הסבה להייטק

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

הסבה להייטקענף ההייטק הוא אחד הענפים המבוקשים ביותר בשוק העבודה של היום. אנשים רבים מעוניינים לעבוד במקצועות ההייטק, להרחיב משכורות מצוינות ולהנות מתנאים מעולים. אך כיצד ניתן לבצע הסבה להייטק? המאמר הבא הוא בשבילכם. 

 

מדוע לבצע הסבה להייטק?

ענף ההייטק נחשב לאחד מענפי התעסוקה המבוקשים ביותר בשוק. אנשים רבים ממגוון תחומים מעוניינים לבצע הסבה להייטק על מנת להשתלב בתעשייה זו. יש סיבות רבות לביצוע הסבה להייטק, כאשר שתי המרכזיות ביניהן-

  • משכורות גבוהות יותר- על ידי הסבה להייטק ניתן להנות מרמת שכר גבוהה יותר מאחר שמקצועות התוכנה נחשבים למקצועות עם השכר הגבוה ביותר בשוק. 
  • השתלבות במקצועות מבוקשים- מקצועות ההייטק מקנים יציבות תעסוקתית עם ביקוש רב. על ידי הסבה להייטק ניתן להשתלב במגוון תפקידים מבוקשים במיוחד. 

על ידי הסבה להייטק ניתן להשתלב במגוון רחב של תפקידים במגוון תחומים. על מנת לבצע הסבה להייטק בדרך כלל יהיה צורך בלימודי תעודה. קיימים קורסים שונים במגוון תחומים שיכולים לשמש אתכם בהסבה להייטק ובשילוב בתעשיית ההייטק. 

למי מתאים לבצע הסבה להייטק? 

הסבה להייטק יכולה להתאים למגוון רחב של אנשים ממגוון תחומים, כל עוד יש להם את הרצון לכך. גם עצמאים וגם שכירים ממגוון תחומים יוכלו לבצע הסבה להייטק. 

הסבה להייטק מתאפשרת על ידי מגוון רחב של קורסים ובתחומים שונים. כך מגוון אנשים יוכלו למצוא מסלולים ייעודיים המתאימים לעובדים בענפים מסוימים. לדוגמא, עובדים מעולם הפיננסים והכספים, או עובדים מעולם השיווק יוכלו לבצע הסבה להייטק במגוון רחב של מסלולים והכשרות. חלק מהמסלולים ומהקורסים המאפשרים הסבה להייטק מיועדים לבוגרי תארים מסוימים כמו מעדי המחשב או הנדסה. עם זאת, קיימים קורסים רבים שלא מצריכים ידע קודם או ניסיון בתחום ומאפשרים לרכוש ידע מעמיק ולפתח מיומנויות מקצועיות שיאפשרו לבוגרים להשתלב בחברות שונות.  

 

סוגי מסלולים להסבה להייטק

כפי שציינו, הסבה להייטק מתאפשרת על ידי מגוון רחב של קורסים במגוון תחומים. ריכזנו לכם מספר מסלולים בולטים במסגרת הסבה להייטק- 

  • תחום התכנות

אחד התחומים הבולטים ביותר אליו פונים אנשים שמעוניינים בהסבה להייטק הוא תחום התוכנה. הסבה לתכנות מתאימה למי שמעוניינים להשתלב בתפקידים שונים כמפתחי תוכנה ומתכנתים. במסגרת קורסים אלה המשתתפים יכירו שפות קוד שונות כמו פייתון, שפת תכנות C#, JavaScript ועוד. הכשרה במקצועות התכנות כוללת היבטים עיוניים ופרויקטים מעשיים רבים לצבירת ניסיון בתחום. בתחום התכנות תלמדו מגוון נושאי לימוד כמו תכנות מערכות, אלגוריתמים, בסיסי נתונים, מבני נתונים ועוד.

  • תחום ה-QA

QA הם ראשי תיבות של Quality Assurance, כלומר הבטחת איכות. מדובר בתחום של בודקי תוכנה ובודקי אוטומציה. במסגרת תפקיד זה בודקי התוכנה מקבלים את העבודה של המתכנתים השונים ומריצים בדיקות איכות מוגדרות מראש. בקורסים אלה יכשירו את המשתתפים להיות בודקי תוכנה ויקנו להם מיומנויות בסיס בתכנות. תחום ה-QA הוא אחד התחומים המבוקשים בתעשייה ולכן קורסים בתחום זה מהווים כרטיס כניסה לתעשיית ההייטק. 

  • בוטקאמפ תכנות

בוטקאמפ תכנות, ידוע גם בשם סיירת תכנות. מדובר במסלול המיועד להכשרת לתפקידי פיתוח ודאטה. במקרים מסוימים מסלולים אלה הם יוזמה ממשלתית מטעם גורמים שונים. מסלולים אלה מיועדים לסייע לבוגרי תארים אקדמאיים שונים במקצועות ריאליים לרכוש ידע פרקטי שיעזור להם להשתלב בתפקידים מבוקשים בתעשיית ההייטק. בסיירת הייטק הדגש הוא על הכשרה קצרה והשמה בשוק העבודה. חלק מהכשרות אלה נערכות ללא תשלום בכפוף לתעסוקה בחברות המכשירות. 

  • מסלולים ללא עלות

קיימים מסלולים שונים המציעים הסבה להייטק ללא עלות. מסלולים אלה מוצעים על ידי חברות הייטק שונות שמציעות הכשרה חינם בתמורה להשתלבות בתפקידים באותה חברה למשך מספר שנים. 

 

האם יש הגבלת גיל להסבה להייטק?

קיימת תפיסה רחבה לפי עובדים מעל גיל מסוים לא יכולים להשתלב בתעשיית ההייטק. לכן, אחת השאלות הנפוצות ביותר במסגרת אנשים שמחפשים הסבה להייטק היא האם יש הגבלת גיל. בדרך כלל לא תהיה הגבלת גיל על השתתפות בקורסי הסבה להייטק. רוב הקורסים מתאימים לכל הגילאים שמעוניינים לבצע הסבה להייטק ולהשתלב בעולם התוכנה והמחשבים. בדרך כלל רבים מהמשתתפים בקורסים יהיו מעל גיל 30. למרות התפיסה שעובדים מעל גיל מסוים לא יוכלו להשתלב בתעשייה, כיום עובדים רבים בגילאי 3- ו-40 משתלבים במגוון תפקידים בחברות הייטק שונות.

 

מה מתכונת הלימודים בהסבה להייטק?

קשה לענות באופן חד משמעי מה מתכונת הלימודים בהסבה להייטק מאחר שמדובר בקורסים שונים ותחומים שונים. לכן, מתכונת הלימודים משתנה בין הקורסים השונים. ברוב המקרים הדגש במסלולי הסבה להייטק יהיה על הכשרה קצרה יחסית שאורכת בין מספר חודשים לשנה, בהתאם לקורס ולרמת החומר הנלמד בו. על ידי הכשרה קצרה העובדים יוכלו להשתלב באופן מהיר בשוק העבודה. 

במסגרת הקורסים השונים, המשתתפים ילמדו גם באופן עיוני וגם יגישו תרגילים ופרויקטים מעשיים. הפרויקטים המעשיים ידמו את העבודה בתעשייה ויעזרו למשתתפים להבין מה תכלול העבודה בתחום. במהלך הקורסים המשתתפים יתרגלו כיצד לכתוב קוד וכיצד לבצע משימות שונות. כמו כן, הפרויקטים שיבצעו המשתתפים במסגרת הקורסים ישמשו אותם לבניית תיק עבודות. תיק העבודות יעזור להם לאחר הקורס כאשר ינסו להתקבל לחברות השונות. 

מסלולי לימוד מקוונים להסבה להייטק

פעמים רבות אנשים שמעוניינים בהסבה להייטק יצטרכו לשלב את הלימודים עם עבודה או משפחה. לכן, קורסים רבים של הסבה להייטק מוצעים במתכונת מקוונת. קורסים מקוונים מועברים בשתי צורות- קורסים מקוונים מוקלטים מראש וקורסים מקוונים שמועברים בלייב. כאשר מדובר בקורסים מקוונים שמוקלטים מראש ניתן להחליט מתי לצפות בשיעורים, כמה שיעורים בשבוע ללמוד וכך ניתן לשלב את הקורס עם עבודה או משפחה. לעומת זאת, לא כולם אוהבים קורסים בהם השיעורים מוקלטים מראש מאחר שמעדיפים לקבל יותר יחס אישי וליווי. לכן יש לקחת זאת בחשבון. עם זאת, אם אתם מחפשים גמישות קורס מקוון הוא האופציה הטובה ביותר. 

 

מה תנאי קבלה לקורסי הסבה להייטק?

קשה לענות באופן חד משמעי מה תנאי הקבלה לקורסי הסבה להייטק מאחר שמדובר בקורסים שונים, בתחומים שונים, במוסדות לימוד שונים ובמסלולים שונים. ניתן ללמוד קורסים להייטק שמיועדים לאוכלוסיות עם ידע מקדים ועם רקע מסוים ולצד זה קורסים המיועדים לאנשי מקצוע חסרי ידע קודם בתחום. כמו כן הדרישות של המוסדות השונים יכולים להשתנות מעת לעת בהתאם לצרכים ולביקוש של השוק. 

יש לקחת בחשבון שיש מסלולים המיועדים לאקדמאים עם תואר במקצוע ריאלי שמעוניינים לרכוש כלים נוספים, להרחיב את ההכשרה שלהם ולהשתלב בתפקידים שונים בתעשיית ההייטק. בדרך כלל מוסדות הלימוד יערכו מבחני מיון לבחינת ההתאמה של המועמד וראיון אישי. 

כמו כן, קיימים מסלולים בהם גם מי שאין לו ידע כמותי קודם יוכל להשתלב. בדרך כלל מדובר בהכשרות שמתאימות לבעלי בגרות מלאה. 

קראו עוד על: לימודי מחשבים והייטק

מה אפשרויות התעסוקה לאחר מסלולי הסבה להייטק?

בוגרים של מסלולי הסבה להייטק יכולים למצוא את עצמם במגוון תפקידים בתעשיית ההייטק. בהתאם לקורס ולמסלול אותו בחרו, הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון מקצועות מבוקשים בהם פיתוח פול סטאק, דאטה סיינס, מחקר ופיתוח, פיתוח Web, מקצועות ה-QA ועוד. 

יש לקחת בחשבון שבמסלולי הסבה להייטק רבים יש סיוע בהשמה ובהכוונה למעסיקים. כמו כן קיימות תוכניות בהן הבוגרים יוכלו להשתלב בתעסוקה בחברות השונות בתמורה להתחייבות לעבודה לתקופה מסוימת.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!