הסבת מקצוע

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

הסבת מקצוע היא מצב בו אדם מחליט לשנות את הקריירה שלו ולעבור למקצוע אחר. בשנים האחרונות החלה תופעה בה אנשים רבים מחליטים להחליף את העבודה שלהם ולבצע הסבת מקצוע. הסיבות לביצוע הסבת מקצוע הן מגוונות ומשתנות בין כל אחד ואחד, אך אצל הרוב נשמעים הסברים של מיצוי, איבוד עניין במקצוע הנוכחי ורצון להתקדם למקום אחר. ישנם מקרים בהם הסבת מקצוע קשורה למשברים בחיים אך לא מדובר במשהו חד משמעי ופעמים רבות אין לכך קשר למשבר בחיים המקצועיים או האישיים. על הסבת מקצוע נרחיב במאמר הבא.

הסבת מקצוע – לאיזה מקצוע?

כאשר רוצים לבצע הסבת מקצוע צריך לחשוב לאיזה מקצוע לעבור. על מנת לבחור את המקצוע אליו כדאי לעבור יש להשקיע זמן מחשבה רב. הסבת מקצוע כוללת בתוכה השלכות רבות מבחינת כלכלית ואישית. על מנת להחליט לאיזה מקצוע יש לבצע הסבת מקצוע יש שני פרמטרים מרכזיים שיש לקחת בחשבון-

  • מי אתם – עליכם להעריך באופן אובייקטיבי ככל הניתן מי אתם, מה המיומנויות שיש לכם, מה האופי שלכם, מה תחומי העניין שלכם, מה רמת ההשכלה שלכם וכדומה. בהתאם לכך, נסו לחשוב מה עושה לכם טוב, לאיזה תחום אתם מתחברים, מה מעניק לכם סיפוק והנאה, מה אתם אוהבים לעשות, מה אתם לא אוהבים לעשות, לאיזה תחום אתם לא מתחברים וכן הלאה. בהתאם לכך נסו להגיע להחלטה הטובה ביותר.
  • נתוני המקצוע – כאן קחו בחשבון פרמטרים כמו שעות העבודה, מרחק מהבית, נסיעות, תנאים המוצעים לכם, שכר וכדומה. הסבת המקצוע והתנאים הכלולים בה צריכה להתאים למצב בו אתם נמצאים. אם אתם מתעניינים בתפקיד שיצריך מכם להיות במוכנות עבודה עד שעות מאוחרות אבל יש לכם ילדים קטנים, ייתכן שמדובר בהחלטה לא כל כך נכונה.

הסבת מקצוע – למי זה מתאים?

אנשים רבים בוחרים לבצע הסבת מקצוע מסיבות שונות כאשר המרכזית בהן היא תחושת מיצוי במקצוע הנוכחי והרצון להתקדםכאשר רוצים לבצע הסבת מקצוע צריך לחשוב לאיזה מקצוע לעבור. על מנת לבחור את המקצוע אליו כדאי לעבור יש להשקיע זמן מחשבה רב. למקצועות אחרים. הסבת מקצוע יכולה להתאים למגוון רחב של אנשים כל עוד יש להם את הרצון לכך. גם עצמאים וגם שכירים ממגוון תחומים יוכלו לבצע הסבת מקצוע אם יבחרו בכך.

על מנת לבצע הסבת מקצוע, בדרך כלל יהיה צורך בלימודים, בהתאם לתחום אותו אתם מעוניינים ללמוד. במידה שכבר יש לכם את מרבית הידע הנדרש ייתכן שתצטרכו רק קורס ספציפי להרחבת ההסמכה. על ידי כך אנשים ממגוון תחומים יוכלו למצוא מסלולים ייעודיים המתאימים  לעובדים בענפים מסוימים. לדוגמא, עובדים מעולים השיווק שמעוניינים לבצע הסבת מקצוע להייטק במגוון מסלולים והכשרות.

יש לקחת בחשבון, שחלק מהמסלולים המאפשרים הסבת מקצוע כוללים תנאי קבלה ספציפיים ומיועדים לבוגרי תארים מסוימים. עם זאת, ניתן לבחור קורסים רבים שלא מצריכים ידע או ניסיון קודם בתחום ומאפשרים הסבת מקצוע גם לאנשים שלא קשורים לתחום. על ידי קורסים אלה ניתן לרכוש ידע מעמיק ולפתח מיומנויות מקצועיות שיובילו להשתלבות בעבודות השונות בתחום.

הסבת מקצוע – האם יש הגבלת גיל?

אנשים רבים חיים עם התחושה שאם הם הגיעו לגיל מסוים בעבודה מסוימת ההחלטה הנכונה ביותר היא להישאר באותה עבודה ולאכיום, רבים ממי שמעוניינים לבצע הסבת מקצוע מעוניינים להיכנס לתעשיית ההייטק. לבצע הסבת מקצוע. אך כאשר נשארים בעבודה שלא אוהבים ומרגישים בה תחושה מיצוי זה יכול להפוך את השנים הבאות של חייכם לאומללות. לכן, גם אם מרגיש לכם קשה או בלתי אפשרי לבצע הסבת מקצוע בגיל מסוים זה לא נכון.

כמו כן קיימת תפיסה רחבה בקרב אנשים רבים לפיה עובדים מעל גיל מסוים יתקשו למצוא עבודה ולהשתלב בשוק העבודה מחדש. לכן, אחת השאלות הנפוצות במסגרת הסבת מקצוע היא האם יש הגבלת גיל. ובכן התשובה היא לא. ברוב המקרים לא תהיה הגבלת גיל על השתתפות במסלולים השונים להסבת מקצוע. רוב הקורסים מתאימים לכל הגילאים שמעוניינים לבצע הסבת מקצוע בתחומים שונים. בדרך כלל רבים ממשתפי הקורסים יהיו בין גיל 30 ל-40 ובמקרים רבים אף מעל לגיל 40.

הסבת מקצוע – להייטק

כיום, רבים ממי שמעוניינים לבצע הסבת מקצוע מעוניינים להיכנס לתעשיית ההייטק. תעשיית ההייטק נחשבת לאחת מהתעשיות המבוקשות ביותר בשוק ולכן רבים מנסים להשתלב בתעשייה זו ולוקחים קורסים שונים שיעזרו להם בכך. יש שתי סיבות מרכזיות שמובילות אנשים רבים להשתלב בתעשיית ההייטק-

  • משכורות גבוהות יותר- הסיבה הראשונה שאנשים רבים בוחרים בהסבת מקצוע להייטק על מנת להנות מרמת שכר גבוהה יותר. מקצועות התוכנה בהייטק נחשבים למקצועות עם שכר גבוה במיוחד ולכן רבים פונים לתחום התוכנה.
  • השתלבות במקצועות מבוקשים- הסיבה השנייה שאנשים בוחרים בהסבת מקצוע להייטק היא השאיפה להשתלב במקצועות מבוקשים. מקצועות ההייטק הם מקצועות מבוקשים ולכן הם מקנים יציבות תעסוקתית. על ידי הסבה להייטק ניתן להשתלב במגוון תפקידים מבוקשים במיוחד.

כאשר בוחרים בהסבת מקצוע להייטק נפתחות אפשרויות תעסוקה רבות וניתן להשתלב במגוון רחב של תפקידים בתחומים שונים. על מנת לבצע הסבת מקצוע להייטק יש צורך בלימודים מתאימים. לשם כך יש מגוון קורסים במגוון תחומים.

הסבת מקצוע – מסלולי הסבה להייטק

כפי שציינו, רבים ממי שמבצעים הסבת מקצוע מחפשים להיכנס לתעשיית ההייטק. לכן, רבים מהמסלולים ומהקורסים השונים קשורים לעולם זה. ריכזנו לכם מספר מסלולים בולטים במסגרת הסבת מקצוע להייטק-

  1. תחום התכנות

תחום התכנות הוא אחד התחומים המבוקשים והפופולריים ביותר בתעשיית ההייטק. לכן, רבים ממי שמבצעים הסבת מקצוע להייטק בוחרים להשתלב בתחום זה. הסבת מקצוע לתכנות מתאימה לכל מי שרוצה להשתלב בתפקידים של מתכנתים או מפתחי תוכנה. במסגרת קורסי תכנות, המשתתפים ילמדו על שפות קוד רלוונטיות כמו פייתון, ג'אבה, שפת תכנות C ועוד. במסגרת קורסי תכנות המשתתפים ילמדו תכנים עיוניים ויאלצו להגיש פרויקטים מעשיים. כך יוכלו לצבור ניסיון מעשי בתחום ואף לבנות תיק עבודות שיעזור להשתלבות בעבודה בהמשך. בתחום התכנות תלמדו מגוון נושאי לימוד כמו תכנות מערכות, אלגוריתמים, בסיסי נתונים, מבני נתונים ועוד.

  1. תחום ה-QA

QA הם ראשי תיבות של Quality Assurance, כלומר הבטחת איכות. תחום זה הוא תחום של בודקי תוכנה והוא נחשב לתחום מבוקש מאוד במגוון חברות ההייטק השונות. במסגרת התפקיד, בודקי תוכנה מקבלים תוכנות ומוצרים של המתכנתים בשלבים שונים של הייצור ומריצים בדיקות איכות מוגדרות מראש על מנת להעריך את תקינות המוצר. בקורסים אלה המשתתפים יקבלו את הכלים הנדרשים על מנת להיות בודקי תוכנה. מאחר שתחום ה-QA הוא אחד התחומים המבוקשים הסבת מקצוע לתחום זה מהווה כרטיס כניסה לתעשיית ההייטק.

  1. בוטקאמפ תכנות

בוטקאמפ תכנות, ידוע גם בשם סיירת תכנות. מדובר במסלולים בהם הדגש הוא על הכשרה קצרה והשמה בשוק העבודה. כלומר, מעין קורסים מזורזים המיועדים להכשרה לתפקידי פיתוח ודאטה. במקרים מסוימים קיימים מסלולים ביוזמה ממשלתית מטעם גורמים שונים כמו הרשות לחדשנות. מסלולים אלה מיועדים לסייע לבוגרי תארים אקדמאיים שונים במקצועות ריאליים לרכוש ידע פרקטי שיעזור להם להשתלב בתפקידים מבוקשים בתעשיית ההייטק. חלק מהכשרות אלה נערכות ללא תשלום בכפוף לתעסוקה בחברות המכשירות.

  1. מסלולים ללא עלות

קיימים מסלולים שונים המציעים הסבת מקצוע להייטק ללא עלות. מסלולים אלה מוצעים על ידי חברות הייטק שונות שמציעות הכשרה חינם בתמורה להשתלבות בתפקידים באותה חברה עם התחייבות מסוימת.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!