דאטא אנליסט

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

דאטא אנליסט הוא אחד התפקידים המבוקשים בעולם העסקי. לתפקיד זה יש חשיבות רבה בפיתוח אסטרטגיה ארגונית, בייעול של התנהלות כלכלית ושיווקית ובפיתוח פתרונות לקבלת החלטות. על דאטא אנליסט נרחיב במאמר הבא.

מהו דאטא אנליסט?

דאטא אנליסט, כלומר אנליסט נתונים, הוא מומחה לניתוח נתונים עסקיים והסקת מסקנות לייעול תהליכים ארגוניים שונים. הדאטאאפשרויות התעסוקה של דאטא אנליסט הן רבות ומגוונות. לאור העלייה בכמויות הנתונים העסקיים שאותם צריך לנתח אנליסט יכול לזהות מגמות של המתרחש בשוק ולערוך תחזיות לקראת מה שצפוי בעתיד. תפקידו של הדאטא אנליסט הוא לנתח את המידע העסקי שנמצא ברשות הארגון בו עובד. בדרך כלל מדובר במידע שעוסק בצרכנים ובלקוחות, או בתהליכים פיננסיים ושיווקיים שונים. בדרך כלל התפקיד כולל התמקדות בניתוח ועיבוד של הדאטה ובפיתוח מערכות מידע ייעודיות לצרכים של הארגון.

במסגרת עבודתו, הדאטה אנליסט יאתר מידע משלל מקורות ויאסוף אותו במאגרים ייעודיים. לאחר מכן הוא יעבד את המידע ויסנן את הנתונים הרלוונטיים ליצירת דוחות המפרטים את המסקנות שלו. כך ניתן לקבל החלטות ולהציג יעדים ואסטרטגיות עתידיות.

אפשרויות התעסוקה של דאטא אנליסט

אפשרויות התעסוקה של דאטא אנליסט הן רבות ומגוונות. לאור העלייה בכמויות הנתונים העסקיים שאותם צריך לנתח, הביקוש של עובדים בתחום זה רק הולך ועולה. הביקוש הרב ביותר לדאטא אנליסט הוא בענף הייטק אך קיים ביקוש רב גם בענפים אחרים כמו ענף הפיננסים או ענף הדיגיטל. בחברות רבות ובעסקים רבים מעסיקים אנליסטים שיכולים להשתלב במגוון רחב של תחומי עיסוק. תפקידי העובדים ישתנו בהתאם לענף העיסוק בו עובד הדאטא אנליסט. יש לקחת בחשבון שבדרך כלל לכל חברה יהיו דגשים ואסטרטגיות משלה ולכן זה יבוא לידי ביטוי באופי התפקיד ובהיקפו. יש לשים לב כי לא בכל חברה התפקיד נקרא דאטא אנליסט ולכן יש לבדוק את תחומי האחריות של המשרה על מנת להיות בטוחים אם מדובר בתפקיד רלוונטי עבורכם או לא. כמובן שדאטא אנליסט יוכל לבחור לעבוד גם כעצמאי וגם כשכיר, כאשר הרוב בוחרים לעבוד כשכירים בחברות גדולות.

רוב הביקוש לעובדים בענף זה הוא במרכז הארץ, אך כיום יש עלייה בביקוש גם באזורים אחרים כמו הנגב או צפון הארץ.

מה השכר של דאטא אנליסט?

כפי שציינו, דאטא אנליסט הוא תפקיד עם ביקוש רב ואפשרויות תעסוקה רבות. רמות השכר של עובדים בתחום הדאטא אנליסט משתנות מחברה לחברה. השכר של דאטא אנליסט יהיה תלוי בגורמים שונים כמו סוג הארגון, גודל הארגון, המגזר (פרטי או ציבורי), היקף המשרה, תחומי האחריות של העובד ועוד. באופן כללי, השכר של דאטא אנליסט ינוע בין 13,000 לבין 14,000 שקלים לחודש. ככל שהעובד יצבור יותר ניסיון ושהיקף העבודה שלו והתחומים אליהם אחראי יהיו רבים יותר כך השכר יעלה ויכול להגיע לסכומים גבוהים במיוחד.

בדרך כלל, עובד דאטא אנליסט בתחילת דרכו יוכל להגיע לשכר שנע בין 9,000 שקלים לבין 15,000 שקלים לחודש. בדרך כלל עובדים בתחילת דרכם יהיו גם עם סמכות מצומצמת יחסית. ככל שהעובד צובר ניסיון וותק בתחום, או מתקדם לתפקיד חדש, המשכורת יכולה להגיע ל-18,000 שקלים ואף יותר. כמו כן, ככל שיש יותר ניסיון העובדים יוכלו להתקדם לתפקידים בכירים יותר וניהוליים יותר. בדרך כלל השכר של תפקידים ניהוליים מתגמל יותר באופן משמעותי ויכול להגיע ליותר מ-20,000 שקלים בחודש.

קורס דאטא אנליסט

על מנת להשתלב בתפקיד דאטא אנליסט יש ללמוד. ניתן להשלים לימודי תעודה או לבחור בלימודים אקדמאיים לתואר. כיום רבים ממי שעוסקים בענף זה הם בעלי רקע אקדמי ומקצועי בתחומים שונים כמו חשבונאות, מדעי המחשב וסטטיסטיקה. עם זאת, קיימים גם עובדים בלי רקע אקדמאי אך מדובר בכמות מעטה.

קורס דאטא אנליסט הוא קורס שבסופו המשתתפים יקבלו תעודת גמר. מדובר בקורס שמתאים ברובו לאקדמאים או לבעלי ניסיון רלוונטי בענפים שונים כמו סטטיסטיקה, כלכלה, ייעוץ עסקי ועוד. בדרך כלל קורס דאטא אנליסט ימשך בין מספר חודשים לשנה, כאשר מדובר בקורסים גמישים ורובם מועברים בשעות הערב על מנת שהמשתתפים יוכלו לשלב את הקורס עם העבודה.

מה לומדים בקורס דאטא אנליסט?

תפקידו של הדאטא אנליסט הוא תפקיד רב תחומי ולכן על מנת למלא אותו יש ללמוד מגוון דברים ולהחזיק ארגז כלים רחב. במהלך קורסיש לשים לב כי לא בכל חברה התפקיד נקרא דאטא אנליסט ולכן יש לבדוק את תחומי האחריות של המשרה על מנת להיות בטוחים אם מדובר בתפקיד רלוונטי עבורכם דאטא אנליסט המשתתפים ילמדו לעומק על עולם הדאטה, על הכלים המרכזיים שמשמשים את הדאטא אנליסט ועל מגמות עכשוויות בעולם התוכנה. במהלך הקורס המשתתפים ילמדו על שלבי איסוף, טיפול וניתוח נתונים על מנת לקבל החלטות באופן יעיל. בקורס המשתתפים ירכשו ידע בתכנות, כישורים אנליטיים ויכולות ניתוח. כמו כן הם יקבלו כלים להבנה עסקית ופיננסית ויצטרכו להפגין יצירתיות והגדלת ראש, כפי שצריך בתפקיד. במהלך הקורס המשתתפים יצברו ניסיון מעשי דרך תרגולים ופרויקטים מעשיים.

בין נושאי הלימוד שנלמדים בקורס דאטא אנליסט יהיו-

  • מבוא לדאטא ונתונים
  • תפקיד הדאטא אנליסט
  • עקרונות בסיס של אקסל
  • פונקציות חישוב
  • שאילתות מורכבות
  • שפת פייתון
  • דאטא אנליטיקס עם SQL

ועוד רבים.

מה תנאי הקבלה לקורס דאטא אנליסט?

קשה לענות באופן חד משמעי מה תנאי הקבלה לקורס דאטא אנליסט מאחר שהם משתנים בין מוסד למוסד ומעת לעת בהתאם לדרישות השוק. בדרך כלל תנאי הקבלה ידרשו ידע קודם וניסיון מקצועי נרחב בענפים כמו סטטיסטיקה, כלכלה, ייעוץ עסקי וייעוץ אסטרטגי. כמו כן הקורס יכול להתאים גם לעובדים בתחום הבינה העסקית, ביג דאטא, שיווק דיגיטלי, יועצי השקעות, מנהלי תקשורת שיווקית ואנליסטים פיננסיים. כמו כן המועמדים נדרשים לדעת אנגלית טכנית. ברוב מוסדות הלימוד המועמדים יעברו מבחני מיון וראיון אישי על מנת להעריך את התאמתם לקורס.

איפה כדאי ללמוד קורס דאטא אנליסט?

קורס דאטא אנליסט הוא קורס שנלמד במגוון מוסדות לימוד שונים. על מנת לבחור את מוסד הלימודים המומלץ ביותר יש לקחת בחשבון מספר שיקולים שונים. השיקול הראשון הוא האם למוסד הלימודים יש קשרים עם אחת או יותר מחברות ההייטק. במידה שיש מוסד לימודים עם קשרים הבחירה בו תהיה מומלצת מאחר שתהיה לכם, כבוגרי המוסד, עדיפות להתקבל לעבודה באותה חברה. לכן, בררו זאת לפני ההרשמה.

בנוסף, שיקול חשוב הוא הקרבה של מוסד הלימודים לבית. זמני הנסיעה יכולים לבזבז לכם זמן יקר מאוד שתוכלו לנצל על לימודים, משימות ואפילו מנוחה. קיימים מוסדות לימוד בכל רחבי הארץ מהצפון ועד הדרום ולכן ההמלצה שלנו היא לבחור במוסד לימודים קרוב אליכם לבית על מנת שתוכלו לנצל את הזמן בחוכמה ולא לעמוד שעות בפקקים.

שיקול נוסף הוא שעות הלימוד. יש מוסדות לימוד בהם שעות הלימוד יהיו בערב ומוסדות לימוד בהם שעות הלימוד יהיו בבוקר. במידה שאתם עובדים בבוקר ורוצים לשלב את הלימודים עם העבודה עליכם לבחור במוסד לימודים בו הלימודים יתקיימו בשעות הערב וכך תוכלו לשלב את הלימודים עם העבודה.

לבסוף, קחו בחשבון את תנאי הקבלה של מוסד הלימודים. כפי שציינו, תנאי הקבלה משתנים בין מוסד לימודים אחד לאחר. בדרך כלל מוסדות הלימוד היוקרתיים יותר ידרשו תנאי קבלה גבוהים יותר. עם זאת, ההמלצה שלנו היא לא להשקיע את כל היכולות שלכם בקבלה למוסד לימוד יוקרתי אלא להשקיע בלימודים עצמם. בסופו של דבר אם אתם טובים במה שאתם עושים אתם תקבלו עבודה בלי קשר ליוקרתיות המוסד.

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!