הסבה לתוכנה

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

תחום התוכנה הוא אחד התחומים המבוקשים ביותר בהייטק והוא נחשב למקצוע עם השכר הגבוה ביותר. הסיבה לכך היא שכל תוכנה בה אנו משתמשים מתבססת על עבודת תכנות מורכבת וייחודית. מהסיבה הזו הביקוש למתכנתים הוא גבוה מאוד ובכל חברות ההייטק יש מתכנת אחד לפחות. על הסבה לתוכנה נרחיב במאמר הבא.

מדוע לבצע הסבה לתוכנה?

כפי שציינו, כל תוכנה בה אנו משתמשים, כל חומרה שמתקשרת עם המחשב שלנו, כל אפליקציה בטלפון הסלולרי שלנו נשענות על עבודת תכנות מורכבת. עבודת התכנות מכילה אפשרויות מגוונות וההתפתחות הטכנולוגית הבלתי פוסקת מובילה לעלייה חדה בביקוש למתכנתים. בעקבות הביקוש הרב והשכר האטרקטיבי שכולל המקצוע, רבים מעוניינים לבצע הסבה לתוכנה. גם אנשים מתחומים אחרים, כמו לדוגמא ענף החינוך או ענף הפיננסים מחפשים לבצע הסבה לתוכנה.

מהי הסבה לתוכנה?

הסבה לתוכנה מתאימה למי שמעוניינים להשתלב בתפקידים שונים כמפתחי תוכנה וכמתכנתים. על מנת לבצע הסבה לתוכנה ניתן לבחורהסבה לתוכנה במסגרת קורסים אלה כוללת היבטים עיוניים ולצד זה פרויקטים מעשיים רבים המאפשרים לצבור ניסיון בתחום מגוון קורסים שונים. במסגרת קורסים אלה המשתתפים יכירו שפות קוד שונות כמו פייתון, שפת תכנות C#, JavaScript ועוד. הסבה לתוכנה במסגרת קורסים אלה כוללת היבטים עיוניים ולצד זה פרויקטים מעשיים רבים המאפשרים לצבור ניסיון בתחום. במסלולי הסבה לתוכנה המשתתפים ילמדו מגוון נושאי לימוד כמו תכנות מערכות, אלגוריתמים, בסיסי נתונים, מבני נתונים ועוד.

למי מתאים לבצע הסבה לתוכנה?

הסבה לתוכנה יכולה להתאים למגוון רחב של אנשים ממגוון תחומים, בהם בוגרי תארים בתחומי המדעים, הנדסאים, מהנדסי חשמל ואף בוגרי כלכלה או מנהל עסקים.

הסבה לתוכנה מתאפשרת על ידי מגוון רחב של קורסים. חלק מהמסלולים ומהקורסים המאפשרים הסבה לתוכנה מיועדים לבוגרי תארים מסוימים כמו מדעי המחשב או הנדסה. עם זאת, קיימים קורסים רבים שלא מצריכים ידע קודם או ניסיון בתחום ומאפשרים לרכוש ידע מעמיק ולפתח מיומנויות מקצועיות שיאפשרו לבוגרים להשתלב בחברות שונות.

מה תנאי הקבלה להסבה לתוכנה?

תנאי הקבלה לקורסי הסבה לתוכנה הם לא חד משמעיים. הסיבה לכך היא שתנאי הקבלה משתנים בהתאם לגורמים כמו הקורס הספציפי שתבחרו, מוסד הלימודים בו תלמדו ועוד. ברוב מוסדות הלימודים תנאי הקבלה יכללו היכרות עם אנגלית טכנית ותפעול מחשבים. יש לקחת בחשבון שבחלק ממוסדות הלימוד יהיה צורך לבצע מבחני מיון על מנת לבחון את רמת הידע הנדרשת לעמידה ביעדי הקורס. כמו כן פעמים רבות המועמדים יעברו ראיון אישי להערכת ההתאמה שלהם לקורס.

קורסי הסבה לתוכנה מתחלקים למגוון קורסים עם התמקדויות שונות. כאשר אתם בוחרים את הקורס הספציפי ואת מוסד הלימודים בו הוא נלמד חשוב לבדוק מהם תנאי הקבלה והאם יש צורך בידע קודם. כמו כן בררו האם יש קורס בסיסי וקורס מתקדם ומה תנאי הקבלה לכל אחד מהשניים.

הסבה לתוכנה באיזו שפה?

במידה שאתם מעוניינים לבצע הסבה לתוכנה, אחת השאלות המרכזיות שעליכם לחשוב עליהן היא איזו שפת תכנות ללמוד. קיימות רבות כאשר המרכזיות שבהן הן NET, C Sharp ופייתון. לכן, לפני שאתם פונים למסלולי הסבה לתוכנה נסו לחשוב באיזו שפת תכנות אתם מעוניינים להתמקצע ובחרו קורס בהתאם. חשוב לבדוק האם הקורס עליו אתם מבררים מתמקד בשפת תכנות מסוימת או האם הוא מרחיב למספר שפות תכנות.

אם אתם רוצים להיות בטוחים שהקורס הספציפי מתאים לכם חשוב מאוד לעבור לעומק על תוכנית הלימודים. כך תוכלו לוודא אם התכנים של הקורס מתאימים לציפיות שלכם, לציפיות של השוק והאם תוכלו להשתלב לאחר הקורס בשוק העבודה.

מה לומדים במסלולי הסבה לתוכנה?

במהלך מסלולי הסבה לתוכנה תרכשו ידע וארגז כלים הנדרש לצורך תכנון ופיתוח מערכות תוכנה מורכבות. במסגרת הקורסים השונים תקבלו הכשרה מתאימה ותלמדו על יישומי אינטרנט מורכבים על ידי שימוש בתוכנות שונות.

בדרך כלל בתחילת הקורס הדגש יהיה על יסודות התכנות. בהמשך הקורס הדגש יהיה על טכנולוגיות מתקדמות בפיתוח אפליקציות Windows גרפיות. בנוסף תלמדו לפתח אתרי Web בטכנולוגיות מתקדמות שונות. במסגרת הקורס תלמדו גם על נושאי ארכיטקטורה ותכנות מתקדמים שונים.

בין נושאי הלימוד במסלולי הסבה לתוכנה יהיו תכנות מערכות, שפת הפיתוח C, מערכות הפעלה, אלגוריתמים, בסיסי נתונים, שיטות בהנדסת תוכנה, מבני נתונים ועוד.

איפה לומדים הסבה לתוכנה?

מסלולי הסבה להייטק הם מסלולים שמועברים במגוון מוסדות לימודים. כך אתם יכולים לבחור את מוסד הלימודים שמתאים לכם ביותר בהתאם לפרמטרים שונים כמו קרבה לבית, קשרים לחברות הייטק, שעות הלימוד ותנאי הקבלה.

  • קרבה לבית- קיימים מוסדות לימוד מהצפון ועד הדרום. ההמלצה היא לבחור מוסד לימודים שקרוב למקום המגורים שלכם על מנת שלא תבזבזו זמן חשוב על נסיעות.
  • קשרים לחברות הייטק- קודם כל יש לברר האם למוסד הלימודים יש קשר עם אחת או יותר מחברות ההייטק. במקרים רבים יש שיתופי פעולה בין חברות למוסדות לימוד והבוגרים של אותו מוסד לימוד יקבלו עדיפות בקבלת עבודה בחברות אלה.
  • שעות הלימוד- לא בכל מוסדות הלימוד ניתן ללמוד גם בשעות הערב וגם בשעות הבוקר ולכן יש לקחת זאת בחשבון, במיוחד אם אתם מעוניינים לשלב עם הלימודים דברים נוספים. לכן, חשבו האם אתם מעדיפים ללמוד בשעות הבוקר או בשעות הערב. לדוגמא, אם אתם עובדים בבוקר ומעוניינים לשלב את הלימודים עם העבודה אתם צריכים לחפש מוסד לימודים שמציע לימודי ערב. כמו כן, אם אתם מחפשים גמישות נסו לחשוב אם אתם מעדיפים לימודים פרונטליים או לימודים מקוונים. אם אתם מעדיפים לימודים מקוונים חפשו מוסד שמציע זאת ולהפך.
  • תנאי הקבלה- הפרמטר האחרון שיש לקחת בחשבון בבחירת מוסד לימודים הוא תנאי הקבלה למוסד. מוסדות הלימוד היוקרתיים יותר בדרך כלל כוללים תנאי קבלה קשים יותר. חשוב לזכור- אם אתם טובים במה שתעשו אתם תקבלו עבודה בלי קשר ליוקרתיות של המוסד בו למדתם.
המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!