתפקידו להגן מפני מתקפות במרחבים וירטואליים שונים. העולם של היום מתנהל באופן ממוחשב. בעקבות כך גם המלחמות של היום מתנהלות על ידי מחשבים ואמצעים טכנולוגיים שונים. במסגרת לוחמה זו פותחו אפשרויות רבות ומפחידות שלא מפסיקות להשתכלל ולהשתדרג. עיקר הלוחמה מתבססת על פריצות וחדירות למערכות ממוחשבות של גופים וחברות שונות. על ידי החדירה ניתן להשיג מידע, לחבל במערכות השונות ועוד. 

עם השנים המתקפות הללו יותר ממשיות ויותר נפוצות והארגונים השונים מחפשים אנשי מקצוע מעולם אבטחת המידע וההאקינג שיוכלו לסייע בהגנה מפני תקיפות אלה. ההגנה הנדרשת צריכה להשתכלל בהתאם להתקפות והיא דורשת כלים שונים ומיומנויות שונות.   

מה אפשרויות התעסוקה בעולם אבטחת המידע וההאקינג?

עולם אבטחת המידע וההאקינג הוא עולם רחב מאוד עם אפשרויות תעסוקה רבות במיוחד. ככל שעוברות השנים הביקוש לאנשי מקצוע בעולם אבטחת המידע וההאקינג רק עולה וגובר. הסיבה לכך היא שחלה עלייה בהיקף התקיפות הקיברנטיות בארץ ובעולם. תקיפות אלה מביאות לפגיעות משמעותיות בבתי עסק רבים ובארגונים גדולים רבים. 

אפשרויות התעסוקה בעולם אבטחת המידע וההאקינג כוללות תפקידים כמו מיישמים, מגנים, אנליסטים, עובדי בדיקות חדירות, יועצי אבטחת מידע ועוד. כמו כן ניתן להשתלב בתור אנליסט במרכז SOC, יועץ בתחום אבטחת המידע, Penetration tester ועוד תפקידים רבים ומגוונים. 

על מנת להיכנס לעולם אבטחת המידע וההאקינג ולהנות מאפשרויות התעסוקה השונות יש ללמוד קורס מתאים. לימודי אבטחת מידע והאקינג יכולים להיות כרטיס הכניסה שלכם לעולם ההייטק. בוגרים של לימודים אלה יוכלו להשתלב בתפקידים שונים בעולם אבטחת המידע וההאקינג בארגונים ובחברות שונות. כמו כן, הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי CEH באופן עצמאי ולספק שירותי ייעוץ וביקורת בתחום. 

לימודים בעולם אבטחת המידע וההאקינג

לימודים בעולם אבטחת המידע וההאקינג הם לימודים מגוונים בהם ניתן לקבל את כל הכלים הנדרשים לעבודה בתחום זה. קיימים קורסים רבים ומגוון מסלולים שונים. קורסים אלה מצריכים הבנה רבה, ידע מעמיק ויכולות אנליטיות ומקצועיות רבות. לימודים בעולם אבטחת המידע וההאקינג נלמדים במגוון תחומים ומתחלקים לפי נושאי התמחות שונים.

במסגרת לימודים אלה הסטודנטים ירכשו ידע מעמיק במגוון תחומים בעולם אבטחת המידע וההאקינג בהיבטים עיוניים, מקצועיים ואתיים. הסטודנטים ייחשפו לפעילויות שונות הכרוכות בעשייתם של ההאקרים ולכלים המשמשים לעבודה בתחום. 

משך הלימודים בלימודי האקינג הוא לא חד משמעי והוא משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. באופן כללי לימודי האקינג מתפרסים על פני 120 שעות לימוד בממוצע. 

מה לומדים?

כפי שציינו עולם אבטחת המידע וההאקינג הוא עולם רחב ולכן קיימים קורסים שונים ומסלולים שונים המתאימים לתחום. מהסיבה הזו קשה לענות באופן חד משמעי מה לומדים בקורס מאחר שהנושאים משתנים בין מוסד למוסד ובהתאם לקורס אותו תלמדו. הסטודנטים ירכשו הסמכה שתאפשר להם להשתלב בעולם אבטחת המידע וההאקינג. 

תוכנית הלימודים של אבטחת מידע והאקינג מקנה לסטודנטים ידע מתאים לעבודה בתחום. הסטודנטים ילמדו על מערכות הפעלה ותקשורת וילמדו על יישומי אבטחה, ייפגשו עם כלל כלי האבטחה הקיימים וילמדו את הדרכים להתגונן באופן יעיל ולבנות מערך אבטחה שמתאים לצרכים של הארגון. 

בלימודי אבטחת המידע וההאקינג יש נושאי לימוד שונים. נושאי הלימוד משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך בדרך כלל יכללו את הנושאים הבאים- 

 • חוקי האקינג
 • חומת אש
 • זיהוי האקרים
 • דואר זבל ברשת
 • דרכי התגוננות מפני חשיפות
 • טכניקות לניצול חשיפות

מה תנאי הקבלה?

כמו שקשה לענות באופן חד משמעי מה לומדים כך קשה לענות באופן חד משמעי מה תנאי הקבלה. תנאי הקבלה משתנים גם הם בהתאם למסלול הנבחר ולמוסד הלימודים בו תבחרו ללמוד. בדרך כלל על מנת להתקבל ללימודים באבטחת מידע והאקינג יש צורך בידיעת השפה האנגלית באופן בסיסי. ברוב מוסדות הלימוד המועמדים לקורס יידרשו לעבור מבחן בו ייבחנו את הידע שלהם. כמו כן בדרך כלל המועמדים יצטרכו לעבור ראיון אישי על מנת להעריך התאמה לקורס.  

באופן כללי יש לקחת בחשבון שלימודים אלה פונים למועמדים שמעוניינים לעסוק בתפקידים מעולם אבטחת המידע וההאקינג בארגונים שונים. 

איפה לומדים?

אז הבנו שקיימים מוסדות לימודים שונים בהם ניתן ללמוד ולהתמקצע בעולם אבטחת המידע וההאקינג. אך כיצד נבחר את מוסד הלימודים המומלץ ללימודים? לשם כך יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים- 

 • קשרים- מומלץ לברר אם למוסד הלימודים יש קשר עם חברת הייטק אחת או יותר. קיימים מוסדות לימוד שונים שעובדים בשיתוף פעולה עם חברות הייטק שונות. הבוגרים של מוסדות אלה יקבלו עדיפות לעבודה בחברות אלה. 
 • מקום המגורים שלכם- בחרו במוסד לימוד שקרוב למקום המגורים שלכם. קיימים מוסדות לימוד רבים מהצפון ועד הדרום ומומלץ לבחור במוסד הקרוב אליכם ביותר, אלא אם אתם מעוניינים לעבור דירה. 
 • שעות הלימוד במוסד- נסו לחשוב האם אתם מעדיפים ללמוד בשעות הבוקר או בשעות הערב. יש מוסדות שמציעים את שתי האפשרויות ויש מוסדות שמציעים רק אחד מהשניים ולכן יש לקחת זאת בחשבון. אם אתם עובדים בבוקר ולא תוכלו ללמוד בבוקר אתם צריכים לחפש מוסד לימודים שמציע לימודי ערב. 
 • סוג הלימודים- האם אתם מעדיפים לימודים פרונטליים או לימודים מקוונים. אם אתם מעדיפים לימודים מקוונים חפשו מוסד שמציע זאת ולהפך. 
 • תנאי הקבלה- מוסדות הלימוד היוקרתיים יותר בדרך כלל כוללים תנאי קבלה קשים יותר. חשוב לזכור- אם אתם טובים במה שתעשו אתם תקבלו עבודה בלי קשר ליוקרתיות של המוסד בו למדתם. 
המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!