הישגים להייטק

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

הישגים להייטקאם אתם מחפשים לממש את עצמכם כלכלית, מקצועית ואישית, תוכנית הישגים להייטק מהווה את קרש הקפיצה שלכם לשלב הבא בחייכם. בואו נדבר על אחת מההזדמנויות הכי מבוקשות בימינו לרכישת תואר ראשון בהנדסה ובמדעים. 

שואפים ללמוד במוסדות ההשכלה המובילים בארץ את אחד מתחומי ההייטק הכי מבוקשים? אם ככה, תוכנית הישגים להייטק היא בדיוק מה שאתם צריכים לקחת בחשבון. התוכנית הזאת מיועדת למי שמעוניינים ללמוד את עולמות ותחומי ההייטק השונים גם ללא נתוני קבלה ללימודים גבוהים אקדמיים. כמו כן, אם אתם מתקשים לעמוד בפן הכלכלי של רכישת השכלה, התוכנית הזו מהווה הזדמנות לניידות (מוביליות) חברתית לסטודנטים מהפריפריה. בתוך כך, תוכנית הישגים להייטק  למעשה עונה על הצורך בהגדלה וכן בגיוון של בוגרי תואר BA במדעי המחשב, בהנדסה ובשאר תחומי הטכנולוגיה המובילים כיום את העולם המודרני ואת השוק. 

סיוע במימון שכר הלימוד בתוכנית הישגים להייטק

תוכנית הישגים להייטק כוללת, עבור מי מהמועמדים העומדים בקריטריונים השונים, מלגות קיום וכן ליווי אקדמי וליווי אישי. במקביל לכך, התוכנית כוללת קיום של מפגשים וכן סדנאות שונות. בין כלל הסדנאות, תמצאו גם כאלו אשר שמות דגש רב על השתלבותם העתידית של הסטודנטים בשוק העבודה המודרני. 

כחלק מהקריטריונים שיש לעמוד בהם, חשוב לציין כי הסטודנטים העתידיים מחויבים בהתנדבות וכן תרומה לקהילה. אם התוכנית נשמעת לכם כמו משהו שחשוב לבדוק, תוכלו למצוא את התוכנית באוניברסיטאות המובילות בארץ כמו בר אילן, בטכניון וכן בבן גוריון. 

מטרת תוכנית הישגים להייטק 

הישגים להייטק הינה תוכנית לימודים גבוהים אשר הוקמה על ידי הממשלה, כאשר מטרתה העיקרית היא הרחבת ההשכלה הגבוהה בקרב האוכלוסייה הצעירה והמבוגרת יותר בישראל. בספטמבר 2014, התוכנית הוקמה על מנת להעניק הזדמנות תעסוקתית לצעירים שאין ביכולתם להציג את אותם נתוני קבלה ללימודים אקדמיים שרוב רובן של המכללות בארץ דורשות. 

בין אם מדובר על סטודנטים אשר מתקשים לעמוד במימון הלימודים, או שמא מדובר על סטודנטים אשר מתקשים להתקבל ללימודים אקדמיים, תוכנית הישגים להייטק הזו מספקת פתרון. בעזרת התוכנית תוכלו לרכוש השכלה גבוהה שנחשבת מאוד נדרשת ומבוקשת בעולם המודרני של הטכנולוגיה, בעולם העסקים ובהייטק, אפילו בתחומי הפיננסים. 

שלבי תוכנית הישגים להייטק

בשלב הראשוני, הסטודנטים העתידיים עוברים תהליך של מיון, כמו גם תהליכי אבחון, התאמה סוציואקונומית וכן התאמה פדגוגית. בשלב השני לתוכנית הישגים להייטק, הסטודנטים שעברו את המיונים מתחילים בלימודי מכינה. מדובר על מכינה קדם-אקדמית לתחומי ההנדסה והמדעים. בשלב השלישי לתוכנית, הסטודנטים מתחילים בלימודי אקדמיה שמהווים שלב לקראת קבלת תואר ראשון. בעוד כי ניתן להירשם למסלולי לימוד ייעודיים לתחום של בהנדסה, חלק מהסטודנטים נרשמים למסלולים ייעודיים לתחומי המדעים המדויקים. 

יש לציין, משתתפי תוכנית הישגים להייטק מחויבים ע"י תקנות התוכנית להתחיל בשלב של המכינה. כמו כן, חלק גדול מהסטודנטים יידרשו לעבור את השלב של קדם המכינה, אבל בכל מקרה, לא ניתן להשתלב בתוכנית הזו במהלך לימודי התואר שלכם.

תנאי הקבלה והטבות לתוכנית הישגים להייטק 

כאמור, לתוכנית הישגים להייטק יש תנאי קבלה המוגדרים על ידי הממשלה. בראש ובראשונה, חשוב לציין כי תוכנית זו מיועדת אך ורק לסטודנטים עתידיים שאין להם תואר ראשון BA בכל תחום כזה או אחר. כמו כן, אם לא ביצעתם שירות צבאי או שירות אזרחי\לאומי, דעו כי עובדה זו אינה מהווה מכשלה בתהליך הקבלה לתוכנית. 

במקביל לקריטריונים שבהם סטודנטים צריכים לעמוד, התוכנית מאפשרת לתלמידים לקבל מימון שכר לימוד הכולל את המכינה הקדם אקדמית להנדסה. בנוסף לכך, בתקופת המכינה הקדם אקדמית, הישגים להייטק מאפשרת לסטודנטים להנות מקבלת דמי מחיה בסך 1,200 ₪ בכל חודש וחודשו.

הטבות נוספות בתוכנית הישגים להייטק 

בשנתיים הראשונות של התואר הראשון, התוכנית מאפשרת קבלת מימון שכר לימוד עד גובה של 10,000 ₪, כאשר לכל סטודנט ייקבע שכר לימוד בהתאם לצרכיו ולקריטריונים. בשנה הראשונה לתואר הראשון בתוכנית, הסטודנטים מקבלים דמי מחיה בגובה 10,000 ₪. בשנה ב' ללימודים, הסטודנטים זכאים לקבלת 5,000 ₪. 

כמו כן, סטודנטים אשר עוברים את המיונים של התוכנים זכאים למימון של קורס פסיכומטרי, בתקופת המכינה. ומעבר לכך שסטודנטים מקבלים מחשב נייד, הם יוכלו להנות גם מליווי, תגבורים, מערכת תמיכה מקיפה וכן סיוע אישי בכל תקופת הלימודים שלהם. 

מה התוכנית אינה מממנת ומה משך הזמן של הלימודים?

אמנם תוכנית הישגים להייטק מממנת לא מעט היבטים שונים אשר כרוכים בהשלמת ורכישת השכלה גבוהה, אבל את חלק מהתהליכים התוכנית אינה מממנת. למשל, את דמי הרישום למכינה ולאקדמיה התוכנית אינה מממנת. 

כמו כן, התוכנית אינה מממנת תשלום עבור מעונות, כמו גם כל תשלומים אחרים. ובאשר למשך הקורס, תחילת הלימודים היא בדרך כלל במהלך חודשים מאי-יוני, כאשר אורך המסלול הינו 13 חודשים. תקופת זמן זו כוללת את תהליך המכינה של הלימודים. 

משך התוכנית למי שלא עומדים בתנאי הקבלה למכינה

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה למכינה של התוכנית להישגים, אתם יכולים להירשם לקדם מכינה, מה שיוסיף לכם כ-4 חודשים נוספים למשך הזמן הנדרש לסיום הלימודים. במהלך קדם המכינה של התוכנית, המועמדים ילמדו קורסים כמו פיזיקה, אנגלית, מתמטיקה ועוד. 

קורסים אלו נלמדים ברמה הבסיסית שלהם, ולאחר סיום הקורסים האלו המועמדים עוברים בחינות מעבר אשר מהוות כרטיס כניסה למכינה עצמה של הישגים להייטק. בסך הכול, במקום 13 חודשים, משך התוכנית יהיה 17 חודשים מלאים. 

למה הישגים להייטק מהווה יתרון עצום לסטודנטים?

עולם ההייטק הוא תעשייה שמתפתחת כל הזמן, ואחד ההיבטים החשובים ביותר של תעשייה זו הוא, שילוב תעסוקתי. ומכיוון שהשוק רווי בלא מעט תחומים ותעשיות, המשמעות היא שגם לאחר סיום קורסי הייטק למיניהם עשוי להיות קשה למצוא תעסוקה. 

ולכן כל כך חשוב ללמוד את התחומים של ההייטק ותחומי הטכנולוגיה במקומות מוסדרים ובמסגרת תוכניות ממשלתיות כמו הישגים להייטק. כאשר אתם נרשמים לקורס מוסדר על ידי המדינה, אתם מקבלים ליווי אישי ותעסוקתי עד מציאת מקום העבודה הראשון שלכם בתחום.

באילו תחומי הייטק התוכנית תאפשר להשתלב? 

שוק העבודה הנוכחי הוא תחרותי מאוד והתחרות קשה, אין ספק. אבל יחד עם זאת, ישנם תחומי היי-טק רבים המבוקשים בעולם המודרני. תעשיית הטכנולוגיה צומחת בקצב מהיר ויש הזדמנויות רבות לבוגרים חדשים של התוכנית לדרוס רגל בעולם ההייטק. 

למשל, תחומי הבינה העסקית (BI), בינה מלאכותית, רובוטיקה, מדעי נתונים ואבטחת סייבר, כולם נחשבים תחומים מבוקשים בעולם המודרני. כמו כן, העולם הטכנולוגי מבוסס כיום במידה משמעותית על אוטומציה של תהליכים שונים. ולכן כל תחום פיתוח האוטומציה נחשב מאוד מבוקש כיום. כדי להגיע לתחום זה, בד"כ צריך לעבור מסלול קריירה של בודקי אבטחת איכות QA. 

בין אם תחליטו על תחום הייטק כזה או אחר, תנו להחלטה הזאת להגיע לאחר שתיחשפו יותר לעולמות הטכנולוגיה השונים בהייטק. קודם כל, ודאו כי אתם אכן עונים על הקריטריונים של תוכנית הישגים להייטק, או לפחות עונים9 על הקריטריונים לקבלה למכינה. תוך כדי הלימודים, אתם תצליחו לגבש דעה סופית ושאיפות בתחומכם. וגם סביר להניח שתשנו את דעתכם לפחות פעמיים-שלוש עד סיום התוכנית. 

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!