אנליסט BI

 רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק?
השאירו פרטים או חייגו

תוכן עניינים

אנליסט BIהעולם של היום הוא עולם דיגיטלי. כמות הנתונים רק הולכת וגדלה ככל שהשנים עוברות. לכן, על מנת לנתח את הנתונים השונים ולנהל אותם כהלכה צריך אנליסט BI. אנליסט BI עוזר לארגון למקסם את הרווחים שלו ולהתנהל בצורה חכמה. על אנליסט BI נרחיב במאמר הבא. 

 

מה זה BI?

על מנת להבין מהו אנליסט BI יש להבין קודם כל מה זה בכלל BI. BI הם ראשי תיבות של Business Intelligence ופירושם בינה עסקית. BI נחשב לאחד התחומים החשובים בעולם העסקים. על ידי BI ניתן ללמוד על ההתנהלות העסקית של הארגון ולייעל תהליכים שונים. BI הוא למעשה תחום בטכנולוגיית המדע בו בונים מערכות שמפיקות מידע משמעותי מתוך מכלול הנתונים שנאספים בארגון. על ידי מערכות BI ניתן לאסוף מידע היסטורי, מידע עכשווי ותחזיות בנוגע לפעילות העסקית של הארגון. על ידי BI הארגון יכול לייעל תהליכים, לאתר דפוסי ניהול, ליצור דוחות, התראות ואיתותים ולקבל החלטות ניהוליות בצורה הטובה ביותר. 

מהו אנליסט BI?

אנליסט BI הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים בארגון. אנליסט BI מכיר כלים לשליפת נתונים בצורה חכמה, יודע כיצד לנתח אותם וכך עוזר לארגון לייעל תהליכים ולמקסם רווחים. אנליסט BI הוא למעשה מומחה לניתוח נתונים עסקיים והסקת מסקנות לייעול תהליכים ארגוניים שונים. אנליסט BI יודע לזהות מגמות של מה שמתרחש בשוק, עורך תחזיות לקראת מה שצפוי להתרחש ומסיק מסקנות בהתאם. תפקידו המרכזי של אנליסט BI הוא לנתח את המידע העסקי שאוסף הארגון, בנוגע לצרכנים או לתהליכים פיננסיים ושיווקיים שונים. כמו כן אנליסט BI מעבד את הנתונים ומפתח מערכות מידע ייעודיות לצרכים השונים של הארגון. במסגרת העבודה, אנליסט BI יאתר מידע משלל מקורות, יאסוף אותו במאגרים ייעודיים, יעבד את המידע, יסנן את הנתונים הרלוונטיים, יצור דוחות המפרטים את המסקנות שלו ויעזור לארגון לקבל החלטות ולהציג יעדים ואסטרטגיות עתידיות.

 

אפשרויות תעסוקה של אנליסט BI

כפי שהבנו, אנליסט נחשב לאחד התפקידים החשובים בארגון. בעקבות כך, מדובר בתפקיד מבוקש בקרב ארגונים וחברות רבות ובעקבות העלייה בכמות הנתונים העסקיים והצורך בניתוח שלהם הביקוש רק עולה. לכן, אפשרויות התעסוקה של אנליסט BIהן רבות ומגוונות. בחברות רבות ובעסקים רבים מחפשים אנליסט שישתלב במגוון תחומי עיסוק כאשר התפקיד יכול להשתנות בהתאם לענף העיסוק. בדרך כלל לחברה או לארגון יהיו דגשים ואסטרטגיות משלהם ולכן ניתן לצפות לשינויים באופי התפקיד ובהיקף שלו בין החברות השונות. כמו כן, יש לשים לב שלא תמיד התפקיד נקרא אנליסט BI בכל חברה ולעתים קיימים תפקידים זהים בשמות אחרים. לכן, יש לבדוק את תחומי האחריות של המשרה ולא רק את השם שלה. 

 

מה השכר של אנליסט BI?

האנליסט נחשב לתפקיד מבוקש מאוד. מהסיבה הזו רמות השכר של האנליסט יהיו גבוהות. יש לקחת בחשבון שהשכר עלול להשתנות מחברה לחברה ויהיה תלוי בגורמים שונים בהם סוג הארגון, גודל הארגון, מגזר, היקף המשרה, תחומי אחריות ועוד. באופן כללי, השכר של האנליסט בתחילת דרכו ינוע בין 9,000 לבין 15,000 שקלים בחודש. ככל שהעובד יצבור יותר ניסיון, ככל שהיקף העבודה יהיה רחב יותר וככל שתחומי האחריות יהיו רבים יותר כך השכר יעלה בהתאם. 

בדרך כלל בתחילת דרכם, העובדים יהיו עם סמכות מצומצמת ככל שאנליסט BI יצבור ניסיון כך הוא יוכל להתקדם לתפקידים בכירים יותר והמשכורת יכולה להגיע ל-18,000 שקלים בחודש ואף ל-20,000 שקלים ומעלה עבור תפקידים ניהוליים. 

 

קורס אנליסט BI

על מנת להיות אנליסט BI יש ללמוד קורס מתאים. על ידי קורס אנליסט BI ניתן לרכוש את הכלים והמיומנויות הנדרשות על מנת להשתלב בתחום ה-BI כאנליסט נתונים. ניתן לבחור בין קורסים המתמקדים ב-BI, כלומר בינה עסקית, לבין קורסים המתמקדים בניתוח נתונים. במסגרת קורס BI המשתתפים ילמדו גם על ניתוח נתונים וגם על פיתוח מערכות BI. במסגרת הקורס המשתתפים ילמדו כיצד לבנות מערכת BI וכיצד לנתח את המערכות ואת המידע שאספו. קורס אנליסט BI מתאים לאנשים רבים, אך במיוחד למנתחי מערכות IT ובוגרים של מסלולים שונים כמו מערכות מידע, מנהל עסקים, הנדסת תעשייה וניהול ועוד. 

במסגרת הקורס, המשתתפים ילמדו להכיר את מתודולוגיות ה-BI השונות. כמו כן המשתתפים ילמדו על שלבי היישום השונים, החל מהגדרת צרכי הארגון ועד לשילוב בפורטל הבינה העסקית הארגוני. בנוסף, משתתפי קורס אנליסט BI ילמדו על סוגי פתרונות שקיימים בתחום ויתנסו בפרויקטים מעשיים שונים על מנת לצבור ניסיון מעשי בתחום. 

הקורס יכלול נושאי לימוד שונים בהם-

  • מבוא למערכות BI
  • טכנולוגיות BI
  • גישות ניתוח מערכות BI
  • אפיון שלבי פיתוח פרויקט BI
  • איסוף וניתוח דרישות המידע
  • ניתוח מערכות כללי

ועוד רבים. 

איפה לומדים קורס אנליסט BI?

קיימים מוסדות לימוד רבים בהם ניתן ללמוד קורס אנליסט BI. ההחלטה באיזה מוסד לימודים ללמוד צריכה להתבצע בהתאם למספר שיקולים שונים. קודם כל בדקו האם למוסד הלימוד יש קשרים לחברה אחת או יותר ויכולים לעזור לבוגרי הקורס לקבל עבודה באותה חברה.

שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הקרבה של מוסד הלימודים לבית. קיימים מוסדות לימוד בכל רחבי הארץ, לכן אלא אם אתם מתכננים לעבור מקום מגורים בהתאם למוסד הלימודים אתם רוצים לבחור מקום שקרוב אליכם על מנת שלא תבזבזו זמן יקר על נסיעה בכל יום לימודים.

עוד שיקול חשוב הוא שעות הלימוד של הקורס. יש מוסדות לימוד בהם הקורס מועבר בשעות הערב ואילו מוסדות בהם הקורס יהיה בשעות הבוקר. אם אתם מנסים לשלב את הקורס עם עבודה או משפחה, כדאי לכם לקחת את שעות הלימוד בחשבון. לדוגמא, אם אתם עובדים בשעות הבוקר תצטרכו לחפש מוסד לימודים בו הלימודים יהיו בשעות הערב כך שתוכלו לשלב את השניים כהלכה. 

אולי יעניין אותכם לקרוא: קורס Data Analyst

המרכז ללימוד והשמה בהייטק
המרכז ללימוד והשמה בהייטק

הכירו את מרכז ללימוד והשמה בהייטק. המרכז ללימודים נוסד במטרה להביא השכלה איכותית לכולם. בכל זמן ומכל מקום.

חייגו לייעוץ לימודים חינם

אהבתם? שתפו פוסט זה!
התקשרו עכשיו!
רוצים ללמוד ולהשתלב בעבודה בהיי טק? השאירו פרטים!