הייטק לימודים לעתיד חדש וטוב יותר

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

הייטק לימודיםלימודי הייטק הם הבונטון והשאיפה של ישראלים רבים. אם פעם רצתה כל אימא יהודייה שהבן או הבת יהיו רופאים או עורכי דין, כיום החלום הגדול הוא עבודה בהייטק. אין זה מפליא: עבודה בהייטק מלבד היותה נחשבת מציעה גם חדשנות ויצירתיות, שבסופו של דבר מניעים את העולם קדימה ובנוסף, מציעה לעוסקים בה הזדמנות להשתכרות גבוהה מאוד, הרבה מעבר לעבודות אחרות במשק, במגוון רחב של תפקידים.

כשם שהרצון והביקוש של רבים לעבוד בהייטק גבוהים, הרי שההיצע גבוה עוד יותר. עולם ההייטק אינו נח לרגע. הוא מתחדש ומתרחב. בסופו של דבר, הטכנולוגיה תשלוט בכל חלק של חיינו ובימים אלו העתיד נכתב מחדש. כדי להצטרף לכך הוקמו מוסדות רבים העוסקים בתהליך הייטק לימודים. אם בעבר אלו היו בעיקר אוניברסיטאות נחשבות, כיום הייטק לימודים הוא נחלתם של בתי ספר ומוסדות רבים, אשר מציעים הכשרה ממוקדת וקצרה, המאפשרת השתלבות בתעשייה החמה בעולם.

הייטק לימודים ממוקדים

בעצם מהו ההייטק? קשה עד בלתי אפשרי להגדיר או לסמן את התחום. בעיקר בגלל שהוא עצום בגודלו ומכיל כך כך הרבה מרכיבים. בגדול, הוא עוסק בטכנולוגיה מתקדמת, לרוב סביב עולם המחשבים. אבל לא רק, הוא נוגע גם בתחומי הרפואה, העסקים, הביולוגיה, מידע, פיננסים, שיווק ועוד. כמעט אין כיום בעולם, האישי, הציבורי או העסקי, גוף שאינו נעזר בטכנולוגיה שמקורה בעולם ההייטק, בין אם על ידי החומרה או בשימוש בתוכנה.

והעתיד עוד לפנינו. פיתוח של מערכות ואפליקציות שישנו את החיים של כולנו ותחום הבינה המלאכותית שרק מתחיל להראות את הפוטנציאל העצום שבו. גם עובדי ההייטק משולבים לכל אורך הענף בתפקידים שונים. יש מתכנתים, מהנדסי מחשבים, בודקי תוכנה, ביוטכנולוגים, אלקטרו אופטיקאים, מנהלי מערכות מידע, אנשי עיצוב, בניית וקידום אפליקציות ואתרים ועד אלפי משרות שונות. המגוון הרחב של הייטק לימודים והקורסים השונים מאפשרים לכולם למצוא את הנישה המתאימה להם ומשם להתפתח. המשכורות אגב, נעים בין הגבוהים למקצועות פשוטים יחסית, כגון תמיכה טכנית ומנהלי רשתות ובוני אתרים לבין משכורות גבוהות מאוד והרבה פינוקים למהנדסי תוכנה ומתכנתים מבוקשים.

הייטק לימודים – איפה? 

אז איפה מתחילים ללמוד? ובכן, השאלה הקודמת צריכה להיות מה ללמוד? המבחר של הנישות והמקצועות עצום ולא פשוט להבין מה הכי כדאי לנו ללמוד. בוודאי אם אנחנו מתחילים ולא בעלי ניסיון או כבר עובדי הייטק ורוצים להתפתח לכיוונים חדשים. באופן כללי, כדאי לקרוא חומר רב באתרים מתמחים ולהתייעץ עם המומחים בהם, שיכולים להכווין אתכם טוב יותר. 

ישנם כמה עקרונות שכדאי לשים אליהם לב. כדאי מאוד ללמוד משהו רלוונטי. טכנולוגיה שנותנת כעת את הטון, משהו מבוקש, שפת מחשבים נדרשת. תמיד כדאי ומומלץ ללמוד עוד ועוד אבל להתחיל עם משהו שיהיה רלוונטי כעת וייתן לכם את האפשרות להכניס רגל לתעשייה. העקרון השני הוא ללמוד משהו שמתחברים אליו. בניגוד למצופה, הייטק לימודים הם לא דבר קשה במיוחד, בוודאי אם יש לך מוטיבציה. זה בא לידי ביטוי בתרגול רב שיידרש. לכן, תאהבו את מה שאתם רוצים ללמוד ואל תהיו מתוסכלים מלמידה שאינה מעניינת אתכם כלל. כמובן שגם נושא השכר העתידי חשוב. כפי שציינו, חלק מן הקורסים מיועדים עבור משרות עם שכר גבוה יותר מהשאר.

קראו עוד: איך למצוא עבודה מבטיחה בהייטק

מסלולי לימוד שונים

כאמור, הייטק לימודים כיום נינים במגוון רחב של מקומות ושיטות מבעבר. עם לפני כמה שנים הינו צריכים ללמוד באוניברסיטאות, הרי שכיום ישנם גם מכללות וגופים ומוסדות לימוד (כול מרכזי לימוד של חברות הייטק בעצמם) שעוסקים במלאכה. הלימודים לרוב מכשירים למשהו ספציפי ומאוד ממוקדים – בלי להתפזר יותר מידי. הם לרוב גם קצרים מבחינת זמן הלמידה. בין 3 חודשים לשנה שלמה, כאשר לרוב נבדלים הקורסים ברמת הצפיפות של הלימודים. 

באותו הקשר, יש מקומות המלמדים עדיין בשיטות המסורתיות של ישיבה בכיתה של קבוצה וישנם מקומות שמציעים את הלימודים ברשת, כך שניתן ללמוד בכל זמן ובקצב האישי שלי. ישנה גם למידה מרחוק, שהתפתחה מאוד בשנות הקורונה ובעצם מדמה באמצעות כלים טכנולוגיים מתקדמים, למידה בכיתה, בלי להיות בה פיזית. יש רבים שרואים בכך שיטת למידה נוחה יותר החוסכת זמן, כסף ופקקים. אולם שיטה זו אינה מתאימה לכולם, שכן היא דורשת יכולות למידה ומשמעת עצמית גבוהות.

כאמור, גם תמיד ניתן ללכת לאופציה הנושנה יותר ולעשות תואר בתחום טכנולוגי באוניברסיטה או במכללה נחשבת. כמובן, שלבוגרי תארים יש יתרון על פני מקביליהם מהקורסים הממוקדים אבל יתרון זה הוא בערבון מוגבל, שכן הרבה פעמים המגייסים יחפשו את הכישרון והיכולות ולא את התואר. לימודים לתואר יחייבו גם עמידה בתנאי סף נוקשים יותר כמו פסיכומטרי וכמובן בלימודים ארוכים יותר.

למצוא עבודה

 חלק מן הייטק לימודים מציעים בסיומם תעודות מטעמן. חלק מכינים את הלומדים למבחנים בינלאומיים, שמקנים תעודות (שחלקן נדרש מאוד בתעשייה) ויש כאלו המגדילים ומרחיבים את הלימודים גם לתחומים משלימים כמו למשל שיווק, הכנות לראיונות עבודה ועוד. חשוב להגיד. המסלולים השונים של הייטק לימודים הם לרוב בסיסיים ןמקנים מיומנויות התחלתיות. חובה כל העת להתמקצע, לקרוא וללמוד עוד, להיחשף לחומרים אחרים ולהשתפר ולהעמיק בידע – הכל כדי שתהיו רלוונטיים תמיד.

חלק מן המקומות מציעים ומבטיחים התחייבות לעבודה. לעיתים אפשר להתחייב על כך, במיוחד כאשר מדובר על תוכנית מטעם או תוכנית מסובסדת של חברת הייטק המעוניינת לקלוט אליה ישירות את בוגרי הקורס. ברוב המקרים, אי אפשר להבטיח באמת. למוסדות רבים יש קשרים עם התעשיה ומחלקת השמה. אלו עושים השתדלות לסייע. גם זה פרמטר חשוב בבחירת מקום הייטק לימודים. באופן כללי, תמיד כדאי לשוחח עם בוגרי קורס או מקום לימודים קודם ולהתרשם ממידת הצלחתם בהשתלבות בעולם ההייטק.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!